Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy (książka z autografem Autorki)

Książka

Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy
(książka z autografem Autorki)

  • Wydawnictwo: Znak
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788324055203
  • Ilość stron: 400
  • Format: 16.5x24.0 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 32,11 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 32,11 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy - Winnik Sylwia

Egzemplarz specjalny z autografem Autroki oraz listem.

Prawdziwe opowieści rodzin polskich żołnierzy. Dla nich wojna to codzienność

Rodzina. Jest dla mnie istotna. Żona wiedziała, czym się zajmuję, jeszcze zanim się pobraliśmy. Mogła wybrać krawca albo piekarza, a wybrała mnie. Wiem, że to, co osiągnąłem, wynika ze wsparcia i siły, jaką ona mi daje. Moja żona jest silną, mądrą kobieta.

Sebastian, żołnierz od osiemnastu lat

Po powrocie z pierwszej misji Darek był jak surykatka. Nasłuchiwał, obserwował, wszystko było dla niego podejrzane. Któregoś dnia wybraliśmy się do banku. Załatwialiśmy zwykłe codzienności. Nagle coś stuknęło. Mój mąż momentalnie padł na ziemię. Ciągle był niespokojny. Mówił: Jak tu się ciężko żyje! Tam musiałem tylko przeżyć!.

Marzena, żona Darka, od piętnastu lat na wojnie

Dziecko żołnierza nic nie poradzi na decyzje ojca. Jedyne, co można zrobić, to przyzwyczaić się do tego. Tak będzie najłatwiej. A rodzina? Po wyjeździe musi stać się samodzielna. Wiem jedno: jeśli żołnierz ma rodzinę, w której są dzieci w okresie dojrzewania, to taki wyjazd jest strzałem w kolano.

Patryk, jego ojciec wyjechał na pierwszą misję, gdy chłopiec miał jedenaście lat

Ta książka jest dla mnie niezwykle ważna. Chciałam uchwycić w niej emocje ludzi, którzy biorą udział w wojnie. Ich odwagę, oddanie, ale też strach i tęsknotę. Słuchałam historii żołnierzy wyjeżdżających na misje, a później borykających się z PTSD. Rozmawiałam z ich rodzinami, które swoją walkę toczą w codziennym życiu. Moi bohaterowie czasami milczeli. To milczenie wyrażało więcej niż słowa. Tę ciszę również starałam się uchwycić i oddać w książce. Wszystkie wydarzenia, które opisałam, są prawdziwe i mogą dotyczyć każdego z nas. Sylwia Winnik

Sylwia Winnik autorka bestsellera Dziewczęta z Auschwitz. Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Inspiracje do swoich reportaży czerpie z prawdziwych ludzkich historii. W mistrzowski sposób łączy emocje z literaturą faktu. Jej pasją są książki i góry.


Szczegóły: Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy - Winnik Sylwia

Tytuł: Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy
Podtytuł: (książka z autografem Autorki)
Autor: Winnik Sylwia
Wydawnictwo: Znak
ISBN: 9788324055203
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 400
Format: 16.5x24.0 cm
Oprawa: twarda


Recenzje: Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy - Winnik Sylwia

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Wyjazdy na misje zagraniczne w obszary ogarnięte wojną są sytuacjami trudnymi zarówno dla żołnierzy, jak też ich rodzin. Mimo wszystko mężczyźni decydują się na nie pchani chęcią sprawdzenia się w prawdziwych warunkach wojennych, chęcią zdobywania doświadczenia potrzebnego do obrony własnych rodzin, gdyby zaszła taka konieczność, a niektórzy ucieczką przed problemami życia codziennego czy patriotyzmem. Książka przede mną odkryła wiele tajemnic o rzeczywistości misji wojskowych, sposobie funkcjonowania dobrego żołnierza, skrajnym stresie, jakiego doświadczają ci ludzie, konsekwencjach mentalnych i zdrowotnych oraz tym, że po powrocie ci ludzie zostają sami ze swoimi traumami, a w indywidualnych przypadkach również kalectwem, gdyż nie ma instytucji ani procedur pozwalających zająć się nimi w takich sytuacjach. Cichymi bohaterkami zmagań wojennych są kobiety pozostające w domach swoich żołnierzy. To one samodzielnie ogarniają życie rodzinne, sprawy codzienne, wspierają swoich mężów, wyrozumiale i mądrze pomagają poradzić sobie z trudnymi wspomnieniami. Warto sięgnąć po ten reportaż, bo otwiera oczy i przedstawia świat, który jest większości nam odległy (i oby taki pozostał). 2019-03-28 11:55:56


Podobne do: Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy - Winnik Sylwia