Eucharystia i Słowo Komentarze do czytań na niedziele uroczystości i święta na lata A, B, C. Akty

Książka

Eucharystia i Słowo Komentarze do czytań na niedziele uroczystości i święta na lata A, B, C. Akty

 • Wydawnictwo: Jedność
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788379719754
 • Ilość stron: 928
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2 - 4 dni robocze*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 48,00 PLN
Nasza cena 30,38 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 48,00 PLN
Nasza cena 30,38 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Zebrane w tym obszernym tomie ? zatytułowanym EUCHARYSTIA I SŁOWO ? wezwania aktu pokuty, szkic medytacji do homilii i modlitwa powszechna na niedziele, uroczystości i święta w roku liturgicznym A, B, C ? mają być w zamyśle narzędziem przydatnym do przygotowania tych części celebracji liturgicznej, które ordo liturgiczne pozostawia inteligentnej, dyskretnej i odpowiedzialnej kreatywności przewodniczącego zgromadzenia lub animatorów celebracji. Wyróżnikiem wspomnianych tekstów jest ich skoncentrowanie wokół Ewangelii dnia, stanowiącej temat wiodący całej liturgii. Mają one wybitnie biblijny charakter, przy czym nawiązują do realiów życia wiernych oraz do aktualnej sytuacji Kościoła i świata. Oprócz zastosowania w liturgii proponowane tutaj teksty mogą się okazać pomocne w osobistej medytacji, zarówno jako przygotowanie do celebracji wspólnotowej, jak też jako przypomnienie i pogłębienie tego, co zostało doświadczone w czasie zgromadzenia eucharystycznego.

Autorzy

Członkowie Wspólnoty z Bose: Enzo Bianchi ? założyciel i długoletni przeor wspólnoty, autor opracowań dotyczących teologii chrześcijańskiej i wielkiej tradycji Kościoła, konsultor Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan; Goffredo Boselli ? liturgista i mnich z Bose, współpracownik Komisji ds. Liturgii Konferencji Episkopatu Włoch; Lisa Cremaschi ? zakonnica z Bose, zajmująca się ojcami Kościoła wschodniego, prowadzi działalność kaznodziejską; Luciano Manicardi ? obecny przeor wspólnoty, biblista, odpowiada za kulturową formację nowicjuszy.Odbiorcy

- duszpasterze szukający natchnionych pomysłów przy przygotowaniu i sprawowaniu liturgii Mszy św.Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

Książka przedstawia pogłębiony materiał, odwołujący się do Pisma św. i współczesnej kondycji Kościoła, który nie powstał za biurkiem, lecz był tworzony oraz wykorzystywany w ekumenicznej Wspólnocie Monastycznej z Bose, oddanej słuchaniu słowa, modlitwie i celebracji eucharystycznej. Jest to zatem tym bardziej cenna, bo niejako sprawdzona w praktyce pomoc dla duszpasterzy.


Szczegóły

Tytuł: Eucharystia i Słowo Komentarze do czytań na niedziele uroczystości i święta na lata A, B, C. Akty

Wydawnictwo: Jedność

ISBN: 9788379719754

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 928

Oprawa: Twarda

Redakcja: Bianchi Enzo, Boselli Goffredo, Cremaschi Lisa, Manicardi Luciano

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×