Słowacy Stulecie dłuższe niż sto lat

Książka

Słowacy Stulecie dłuższe niż sto lat

Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 46,00 PLN
Nasza cena 34,24 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 46,00 PLN
Nasza cena 34,24 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Słowacy Stulecie dłuższe niż sto lat - Lubomír Liptak

?Słowacy. Stulecie dłuższe niż sto lat? to wybór esejów historycznych nieznanego w Polsce ?filozofa słowackich dziejów? i ?narodowego nihilisty? ? Ľubomíra Liptáka (1930?2003). Autor opowiada o Słowacji jak o ?wyspie?, która leży na szlaku ogromnych historycznych nurtów. Próbuje stworzyć syntetyczny obraz słowackiego doświadczenia oraz prześledzić kluczowe wątki dla historii i współczesności tego kraju. Przede wszystkim jednak, w sposób racjonalny i wyważony, opowiada o dylematach małego narodu w Europie Środkowej, który nie chce być obywatelem drugiej kategorii.
Książka składa się z sześciu części poświęconych m.in. europejskości i peryferyjności Słowacji, autorytarnym reżimom i walce z ich wpływem, modernizacji kraju i braku ciągłości w środowisku słowackich elit, problematyce pamięci indywidualnej i zbiorowej, czesko-słowackim relacjom oraz specyfice słowackiej historiozofii. Wszystkie eseje tworzą przejmujące świadectwo nakładania się na terytorium Słowacji kilku nieprzystających do siebie pamięci, różnych systemów wartości i odmiennych tradycji politycznych.


Szczegóły: Słowacy Stulecie dłuższe niż sto lat - Lubomír Liptak

Tytuł: Słowacy Stulecie dłuższe niż sto lat
Autor: Lubomír Liptak
Wydawnictwo: Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków
ISBN: 9788363463878
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 332
Oprawa: Twarda
Redakcja: Łukasz Galusek


Recenzje: Słowacy Stulecie dłuższe niż sto lat - Lubomír Liptak

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×