Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci

Promocja

Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci

  • Wydawnictwo: Adamada
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788381180498
  • Ilość stron: 64
  • Format: 21.0x27.0cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Promocja:

Zaczytane lato z wydawnictwem adamada

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 21,07 PLN
Oszczędzasz 47%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 21,07 PLN
Oszczędzasz 47%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci - Irma Kalniņa

Książka pod patronatem czytam.pl!

Uroczysta kolacja w restauracji, niedzielne śniadanie z rodziną, obiad w szkolnej stołówce – nieważne, przy jakim stole się siedzi, zasady savoir-vivre’u obowiązują zawsze. Tylko dzieci nie zawsze o tym wiedzą.

Żeby pomóc im zrozumieć, dlaczego myje się dłonie przed posiłkiem, nie trzyma łokci na blacie, a tylko niektóre potrawy je palcami, trzeba się wykazać nie lada cierpliwością albo… powierzyć to zadanie specjaliście. Irma Kalniņa zrozumiale i z wdziękiem opowiada o dobrych manierach przy stole, wyjaśnia, dlaczego są one ważne, i pokazuje, że mogą się przydać także w innych, niezwiązanych z jedzeniem sytuacjach.

Irma Kalniņa jest uznaną międzynarodową ekspertką w dziedzinie komunikacji i etykiety biznesowej. Odebrane w dzieciństwie dobre wychowanie miało kluczowe znaczenie w dorosłym życiu autorki, dało jej poczucie swobody i pewności siebie w najróżniejszych sytuacjach – zarówno podczas rodzinnych obiadów, jak i na oficjalnych bankietach dyplomatycznych organizowanych w stolicach państw na całym świecie.


Szczegóły: Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci - Irma Kalniņa

Tytuł: Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci
Autor: Irma Kalniņa
Wydawnictwo: Adamada
ISBN: 9788381180498
Tytuł oryginału: Pie galda
Język oryginału: łotewski
Tłumacz: Łubiński Daniel
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 64
Format: 21.0x27.0cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.54 kg


Recenzje: Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci - Irma Kalniņa

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Ta książka to przede wszystkim czadowe ilustracje :) Renis Petersons. Uwielbiam tych mężczyzn i kobiety z różowymi włosami, zielone twarze i niebieskie wąsy, super! Ale ta książka, to bardzo fachowe i uważne podejście do tematu. Na początek dowiadujemy się czym jest etykieta, garść historii o czasach sprzed widelca i przechodzimy do zasad. Młody czytelnik dowie się w tej części nie tylko o tym, że trzeba umyć ręce i podziękować za posiłek ale również, że ważne jest zasiąść do stołu w miłym nastroju. W książce nie zabrakło ilustracji ze ściągą jak nakryć do stołu. Oczywiście są to u nas najczęściej wertowane strony i testowane na rodzicach w porze obiadu. Fajna zabawa, chociaż bywa męcząca, zwłaszcza jak nie położysz sztućców ustawionych rękojeścią na godzinie czwartej. Książka podpowiada jak kulturalnie odmówić jedzenia, jak poprosić o dokładkę, albo co zrobić, kiedy nie mamy już ochoty dokończyć tego, co jest na talerzu. Ponieważ jest to pozycja dla młodych czytelników jest nawet "Co zrobić, jeśli w trakcie jedzenia wypadnie ząb". Oczywiście nie zawsze w domu zachowujemy się tak bardzo poprawnie, chcemy podczas posiłków czuć się swobodnie a nie musztrować dzieci ale przecież warto mieć wiedzę i kiedy następnym razem na wakacjach będą szaszłyki wiedzieć, że lepiej zsuwać je pojedynczo widelcem. 2019-02-17 21:38:28


Podobne do: Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci - Irma KalniņaInne pozycje tego autora: Irma Kalniņa (1)