Ontologia Materializm i jego granice

Książka
  • Wydawnictwo: Universitas
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 45,00 PLN
Nasza cena: 31,10 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Ontologia - Łagosz Marek

Zamiarem moim jest przedstawienie książki, która byłaby pracą koncepcyjną, pogłębioną analizą wchodzącą w środek niektórych ważnych problemów ontologicznych oraz względnie całościową interpretacją bytu realnego, a jednocześnie ? mogłaby służyć jako swoisty przewodnik wprowadzający w podstawowe zagadnienia ontologii. Podejmowane tu problemy nie wyczerpują ? rzecz jasna ? wszystkich ważnych zagadnień ontologicznych (chociaż większości chyba ?dotykają?); z pewnością jednak są to problemy ? jak na filozofię pierwszą przystało ? fundamentalne.

Podjęte tu rozważania są próbami zarysowania w miarę spójnej koncepcji rzeczywistości. I chociaż wiele tez stawiam w tej książce kategorycznie, to celem moim nie jest podanie gotowych rozwiązań, lecz zainicjowanie filozoficznej dyskusji.

W obliczu naukowych niepewności związanych ze współczesnym pojęciem materii, a także ? granic pojmowalności świata materialnego, do jakich dotarliśmy w tej książce, może nasunąć się myśl, że jednak ?światłość w ciemności świeci?.

[Autor]?(?) jest to praca na wskroś autorska; przedstawia wypracowany przez lata i opracowany w szczegółowych zakresach w wielu wcześniejszych publikacjach własny pogląd Autora na ontologię ? zarówno w sensie koncepcji, jak i w sensie metodologii?.

?Zwarty autorski wykład ontologii jest we współczesnej filozofii zjawiskiem rzadkim i cennym?.

[Z recenzji prof. dra hab. Roberta Piłata]?Samodzielność poszukiwań ontologicznych stanowi też miarę dojrzałości naukowej, talentu i osobistej odwagi. Niewiele jest książek współczesnych o podobnym rozmachu tematycznym, spełniających zarazem warunki literatury akademickiej, a zawierających oryginalne przesłanie i zmysł syntetyczny?.

?Wydaje się pewne, że (...) książka spotka się z zainteresowaniem i zapewne z rozmaitymi ocenami zarówno w środowisku filozoficznym, jak i w szerszym gronie czytelniczym. O tym decyduje materia sporów ontologicznych właśnie?.

[Z recenzji prof. dra hab. Józefa Lipca]Profesor Marek Łagosz pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje Zakładem Ontologii i Filozofii Przyrody. Dotychczas opublikował pięć książek: Znaczenie i prawda. Rozważania o Fregowskiej semantyce zdań (Wrocław 2000), Brzytwa Ockhama a wykazywanie nieistnienia (Wrocław 2002), Realność czasu (2007), Marks. Praca i czas. Wartość czasu w ekonomii i moralności (Warszawa 2012), O świadomości. Fenomenologia zjawisk umysłowych (Kęty 2016). Autor licznych publikacji m. in. w ?Filozofii Nauki?, ?Kwartalniku Filozoficznym?, ?Przeglądzie Filozoficznym ? Nowej Serii?, ?Ruchu Filozoficznym?, ?Principiach?, ?Filozofii i nauce. Studiach filozoficznych i interdyscyplinarnych? oraz ?Studia Philosophica Wratislaviensia?. Interesuje się ontologią, epistemologią, filozofią nauki, filozofią analityczną, filozofią Karola Marksa oraz fenomenologią. Jest przewodniczącym Okręgowego Komitetu Olimpiady Filozoficznej we Wrocławiu.


