Książka
Wysyłka: Jutro (piątek 2020-07-03)
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 25,22 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Paypo
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Winna - Sinicka Alicja

Ona jest zawsze winna…

Wendy jest wyczerpana. Otaczają ją toksyczni ludzie: jej ojciec, który obwinia ją o wypadek z przeszłości i jej były ukochany, który ją zdradził, a mimo to cały czas kobieta go widuję. W końcu Warren pracuje dla jej ojca.

Wendy czuje, że pętla wokół jej szyi z każdym dniem coraz bardziej się zaciska. Nadzieją na odmianę jej życia i odrobinę szczęścia staje się wojskowy Jim. Jednak kobieta szybko się przekona, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje.

Jeśli Wendy miała nadzieję, że zasługuje na to, aby być szczęśliwa, może się okazać, że los znowu sprawi, że jej życie skomplikuje się jeszcze bardziej. W końcu to ona jest zawsze winna...

Alicja Sinicka, autorka "Oczu wilka" powraca z niezwykle wyczekiwaną powieścią!

__

O autorce:

Alicja Sinicka – młoda, polska autorka, która zadebiutowała bardzo dobrze przyjętym w Polsce tytułem "Oczy wilka". Fani są ciekawi, czy i tym razem ich zaskoczy i czy jej powieść okaże się równie wielkim bestsellerem, jak jej debiut. Autorka na co dzień poświęca się roli matki i żony, jest też miłośniczką psów. Zawodowo jest inżynierem i ekonomistką, a każdą wolną chwilę poświęca pisaniu, które jest jej wielką pasją. Pochodzi z Oławy.


Szczegóły: Winna - Sinicka Alicja

Tytuł: Winna
Autor: Sinicka Alicja
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
ISBN: 9788366134799
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 416
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Winna - Sinicka Alicja

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Winna, czy niewinna?

Miałam pewne obawy przed przeczytaniem tej książki, bo romanse mnie nużą i nawet słynnego Greya nie dałam rady doczytać do końca. Spotkało mnie jednak miłe zaskoczenie, bo mimo, że książkę można uznać niewątpliwie za romans, to elementy sensacyjne i intrygi wplecione w całość sprawiły, że przeczytałam ją w jeden wieczór. Dodatkowo przyjemny, lekki język oraz naturalne dialogi dopełniły pozytywnego odbioru.

Wendy, młodą psycholożkę, poznajemy w nie najlepszym momencie jej życia. Roczny związek z Warrenem, który sprawił, że zaczęła czuć się bezpiecznie, rozpada się przez zdradę ukochanego. Dziewczyna, aby odreagować, rzuca się w wir nowej znajomości. Z czasem Jim okazuje się dla niej ostoją, a nie tylko lekarstwem na zdradę. Wspiera ją w trudnych relacjach z ojcem, który obwinia ją za śmierć brata. Poczucie winy towarzyszy dziewczynie od 9 lat i trauma z nim związana odciska piętno na jej życiu. Jim sprawia, że zaczyna odzyskiwać wiarę w siebie i pomału staje się dawną Wendy, przebojową „blondi z Nobb Hill”. Czy jednak Wendy właściwie ulokowała swoje uczucia?

Tłem do niełatwej historii miłosnej, w której dominuje niepewność, poczucie winy i widmo tej drugiej/tego drugiego, są wydarzenia jak z dobrego thrillera. Autorka wprowadza je dość leniwie, usypiając naszą czujność, by w pewnym momencie uderzyć z siłą tornada. Kto okaże się psychopatą? Warren, który za wszelką cenę próbuje odzyskać ukochaną, posuwając się nawet do grożenia bronią? Czy Jim, wkraczający coraz bardziej w jej życie i będący idealną odpowiedzią na wszystkie jej potrzeby? Czy w sytuacji zagrożenia życia swojego i bliskich Wendy znajdzie w sobie siłę i odwagę do walki?
To książka, przy której nie można się nudzić, wzbudza całą paletę emocji już od pierwszych stron. Pierwszoosobowa narracja pozwala zajrzeć w głąb umysłu bohaterki, wczuć się w jej dylematy, traumę, strach i sprawia, że żywimy do niej prawdziwą sympatię.
Najbardziej zaskakuje zakończenie. Nie spodziewałam się takiej petardy.

