Niesamowite przygody Kavaliera i Claya

Książka

Niesamowite przygody Kavaliera i Claya

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788328067004
  • Ilość stron: 640
  • Format: 13.5x20.2cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 69,99 PLN
Nasza cena 38,41 PLN
Oszczędzasz 45%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 69,99 PLN
Nasza cena 38,41 PLN
Oszczędzasz 45%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Niesamowite przygody Kavaliera i Claya - Chabon Michael

Najsłynniejsza powieść jednego z najlepszych współczesnych amerykańskich pisarzy! Pewnej nocy 1939 roku w domu Sammy'ego Claya z Brooklynu pojawia się jego kuzyn Josef Kavalier, któremu właśnie udało się uciec z okupowanej przez hitlerowców Pragi. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni i jeszcze bardziej zdumiewającej kariery dwóch żydowskich chłopców. Wspólnie zaczynają tworzyć komiksy, które podbijają serca amerykańskich czytelników. Czerpiąc ze swoich pragnień i lęków, Kavalier i Clay wymyślają postaci superbohaterów, w tym Eskapisty - zaprzysięgłego wroga nazistów i mistrza ucieczki walczącego ze złem, oraz Luny, inspirowanej piękną Rosą Saks, która wkrótce stanie się bliska obu chłopcom. Dzięki komiksom szybko zdobywają sławę i bogactwo, ale w głębi duszy każdy z nich pragnie czegoś zupełnie innego.

Michel Chabon, mistrzowsko balansując między komedią i tragedią, stworzył brawurową opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu, a przede wszystkim o sztuce, która przezwycięża strach przed odrzuceniem i strach przed śmiercią. Jego porywającą powieść wyróżniono Nagrodą Pulitzera i uznaje się ją za jedno z największych osiągnięć amerykańskiej prozy XXI wieku.


Szczegóły: Niesamowite przygody Kavaliera i Claya - Chabon Michael

Tytuł: Niesamowite przygody Kavaliera i Claya
Autor: Chabon Michael
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788328067004
Tłumacz: Tarczyński Piotr
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 640
Format: 13.5x20.2cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.694 kg


Recenzje: Niesamowite przygody Kavaliera i Claya - Chabon Michael

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×