Szczegóły: Ontologia - Łagosz Marek

Tytuł: Ontologia
Podtytuł: Materializm i jego granice
Autor: Łagosz Marek
Wydawnictwo: Universitas
ISBN: 9788324235346
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 396
Format: 15.0x23.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Ontologia - Łagosz Marek

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Książka

Ontologia
Materializm i jego granice

  • Wydawnictwo: Universitas
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Zamiarem moim jest przedstawienie książki, która byłaby pracą koncepcyjną, pogłębioną analizą wchodzącą w środek niektórych ważnych problemów ontologicznych oraz względnie całościową interpretacją bytu realnego, a jednocześnie ? mogłaby służyć jako swoisty przewodnik wprowadzający w podstawowe zagadnienia ontologii. Podejmowane tu problemy nie wyczerpują ? rzecz jasna ? wszystkich ważnych zagadnień ontologicznych (chociaż większości chyba ?dotykają?); z pewnością jednak są to problemy ? jak na filozofię pierwszą przystało ? fundamentalne. Podjęte tu rozważania są próbami zarysowania w miarę spójnej koncepcji rzeczywistości. I chociaż wiele tez stawiam w tej książce kategorycznie, to celem moim nie jest podanie gotowych rozwiązań, lecz zainicjowanie filozoficznej dyskusji. W obliczu naukowych niepewności związanych ze współczesnym pojęciem materii, a także ? granic pojmowalności świata materialnego, do jakich dotarliśmy w tej książce, może nasunąć się myśl, że jednak ?światłość w ciemności świeci?. [Autor] ?(?) jest to praca na wskroś autorska; przedstawia wypracowany przez lata i opracowany w szczegółowych zakresach w wielu wcześniejszych publikacjach własny pogląd Autora na ontologię ? zarówno w sensie koncepcji, jak i w sensie metodologii?. ?Zwarty autorski wykład ontologii jest we współczesnej filozofii zjawiskiem rzadkim i cennym?. [Z recenzji prof. dra hab. Roberta Piłata] ?Samodzielność poszukiwań ontologicznych stanowi też miarę dojrzałości naukowej, talentu i osobistej odwagi. Niewiele jest książek współczesnych o podobnym rozmachu tematycznym, spełniających zarazem warunki literatury akademickiej, a zawierających oryginalne przesłanie i zmysł syntetyczny?. ?Wydaje się pewne, że (...) książka spotka się z zainteresowaniem i zapewne z rozmaitymi ocenami zarówno w środowisku filozoficznym, jak i w szerszym gronie czytelniczym. O tym decyduje materia sporów ontologicznych właśnie?. [Z recenzji prof. dra hab. Józefa Lipca] Profesor Marek Łagosz pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje Zakładem Ontologii i Filozofii Przyrody. Dotychczas opublikował pięć książek: Znaczenie i prawda. Rozważania o Fregowskiej semantyce zdań (Wrocław 2000), Brzytwa Ockhama a wykazywanie nieistnienia (Wrocław 2002), Realność czasu (2007), Marks. Praca i czas. Wartość czasu w ekonomii i moralności (Warszawa 2012), O świadomości. Fenomenologia zjawisk umysłowych (Kęty 2016). Autor licznych publikacji m. in. w ?Filozofii Nauki?, ?Kwartalniku Filozoficznym?, ?Przeglądzie Filozoficznym ? Nowej Serii?, ?Ruchu Filozoficznym?, ?Principiach?, ?Filozofii i nauce. Studiach filozoficznych i interdyscyplinarnych? oraz ?Studia Philosophica Wratislaviensia?. Interesuje się ontologią, epistemologią, filozofią nauki, filozofią analityczną, filozofią Karola Marksa oraz fenomenologią. Jest przewodniczącym Okręgowego Komitetu Olimpiady Filozoficznej we Wrocławiu.

Cena 45,00 PLN
Nasza cena 31,10 PLN
Oszczędzasz 30%
Wysyłka: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Ontologia - Łagosz Marek

Tytuł: Ontologia
Podtytuł: Materializm i jego granice
Autor: Łagosz Marek
Wydawnictwo: Universitas
ISBN: 9788324235346
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 396
Format: 15.0x23.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Ontologia - Łagosz Marek

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×