Drogami wokół Bogoty Podróże po nowej Kolumbii

Książka

Drogami wokół Bogoty
Podróże po nowej Kolumbii

  • Wydawnictwo: Magnus
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788395053658
  • Ilość stron: 304
  • Format: 14.4x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 24,48 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 24,48 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Drogami wokół Bogoty - Feiling Tom

Przez lata Kolumbia była ?narkopaństwem?. Dziś uważa się ją za jedną ze wschodzących gwiazd na gospodarczej mapie świata. Gdzie leży prawda? Pisarz i dziennikarz, Tom Feiling, przemierzył ją wzdłuż i wszerz. Dotarł do miejsc, jeszcze do niedawna zbyt niebezpiecznych, ażeby doń podróżować. Rozmawiał z wieloma Kolumbijczykami, od byłych partyzantów FARC przez tamtejszych nomadów aż po milionerów. W swojej ważnej, szokującej, bywa, że ironicznej, nigdy zaś powierzchownej opowieści, którą zatytułował ?Drogami wokół Bogoty?, udało się mu rozsupłać gmatwaninę potarganego krajobrazu kolumbijskiego i stworzyć urzekającą syntezę reportażu, książki podróżniczej i historycznej.

?Najlepsi brytyjscy autorzy literatury podróżniczej, tacy jak Norman Lewis czy Bruce Chatwin, potrafią podzielić się z czytelnikiem więcej niż samą przygodą podróżniczą. Feiling jest jednym z nich (...) błyskotliwa, wnikliwa i niezmiernie przyjemna lektura?.

Robert Carver, ?Spectator?

?Najbardziej poruszającymi historiami w książce dzielą się z Feilingiem ci, których spotyka on w drodze. Ich portrety zapadają głęboko w pamięć. (?) jest to przemyślana i dobrze napisana opowieść?.

David Gallagher, ?The Times Literary Supplement?

?Doskonała, ważna pozycja (...) wyjaśnia skomplikowaną historię Kolumbii tym, którym kojarzy się ona jedynie z kokainą i przemocą?.

Rachel Asden, ?Observer?

?Docierająca do sedna problemu i napisana stylem eleganckim. Feiling pisze piórem zaprawionego dziennikarza i pisarza-podróżnika?.

Carl Wilkinson, ?Financial Times?


Szczegóły: Drogami wokół Bogoty - Feiling Tom

Tytuł: Drogami wokół Bogoty
Podtytuł: Podróże po nowej Kolumbii
Autor: Feiling Tom
Wydawnictwo: Magnus
ISBN: 9788395053658
Tytuł oryginału: Short Walks from Bogotá: Journeys in the New Colombia
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Józefowicz Dorota
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 304
Format: 14.4x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.35 kg


Recenzje: Drogami wokół Bogoty - Feiling Tom

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Jako że podróżuje w tym roku po Ameryce Południowej nie mogłam zajrzeć do Kolumbii. Kolumbia kojarzy się oczywiście z kartelami narkotykowymi, z Pablo Escobarem i z telenowelą Brzydula. Przynajmniej ja tak mam. Tom Feiling w książce „Drogami wokół Bogoty” oczywiście podejmuje te tematy. Ale nie tylko. Pokazuje stolicę kraju, Bogotę, miasto o różnym obliczu, gdzie bogaci mieszają się z ludzmi ze slamsów. Krąży po kraju, w którym są pozostałości karteli, gdzie nadal królują pieniądze i narkotyki, gdzie ludzie przepadają bez wieści. Rozmawia ze poszukiwaczami szmaragdów i z kobietami, które poszukują swoich bliskich. Fascynujący kraj, kraj bogatych i biednych, kraj nowych wyzwań i zadawnionych konfliktów. Polecam. I kraj i książkę. 2019-06-15 21:02:08


Inne pozycje tego autora: Feiling Tom (1)