Cyberpunk. Odrodzenie
Książka
  • Wydawnictwo: Akurat
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka: 2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 24,14 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Cyberpunk. - Andrzej Ziemiański

„Cyberpunk. Odrodzenie” pozwala zanurzyć się w otchłani gigantycznego, rozświetlonego neonami miasta, w którym rządzą zbrodnia i nauka przyszłości.Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto.Shey Scott – były policjant, wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby oraz partnerujący mu Lou Landon usiłują namierzyć Axel Staller – bliźniaczą siostrę kobiety, która w biały dzień, mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i drobiazgowej kontroli, pod okiem kamer, z niewiadomych przyczyn zamordowała kilkanaście osób.


Szczegóły: Cyberpunk. - Andrzej Ziemiański

Tytuł: Cyberpunk.
Podtytuł: Odrodzenie
Autor: Andrzej Ziemiański
Wydawnictwo: Akurat
Kod paskowy: 9788328713628
ISBN: 978-83-287-1362-8
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 414
Format: 13.0x20.5 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Cyberpunk. - Andrzej Ziemiański
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

“Gigantyczne pieniądze, niewiarygodne przekręty, nieskończona ludzka chciwość. Pragnienie władzy. Bezduszna technologia, całkowity brak skrupułów i moralności. A w tle… Nieśmiertelność”
Shey Scott jest byłym policjantem. Został wydalony ze służby z powodu choroby. Pewnego dnia Scott musi wrócić i razem ze swoim partnerem Lou Landonem muszą namierzyć Axel Staller. Jej siostra bliźniaczka z nieznanych przyczyn zamordowała kilkanaście osób. Mężczyźni muszą ją odnaleźć, mają nadzieję, że ona zaprowadzi ich do siostry. Axel o mało nie ginie z rąk wynajętego mordercy. Do jej mózgu zostaje wszczepiony wojskowy implant. Dziewczyna nie wie, że policjanci podążają jej tropem. Czy uda im się dowiedzieć gdzie jest siostra bliźniaczka Axel i dlaczego zabiła?
W “Cyberpunk.Odrodzenie” Andrzej Ziemiański zabiera nas do tajemniczego Zakazanego Miasta. To miejsce, w którym pod osłoną mgły, w wąskich i zatłoczonych uliczkach kwitnie przestępczość, nielegalny handel bronią, narkotykami, danymi i ludźmi. W Zakazanym Mieście za los każdego z mieszkańców odpowiadają korporacje i gangi.
“Cyberpunk” to historia sci-fi. Wcześniej czytałam ten gatunek i nie miałam z nim problemu. Niestety tym razem nie mogłam się wciągnąć i nie mam pojęcia z czego to wynikało. Autor dzięki szczegółowym opisom przenosi nas do Zakazanego Miasta. Razem ze Scottem i Landonem ruszamy w pościg za Axel. Fabuła jest pełna tajemnic i nie mam się tu do czego przyczepić. Nie mam pojęcia dlaczego tym razem akcja mnie nie porwała.
2020-08-16 20:32:25

Uczciwie mówiąc, nie wiedziałam, że aż tak mi się spodoba ta książka. Jest to pozycja z gatunku fantastyki, który to nie bardzo lubię, lecz tym razem polecam tę pozycję każdemu. Mimo, iż wszystko co się dzieje w książce ma miejsce w dalekiej przyszłości to urzekła mnie ta historia. Z zapartym tchem czekałam na rozwikłanie zagadki. Byłam ciekawa czy głównym bohaterom uda się szybko i skutecznie, a zarazem szczęśliwie ukończyć powierzona im misję. Czytało mi się szybko, mimo iż całość liczy ponad 400 str. Już od pierwszym stron emocje gwarantowane.
Fabuła jak już wspomniałam to daleka przyszłość. Opisy były tak przedstawione, że bez trudu umiałam sobie wyobrazić rozwiązania technologiczne, jakimi posługiwali się bohaterowie. Z jednym miałam problem i w sumie dalej mam, nie umiem wyobrazić sobie Zakazanego Miasta. Albo coś mi umknęło w opisie albo to nie na moją wyobraźnię 😜
Bohaterowie z kolei bardzo przypominali mi pod względem charakteru współczesnych ludzi, którzy jak wiadomo są różni. Jedni bardzo ogarnięci, inni mniej. Jedni potrafią wykorzystać to w jakim świecie żyją, inni nie bardzo. Bardzo ciekawie wyglądały rozmowy Axel z jej osobistym asystentem. 😉
Oceniając pozycję jako całość to polecam każdemu kto lubi dobry kryminał. Mimo, iż znajdziemy tam elementy fantastyki, to napięcie gwarantowane a zakończenie zaskoczy.
2020-08-18 12:26:16