Jeżeli lubicie niebanalne historie miłosne z dodatkiem dreszczyku (niekoniecznie pożądania), ta książka jest dla Was. Ja przeczytałam ją z dużą przyjemnością i choć moje nastawienie do romansów się nie zmieniło, to połączenie gatunków, szczególnie w takim wykonaniu, jak najbardziej do mnie przemawia.
2019-01-29 14:05:44

Alicja Sinicka w „Winnej” poruszyła wiele ważnych kwestii, które zręcznie wplotła w bardzo ciekawą fabułę.

Nie jest to typowy romans, choć wątek miłosny bardzo mnie wciągnął. Znajdziemy w niej również nutkę kryminalną! Autorka stopniuje napięcie. Czyta się lekko i szybko, aby jak najprędzej rozszyfrować zagadkowe zachowania i sytuacje, osaczające główną bohaterkę. Jest też element zaskoczenia. W tej historii nie możemy ufać nikomu i niczego nie jesteśmy tak do końca pewni.

Odnajdziemy też temat traumatycznych wydarzeń z wczesnych lat życia bohaterów, rzutujących na ich dorosłość-sekrety rodzinne i tajemnice. Analizy psychologiczne ludzkich zachowań. Poruszony zostaje również temat amerykańskich żołnierzy po misjach w Afganistanie. Kim są? Do czego są zdolni? A najważniejsze-czy wszystko jest takie na jakie wygląda?

Książka Alicji Sinickiej, zawładnęła mną bez reszty! Byłam pod wrażeniem języka autorki, opisów San Fransisco, bohaterów, całego wykreowanego świata! Kolejny raz przekonałam się jak dobzi są polscy autorzy. W niczym nie ustępują zagranicznym!
2019-02-04 16:08:59

Sinicka porywa nas do malowniczego San Francisco, oprowadza po China Town, opisuje niesamowitą architekturę, kiedy zamykamy oczy, jesteśmy w stanie usłyszeć to miasto. Poczuć powietrze na twarzy, usłyszeć, jego gwar. Akcja „Winnej” właśnie tam ma miejsce, przewracając kolejne strony dostrzegamy piękno poszczególnych wnętrz, które zostały rozrysowane ze szczególną dbałością o szczegóły.
Autorka opowiada nam przeżycia pewnej dwudziestopięciolatki – Wendy Palmer, która jest doktorantką psychologii, w swoim krótkim życiu przeszła naprawdę wiele. Ojciec kontroluje ją na każdym kroku, mogłoby się wydawać, że ma ją za małą dziewczynkę, która bez jego nadzoru nie poradzi sobie w dorosłym życiu. Nie jest szczęśliwa. Pochodzi z bogatej rodziny, pracuje na uczelni, mogłoby się wydawać, że życie przed nią stoi otworem, sielanka, a jednak nie do końca.
Zachowanie ojca wpędza ją w coraz to większe poczucie winy, ale to nie wszystko, cierpieniom nie ma końca, cios nadchodzi od osoby, która powinna dać jej wsparcie, być w najtrudniejszym czasie i kochać. Tak, jej ukochany- Warren, przyznaje się do zdrady. Dziewczyna nie potrafi tego wybaczyć, a jej poczucie własnej wartości drastycznie spada, chociaż nigdy tak naprawdę nie było zbyt wysokie. W przeszłości wydarzyło się coś, co mocno nadszarpnęło jej psychiką, ale nie tylko, dotknęło całą rodzinę Palmer. Dziewięć lat temu Wendy miała wypadek samochodowy, nie tylko była kierowcą pojazdu, ale także miała pasażera, który nie wyszedł z tego cało. Jej młodszy brat Ethan zmarł, a jego odejście na zawsze wyryło się w kręgosłupie dziewczyny. Czuje się, jakby nosiła na skórze piętno, czuje się winna tego, co spotkało rodzinę. Nie potrafi sobie przebaczyć, zwłaszcza, że jej ojciec zdaje się ją obwiniać, tak przynajmniej myśli.
Życie Wendy przypomina nie mały galimatias, obwinia się o utratę braciszka i spowodowanie wypadku, nie może zerwać kontaktu z Warrenem, gdyż pracuje z jej ojcem. Sinicka doskonale ukazała wagę takich relacji, bohaterka nie potrafi odetchnąć pełną piersią czując się tłamszona. Wiele się zmienia, kiedy poznaje pewnego mężczyznę- Jima Corwella, w którym widzi nadzieję na to, aby los się odmienił. Koniec udręk, bolącego serca i zapomnienie o krzywdach zrodzonych ze zdrady byłego mężczyzny. Nie wszystko jednak jest takie, jakie się wydaje, Jim ma pewne zamiary wobec dziewczyny, czy będą one szczere? Kim jest ten żołnierz? Czy jest mężczyzną, któremu można ufać? Czy Wendy powinna uciekać od niego jak najdalej? Czy związek z Warrenem rozpadł się na dobre, przecież nie tak łatwo jest przestać kochać?
Nasza bohaterka zna się na psychologii, człowiek nie ma przed nią żadnych sekretów, a jednak sama cierpi, nie potrafi sobie pomóc, a przede wszystkim przebaczyć. Widać, że jest kobieta wrażliwą i boryka się z tragedią nie potrafiąc szczerze porozmawiać z ojcem o swoich przypuszczeniach, może wtedy część tych negatywnych uczuć stałaby się lżejsza. Stara się być dzielna, żyć z piętnem obwiniania o śmierć Ethana, iść w przyszłość, chociaż jest grząska, zaczyna być niepewna. Zdrada mężczyzny, którego kocha, nowy związek, na który tak w pełni nie jest gotowa, chociaż bardzo tego chce. Wbrew pozorom nie jest to zwykłą i lekka obyczajówka, opisująca trudną miłość, proces dojrzewania bohaterów, oj nie, Sinicka przygotowała nam prawdziwą petardę! Pojawia się niebezpieczeństwo i wątek sensacyjny! Będzie się działo!
2019-02-10 09:05:14

