Boska proporcja
Książka
Wysyłka: 2 - 4 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,99 PLN
Nasza cena: 27,36 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Boska proporcja - Borlik Piotr

Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią.
W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane, w sposób równie makabryczny jak piękny, zwłoki dziewczyny. Człowiek odpowiedzialny za remont obiektu znika, a na miejscu zbrodni jako jeden z pierwszych pojawia się Robert Mazur - zabójca po wyroku będący pod stałą kontrolą terapeuty.
Sprawę bada komisarz gdańskiej policji Agata Stec, której alkohol, kac i pobudka w obcym łóżku nie są obce. Żyje pracą, przeklina i całkiem nieźle radzi sobie w środowisku zdominowanym przez mężczyzn, choć nieustannie, jako przełożona grupy śledczej, musi znosić seksistowskie przytyki. Agata nie przepada za pracą zespołową, a za jedynego przyjaciela uważa starszego brata - znanego psychologa Artura Kamińskiego, którego potajemnie wciąga w kulisy śledztwa, licząc na jego doświadczenie w pracy z psychopatycznymi jednostkami. Elegancki i powściągliwy, otaczający się pięknymi i drogimi przedmiotami, wyczulony na rytuały Kamiński to przeciwieństwo porywczej siostry. Ta sprawa stanowi autentyczne wyzwanie dla jego nieprzeciętnego intelektu.
Napisany z brawurą i mistrzowską precyzją kryminał plastyczny jak serial i dynamiczny jak życie. "Boska proporcja" jest pierwszą częścią trylogii, której kolejne tomy "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa" ukażą się w 2019 roku.
Piotr Borlik urodził się w 1986 roku w Bydgoszczy. Po uzyskaniu tytułu inżyniera na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym rozpoczął pracę w fabryce firmy Sharp. To właśnie tam podczas ciągnących się w nieskończoność wieczornych zmian napisał pierwsze opowiadania.
Dalsze życie zawodowe i nieustanne podróże po Polsce umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji. Kilka lat spędził w Hiszpanii, gdzie południowy klimat Marbelli i codzienna porcja słońca motywowały go do tworzenia kolejnych tekstów.
Najczęściej można spotkać go zaczytanego w kryminałach, choć jak sam wspomina, ceni każdy rodzaj literatury, zwracając szczególną uwagę na polskich autorów.
Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.


Szczegóły: Boska proporcja - Borlik Piotr

Tytuł: Boska proporcja
Autor: Borlik Piotr
Wydawnictwo: Prószyński Media
ISBN: 9788381690140
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 424
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.384 kg