Nie czytuję często science-fiction, więc zdecydowanie nie mogę uchodzić za speca w tej sprawie, ale okiem przeciętnego czytelnika mogę wam powiedzieć, że Andrzej Ziemiański stworzył naprawdę fajną książkę, która – jeśli spojrzymy na definicję si-fi oraz cyberpunka – jest świetnym przedstawicielem swojego gatunku! Mamy przyszłość, zaawansowaną technologię, wszczepy medyczne i bojowe, a przede wszystkim dystopijny obraz rzeczywistości. Wszystko jest opisane tak, by nawet człowiek, który nie siedzi w tych klimatach, mógł łatwo się odnaleźć i nie czuł się wręcz zaatakowany lawiną informacji. Tak więc jeśli ktoś ośmieli zrazić się do tej pozycji tylko przez gatunek, to popełni wielki błąd!
Ogromnie polubiłam się z tą książką. Czyta się ją szybko i nie sposób się od niej oderwać, a bohaterowie są tacy, jakich to lubię najbardziej – nieidealni. Nie dostajemy ich całego życiorysu ani ogromu opisów uczuć, ale poznajemy ich na tyle, ile trzeba, by wciągnąć się w akcje i wyrobić sobie o nich zdanie. Przyznam się wam, że od razu dla nich przepadłam. Dla każdego jednego bez wyjątku. Dla Scotta, który wcale nie ma moralności typowego gliny i który zdecydowanie nie działa jak typowy glina. Dla Londona, który nareszcie wyrwał się zza biurka i ciągle otoczony był kilogramami technologi. Dla Axel, która zdawała się być oszustką z urodzenia i która odważnie parła przez kolejne ulice Zakazanego Miasta, choć zdecydowanie nie było jej łatwo. A przede wszystkim dla Kita, który jak na sztuczną inteligencję był nadzwyczaj wredny. To właśnie najważniejsi bohaterowie książki i to ich losy obserwujemy. To dzięki nim zagłębiamy się w brudnym świecie, gdzie ślady krwi na twarzy budzą co najwyżej zaciekawienie (przynajmniej w ZM oczywiście), a rząd wraz z wielkimi korporacjami mają sporo za uszami.
Humor, który dał nam autor całkowicie mnie kupił. To dzięki niemu (i stylowi narracji) tak dobrze się czyta fragment za fragmentem. Jest on idealnie wyważony i trafiony w punkt. Aż mam ochotę chwycić w dłonie każdą kolejną książkę Ziemiańskiego, by przepaść w kolejnych wykreowanych przez niego rzeczywistościach.
Wątek kryminalny mocno intryguje. W Zakazanym Mieście królują gangi i to one sprawują pieczę nad kolejnymi poziomami. To u nich bohaterowie muszą szukać odpowiedzi na pytania, które zadaje sobie cały świat, a trupów przybywa, podczas gdy my przemieszczamy się z miejsca na miejsce próbując zrozumieć wraz z bohaterami, o co w tym wszystkim chodzi. Każda kolejna odpowiedź rodzi kolejne pytania i tak aż do punktu kulminacyjnego, który pewnie dla kogoś okaże się zbyt spokojnym momentem, ale dla mnie wszystko zostało po prostu rozegrane w punkt. Ziemiański jest doświadczonym autorem, który świetnie wie, jak operować akcją.
Całość zostawia po sobie jedynie pozytywne uczucia, choć czytelnik podczas lektury nie pozostaje wolny od rozstrzygania problemów moralnych – chociażby czy dobro sprawy jest ważniejsze od dobra jednostki i czy któreś życia są ważniejsze. To sprawia, że całość lepiej zapada w pamięć i nabiera większego znaczenia. Jedyne, co mogę wam poradzić, to po prostu łapać książkę do rąk i czytać!
2020-08-31 01:16:53

Czy sci-fi to Wasz ulubiony gatunek, a może choć taki, po który sięgacie od czasu do czasu? Nawet jeśli nie, to książka „Cyberpunk. Odrodzenie” zrobi na Was wrażenie. Dlaczego? Bo mamy tu nie tylko dość nieprzyjazną wizję przyszłości i technologie, które mogą wówczas funkcjonować nie zawsze dla dobra ludzkości, ale przede wszystkim akcję pędzącą niemal z prędkością światła.

