ErotoSlavia O miłości i erotyce w literaturach słowiańskich

Nowość

ErotoSlavia O miłości i erotyce w literaturach słowiańskich

Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 38,34 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 38,34 PLN
Oszczędzasz 14%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: ErotoSlavia O miłości i erotyce w literaturach słowiańskich - Ajdačić Dejan

Publikacja zawiera zbiór szkiców na temat miłości serbskiego slawisty Dejana Ajdačicia. teoretyka i krytyka literatury, folklorysty i etnolingwisty, badacza kontrastywnej kulturologii słowiańskiej, tłumacza i redaktora, łączącego znajomość trzech słowiańskich tradycji kulturowych: południowej, wschodniej i zachodniej. W zamieszczonych tekstach autor przedstawia interpretacje dzieł renesansu, romantyzmu, realizmu, nadrealizmu ? aż po najnowsze utwory literatury chorwackiej, serbskiej, bułgarskiej, czeskiej, polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej.
?Niezwykle ważnym walorem książki jest, z jednej strony, jej aletheiczny wymiar, przypominający Czytelnikowi doby ponowoczesnej, kiedy umarły wielkie narracje, kulturowy namysł nad tajemnicą miłości eros, w którym to, co filozoficzne, przenika się z tym, co literackie, a to, co teologiczne ? z tym, co ludowe. [?] Tak jak sama miłość jest zagadką, tak formy jej literackiego obrazowania są z całą pewnością w tym konkretnym wypadku próbą przejścia przez labirynt form i ukazania tego, co najistotniejsze w miłości. Całość z pewnością tworzy dla polskiego Czytelnika, niekoniecznie zainteresowanego literaturami słowiańskimi, bardzo ciekawy projekt badaczy w perspektywie antropologicznej, komparatystycznej i filologicznej?.
Ze wstępu prof. UZ dr. hab. Bogdana Trochy


Szczegóły: ErotoSlavia O miłości i erotyce w literaturach słowiańskich - Ajdačić Dejan

Tytuł: ErotoSlavia O miłości i erotyce w literaturach słowiańskich
Autor: Ajdačić Dejan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 9788381423700
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 290
Oprawa: Miękka


Recenzje: ErotoSlavia O miłości i erotyce w literaturach słowiańskich - Ajdačić Dejan

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×