Ostatnich kilka rozdziałów zmienia spojrzenie na książkę i odwraca kota ogonem. Wszystkie fragmenty układanki znajdują swoje miejsca i sprawa się wyjaśnia. Książka pełna tajemnic. 2019-03-04 11:30:50

Książka

Ona jest zawsze winna… Wendy jest wyczerpana. Otaczają ją toksyczni ludzie: jej ojciec, który obwinia ją o wypadek z przeszłości i jej były ukochany, który ją zdradził, a mimo to cały czas kobieta go widuję. W końcu Warren pracuje dla jej ojca. Wendy czuje, że pętla wokół jej szyi z każdym dniem coraz bardziej się zaciska. Nadzieją na odmianę jej życia i odrobinę szczęścia staje się wojskowy Jim. Jednak kobieta szybko się przekona, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje. Jeśli Wendy miała nadzieję, że zasługuje na to, aby być szczęśliwa, może się okazać, że los znowu sprawi, że jej życie skomplikuje się jeszcze bardziej. W końcu to ona jest zawsze winna... Alicja Sinicka, autorka "Oczu wilka" powraca z niezwykle wyczekiwaną powieścią! __ O autorce: Alicja Sinicka – młoda, polska autorka, która zadebiutowała bardzo dobrze przyjętym w Polsce tytułem "Oczy wilka". Fani są ciekawi, czy i tym razem ich zaskoczy i czy jej powieść okaże się równie wielkim bestsellerem, jak jej debiut. Autorka na co dzień poświęca się roli matki i żony, jest też miłośniczką psów. Zawodowo jest inżynierem i ekonomistką, a każdą wolną chwilę poświęca pisaniu, które jest jej wielką pasją. Pochodzi z Oławy.

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,22 PLN
Oszczędzasz 36%
Wysyłka: Jutro (piątek 2020-07-03)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Paypo

Szczegóły: Winna - Sinicka Alicja

Tytuł: Winna
Autor: Sinicka Alicja
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
ISBN: 9788366134799
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 416
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Winna - Sinicka Alicja

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Winna, czy niewinna?

Miałam pewne obawy przed przeczytaniem tej książki, bo romanse mnie nużą i nawet słynnego Greya nie dałam rady doczytać do końca. Spotkało mnie jednak miłe zaskoczenie, bo mimo, że książkę można uznać niewątpliwie za romans, to elementy sensacyjne i intrygi wplecione w całość sprawiły, że przeczytałam ją w jeden wieczór. Dodatkowo przyjemny, lekki język oraz naturalne dialogi dopełniły pozytywnego odbioru.

