Wieża Eiffla nad Piną Kresowe marzenia II RP

,

Książka

Wieża Eiffla nad Piną
Kresowe marzenia II RP

,

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788380497726
  • Ilość stron: 296
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 26,64 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 26,64 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wieża Eiffla nad Piną - Smółka Anna, Rybak Agnieszka

Kresy to wbrew nazwie aż połowa odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej. Zniszczony pierwszą wojną światową i wojną polsko-bolszewicką kraj rozpoczyna wielką odbudowę. Także Kresów.

Miało być tak jak na Zachodzie, tylko jeszcze piękniej. Wystartował program budowy domów dla urzędników państwowych. W Wilnie ruszyła nowa radiostacja ? podniecony dyrektor Hulewicz spoglądał na chmury i rozstawiał nad Wilią mikrofony do eksperymentalnego słuchowiska w plenerze. W Pińsku zalśnił stalą port marynarki wojennej, a dowódca kazał budować nowoczesne bezzałogowce. Bracia Konopaccy postawili pod Grodnem wielką fabrykę sklejki, z której powstawały najlepsze polskie ? i nie tylko ? samoloty. W Janowej Dolinie na Wołyniu wśród ukraińskich wsi wyrosła przy kopalni bazaltu wzorcowa osada robotnicza. A doktor Parymończyk w Zaleszczykach leczył tak dobrze, że miejscowi przemienili zapyziałą miejscowość w polską Riwierę.

Autorki przypominają historie zapomniane i zamiast opowieści o dworkach kreślą obraz Kresów nowoczesnych. A potem sprawdzają, co dziś z tej nowoczesności zostało.

?O Kresach bez zadęcia i historycznych pretensji, za to z czułością, poczuciem humoru i zachwytem. Królik zmienia się w fabrykę sklejki, okręty polskiej marynarki walczą z bolszewikami na Polesiu, odbiornik radiowy wyprodukowany przez trzech Żydów z Wilna podbija świat. Baśń o Polsce, w której wszystko jest możliwe. Opowieść o kraju, którego nie ma, a nam wolno wierzyć, że kiedyś istniał.? Dariusz Rosiak


Szczegóły: Wieża Eiffla nad Piną - Smółka Anna, Rybak Agnieszka

Tytuł: Wieża Eiffla nad Piną
Podtytuł: Kresowe marzenia II RP
Autor: Smółka Anna, Rybak Agnieszka
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788380497726
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 296
Oprawa: Twarda


Recenzje: Wieża Eiffla nad Piną - Smółka Anna, Rybak Agnieszka

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Smółka Anna, Rybak Agnieszka (1)