Zagadkowe morderstwa w laboratoriach popełniane ze stoickim spokojem i odsłoniętą twarzą, tajemnicze Zakazane Miasto rządzone przez gangi i wielkie korporacje dają już przedsmak tego, z czym przyjdzie się mierzyć głównym bohaterom.

Były policjant, śmiertelnie chory Shey Scott, wraz z Lou Landonem wyruszają śladem siostry morderczyni naukowców w jednym z laboratoriów, licząc, że ta doprowadzi ich do swojej bliźniaczki. Mają nadzieję odkryć czy działała sama, czy może ktoś nią sterował. Spodziewają się znaleźć wyjaśnienie tych tajemniczych zbrodni.

Wraz z nimi zagłębiamy się w klimat miasta przesiąkniętego zbrodnią, w którym jedynym prawem jest ich brak, a niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem. Ciekawym i oryginalnym akcentem są rozmowy dziewczyny z wszczepionym jej implantem, który okazuje się czymś więcej, niż tylko chipem medycznym.

Dokąd zawiedzie ich prowadzone śledztwo? Co odkryją w skąpanej w bezprawiu metropolii?

Książkę czyta się naprawdę szybko, a każdy kolejny rozdział przyciąga nas z ogromną siłą nieubłagalnie przybliżając do zakończenia. Sama końcówka nie jest może szokująca, ale odpowiada na wiele niewiadomych, nie pozostawiając niedosytu. Ważniejsza i bardziej ekscytująca dla mnie była jednak droga, nie jej cel.
2020-10-16 15:25:39

Książka

Cyberpunk.
Odrodzenie

  • Wydawnictwo: Akurat
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

„Cyberpunk. Odrodzenie” pozwala zanurzyć się w otchłani gigantycznego, rozświetlonego neonami miasta, w którym rządzą zbrodnia i nauka przyszłości.

Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto.

Shey Scott – były policjant, wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby oraz partnerujący mu Lou Landon usiłują namierzyć Axel Staller – bliźniaczą siostrę kobiety, która w biały dzień, mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i drobiazgowej kontroli, pod okiem kamer, z niewiadomych przyczyn zamordowała kilkanaście osób.

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 24,14 PLN
Oszczędzasz 39%
Wysyłka: 2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Cyberpunk. - Andrzej Ziemiański

Tytuł: Cyberpunk.
Podtytuł: Odrodzenie
Autor: Andrzej Ziemiański
Wydawnictwo: Akurat
Kod paskowy: 9788328713628
ISBN: 978-83-287-1362-8
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 414
Format: 13.0x20.5 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Cyberpunk. - Andrzej Ziemiański

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

“Gigantyczne pieniądze, niewiarygodne przekręty, nieskończona ludzka chciwość. Pragnienie władzy. Bezduszna technologia, całkowity brak skrupułów i moralności. A w tle… Nieśmiertelność”
Shey Scott jest byłym policjantem. Został wydalony ze służby z powodu choroby. Pewnego dnia Scott musi wrócić i razem ze swoim partnerem Lou Landonem muszą namierzyć Axel Staller. Jej siostra bliźniaczka z nieznanych przyczyn zamordowała kilkanaście osób. Mężczyźni muszą ją odnaleźć, mają nadzieję, że ona zaprowadzi ich do siostry. Axel o mało nie ginie z rąk wynajętego mordercy. Do jej mózgu zostaje wszczepiony wojskowy implant. Dziewczyna nie wie, że policjanci podążają jej tropem. Czy uda im się dowiedzieć gdzie jest siostra bliźniaczka Axel i dlaczego zabiła?
W “Cyberpunk.Odrodzenie” Andrzej Ziemiański zabiera nas do tajemniczego Zakazanego Miasta. To miejsce, w którym pod osłoną mgły, w wąskich i zatłoczonych uliczkach kwitnie przestępczość, nielegalny handel bronią, narkotykami, danymi i ludźmi. W Zakazanym Mieście za los każdego z mieszkańców odpowiadają korporacje i gangi.
“Cyberpunk” to historia sci-fi. Wcześniej czytałam ten gatunek i nie miałam z nim problemu. Niestety tym razem nie mogłam się wciągnąć i nie mam pojęcia z czego to wynikało. Autor dzięki szczegółowym opisom przenosi nas do Zakazanego Miasta. Razem ze Scottem i Landonem ruszamy w pościg za Axel. Fabuła jest pełna tajemnic i nie mam się tu do czego przyczepić. Nie mam pojęcia dlaczego tym razem akcja mnie nie porwała.
2020-08-16 20:32:25

Uczciwie mówiąc, nie wiedziałam, że aż tak mi się spodoba ta książka. Jest to pozycja z gatunku fantastyki, który to nie bardzo lubię, lecz tym razem polecam tę pozycję każdemu. Mimo, iż wszystko co się dzieje w książce ma miejsce w dalekiej przyszłości to urzekła mnie ta historia. Z zapartym tchem czekałam na rozwikłanie zagadki. Byłam ciekawa czy głównym bohaterom uda się szybko i skutecznie, a zarazem szczęśliwie ukończyć powierzona im misję. Czytało mi się szybko, mimo iż całość liczy ponad 400 str. Już od pierwszym stron emocje gwarantowane.
Fabuła jak już wspomniałam to daleka przyszłość. Opisy były tak przedstawione, że bez trudu umiałam sobie wyobrazić rozwiązania technologiczne, jakimi posługiwali się bohaterowie. Z jednym miałam problem i w sumie dalej mam, nie umiem wyobrazić sobie Zakazanego Miasta. Albo coś mi umknęło w opisie albo to nie na moją wyobraźnię 😜
Bohaterowie z kolei bardzo przypominali mi pod względem charakteru współczesnych ludzi, którzy jak wiadomo są różni. Jedni bardzo ogarnięci, inni mniej. Jedni potrafią wykorzystać to w jakim świecie żyją, inni nie bardzo. Bardzo ciekawie wyglądały rozmowy Axel z jej osobistym asystentem. 😉
Oceniając pozycję jako całość to polecam każdemu kto lubi dobry kryminał. Mimo, iż znajdziemy tam elementy fantastyki, to napięcie gwarantowane a zakończenie zaskoczy.
2020-08-18 12:26:16

