Mistrz i Małgorzata

Książka

Mistrz i Małgorzata

  • Wydawnictwo: Vis-a-vis / Etiuda
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788379981977
  • Ilość stron: 512
  • Format: 13.0x20.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 49,01 PLN
Nasza cena 33,18 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,01 PLN
Nasza cena 33,18 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Mistrz i Małgorzata - Bułgakow Michaił

Najsłynniejsza powieść Michaiła Bułgakowa, w Polsce pisanego z niewiadomych powodów zawsze Bułhakow, w nowym rewelacyjnym przekładzie Barbary Dohnalik. Także z jej opowieścią o tej powieści jak i o samym Bułgakowie. To bez wątpienia pierwszy tak fachowy i tak wybitny przekład "Mistrza i Małgorzaty".

A sama powieść. No cóż: Generał Szyłowski ? drugi mąż trzeciej żony Bułgakowa ? wpadł do restauracji Związku Pisarzy. Krzycząc: "Znikaj z życia mojej żony raz na zawsze!" - wylał na Michaiła Afanasjewicza dzbanek białego wina w momencie, gdy ten że wbijał widelec w kotlet kijowski. Chlusnął tłuszcz, niszcząc szyty na miarę garnitur z angielskiej wełny. Pisarz wybiegł na zewnątrz i tam dopadł go bezczelny wróbel, wydziobując tłuszcz z marynarki. W powieści ten sam wróbel nafajda do kałamarza profesora Kuźmina. (Bowiem wróbel w opowieściach babki pisarza: to Żyd, mason i diabeł).

Powyższe wydarzenia spowodowały, że wiosnę i lato 1931 roku Bułgakow spędził z tajemniczą M.P. Smirnową. Z tego związku przyszła na świat Małgorzata. Piękna i mądra, lecz jej moralność zasługiwała na broszę w kształcie podkowy, którą podarował jej Woland (rozpaloną do czerwoności podkową piętnowano w Rosji ? nierządnice). Mistrz pojawił się wcześniej. Był dla Bułgakowa: rzemieślnikiem słowa i tchórzem. Dlatego Mistrz błąkał się po ulicach Moskwy w płaszczu z obciętymi guzikami. A to oznaczało...

Zapraszamy do lektury powieści, bowiem ona i tylko ona jest czystym przejawem karnawalizacji prawdy o stalinowskim systemie.


Szczegóły: Mistrz i Małgorzata - Bułgakow Michaił

Tytuł: Mistrz i Małgorzata
Autor: Bułgakow Michaił
Wydawnictwo: Vis-a-vis / Etiuda
ISBN: 9788379981977
Tłumacz: Dohnalik Barbara
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 512
Format: 13.0x20.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.545 kg


Recenzje: Mistrz i Małgorzata - Bułgakow Michaił

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×