Recenzje: Boska proporcja - Borlik Piotr
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cały wszechświat zbudowany jest w oparciu o jedną zasadę. Jedną tylko regułę, która rządzi wszelkim porządkiem i nadaje harmonię wszystkiemu istnieniu. To złota proporcja zwana również boską. Artyści, architekci, malarze, matematycy, jak i kompozytorzy muzyki swobodnie czerpali z tej zasady w swoich dziełach. Idealnym przykładem jest rysunek człowieka witruwiańskiego czy ciąg Fibonacciego. Motyw ten postanowił wykorzystać również w swojej najnowszej książce Piotr Borlik.
👹
„Boska proporcja” to świetnie napisany kryminał, z dobrze skrojonymi bohaterami którzy zapadają w pamięci na dłużej. Jedną z nich jest policjantka prowadząca śledztwo Agata Stec. Już od początku zyskała moją sympatię swoją „niewyparzoną gębą”, dobrym policyjnym nosem i swoim uporem do rozwiązania zagadki. Mimo iż jej życie osobiste nie wygląda za ciekawie, gdzie alkohol i kawa to jej codzienny rytuał a poranki najczęściej zaczyna zazwyczaj w nie swoim łóżku, to nie da się jej nie polubić. Jednak to jej brat Artur, słynny na całą Polskę psychoterapeuta zainteresował mnie najbardziej. W swojej pracy w dość ciekawy sposób dobiera swoich pacjentów, którym co tu dużo mówić bliżej do psychopatycznych morderców niż wyniesienia na ołtarze. Ucieszyło mnie tutaj że autor postanowił ponownie na psychiatrę jak to miało miejsce w jego poprzedniej książce „Teatr lalek” (tak „Boska proporcja” nie jest debiutem pana Piotra jak to niektórzy twierdzą, chyba że mamy sobowtóra albo inny zbieg okoliczności😮). Jego zamiłowanie do dobrej kuchni od razu nasunęło mi się porównanie do innego słynnego psychiatry Hannibala Lectera. Do tego dość szybko orientujemy się, że również nasz psychiatra jest mistrzem w manipulacji innymi ludźmi a w szczególności swoimi pacjentami czy siostrą.
💉
Jako, że jest to kryminał to musi być i zbrodnia. Mamy, i to nie jedną, a każda kolejna jest jeszcze bardziej finezyjna od poprzedniej. Morderca niczym wielki projektant skrupulatnie tworzy swoje dzieła z dbałością o każdy szczegół co tylko podsyca apetyt na więcej i z dużą ciekawością czekałem na kolejne opisy zbrodni. Jak pewien pisarz kiedyś stwierdził:
"Do zakomponowania kunsztownego morderstwa potrzeba czegoś więcej niż dwóch durni, z których jeden zabija, a drugi jest zabijany, noża, sakiewki i ciemnego zaułka.
Do idealnego morderstwa niezbędne są projekt, rozmieszczenie elementów, światło i cień, poezja i uczucia.”
🌃
Sama akcja książki jest prowadzona bardzo dobrze, co rusz podsuwając nam różne tropy i tylko od nas zależy, które uznamy za warte poświęcenia uwagi. Od pierwszych stron książka wciąga nie tylko samym wątkiem kryminalnym, ale również zagłębianiem się w umysł psychopaty, by samemu wyłapać aberracje, które zaprowadzą nas do rozwiązania tej zagadki. Ale czy na pewno.
👹
Cieszę się że autor odsłonił nam myśli mordercy, co nie często się spotyka w literaturze, stąd też moje skojarzenia do książek Thomasa Harisa. Jedynie do czego mogę się przyczepić to do samego klimatu książki, który mógł być bardziej mroczny i nostalgiczny. Jednak lekki styl autora, finezja przedstawionych zbrodni i dobrze skonstruowana fabuła, gdzie wszystko zostało dobrze doprecyzowane spowodowało że dostałem bardzo dobry kryminał. Już teraz z niecierpliwością czekam na kontynuację
2019-04-04 17:26:45

Książka

Boska proporcja

Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią. W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane, w sposób równie makabryczny jak piękny, zwłoki dziewczyny. Człowiek odpowiedzialny za remont obiektu znika, a na miejscu zbrodni jako jeden z pierwszych pojawia się Robert Mazur - zabójca po wyroku będący pod stałą kontrolą terapeuty. Sprawę bada komisarz gdańskiej policji Agata Stec, której alkohol, kac i pobudka w obcym łóżku nie są obce. Żyje pracą, przeklina i całkiem nieźle radzi sobie w środowisku zdominowanym przez mężczyzn, choć nieustannie, jako przełożona grupy śledczej, musi znosić seksistowskie przytyki. Agata nie przepada za pracą zespołową, a za jedynego przyjaciela uważa starszego brata - znanego psychologa Artura Kamińskiego, którego potajemnie wciąga w kulisy śledztwa, licząc na jego doświadczenie w pracy z psychopatycznymi jednostkami. Elegancki i powściągliwy, otaczający się pięknymi i drogimi przedmiotami, wyczulony na rytuały Kamiński to przeciwieństwo porywczej siostry. Ta sprawa stanowi autentyczne wyzwanie dla jego nieprzeciętnego intelektu. Napisany z brawurą i mistrzowską precyzją kryminał plastyczny jak serial i dynamiczny jak życie. "Boska proporcja" jest pierwszą częścią trylogii, której kolejne tomy "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa" ukażą się w 2019 roku. Piotr Borlik urodził się w 1986 roku w Bydgoszczy. Po uzyskaniu tytułu inżyniera na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym rozpoczął pracę w fabryce firmy Sharp. To właśnie tam podczas ciągnących się w nieskończoność wieczornych zmian napisał pierwsze opowiadania. Dalsze życie zawodowe i nieustanne podróże po Polsce umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji. Kilka lat spędził w Hiszpanii, gdzie południowy klimat Marbelli i codzienna porcja słońca motywowały go do tworzenia kolejnych tekstów. Najczęściej można spotkać go zaczytanego w kryminałach, choć jak sam wspomina, ceni każdy rodzaj literatury, zwracając szczególną uwagę na polskich autorów. Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.

