Nieoficjalny Autobiografia Rafała Lemkina

Książka

Nieoficjalny
Autobiografia Rafała Lemkina

  • Wydawnictwo: Instytut Pileckiego
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788395126840
  • Ilość stron: 390
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 52,50 PLN
Nasza cena 40,03 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 52,50 PLN
Nasza cena 40,03 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Nieoficjalny

Rafał Lemkin (1900?1959) ? polski prawnik żydowskiego pochodzenia, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, wiceprokurator i warszawski adwokat. W czasie II wojny światowej wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Był twórcą pojęcia ludobójstwa i autorem projektu Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa, przyjętej przez Narody Zjednoczone 9 grudnia 1948 roku.

Życie Lemkina naznaczyły dramatyczne doświadczenia z czasów wojny: zetknięcie się z totalitaryzmem oraz utrata prawie całej rodziny w wyniku Holokaustu. Niezwykle ważne dla zrozumienia jego dzieła są także przeżycia z czasów dzieciństwa i młodości spędzonych w Polsce. Nieoficjalny to jednak nie tylko autobiografia, ale również fascynujący zapis narodzin konwencji o ludobójstwie, którą Lemkin uważał za dzieło swojego życia. Lektura maszynopisu wskrzesiła Lemkina.

Przedtem postrzegano go jednowymiarowo, jako fanatyka lub marzyciela. [?] Choć kilkoro przyjaciół pomagało Lemkinowi w redagowaniu autobiografii, jedno nie ulega wątpliwości: ?Nieoficjalny? to opowieść o życiu Lemkina w takiej wersji, jaką chciał, żeby poznał ją świat.
Dr Donna-Lee Frieze


Szczegóły: Nieoficjalny

Tytuł: Nieoficjalny
Podtytuł: Autobiografia Rafała Lemkina
Wydawnictwo: Instytut Pileckiego
ISBN: 9788395126840
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 390
Oprawa: Twarda
Redakcja: Frieze Donna-Lee


Recenzje: Nieoficjalny

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: