Bezbronne

Książka

Bezbronne

  • Wydawnictwo: Otwarte
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788375155204
  • Ilość stron: 368
  • Format: 13.5x20.5 cm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2019-08-26)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 28,53 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 28,53 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Bezbronne - Adams Taylor

Bestsellerowy thriller, który szturmem podbił świat.

Odludzie. Śnieżyca.

Mała dziewczynka uwięziona w aucie.

Znikąd pomocy.

Co byś zrobiła?

Darby jechała z uniwersytetu do domu, gdy rozszalała się burza śnieżna i uwięziła ją na odludziu. Najbliższą noc dziewczyna będzie musiała spędzić na postoju przy autostradzie z czterema obcymi osobami i bez zasięgu. Gdy rozgląda się po parkingu, przypadkowo odkrywa, że w jednym z aut uwięzione jest małe dziecko...

Kto z przebywających na postoju jest porywaczem?

Kim jest uwięziona dziewczynka?

Jak można jej pomóc?

Taylor Adams jest reżyserem, scenarzystą i pisarzem. Jego filmy pokazywane są na niezależnych festiwalach filmowych. Bezbronne (No Exit), do których prawa sprzedano już do dwudziestu ośmiu krajów, to jego trzecia powieść. Prawa do adaptacji książki zakupiło studio 20th Century Fox.


Szczegóły: Bezbronne - Adams Taylor

Tytuł: Bezbronne
Autor: Adams Taylor
Wydawnictwo: Otwarte
ISBN: 9788375155204
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 368
Format: 13.5x20.5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Bezbronne - Adams Taylor

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Zdarza się Wam, że zajrzyjcie tylko do książki, a potem już nie możecie przestać czytać? Mnie tak wciągnęły "Bezbronne".

Darby jedzie do rodzinnego domu pożegnać umierającą na raka matkę, jednak okropna zamieć krzyżuje jej plany gdzieś w Górach Skalistych. Gdy wystraszona dziewczyna obawia się, że zamarznie na odludziu, dostrzega Punkt Obsługi Turystów, do którego zjeżdża z poczuciem ulgi i nadzieją na przeczekanie najgorszego. Nie podejrzewa jeszcze wówczas, że najgorsze dopiero nadejdzie, a ona przez wiele godzin będzie walczyć o życie.

Wraz z nią na postoju jest dwóch młodych mężczyzn i starsza kobieta ze swoim kuzynem. Gdy dziewczyna wychodzi poszukać zasięgu okazuje się, że w furgonetce uwięziona jest mała dziewczynka. Darby nawet nie dopuszcza myśli, że mogłaby to tak zostawić i za wszelką cenę próbuje uratować dziecko. Tylko kto jest porywaczem i komu może zaufać? Czy bezbronna kobieta ma jakiekolwiek szanse na uratowanie dziewczynki i siebie samej?
Pomieszczenia postojowe zamieniają się w pułapkę, z której nie ma wyjścia. Śnieżyca skutecznie odcina ich od świata, sprawiając że ratunek mimo, że tak bliski, pozostaje niedostępny.

„Nie bój się zawodowców, Darby. Oni wiedzą, co robią, i załatwiają wszystko elegancko. Bać się trzeba amatorów.”

Porwanie w tym przypadku to ewidentnie sprawka amatorów. Nic nie idzie tak jak zostało zaplanowane, co niesie ze sobą straszne konsekwencje. Rankiem ma pojawić się pomoc, tylko kto przetrwa tę noc naładowaną strachem, brutalnością i szalejącą burzą śnieżną?
Książka trzyma w olbrzymim napięciu już od pierwszych stron. Nie sposób się od niej oderwać. Akcja gna nie pozwalając na zaczerpnięcie oddechu. Zmusza też do zadania sobie pytań, czy widząc jakąś niecodzienną sytuację, lub człowieka potrzebującego pomocy podejdę i się zainteresuję? Czy może przejdę obok, udając że nie widzę, licząc że ktoś inny się tym zajmie? Co zrobiłabym na miejscu Darby? A Wy?
2019-01-28 15:23:25


Inne pozycje tego autora: Adams Taylor (1)