Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum 937/1/2018
Podręcznik
  • Producent: WSiP
  • Oprawa: miękka
Wysyłka: Pojutrze (poniedziałek 2021-09-27)
Sugerowana cena detaliczna 58,23 PLN
Nasza cena: 47,54 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum - Kryczyńska-Pham Anna

Podręczniki Effekt są przeznaczone zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego (części: 1, 2, 3 i 4), jak i kontynuujących ją po szkole podstawowej (części: 2, 3, 4 i 5). Zawierają treści w pełni zgodne z wymaganiami nowej podstawy programowej i prowadzą do osiągnięcia poziomu A2+/B1.Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Effekt jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Dzięki temu cykl – przez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych – umożliwia uczniom realizowanie różnych celów komunikacyjnych (np. robienie zakupów w sklepie spożywczym, umawianie się na spotkanie, zapisywanie się na zajęcia sportowe). Młodzież skutecznie nabiera więc biegłości w porozumiewaniu się po niemiecku w sytuacjach dnia codziennego.Cykl zakłada autonomiczne kierowanie przez ucznia procesem uczenia się oraz indywidualizację nauczania, czemu sprzyjać mają dodatkowe materiały, tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i bogate materiały fakultatywne zawarte w dodatku Extras.Tematy tekstów są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie współczesnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie różnego typu informacji: e-maili, SMS-ów, wpisów na forum i blogu, formularzy, dialogów i opowiadań.Nauczanie języka w podręczniku Effekt jest oparte na międzykulturowości, którą zapewniają: Tymeks Blog – internetowy pamiętnik nastolatka uczącego się języka niemieckiego, oraz teksty osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie poznają w nich kulturę, tradycje i zwyczaje krajów DACHL, a za pośrednictwem bohatera bloga odnoszą je do polskich realiów.Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość stopniowego przyswajania wiedzy i utrwalania poznanych wcześniej zagadnień.

Zalety podręcznika Effekt 1

- Treści są idealnie dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a zarazem osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych.

- Teksty zawierają współczesne słownictwo niezbędne w komunikacji, dzięki czemu skutecznie uczą porozumiewania się w języku niemieckim w życiu codziennym.

- Publikacja umożliwia pracę w różnych zakresach. Opanowanie materiału lekcyjnego pozwala zrealizować program obowiązkowy. Uczniowie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, mogą sięgnąć po materiały dodatkowe (tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i Extras).

- Zagadnienia gramatyczne zostały wprowadzone w taki sposób, aby uczeń był w stanie samodzielnie formułować reguły dotyczące języka i stosować je w praktyce.

- Spiralny układ treści pozwala na stopniowe przyswajanie wiedzy i utrwalanie już poznanych zagadnień.

- Dzięki temu, że teksty są osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych, a wiele z nich zawiera informacje realio- i kulturoznawcze, uczniowie mogą poznać kulturę i tradycje krajów niemieckojęzycznych. Za sprawą Tymka, bohatera bloga, odnoszą je do polskich realiów.

- Podręcznik oferuje liczne materiały fakultatywne, takie jak lekcje okolicznościowe, przydatne zwroty, ćwiczenia fonetyczne, tabele gramatyczne, trening sprawności językowych, zestaw zadań rozwijających sprawność mówienia, podręczny słownik niemiecko-polski.Effekt 1 jest podzielony na siedem rozdziałów. Jego nieodłączną część stanowi CD audio. Zawiera ona zarówno teksty do zadań rozwijających sprawność rozumienia ze słuchu, jak i słówka z listy aktywnego słownictwa nagrane w wersji dwujęzycznej.Każdy rozdział to:

- strona działowa, która zawiera krótkie zadanie na rozumienie ze słuchu, wprowadzające uczniów w tematykę rozdziału. Ponadto na tej stronie zostały zamieszczone cele lekcji.

- trzy podrozdziały – każdy przeznaczony do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych.

- Grammatik – wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wraz z przykładami ich użycia i wzorami odmian.

- Aktiver Wortschatz – spis słownictwa, wyrażeń i zwrotów przeznaczonych do aktywnego opanowania.

- Sprachtraining – trening sprawności językowych, dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko powtórzyć omówione zagadnienia, lecz również poszerzyć swoją wiedzę. Trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, mówienie i pisanie. W zależności od potrzeb zadania mogą być realizowane w klasie lub w domu, mogą też stanowić ćwiczenie dodatkowe dla chętnych uczniów, nagrodzone przez nauczyciela wyższą oceną.

- test rozdziałowy – zawiera bardzo zróżnicowane polecenia, dzięki czemu umożliwia powtórzenie zdobytej wiedzy i sprawdzenie stopnia jej opanowania.

- Tymeks Blog – internetowy pamiętnik nastolatka uczącego się języka niemieckiego i korespondującego z przyjaciółmi w Niemczech.Na końcu podręcznika znajdują się materiały dodatkowe, Extras, w których skład wchodzą:

- lekcje okolicznościowe związane ze świętami i tradycjami, do realizacji w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

- Sprachtraining – trening zbudowany z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe i obejmujących zagadnienia leksykalno-gramatyczne omówione w podręczniku. Stanowi optymalny materiał powtórzeniowy.

- Phonetik – zestaw ćwiczeń doskonalących wymowę.

- Nützliche Wendungen – lista środków leksykalnych umożliwiających uczniom porozumiewanie się w podstawowych sytuacjach życiowych.

- Grammatik – tablice zbierające wszystkie zagadnienia gramatyczne zrealizowane w danej części podręcznika.

- Fotos – zbiór zadań rozwijających sprawność mówienia. Każde polecenie opatrzono materiałem ilustracyjnym skorelowanym z tematyką rozdziału, do którego się odnosi.

- propozycje projektów związanych z zagadnieniami poruszanymi w poszczególnych rozdziałach.

- Vokabelverzeichnis – podręczny słowniczek niemiecko-polski umożliwiający szybkie sprawdzenie znaczenia niemieckich słów użytych w książce.Szczegóły: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum - Kryczyńska-Pham Anna

Tytuł: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum
Podtytuł: 937/1/2018
Autor: Kryczyńska-Pham Anna
Producent: WSiP
ISBN: 9788302180736
Kategoria: Podręczniki
Liceum » Klasa 1 - po podstawówce
Technikum » Klasa 1 - po podstawówce

MEN: 937/1/2018
Przedmiot: Język niemiecki
Języki: polski, niemiecki
Rok produkcji: 2019
Ilość stron: 144
Format: 20.5 x 28.5 cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.322 kg


Recenzje: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum - Kryczyńska-Pham Anna
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Podręcznik

Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum
937/1/2018

  • Producent: WSiP
  • Oprawa: miękka

Podręczniki Effekt są przeznaczone zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego (części: 1, 2, 3 i 4), jak i kontynuujących ją po szkole podstawowej (części: 2, 3, 4 i 5). Zawierają treści w pełni zgodne z wymaganiami nowej podstawy programowej i prowadzą do osiągnięcia poziomu A2+/B1.

Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Effekt jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Dzięki temu cykl – przez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych – umożliwia uczniom realizowanie różnych celów komunikacyjnych (np. robienie zakupów w sklepie spożywczym, umawianie się na spotkanie, zapisywanie się na zajęcia sportowe). Młodzież skutecznie nabiera więc biegłości w porozumiewaniu się po niemiecku w sytuacjach dnia codziennego.

Cykl zakłada autonomiczne kierowanie przez ucznia procesem uczenia się oraz indywidualizację nauczania, czemu sprzyjać mają dodatkowe materiały, tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i bogate materiały fakultatywne zawarte w dodatku Extras.

Tematy tekstów są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie współczesnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie różnego typu informacji: e-maili, SMS-ów, wpisów na forum i blogu, formularzy, dialogów i opowiadań.

Nauczanie języka w podręczniku Effekt jest oparte na międzykulturowości, którą zapewniają: Tymeks Blog – internetowy pamiętnik nastolatka uczącego się języka niemieckiego, oraz teksty osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie poznają w nich kulturę, tradycje i zwyczaje krajów DACHL, a za pośrednictwem bohatera bloga odnoszą je do polskich realiów.

Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość stopniowego przyswajania wiedzy i utrwalania poznanych wcześniej zagadnień.


Zalety podręcznika Effekt 1
- Treści są idealnie dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a zarazem osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych.
- Teksty zawierają współczesne słownictwo niezbędne w komunikacji, dzięki czemu skutecznie uczą porozumiewania się w języku niemieckim w życiu codziennym.
- Publikacja umożliwia pracę w różnych zakresach. Opanowanie materiału lekcyjnego pozwala zrealizować program obowiązkowy. Uczniowie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, mogą sięgnąć po materiały dodatkowe (tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i Extras).
- Zagadnienia gramatyczne zostały wprowadzone w taki sposób, aby uczeń był w stanie samodzielnie formułować reguły dotyczące języka i stosować je w praktyce.
- Spiralny układ treści pozwala na stopniowe przyswajanie wiedzy i utrwalanie już poznanych zagadnień.
- Dzięki temu, że teksty są osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych, a wiele z nich zawiera informacje realio- i kulturoznawcze, uczniowie mogą poznać kulturę i tradycje krajów niemieckojęzycznych. Za sprawą Tymka, bohatera bloga, odnoszą je do polskich realiów.
- Podręcznik oferuje liczne materiały fakultatywne, takie jak lekcje okolicznościowe, przydatne zwroty, ćwiczenia fonetyczne, tabele gramatyczne, trening sprawności językowych, zestaw zadań rozwijających sprawność mówienia, podręczny słownik niemiecko-polski.

Effekt 1 jest podzielony na siedem rozdziałów. Jego nieodłączną część stanowi CD audio. Zawiera ona zarówno teksty do zadań rozwijających sprawność rozumienia ze słuchu, jak i słówka z listy aktywnego słownictwa nagrane w wersji dwujęzycznej.

Każdy rozdział to:
- strona działowa, która zawiera krótkie zadanie na rozumienie ze słuchu, wprowadzające uczniów w tematykę rozdziału. Ponadto na tej stronie zostały zamieszczone cele lekcji.
- trzy podrozdziały – każdy przeznaczony do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych.
- Grammatik – wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wraz z przykładami ich użycia i wzorami odmian.
- Aktiver Wortschatz – spis słownictwa, wyrażeń i zwrotów przeznaczonych do aktywnego opanowania.
- Sprachtraining – trening sprawności językowych, dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko powtórzyć omówione zagadnienia, lecz również poszerzyć swoją wiedzę. Trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, mówienie i pisanie. W zależności od potrzeb zadania mogą być realizowane w klasie lub w domu, mogą też stanowić ćwiczenie dodatkowe dla chętnych uczniów, nagrodzone przez nauczyciela wyższą oceną.
- test rozdziałowy – zawiera bardzo zróżnicowane polecenia, dzięki czemu umożliwia powtórzenie zdobytej wiedzy i sprawdzenie stopnia jej opanowania.
- Tymeks Blog – internetowy pamiętnik nastolatka uczącego się języka niemieckiego i korespondującego z przyjaciółmi w Niemczech.

Na końcu podręcznika znajdują się materiały dodatkowe, Extras, w których skład wchodzą:
- lekcje okolicznościowe związane ze świętami i tradycjami, do realizacji w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
- Sprachtraining – trening zbudowany z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe i obejmujących zagadnienia leksykalno-gramatyczne omówione w podręczniku. Stanowi optymalny materiał powtórzeniowy.
- Phonetik – zestaw ćwiczeń doskonalących wymowę.
- Nützliche Wendungen – lista środków leksykalnych umożliwiających uczniom porozumiewanie się w podstawowych sytuacjach życiowych.
- Grammatik – tablice zbierające wszystkie zagadnienia gramatyczne zrealizowane w danej części podręcznika.
- Fotos – zbiór zadań rozwijających sprawność mówienia. Każde polecenie opatrzono materiałem ilustracyjnym skorelowanym z tematyką rozdziału, do którego się odnosi.
- propozycje projektów związanych z zagadnieniami poruszanymi w poszczególnych rozdziałach.
- Vokabelverzeichnis – podręczny słowniczek niemiecko-polski umożliwiający szybkie sprawdzenie znaczenia niemieckich słów użytych w książce.

Cena 58,23 PLN
Nasza cena 47,54 PLN
Oszczędzasz 18%
Wysyłka: Pojutrze (poniedziałek 2021-09-27)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum - Kryczyńska-Pham Anna

Tytuł: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum
Podtytuł: 937/1/2018
Autor: Kryczyńska-Pham Anna
Producent: WSiP
ISBN: 9788302180736
Kategoria: Podręczniki
Liceum » Klasa 1 - po podstawówce
Technikum » Klasa 1 - po podstawówce

MEN: 937/1/2018
Przedmiot: Język niemiecki
Języki: polski, niemiecki
Rok produkcji: 2019
Ilość stron: 144
Format: 20.5 x 28.5 cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.322 kg


Recenzje: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 1. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum - Kryczyńska-Pham Anna

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×