Zegary idą do nieba

Książka

Zegary idą do nieba

 • Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI i S-KA
 • Rok wydania: 2007
 • ISBN: 9788374695107
 • Ilość stron: 120
 • Format: 14.2x20.2 cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 20,90 PLN
Nasza cena 17,10 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 20,90 PLN
Nasza cena 17,10 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Życie w Czarnej - małej wiosce położonej daleko od wielkiego świata - toczy się swoim odwiecznym rytmem. Ludzie rodzą się, umierają, grzeszą, kochają się i nienawidzą. Niejaki Pojebus zakopuje w sadzie zegary, bo chce zatrzymać czas. Ksiądz Borowik zgrabnie upraszcza sakrament spowiedzi. To zapowiedź nowego. We wsi - kolejny znak nowych czasów - pojawiają się dwie piękne Ukrainki, które chętnie obdarzą swoimi wdziękami miejscowych donżuanów - odpłatnie oczywiście. Poza tym: chłopy piją, baby się modlą, żuliki szukają frajerów. A wszystko zmierza do zaskakującego finału, o którym jednak nie da się powiedzieć, że nie jest oczywisty.


Janusz Koryl
Urodził się w 1962 roku w Rzeszowie. Kiedyś bardziej poeta, teraz bardziej prozaik. Z wykształcenia polonista pracował przez wiele lat w szkole średniej jako nauczyciel języka polskiego. Był także dziennikarzem, autorem programów w rzeszowskim oddziale Telewizji Polskiej, pisywał recenzje w ogólnopolskich pismach literackich. Obecnie pracuje jako urzędnik. Opublikował kilka zbiorów wierszy, m.in. "Mieszkam w sercu ptaka", "Klęski", "Daleko i blisko", "Kłopoty z nicością", "Do czego służy niebo", "Siatka na motyle", "Spacer po linie". Jest autorem tomu reportaży "Obłoki za kratami", jak również powieści "Śmierć nosorożca", która ukazała się w miesięczniku "Twórczość" (nr 6/2006). Jako zodiakalny Skorpion jest pełen tajemniczości, mistycyzmu, pasji, pomysłowości i wyobraźni. W literaturze najbardziej ceni rzetelność, odkrywczość i umiejętność interesującej narracji. W tym sensie jego niedościgłym wzorem jest powieść Gabriela Garcii Marqueza "Miłość w czasach zarazy".


Szczegóły

Tytuł: Zegary idą do nieba

Autor: Koryl Janusz

Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI i S-KA

ISBN: 9788374695107

Rok wydania: 2007

Ilość stron: 120

Format: 14.2x20.2 cm

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×