Wendy, młodą psycholożkę, poznajemy w nie najlepszym momencie jej życia. Roczny związek z Warrenem, który sprawił, że zaczęła czuć się bezpiecznie, rozpada się przez zdradę ukochanego. Dziewczyna, aby odreagować, rzuca się w wir nowej znajomości. Z czasem Jim okazuje się dla niej ostoją, a nie tylko lekarstwem na zdradę. Wspiera ją w trudnych relacjach z ojcem, który obwinia ją za śmierć brata. Poczucie winy towarzyszy dziewczynie od 9 lat i trauma z nim związana odciska piętno na jej życiu. Jim sprawia, że zaczyna odzyskiwać wiarę w siebie i pomału staje się dawną Wendy, przebojową „blondi z Nobb Hill”. Czy jednak Wendy właściwie ulokowała swoje uczucia?

Tłem do niełatwej historii miłosnej, w której dominuje niepewność, poczucie winy i widmo tej drugiej/tego drugiego, są wydarzenia jak z dobrego thrillera. Autorka wprowadza je dość leniwie, usypiając naszą czujność, by w pewnym momencie uderzyć z siłą tornada. Kto okaże się psychopatą? Warren, który za wszelką cenę próbuje odzyskać ukochaną, posuwając się nawet do grożenia bronią? Czy Jim, wkraczający coraz bardziej w jej życie i będący idealną odpowiedzią na wszystkie jej potrzeby? Czy w sytuacji zagrożenia życia swojego i bliskich Wendy znajdzie w sobie siłę i odwagę do walki?
To książka, przy której nie można się nudzić, wzbudza całą paletę emocji już od pierwszych stron. Pierwszoosobowa narracja pozwala zajrzeć w głąb umysłu bohaterki, wczuć się w jej dylematy, traumę, strach i sprawia, że żywimy do niej prawdziwą sympatię.
Najbardziej zaskakuje zakończenie. Nie spodziewałam się takiej petardy.

Jeżeli lubicie niebanalne historie miłosne z dodatkiem dreszczyku (niekoniecznie pożądania), ta książka jest dla Was. Ja przeczytałam ją z dużą przyjemnością i choć moje nastawienie do romansów się nie zmieniło, to połączenie gatunków, szczególnie w takim wykonaniu, jak najbardziej do mnie przemawia.
2019-01-29 14:05:44

Alicja Sinicka w „Winnej” poruszyła wiele ważnych kwestii, które zręcznie wplotła w bardzo ciekawą fabułę.

Nie jest to typowy romans, choć wątek miłosny bardzo mnie wciągnął. Znajdziemy w niej również nutkę kryminalną! Autorka stopniuje napięcie. Czyta się lekko i szybko, aby jak najprędzej rozszyfrować zagadkowe zachowania i sytuacje, osaczające główną bohaterkę. Jest też element zaskoczenia. W tej historii nie możemy ufać nikomu i niczego nie jesteśmy tak do końca pewni.

Odnajdziemy też temat traumatycznych wydarzeń z wczesnych lat życia bohaterów, rzutujących na ich dorosłość-sekrety rodzinne i tajemnice. Analizy psychologiczne ludzkich zachowań. Poruszony zostaje również temat amerykańskich żołnierzy po misjach w Afganistanie. Kim są? Do czego są zdolni? A najważniejsze-czy wszystko jest takie na jakie wygląda?

Książka Alicji Sinickiej, zawładnęła mną bez reszty! Byłam pod wrażeniem języka autorki, opisów San Fransisco, bohaterów, całego wykreowanego świata! Kolejny raz przekonałam się jak dobzi są polscy autorzy. W niczym nie ustępują zagranicznym!
2019-02-04 16:08:59

