Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia

Książka

Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia

  • Wydawnictwo: Dolnośląskie
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788324583638
  • Ilość stron: 256
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,65 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,65 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia - pseudonim Grek

Grek po ?Byłem gangsterem. Prawdziwa historia? i ?Napadałem na banki. Prawdziwa historia? powraca z nową książką! Jest to opowieść o jego ośmioletnim pobycie w zakładzie karnym. Tym razem autor skupia się nie na samej gangsterce, ale na jej konsekwencjach.
?Jak mówi Grek ? resocjalizacja to mrzonka. Zamykają się za tobą drzwi i zostajesz sam. Stajesz się numerem w kartotece i zaczynasz na co dzień obserwować PATOLOGIĘ, o jakiej nawet dotychczas nie miałeś pojęcia.
Subkultura więzienna okazuje się mitem, a kumple, którzy jeszcze niedawno mówili o lojalności i braterstwie, przestają odbierać telefony. Najgorszy jest jednak oddział ?N? ? więzienie w więzieniu. Miejsce, w którym możesz wykonać zaledwie jeden krok, a twoim jedynym towarzyszem staje się pająk, który przypałętał się do celi. Dla wielu osadzonych permanentna samotność i odizolowanie sprawiają, że marzenie o gangsterskiej sławie zamienia się w marzenie o szybkiej śmierci.
To nie jest film. To wszystko przeżył na własnej skórze Grek ? autor tej książki.? - Filip Czerwiński, redaktor naczelny online-mafia.pl, najpopularniejszego serwisu o przestępczości zorganizowanej w Polsce
?Posłuchajcie Greka, wie co mówi. Chcesz być gangsterem ? nie zakładaj rodziny. Stracisz ją, kiedy trafisz za kraty, między samych ?niewinnych? Z krwią na rękach. Więzienie to wylęgarnia kłamców, intrygantów i próżniaków bez zasad.
Grek opowiada o życiu w kryminale: tam trzeba omijać zasady, aby przetrwać. Grypsujący to w gruncie rzeczy frajerzy, a wśród cweli trafiają się charakterniacy. Kryminał to teatr, w którym wszyscy wymieniają się rolami.
Grek odsiedział swoje, wyszedł już na wolność, kupił mamie zegarek. Wrócił do życia.? - Piotr Pytlakowski, dziennikarz, scenarzysta, autor m.in. Alfabetu mafii i Świadka koronnego, od 1997 związany z tygodnikiem POLITYKA, laureat nagrody Grand Press w kategorii ?dziennikarstwo śledcze?


Szczegóły: Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia - pseudonim Grek

Tytuł: Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia
Autor: pseudonim Grek
Wydawnictwo: Dolnośląskie
ISBN: 9788324583638
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 256
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia - pseudonim Grek

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×