365 dni cudowności

Książka

365 dni cudowności

  • Wydawnictwo: Albatros
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788381250757
  • Ilość stron: 432
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 26,15 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 26,15 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: 365 dni cudowności - R.J. Palacio

CUDOWNY CHŁOPAK seria zapadających w pamięć książek o dobroci, przyjaźni, odwadze i inności przez kilka ostatnich lat bawiła i wzruszała czytelników na całym świecie. Po ich lekturze o tym co najważniejsze przypomni wam 365 DNI CUDOWNOŚCI.

To zachęcające do szlachetnego działania cytaty na każdy dzień roku, dotyczące odwagi, przyjaźni, miłości i życzliwości. Znajdziemy wśród nich słowa popularnych piosenek, cytaty z książek dla dzieci, epitafia z egipskich nagrobków i sentencje z ciasteczek z wróżbą. Inspiracją do stworzenia księgi złotych myśli stała się postać znanego z CUDOWNEGO CHŁOPAKA i uwielbianego przez uczniów profesora Browne'a.


Szczegóły: 365 dni cudowności - R.J. Palacio

Tytuł: 365 dni cudowności
Autor: R.J. Palacio
Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 9788381250757
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 432


Recenzje: 365 dni cudowności - R.J. Palacio

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

«365 dni cudowności» nie jest kalendarzem, a po prostu zbiorem 365 cytatów, po jednym na każdy dzień. To wspaniałe uzupełnienie dla «Cudownego chłopaka» i na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią zaznaczać fragmenty w książkach albo same wypisują sobie cytaty do specjalnego zeszytu (jak ja). Bardzo podoba mi się pomysł, że każdego dnia, zaraz po przebudzeniu, można przeczytać jedno wskazanie i być może zainspirować się nim danego dnia. Myślę, że takie cytaty mogą motywować nas do działania, do jakichś zmian. 2018-12-09 19:09:31

„Cudowny chłopak” wywołał niemały szum. Do tej pory z przyjemnością wspominam ekranizację i na pewno będę do niej wracać, a ostatnio miałam możliwość przeczytać „365 dni cudowności. Księga wskazań Pana Browne’a”. Tak, jest to książka na cały rok, a ja, chcąc powiedzieć o niej coś więcej i nie chcąc się od niej odrywać, przeczytałam ją w mgnieniu oka (nie mówiąc o tym, że sięgałam po nią jak tylko byłam w Empiku 😂). W książce znajdziemy cytaty zaczerpnięte ze wszystkich zakątków świata, od osób mniej lub bardziej znanych. Niektóre możemy już znać, inne - dadzą nam do myślenia na nowo. Książka bardzo kojarzy mi się z naszą Insta Poezją, z tą różnicą, że „Cudowności” poleciłabym każdemu. Prezent dla dziewięciolatka, czy dla osoby starszej? Nie ma różnicy! „Każdy znajdzie coś dla siebie” tutaj działa, ponieważ CAŁA ta pozycja jest dla nas!
Pięknie wydana książka oraz pouczające, podnoszące na duchu cytaty i magia mądrego słowa. Wplecione „listy” Pana Browne’a były przyjemnym dokończeniem historii Augusta, którą możemy poznać w „Cudownym chłopaku”. Z wnętrzem „365 dni cudowności” zapoznałam się już dwa tygodnie temu, ale do tej pory czuję ciepło w serduszko. Jako czytelnik składam wielkie pokłony w stronę autorki - świetna robota i jestem dumna!
2018-12-20 13:58:27

Któż nie czytał, bądź nie oglądał "Cudownego chłopaka"? Historia Auggiego jest tak wzruszająca i poruszająca, że mogłabym mieć każde wydanie tej książki na swojej półce. Dlatego też dzięki uprzejmości Wydawnictwa Albatros jestem zaopatrzona w kolejną książkę dotyczącą tego fantastycznego chłopca.

"365 dni cudowności: Księga wskazań pana Browne'a" to zbiór inspirujących i podnoszących na duchu cytatów znanych osobistości ze świata współczesnego , jak i starożytności. Każdy z nich jest dedykowany na dany dzień w roku. Większa część z nich koncentruje się na dobroci i jej znaczeniu w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w czasach, gdy istnieje wiele podziałów i nienawiści wśród ludzi w wielu sytuacjach. Inne opowiadają o miłości, odwadze, znalezieniu idealnego wyjścia z najciemniejszej sytuacji, nadziejach i marzeniach, byciu sobą i włożeniu wszystkich swoich wysiłków w osiągnięcie tego, co postawiliśmy sobie za cel. Cudowne są cytaty napisane przez dzieci. I właśnie te do mnie najbardziej przemawiają, bo dziecko zawsze prawdę Ci powie, zawsze ma najczystsze myśli.

Książka jest podzielona na miesiące, a każdy z nich kończy się wewnętrznymi przemyśleniami pana Browne'a. Ukazane jest, jak inspirował się do pisania swoich myśli, a także jak próbował zarazić nimi swoich uczniów.

"365 dni cudowności: Księga wskazań pana Browne'a" to cudowna księga wiedzy i myśli, gdzie każdy może znaleźć ukojenie w ciężkich chwilach. Jest to też cudowny pomysł na prezent dla osób, które są kolekcjonerami skarbnicy cytatów i sentencji.
2018-12-29 08:58:47


Podobne do: 365 dni cudowności - R.J. Palacio