Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia

Książka

Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia

  • Wydawnictwo: Dolnośląskie
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788324583638
  • Ilość stron: 256
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2019-03-25)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,65 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,65 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia - pseudonim Grek

Grek po ?Byłem gangsterem. Prawdziwa historia? i ?Napadałem na banki. Prawdziwa historia? powraca z nową książką! Jest to opowieść o jego ośmioletnim pobycie w zakładzie karnym. Tym razem autor skupia się nie na samej gangsterce, ale na jej konsekwencjach.
?Jak mówi Grek ? resocjalizacja to mrzonka. Zamykają się za tobą drzwi i zostajesz sam. Stajesz się numerem w kartotece i zaczynasz na co dzień obserwować PATOLOGIĘ, o jakiej nawet dotychczas nie miałeś pojęcia.
Subkultura więzienna okazuje się mitem, a kumple, którzy jeszcze niedawno mówili o lojalności i braterstwie, przestają odbierać telefony. Najgorszy jest jednak oddział ?N? ? więzienie w więzieniu. Miejsce, w którym możesz wykonać zaledwie jeden krok, a twoim jedynym towarzyszem staje się pająk, który przypałętał się do celi. Dla wielu osadzonych permanentna samotność i odizolowanie sprawiają, że marzenie o gangsterskiej sławie zamienia się w marzenie o szybkiej śmierci.
To nie jest film. To wszystko przeżył na własnej skórze Grek ? autor tej książki.? - Filip Czerwiński, redaktor naczelny online-mafia.pl, najpopularniejszego serwisu o przestępczości zorganizowanej w Polsce
?Posłuchajcie Greka, wie co mówi. Chcesz być gangsterem ? nie zakładaj rodziny. Stracisz ją, kiedy trafisz za kraty, między samych ?niewinnych? Z krwią na rękach. Więzienie to wylęgarnia kłamców, intrygantów i próżniaków bez zasad.
Grek opowiada o życiu w kryminale: tam trzeba omijać zasady, aby przetrwać. Grypsujący to w gruncie rzeczy frajerzy, a wśród cweli trafiają się charakterniacy. Kryminał to teatr, w którym wszyscy wymieniają się rolami.
Grek odsiedział swoje, wyszedł już na wolność, kupił mamie zegarek. Wrócił do życia.? - Piotr Pytlakowski, dziennikarz, scenarzysta, autor m.in. Alfabetu mafii i Świadka koronnego, od 1997 związany z tygodnikiem POLITYKA, laureat nagrody Grand Press w kategorii ?dziennikarstwo śledcze?


Szczegóły: Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia - pseudonim Grek

Tytuł: Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia
Autor: pseudonim Grek
Wydawnictwo: Dolnośląskie
ISBN: 9788324583638
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 256
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia - pseudonim Grek

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×