Nieoficjalny Autobiografia Rafała Lemkina

Książka

Nieoficjalny
Autobiografia Rafała Lemkina

 • Wydawnictwo: Instytut Pileckiego
 • Rok wydania: 2018
 • ISBN: 9788395126840
 • Ilość stron: 390
 • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 52,50 PLN
Nasza cena 39,69 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 52,50 PLN
Nasza cena 39,69 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Rafał Lemkin (1900?1959) ? polski prawnik żydowskiego pochodzenia, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, wiceprokurator i warszawski adwokat. W czasie II wojny światowej wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Był twórcą pojęcia ludobójstwa i autorem projektu Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, przyjętej przez Narody Zjednoczone 9 grudnia 1948 roku.

Życie Lemkina naznaczyły dramatyczne doświadczenia z czasów wojny: zetknięcie się z totalitaryzmem oraz utrata prawie całej rodziny w wyniku Holokaustu. Niezwykle ważne dla zrozumienia jego dzieła są także przeżycia z czasów dzieciństwa i młodości spędzonych w Polsce. Nieoficjalny to jednak nie tylko autobiografia, ale również fascynujący zapis narodzin konwencji o ludobójstwie, którą Lemkin uważał za dzieło swojego życia. Lektura maszynopisu wskrzesiła Lemkina.

Przedtem postrzegano go jednowymiarowo, jako fanatyka lub marzyciela. [?] Choć kilkoro przyjaciół pomagało Lemkinowi w redagowaniu autobiografii, jedno nie ulega wątpliwości: ?Nieoficjalny? to opowieść o życiu Lemkina w takiej wersji, jaką chciał, żeby poznał ją świat.
Dr Donna-Lee Frieze


Szczegóły

Tytuł: Nieoficjalny

Podtytuł: Autobiografia Rafała Lemkina

Wydawnictwo: Instytut Pileckiego

ISBN: 9788395126840

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 390

Oprawa: Twarda

Redakcja: Frieze Donna-Lee

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×