Kobiety Badaczki czempionki, awanturnice

Książka

Kobiety Badaczki czempionki, awanturnice

  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788310133137
  • Ilość stron: 144
  • Format: 24.0x31.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2019-08-26)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 32,39 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 32,39 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kobiety Badaczki czempionki, awanturnice - Kończak Joanna

Wiele je różni, ale łączy jedno: nie dały sobie wmówić, że coś jest niemożliwe.

Odkryj losy nadzwyczajnych dziewcząt i kobiet, które odwagą, determinacją czy wiedzą zapisały się w historii, a przy okazji poznaj intrygujące fakty dotyczące świata.

Jak działała maszyna różnicowa, a Ada Lovelace została pierwszą programistką, choć nie wymyślono jeszcze komputera? Komu zawdzięczamy skalę Apgar, przedszkola Montessori, małą czarną sukienkę, odkrycie ciemnej materii, wynalezienie papierowych filtrów do kawy, wi-fi i wycieraczek samochodowych? Jak kobiety przyczyniły się do lotów w kosmos, walczyły o prawa wyborcze i od kiedy wolno im startować w nowożytnych olimpiadach? Kto był pierwszą reżyserką, a kto zdobywczynią Mount Everestu?

Przedstawiamy 35 inspirujących bohaterek, a opowieściom o nich towarzyszą fascynujące ciekawostki dotyczące różnych krajów i dziedzin. Wyjątkową formę każdej stronie nadają malarskie ilustracje Karoliny Matyjaszkowicz.

Joanna Kończak - z wykształcenia psycholożka stosunków międzykulturowych, z zawodu (głównie) redaktorka. Publikowała też w różnych magazynach internetowych oraz papierowych. W wolnych chwilach włóczy się po Azji, czyta stosy książek, fotografuje i hałaśliwie kibicuje ulubionym drużynom krykietowym. Od 10 lat pracuje w Naszej Księgarni, dzięki czemu ukrywa, że nie zdołała dorosnąć. Prowadzi blog hunterwaalii.com, poświęcony kinu indyjskiemu.

Karolina Matyjaszkowicz - urodzona w Łowiczu w 1980 roku. Ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek Wzornictwo. Artystka zajmuje się malarstwem, tkaniną, ilustracją oraz tworzy muzykę. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, a jej obrazy znajdują się w muzeach oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Prace można oglądać na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz na jej stronie: matyjaszkowicz.art.pl


Szczegóły: Kobiety Badaczki czempionki, awanturnice - Kończak Joanna

Tytuł: Kobiety Badaczki czempionki, awanturnice
Autor: Kończak Joanna
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 9788310133137
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 144
Format: 24.0x31.0cm
Oprawa: Twarda


Recenzje: Kobiety Badaczki czempionki, awanturnice - Kończak Joanna

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Kobiety Badaczki czempionki, awanturnice - Kończak Joanna