Nie czytuję często science-fiction, więc zdecydowanie nie mogę uchodzić za speca w tej sprawie, ale okiem przeciętnego czytelnika mogę wam powiedzieć, że Andrzej Ziemiański stworzył naprawdę fajną książkę, która – jeśli spojrzymy na definicję si-fi oraz cyberpunka – jest świetnym przedstawicielem swojego gatunku! Mamy przyszłość, zaawansowaną technologię, wszczepy medyczne i bojowe, a przede wszystkim dystopijny obraz rzeczywistości. Wszystko jest opisane tak, by nawet człowiek, który nie siedzi w tych klimatach, mógł łatwo się odnaleźć i nie czuł się wręcz zaatakowany lawiną informacji. Tak więc jeśli ktoś ośmieli zrazić się do tej pozycji tylko przez gatunek, to popełni wielki błąd!
Ogromnie polubiłam się z tą książką. Czyta się ją szybko i nie sposób się od niej oderwać, a bohaterowie są tacy, jakich to lubię najbardziej – nieidealni. Nie dostajemy ich całego życiorysu ani ogromu opisów uczuć, ale poznajemy ich na tyle, ile trzeba, by wciągnąć się w akcje i wyrobić sobie o nich zdanie. Przyznam się wam, że od razu dla nich przepadłam. Dla każdego jednego bez wyjątku. Dla Scotta, który wcale nie ma moralności typowego gliny i który zdecydowanie nie działa jak typowy glina. Dla Londona, który nareszcie wyrwał się zza biurka i ciągle otoczony był kilogramami technologi. Dla Axel, która zdawała się być oszustką z urodzenia i która odważnie parła przez kolejne ulice Zakazanego Miasta, choć zdecydowanie nie było jej łatwo. A przede wszystkim dla Kita, który jak na sztuczną inteligencję był nadzwyczaj wredny. To właśnie najważniejsi bohaterowie książki i to ich losy obserwujemy. To dzięki nim zagłębiamy się w brudnym świecie, gdzie ślady krwi na twarzy budzą co najwyżej zaciekawienie (przynajmniej w ZM oczywiście), a rząd wraz z wielkimi korporacjami mają sporo za uszami.
Humor, który dał nam autor całkowicie mnie kupił. To dzięki niemu (i stylowi narracji) tak dobrze się czyta fragment za fragmentem. Jest on idealnie wyważony i trafiony w punkt. Aż mam ochotę chwycić w dłonie każdą kolejną książkę Ziemiańskiego, by przepaść w kolejnych wykreowanych przez niego rzeczywistościach.
Wątek kryminalny mocno intryguje. W Zakazanym Mieście królują gangi i to one sprawują pieczę nad kolejnymi poziomami. To u nich bohaterowie muszą szukać odpowiedzi na pytania, które zadaje sobie cały świat, a trupów przybywa, podczas gdy my przemieszczamy się z miejsca na miejsce próbując zrozumieć wraz z bohaterami, o co w tym wszystkim chodzi. Każda kolejna odpowiedź rodzi kolejne pytania i tak aż do punktu kulminacyjnego, który pewnie dla kogoś okaże się zbyt spokojnym momentem, ale dla mnie wszystko zostało po prostu rozegrane w punkt. Ziemiański jest doświadczonym autorem, który świetnie wie, jak operować akcją.
Całość zostawia po sobie jedynie pozytywne uczucia, choć czytelnik podczas lektury nie pozostaje wolny od rozstrzygania problemów moralnych – chociażby czy dobro sprawy jest ważniejsze od dobra jednostki i czy któreś życia są ważniejsze. To sprawia, że całość lepiej zapada w pamięć i nabiera większego znaczenia. Jedyne, co mogę wam poradzić, to po prostu łapać książkę do rąk i czytać!
2020-08-31 01:16:53

Czy sci-fi to Wasz ulubiony gatunek, a może choć taki, po który sięgacie od czasu do czasu? Nawet jeśli nie, to książka „Cyberpunk. Odrodzenie” zrobi na Was wrażenie. Dlaczego? Bo mamy tu nie tylko dość nieprzyjazną wizję przyszłości i technologie, które mogą wówczas funkcjonować nie zawsze dla dobra ludzkości, ale przede wszystkim akcję pędzącą niemal z prędkością światła.

Zagadkowe morderstwa w laboratoriach popełniane ze stoickim spokojem i odsłoniętą twarzą, tajemnicze Zakazane Miasto rządzone przez gangi i wielkie korporacje dają już przedsmak tego, z czym przyjdzie się mierzyć głównym bohaterom.

Były policjant, śmiertelnie chory Shey Scott, wraz z Lou Landonem wyruszają śladem siostry morderczyni naukowców w jednym z laboratoriów, licząc, że ta doprowadzi ich do swojej bliźniaczki. Mają nadzieję odkryć czy działała sama, czy może ktoś nią sterował. Spodziewają się znaleźć wyjaśnienie tych tajemniczych zbrodni.

Wraz z nimi zagłębiamy się w klimat miasta przesiąkniętego zbrodnią, w którym jedynym prawem jest ich brak, a niebezpieczeństwo czyha za każdym rogiem. Ciekawym i oryginalnym akcentem są rozmowy dziewczyny z wszczepionym jej implantem, który okazuje się czymś więcej, niż tylko chipem medycznym.

Dokąd zawiedzie ich prowadzone śledztwo? Co odkryją w skąpanej w bezprawiu metropolii?

Książkę czyta się naprawdę szybko, a każdy kolejny rozdział przyciąga nas z ogromną siłą nieubłagalnie przybliżając do zakończenia. Sama końcówka nie jest może szokująca, ale odpowiada na wiele niewiadomych, nie pozostawiając niedosytu. Ważniejsza i bardziej ekscytująca dla mnie była jednak droga, nie jej cel.
2020-10-16 15:25:39Podobne do: Cyberpunk. - Andrzej Ziemiański


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×