Książka
  • Wydawnictwo: Wielka Litera
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788380323285
  • Ilość stron: 352
  • Format: 13.5x20.5cm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,32 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,32 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Skazane Historie prawdziwe - Borowska Katarzyna, Matusiak-Rześniowiecka Anna

Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka pojawiły się w warszawskim więzieniu, żeby wysłuchać historii osadzonych tam kobiet. Dwanaście dziewczyn z Grochowa, więźniarek, zgodziło się opowiedzieć im swoje historie, bo jak same mówią: może ich niełatwe życie posłuży komuś za przestrogę, może ustrzeże przed błędem, które one popełniły. Są w różnym wieku, na koncie mają różne paragrafy, przed sobą różne wyroki. Dzieli je bardzo wiele, łączy cela, więzienny korytarz, złamany życiorys, marzenie, żeby zacząć od nowa, jeszcze w życiu trochę pożyć normalnie.

Marta pobiła na śmierć osiemdziesięcioletnią staruszkę, ale w celi wyplata z czułością bransoletki dla córki. Wandzia urodziła ośmioro dzieci. Jednego synka wciąż usiłuje znaleźć ponieważ zaginął, uznano, że go zamordowała. Larysa napadła i pobiła, bo była na głodzie. Dagmara za szybko władowała się w dorosłość. Danusia to mała dziewczynka w ciele dojrzałej kobiety, bo nigdy nie zaznała czułości ani miłości. Halina znalazła się w więzieniu, bo ktoś wykorzystał jej dobre serce.

Odrzucamy je, bo uważamy się za lepszą część społeczeństwa, a zapominamy, że jedna chwila nieuwagi albo zwyczajnego pecha wystarczy, żeby podzielić ich los.

Zbiór rozmów z osadzonymi pokazuje, że człowiek z gruntu nie jest ani dobry, ani zły to wpływ środowiska, otoczenia, splot wypadków i skomplikowany los popychają go w kierunku złych decyzji. Jest to również wielka lekcja pokory i ludzka próba zdefiniowania sprawiedliwości.


Szczegóły: Skazane Historie prawdziwe - Borowska Katarzyna, Matusiak-Rześniowiecka Anna

Tytuł: Skazane Historie prawdziwe
Autor: Borowska Katarzyna, Matusiak-Rześniowiecka Anna
Wydawnictwo: Wielka Litera
ISBN: 9788380323285
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 352
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.322 kg


Recenzje: Skazane Historie prawdziwe - Borowska Katarzyna, Matusiak-Rześniowiecka Anna

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Borowska Katarzyna, Matusiak-Rześniowiecka Anna (1)