Pyza na polskich dróżkach tom 2

Pyza na polskich dróżkach tom 2

  • Producent: Nasza Księgarnia
  • Rok produkcji: 2007
  • ISBN: 9788310113153
  • Ilość stron: 320
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 36,65 PLN
Nasza cena 11,06 PLN
Oszczędzasz 69%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 36,65 PLN
Nasza cena 11,06 PLN
Oszczędzasz 69%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Pyza na polskich dróżkach tom 2 - Januszewska Hanna

Wznowienie drugiego tomu książki o podróżach Pyzy po polskich dróżkach. Tym razem bohaterka wybiera się na południe Polski. Wędruje od Karkonoszy przez Tatry i Góry Świętokrzyskie, by wreszcie wrócić na Mazowsze. Książka wydana w serii kolekcjonerskiej, opatrzona jest oryginalnymi i niepowtarzalnymi ilustracjami Adama Kiliana.

Hanna Januszewska - absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, prozaik, poetka, autorka sztuk scenicznych i słuchowisk, tłumaczka. Urodziła się w 1905 roku w Warszawie, zmarła w 1980. Swoje utwory publikowała m.in. w "Tygodniku Ilustrowanym", "Bluszczu", a angażując się w twórczość dla dzieci - w "Płomyku", "Płomyczku" i "Świerszczyku". W czasie okupacji niemieckiej współpracowała z konspiracyjnymi wydawnictwami i uczestniczyła w tajnym nauczaniu. Po wojnie pracowała w Polskim Radio w Łodzi, a następnie w Warszawie.

Zadebiutowała w 1924 roku zbiorem wierszy Poezje. Dla dzieci wydała m.in.: zbiór bajek Ele - mele dudki, wiersze Z góry na Mazury, cykl Baśń o wędrującej Pyzie, opowieść O dobrym Strachu, wierszowaną opowieść O smoku wawelskim, książkę Bajki o czterech wiatrach, która została wpisana na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena.Pisarka dokonała scenicznej adaptacji baśni Marii Konopnickiej O krasnoludkach i sierotce Marysi oraz przełożyła znane utwory światowej literatury dla dzieci i młodzieży np. Ucznia Czarnoksiężnika J.W. Goethego. Dokonała także nowych opracowań baśni Ch. Perraulta i H. Ch. Andersena.

Hanna Januszewska za twórczość dla dzieci i młodzieży została nagrodzona licznymi nagrodami m.in. Nagrodą Prezesa Rady Ministrów, Nagrodą Premio Europeo i Orderem Uśmiechu.

Adam Kilian - scenograf, grafik. Po powrocie z Anglii, gdzie studiował architekturę i sztukę w College of Arts and Crafts w Nottingham, został dyrektorem warszawskiego Teatru Lalkowego Niebieskie migdały, przemianowanego później na Teatr Lalka.Współpracował jako scenograf z wieloma teatrami lalkowymi oraz teatrami dramatycznymi i muzycznymi. Zilustrował m.in. książki: Dębowa kołyska A. Kamieńskiej, Baśń o zaklętym kaczorze M. Kann, Pamiętnik Czarnego Noska i Kichuś majstra Lepigliny J. Porazińskiej. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą, jego prace można było oglądać m.in. w Warszawie, Katowicach, Paryżu i Londynie.

Laureat licznych nagród, otrzymał m.in. Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży, Order Uśmiechu oraz Nagrodę Roku (2001) za ilustracje do książki Zielony wędrowiec L. Bardijewskiej.


Szczegóły: Pyza na polskich dróżkach tom 2 - Januszewska Hanna

Tytuł: Pyza na polskich dróżkach tom 2
Autor: Januszewska Hanna
Producent: Nasza Księgarnia
ISBN: 9788310113153
Rok produkcji: 2007
Ilość stron: 320
Oprawa: Twarda


Recenzje: Pyza na polskich dróżkach tom 2 - Januszewska Hanna

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×