Natręctwa

Książka

Natręctwa

  • Wydawnictwo: Termedia
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788379880515
  • Ilość stron: 337
  • Format: 11.6x52.3cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 95,00 PLN
Nasza cena 83,69 PLN
Oszczędzasz 11%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 95,00 PLN
Nasza cena 83,69 PLN
Oszczędzasz 11%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Natręctwa - Żerdziński Maciej

Natręctwa są często ważnym fragmentem psychologicznego rozwoju i jeśli przemijają, nie należy ich pojmować w kontekście psychopatologicznym. Niejednokrotnie jednak to objaw zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Wydawnictwo Termedia wydało książkę poświęconą temu problemowi. Autor publikacji pt.: ?Natręctwa? dr Maciej Żerdziński szczegółowo opisuje różne aspekty natręctw.

Publikacja jest tym bardziej konieczna na polskim rynku wydawniczym, ponieważ w naszym kraju nie stosuje się żadnych działań profilaktycznych w zakresie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Dr Żerdziński dowodzi w swojej książce, że edukacja taka bywa podejmowana w innych krajach, np. we Francji, gdzie w poradniach lekarzy rodzinnych i gabinetach pediatrycznych udostępniano komiksy uczulające dzieci i rodziców na ryzyko związane z propagowaniem określonych zachowań, które w przyszłości mogą być odpowiedzialne za wystąpienie natręctw.

Istotnym wymiarem problematyki natręctw jest zjawisko występowania tych symptomów w innych schorzeniach. W zakresie psychiatrycznym badacze wielokrotnie wykazali współobecność natręctw w przebiegu schizofrenii (tzw. zaburzenia schizoobsesyjne), zaburzeń sfery afektywnej (zwłaszcza dystymii, depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej), zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń kontroli impulsów, dysmorfofobii, zespołów uzależnienia od substancji psychoaktywnych (najczęściej w alkoholizmie) czy zaburzeń psychicznych powstałych na podłożu organicznych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym. W poszczególnych rozdziałach książki autor omawia wszystkie te kwestie w sposób dogłębny i zgodny z wiedzą współczesnych badaczy tematu oraz z własnymi doświadczeniami klinicznymi.

Książka powinna zainteresować zarówno pacjentów jak i lekarzy rodzinnych, psychiatrów a także lekarzy w trakcie specjalizacji z tej dziedziny.


Szczegóły: Natręctwa - Żerdziński Maciej

Tytuł: Natręctwa
Autor: Żerdziński Maciej
Wydawnictwo: Termedia
ISBN: 9788379880515
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 337
Format: 11.6x52.3cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.79 kg


Recenzje: Natręctwa - Żerdziński Maciej

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×