Sinicka porywa nas do malowniczego San Francisco, oprowadza po China Town, opisuje niesamowitą architekturę, kiedy zamykamy oczy, jesteśmy w stanie usłyszeć to miasto. Poczuć powietrze na twarzy, usłyszeć, jego gwar. Akcja „Winnej” właśnie tam ma miejsce, przewracając kolejne strony dostrzegamy piękno poszczególnych wnętrz, które zostały rozrysowane ze szczególną dbałością o szczegóły.
Autorka opowiada nam przeżycia pewnej dwudziestopięciolatki – Wendy Palmer, która jest doktorantką psychologii, w swoim krótkim życiu przeszła naprawdę wiele. Ojciec kontroluje ją na każdym kroku, mogłoby się wydawać, że ma ją za małą dziewczynkę, która bez jego nadzoru nie poradzi sobie w dorosłym życiu. Nie jest szczęśliwa. Pochodzi z bogatej rodziny, pracuje na uczelni, mogłoby się wydawać, że życie przed nią stoi otworem, sielanka, a jednak nie do końca.
Zachowanie ojca wpędza ją w coraz to większe poczucie winy, ale to nie wszystko, cierpieniom nie ma końca, cios nadchodzi od osoby, która powinna dać jej wsparcie, być w najtrudniejszym czasie i kochać. Tak, jej ukochany- Warren, przyznaje się do zdrady. Dziewczyna nie potrafi tego wybaczyć, a jej poczucie własnej wartości drastycznie spada, chociaż nigdy tak naprawdę nie było zbyt wysokie. W przeszłości wydarzyło się coś, co mocno nadszarpnęło jej psychiką, ale nie tylko, dotknęło całą rodzinę Palmer. Dziewięć lat temu Wendy miała wypadek samochodowy, nie tylko była kierowcą pojazdu, ale także miała pasażera, który nie wyszedł z tego cało. Jej młodszy brat Ethan zmarł, a jego odejście na zawsze wyryło się w kręgosłupie dziewczyny. Czuje się, jakby nosiła na skórze piętno, czuje się winna tego, co spotkało rodzinę. Nie potrafi sobie przebaczyć, zwłaszcza, że jej ojciec zdaje się ją obwiniać, tak przynajmniej myśli.
Życie Wendy przypomina nie mały galimatias, obwinia się o utratę braciszka i spowodowanie wypadku, nie może zerwać kontaktu z Warrenem, gdyż pracuje z jej ojcem. Sinicka doskonale ukazała wagę takich relacji, bohaterka nie potrafi odetchnąć pełną piersią czując się tłamszona. Wiele się zmienia, kiedy poznaje pewnego mężczyznę- Jima Corwella, w którym widzi nadzieję na to, aby los się odmienił. Koniec udręk, bolącego serca i zapomnienie o krzywdach zrodzonych ze zdrady byłego mężczyzny. Nie wszystko jednak jest takie, jakie się wydaje, Jim ma pewne zamiary wobec dziewczyny, czy będą one szczere? Kim jest ten żołnierz? Czy jest mężczyzną, któremu można ufać? Czy Wendy powinna uciekać od niego jak najdalej? Czy związek z Warrenem rozpadł się na dobre, przecież nie tak łatwo jest przestać kochać?
Nasza bohaterka zna się na psychologii, człowiek nie ma przed nią żadnych sekretów, a jednak sama cierpi, nie potrafi sobie pomóc, a przede wszystkim przebaczyć. Widać, że jest kobieta wrażliwą i boryka się z tragedią nie potrafiąc szczerze porozmawiać z ojcem o swoich przypuszczeniach, może wtedy część tych negatywnych uczuć stałaby się lżejsza. Stara się być dzielna, żyć z piętnem obwiniania o śmierć Ethana, iść w przyszłość, chociaż jest grząska, zaczyna być niepewna. Zdrada mężczyzny, którego kocha, nowy związek, na który tak w pełni nie jest gotowa, chociaż bardzo tego chce. Wbrew pozorom nie jest to zwykłą i lekka obyczajówka, opisująca trudną miłość, proces dojrzewania bohaterów, oj nie, Sinicka przygotowała nam prawdziwą petardę! Pojawia się niebezpieczeństwo i wątek sensacyjny! Będzie się działo!
2019-02-10 09:05:14

Ostatnich kilka rozdziałów zmienia spojrzenie na książkę i odwraca kota ogonem. Wszystkie fragmenty układanki znajdują swoje miejsca i sprawa się wyjaśnia. Książka pełna tajemnic. 2019-03-04 11:30:50Podobne do: Winna - Sinicka Alicja


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×