Ontologia Materializm i jego granice

Książka

Ontologia
Materializm i jego granice

  • Wydawnictwo: Universitas
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788324235346
  • Ilość stron: 396
  • Format: 15.0x23.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 45,00 PLN
Nasza cena 31,03 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 45,00 PLN
Nasza cena 31,03 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Ontologia - Łagosz Marek

Zamiarem moim jest przedstawienie książki, która byłaby pracą koncepcyjną, pogłębioną analizą wchodzącą w środek niektórych ważnych problemów ontologicznych oraz względnie całościową interpretacją bytu realnego, a jednocześnie ? mogłaby służyć jako swoisty przewodnik wprowadzający w podstawowe zagadnienia ontologii. Podejmowane tu problemy nie wyczerpują ? rzecz jasna ? wszystkich ważnych zagadnień ontologicznych (chociaż większości chyba ?dotykają?); z pewnością jednak są to problemy ? jak na filozofię pierwszą przystało ? fundamentalne.

Podjęte tu rozważania są próbami zarysowania w miarę spójnej koncepcji rzeczywistości. I chociaż wiele tez stawiam w tej książce kategorycznie, to celem moim nie jest podanie gotowych rozwiązań, lecz zainicjowanie filozoficznej dyskusji.

W obliczu naukowych niepewności związanych ze współczesnym pojęciem materii, a także ? granic pojmowalności świata materialnego, do jakich dotarliśmy w tej książce, może nasunąć się myśl, że jednak ?światłość w ciemności świeci?.

[Autor]?(?) jest to praca na wskroś autorska; przedstawia wypracowany przez lata i opracowany w szczegółowych zakresach w wielu wcześniejszych publikacjach własny pogląd Autora na ontologię ? zarówno w sensie koncepcji, jak i w sensie metodologii?.

?Zwarty autorski wykład ontologii jest we współczesnej filozofii zjawiskiem rzadkim i cennym?.

[Z recenzji prof. dra hab. Roberta Piłata]?Samodzielność poszukiwań ontologicznych stanowi też miarę dojrzałości naukowej, talentu i osobistej odwagi. Niewiele jest książek współczesnych o podobnym rozmachu tematycznym, spełniających zarazem warunki literatury akademickiej, a zawierających oryginalne przesłanie i zmysł syntetyczny?.

?Wydaje się pewne, że (...) książka spotka się z zainteresowaniem i zapewne z rozmaitymi ocenami zarówno w środowisku filozoficznym, jak i w szerszym gronie czytelniczym. O tym decyduje materia sporów ontologicznych właśnie?.

[Z recenzji prof. dra hab. Józefa Lipca]Profesor Marek Łagosz pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje Zakładem Ontologii i Filozofii Przyrody. Dotychczas opublikował pięć książek: Znaczenie i prawda. Rozważania o Fregowskiej semantyce zdań (Wrocław 2000), Brzytwa Ockhama a wykazywanie nieistnienia (Wrocław 2002), Realność czasu (2007), Marks. Praca i czas. Wartość czasu w ekonomii i moralności (Warszawa 2012), O świadomości. Fenomenologia zjawisk umysłowych (Kęty 2016). Autor licznych publikacji m. in. w ?Filozofii Nauki?, ?Kwartalniku Filozoficznym?, ?Przeglądzie Filozoficznym ? Nowej Serii?, ?Ruchu Filozoficznym?, ?Principiach?, ?Filozofii i nauce. Studiach filozoficznych i interdyscyplinarnych? oraz ?Studia Philosophica Wratislaviensia?. Interesuje się ontologią, epistemologią, filozofią nauki, filozofią analityczną, filozofią Karola Marksa oraz fenomenologią. Jest przewodniczącym Okręgowego Komitetu Olimpiady Filozoficznej we Wrocławiu.


Szczegóły: Ontologia - Łagosz Marek

Tytuł: Ontologia
Podtytuł: Materializm i jego granice
Autor: Łagosz Marek
Wydawnictwo: Universitas
ISBN: 9788324235346
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 396
Format: 15.0x23.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Ontologia - Łagosz Marek

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: