Co tam słychać czyli dziwne dźwięki z głębi ciała

,

Nowość

Co tam słychać czyli dziwne dźwięki z głębi ciała

,

  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788310134844
  • Ilość stron: 40
  • Format: 24.0x28.0cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 15.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 15.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena 31,90 PLN
Nasza cena 21,76 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 31,90 PLN
Nasza cena 21,76 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Co tam słychać czyli dziwne dźwięki z głębi ciała - Matuszczak Marta, Gulewicz Artur

Codziennie mówimy, śmiejemy się, płaczemy. Jak to się dzieje, że wydajemy różne dźwięki? Dlaczego ciało czasem „odzywa" się samo i nie mamy nad nim kontroli? Na czym polega ziewanie, kaszel i czkawka? Jak powstają dziwne odgłosy, które wprawiają nas z zakłopotanie? Co czasem burczy w brzuchu? Dlaczego bekamy i... puszczamy bąki? Co to jest bicie serca? Kiedy i po co szczękamy zębami i kichamy?

Odpowiedzi znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. A żeby lepiej zrozumieć ciało, dodaliśmy kilka prostych eksperymentów, które wyjaśniają, jak ono działa.

Marta Maruszczak – z wykształcenia biolog i antropolog, studiowała też medycynę, jednak zamiast pracować przy mikroskopie lub na wykopaliskach, związała się zawodowo z dziennikarstwem. Będąc mamą trojga dzieci, w tym bliźniaków, przez kilkanaście lat kierowała czasopismami dla młodych rodziców. Obecnie pisze artykuły o zdrowiu, lecz największą przyjemność sprawia jej tworzenie popularnonaukowych książek dla młodszych i starszych czytelników. Ma w dorobku ponad 25 tytułów. Napisała też kilka poradników z dziedziny psychologii, wychowania i zdrowia. Z zamiłowania długodystansowa rowerzystka, ogrodniczka i obserwatorka mruczących, czworonożnych domowników: dawniej Tupeta, Filuta i Burbona, a teraz Bemola i Brysia.

Artur Gulewicz urodził się w 1978 roku. Absolwent łódzkiej ASP. Od ponad dwunastu lat zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem książek. Zaczynał od projektowania podręczników, a dziś skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, gdyż jak sam mówi, to sprawia mu największą radość i w tym może dać upust wyobraźni. Tworząc ilustracje, miesza różne style. Łączy pastele z akwarelami i zdjęciami, dążąc do uzyskania jak najciekawszego efektu. Współpracuje z czołówką polskich wydawnictw, a także wykonuje projekty dla UNICEF-u.


Szczegóły: Co tam słychać czyli dziwne dźwięki z głębi ciała - Matuszczak Marta, Gulewicz Artur

Tytuł: Co tam słychać czyli dziwne dźwięki z głębi ciała
Autor: Matuszczak Marta, Gulewicz Artur
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 9788310134844
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 40
Format: 24.0x28.0cm
Oprawa: twarda


Recenzje: Co tam słychać czyli dziwne dźwięki z głębi ciała - Matuszczak Marta, Gulewicz Artur

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Co tam słychać czyli dziwne dźwięki z głębi ciała - Matuszczak Marta, Gulewicz ArturInne pozycje tego autora: Matuszczak Marta, Gulewicz Artur (1)