Cena 39,99 PLN
Nasza cena 27,36 PLN
Oszczędzasz 31%
Wysyłka: 2 - 4 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Boska proporcja - Borlik Piotr

Tytuł: Boska proporcja
Autor: Borlik Piotr
Wydawnictwo: Prószyński Media
ISBN: 9788381690140
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 424
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.384 kg


Recenzje: Boska proporcja - Borlik Piotr

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cały wszechświat zbudowany jest w oparciu o jedną zasadę. Jedną tylko regułę, która rządzi wszelkim porządkiem i nadaje harmonię wszystkiemu istnieniu. To złota proporcja zwana również boską. Artyści, architekci, malarze, matematycy, jak i kompozytorzy muzyki swobodnie czerpali z tej zasady w swoich dziełach. Idealnym przykładem jest rysunek człowieka witruwiańskiego czy ciąg Fibonacciego. Motyw ten postanowił wykorzystać również w swojej najnowszej książce Piotr Borlik.
👹
„Boska proporcja” to świetnie napisany kryminał, z dobrze skrojonymi bohaterami którzy zapadają w pamięci na dłużej. Jedną z nich jest policjantka prowadząca śledztwo Agata Stec. Już od początku zyskała moją sympatię swoją „niewyparzoną gębą”, dobrym policyjnym nosem i swoim uporem do rozwiązania zagadki. Mimo iż jej życie osobiste nie wygląda za ciekawie, gdzie alkohol i kawa to jej codzienny rytuał a poranki najczęściej zaczyna zazwyczaj w nie swoim łóżku, to nie da się jej nie polubić. Jednak to jej brat Artur, słynny na całą Polskę psychoterapeuta zainteresował mnie najbardziej. W swojej pracy w dość ciekawy sposób dobiera swoich pacjentów, którym co tu dużo mówić bliżej do psychopatycznych morderców niż wyniesienia na ołtarze. Ucieszyło mnie tutaj że autor postanowił ponownie na psychiatrę jak to miało miejsce w jego poprzedniej książce „Teatr lalek” (tak „Boska proporcja” nie jest debiutem pana Piotra jak to niektórzy twierdzą, chyba że mamy sobowtóra albo inny zbieg okoliczności😮). Jego zamiłowanie do dobrej kuchni od razu nasunęło mi się porównanie do innego słynnego psychiatry Hannibala Lectera. Do tego dość szybko orientujemy się, że również nasz psychiatra jest mistrzem w manipulacji innymi ludźmi a w szczególności swoimi pacjentami czy siostrą.
💉
Jako, że jest to kryminał to musi być i zbrodnia. Mamy, i to nie jedną, a każda kolejna jest jeszcze bardziej finezyjna od poprzedniej. Morderca niczym wielki projektant skrupulatnie tworzy swoje dzieła z dbałością o każdy szczegół co tylko podsyca apetyt na więcej i z dużą ciekawością czekałem na kolejne opisy zbrodni. Jak pewien pisarz kiedyś stwierdził:
"Do zakomponowania kunsztownego morderstwa potrzeba czegoś więcej niż dwóch durni, z których jeden zabija, a drugi jest zabijany, noża, sakiewki i ciemnego zaułka.
Do idealnego morderstwa niezbędne są projekt, rozmieszczenie elementów, światło i cień, poezja i uczucia.”
🌃
Sama akcja książki jest prowadzona bardzo dobrze, co rusz podsuwając nam różne tropy i tylko od nas zależy, które uznamy za warte poświęcenia uwagi. Od pierwszych stron książka wciąga nie tylko samym wątkiem kryminalnym, ale również zagłębianiem się w umysł psychopaty, by samemu wyłapać aberracje, które zaprowadzą nas do rozwiązania tej zagadki. Ale czy na pewno.
👹
Cieszę się że autor odsłonił nam myśli mordercy, co nie często się spotyka w literaturze, stąd też moje skojarzenia do książek Thomasa Harisa. Jedynie do czego mogę się przyczepić to do samego klimatu książki, który mógł być bardziej mroczny i nostalgiczny. Jednak lekki styl autora, finezja przedstawionych zbrodni i dobrze skonstruowana fabuła, gdzie wszystko zostało dobrze doprecyzowane spowodowało że dostałem bardzo dobry kryminał. Już teraz z niecierpliwością czekam na kontynuację
2019-04-04 17:26:45


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×