Podwórko bez trzepaka. Reportaże z dzieciństwa

Książka

Podwórko bez trzepaka.
Reportaże z dzieciństwa

  • Wydawnictwo: Agora
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788326826368
  • Ilość stron: 328
  • Format: 13.5x21.0cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2019-08-19)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 27,65 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 27,65 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Podwórko bez trzepaka. - Pilip Łukasz

Czego chcą dzisiejsze dzieci?

Maciek wolałby, żeby koledzy nie nazywali go dzieckiem kalek. Łukasz marzy o zdrowiu, ale twierdzi, że jego marzenia są jak dinozaury, czyli duże i wymarłe. Nel, która dorasta na oceanach, czasami tęskni za lądem i za mamą. Inny Maciek, geniusz z autyzmem, ma dość bycia dla innych zwierzęciem w cyrku. Krystian wytatuował sobie na kolanach dwie kropki bo nigdy nie uklęknie przed policją ani sądem. Ale spełnienie tych próśb nie wystarczy. Dzieci chcą więcej dostępu do ucha dorosłego. Posłuchajmy ich.

Reporter lekko przykucnął, ma wzrok na wysokości metra, czasem półtora, od ziemi. Patrzy na świat tak, jak jego bohaterowie - dzieci. A przecież reportaż, którego bohaterem nie jest dorosły, to zawsze ryzyko. Łatwo tu o przekroczenie granic, naruszenie intymności, krzywdę, która zostanie na resztę życia. Pilipowi udało się, dzięki powściągliwości i empatii, ustrzec przed tymi zagrożeniami. I pokazać, jak trudno jest dziś być dzieckiem. Ta książka to wielka lekcja uważności dla tych, którzy dzieciom towarzyszą. I punkt wyjścia do rachunku sumienia dorosłych.

Magdalena Kicińska, reporterka

Niezwykle poruszające reportaże Łukasza Pilipa rozbijają w pył bezrefleksyjnie powielane przekonanie, że lata dzieciństwa są cudowne i beztroskie. Książka stawia wiele pytań dotyczących dorastania, nie podsuwając prostych odpowiedzi i skłaniając do refleksji nad tym, jakie warunki wchodzenia w życie tworzymy naszym dzieciom.

dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy


Szczegóły: Podwórko bez trzepaka. - Pilip Łukasz

Tytuł: Podwórko bez trzepaka.
Podtytuł: Reportaże z dzieciństwa
Autor: Pilip Łukasz
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 9788326826368
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 328
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: twarda


Recenzje: Podwórko bez trzepaka. - Pilip Łukasz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Pilip Łukasz (1)