Okres wielkich migracji Adolescencja i jej dynamiki

Książka

Okres wielkich migracji
Adolescencja i jej dynamiki

  • Wydawnictwo: Dehon
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788375194791
  • Ilość stron: 122
  • Format: 13.5x21.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 26,96 PLN
Nasza cena 20,07 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 26,96 PLN
Nasza cena 20,07 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Okres wielkich migracji - Tagliaferro Giovanni

Okres ?wielkich migracji? nazywany adolescencją, ostatni etap wieku rozwojowego między dzieciństwem a wiekiem dorosłym, jest jedną z najbardziej złożonych rzeczywistości do określenia i zrozumienia, ponieważ jest okresem burz i zmian, wzrastania i dojrzewania, rozwoju i nowości.
Książka naświetla dynamiki psychologiczne, które prowadzą adolescentów do budowania samodzielnych, oryginalnych i bogatych tożsamości. Zatrzymuje się na przyjaźniach w grupie rówieśników, miejscem przejściowym pomiędzy wspólnotą dzieciństwa a wspólnotą dorosłych, zdolnym spełniać funkcje środowiska emocjonalnego, konfrontacyjnego i sceny dla debiutu społecznego. Omawia też znaczenie osobistych relacji w przyjaźni jako szczególnej przestrzeni dla rodzącej się indywidualności oraz podejmuje zagadnienia odnoszące się do relacji między dziewczętami i chłopcami, podkreślając podobieństwa i różnice płci.

Giovanni Tagliaferro, dyrektor Instytutu Prewencji Stowarzyszenia Psychoanalizy Relacji Edukacyjnych (Associazione di Psicoanalisi della Relazione Educativa ? APRE) w Rzymie oraz wychowawca psycholog w więzieniach w Benevento i Rebibbia; w latach 2005-2016 był proboszczem w parafii św. Mikołaja w Castelvetere koło Benevento. Po uzyskaniu tytułu magistra z filozofii i teologii zrobił specjalizację z psychologii klinicznej i komunikacji oraz dyplom z kryminologii. Jest też seksuologiem i doradcą zawodowym. Współpracuje z czasopismem "International Journal of Psychoanalysis and Education".


Szczegóły: Okres wielkich migracji - Tagliaferro Giovanni

Tytuł: Okres wielkich migracji
Podtytuł: Adolescencja i jej dynamiki
Autor: Tagliaferro Giovanni
Wydawnictwo: Dehon
ISBN: 9788375194791
Język oryginału: włoski
Tłumacz: Stopa Krzysztof
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 122
Format: 13.5x21.5cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Okres wielkich migracji - Tagliaferro Giovanni

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Tagliaferro Giovanni (1)