Hazel Wood

Książka

Hazel Wood

  • Wydawnictwo: Media Rodzina
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788380085015
  • Ilość stron: 376
  • Format: 13.5x20.5cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 39,01 PLN
Nasza cena 26,01 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,01 PLN
Nasza cena 26,01 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Hazel Wood - Albert Melissa

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Dotychczas Alice wystrzegała się dziwacznych fanów swojej babki. Teraz jednak nie ma wyboru i postanawia skorzystać z pomocy kolegi ze szkoły, a jednocześnie wielbiciela twórczości Althei – Ellery’ego Fincha. Wyruszają do Hazel Wood, by uratować matkę, a następnie trafiają do świata opisanego przez Altheę, gdzie Alice być może uda się poznać prawdę na swój własny temat.

Fantastyczna, wciągająca i trochę niebezpieczna powieść Melissy Albert zdobyła kilkadziesiąt nagród i nie schodzi z list bestsellerów. Prawa do jej ekranizacji zapewniła sobie wytwórnia Columbia Pictures, a produkcji podejmą się producenci Niezgodnej.

*************************

Nie wiem, jak oddać tej książce sprawiedliwość w formie notatki. Chciałabym krzyczeć, by zachęcić wszystkich do jej przeczytania.

Allison Seneca, Old Firehouse Books, Fort Collins

Ta książka może stać się kolejną obsesją.Witamy w Hazel Wood, gdzie pech to żywa istota, nad księżniczkami ciąży klątwa, a każda strona zachęca cudownymi przygodami – poruszanie się przez kolejne strony nie jest bezpieczne, bo można zapragnąć pozostać na zawsze w tej krainie.

Stephanie Garber, autorka "Caraval"

Hazel Wood to książka przerażająca i przykuwająca uwagę, pełna niespodzianek, które trudno przewidzieć. Wspaniale napisana baśń à rebours.

Kristin Cashore, nagradzana autorka serii Wybrańcy

Straszna, magiczna i zaskakująco zabawna. Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w ciągu wielu lat.

Jennifer Niven, autorka "Wszystkich jasnych miejsc"

Nigdy nie czytałam czegoś podobnego.

Melissa Lee, Bunny Books, Dedham Square

Niezwykle oryginalna baśń typu noir… Mamy tu niespodziewane zwroty akcji, mrok, podstępy, ale przede wszystkim przekonanie, że jesteśmy tym, co tworzy nasze historie.

Rachel Strolle, Anderson’s Bookshops, Naperville

Książka z niezwykłą atmosferą, umiejscowiona pomiędzy różnymi gatunkami.

Johanna Albrecht, Flyleaf Books, Chapel Hill

Pragnę pozostać gdzieś miedzy kartkami tej książki.

Sara Grochowski, Brilliant Books, Traverse City

Hazel Wood Melissy Albert to elegancka, mroczna doskonale opowiedziana baśń. Jest trochę straszna, ale wspaniała, z zapartym tchem czytałam słowo po słowie.

Kat Howard, nagradzana autorka "Roses and Rot"

Uwielbiam tę książkę – jej postaci są intrygujące, intryga wciągająca, a świat przekonuje swą realistyczną niezwykłością. Jest ona cudownie przerażająca, a w dodatku poetycka i mądra.

Heidi Zweifel, rzeczniczka biblioteki w Milton Middle School

Oto wciągająca baśń typu noir. Jest ona niezwykła, mroczna i wspaniała. Powiedzałabym, że bracia Grimm łączą się tu z książką Caraval, zwłaszcza jeśli idzie o magię, która i tu, i tu jest przedniej jakości! Teraz chciałabym przeczytać same Opowieści zUroczyska  i liczę na to, że uda mi się je kiedyś zdobyć. Na razie gorąco polecam Hazel Wood.

Cody Roecker, Roecker Reviews


Szczegóły: Hazel Wood - Albert Melissa

Tytuł: Hazel Wood
Autor: Albert Melissa
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 9788380085015
Tytuł oryginału: The Hazel Wood
Tłumacz: Puławski Krzysztof
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 376
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.53 kg


Recenzje: Hazel Wood - Albert Melissa

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Dawno już nie czytałam fantastyki, więc miło było zajrzeć do tego niesamowitego świata inspirowanego „Alicją w Krainie Czarów”. Szczególnie, że książkę pochłonęłam w mgnieniu oka. Przez tą historię dosłownie się płynie.

Alice jest siedemnastolatką, która większość swojego życia spędziła z matką w drodze, uciekając przed pechem. Kiedy umiera Althea Prosephine, autorka kultowych mrocznych opowieści i babka Alice, której nigdy nie poznała, matka dziewczyny jest pewna, że ich pech się skończył. W końcu postanawia skończyć z uciekaniem i zamieszkać w jednym miejscu na stałe.

Kiedy Ella znika, dziewczyna za wszelką cenę chce odnaleźć matkę, mimo, że ta kazała trzymać jej się z daleka od Hazel Wood.
Pomaga jej w tym kolega ze szkoły i wielbiciel Althei - Ellery Finch. Opowiada jej kilka historii, z książki jej babki, których nigdy nie miała możliwości przeczytać, a jak się okazuje są prawdziwe.„Hazel Wood” to książka, która w niesamowity sposób działa na wyobraźnię czytelnika i wciąga tak, że ciężko się od niej oderwać. Zostajemy wprowadzeni do świata, gdzie wszystko jest możliwe.
Bardzo podobał mi się poetycki język powieści. Mnóstwo tajemnic i kłamstw.
Szczerze mówiąc nie tego się spodziewałam. Liczyłam na coś bardziej przypominającego „Alicję w Krainie Czarów”, ale zostałam miło zaskoczona, dostając jedyną w swoim rodzaju opowieść, pełną oryginalnych, mrocznych baśni.
Jestem zakochana w tej historii i z pewnością jest to jedna z najlepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w tym roku.

Pod tą cudowną okładką kryje się równie niesamowita historia, którą na prawdę warto przeczytać!

2019-06-03 18:25:26


Inne pozycje tego autora: Albert Melissa (1)