Wszystko o raku piersi Co powinnaś wiedzieć, żeby podjąć właściwe decyzje

Książka

Wszystko o raku piersi
Co powinnaś wiedzieć, żeby podjąć właściwe decyzje

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Rok wydania: 2007
  • ISBN: 9788374143387
  • Ilość stron: 240
  • Format: 14.0x20.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 6,31 PLN
Oszczędzasz 78%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 29,90 PLN
Nasza cena 6,31 PLN
Oszczędzasz 78%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wszystko o raku piersi - Grobstein Ruth H.

Rak piersi taka diagnoza zwykle brzmi jak wyrok, ale nie musi być wyrokiem. Książka Ruth H. Grobstein to praktyczny poradnik dla kobiet dotkniętych rakiem piersi. Autorka opisuje to, co powinna wiedzieć każda pacjentka. Skupia się na tym, co najważniejsze i co dobrze zna z praktyki klinicznej. Nie obiecuje, że wszystko będzie dobrze. Przytacza dane statystyczne, ale nieustannie przypomina, że pacjentka nie jest statystyką, lecz kimś walczącym o zdrowie i życie, a jej wiedza oraz świadome uczestnictwo w procesie leczenia mają nieocenione znaczenie dla powodzenia terapii. Grobstein nie epatuje opisami skutków ubocznych chemioterapii czy naświetlań.
Ale jednocześnie ich nie bagatelizuje, traktuje pacjentkę jak osobę dojrzałą, którą trzeba uprzedzić o cenie, jaką warto zapłacić za życie. Książka ta omawia także profilaktykę, sposoby badania się i uspokoi te kobiety, które raka się boją.
To pierwszy na polskim rynku poradnik, który w sposób przystępny, a zarazem daleki od żargonu medycznego omawia zagrożenia związane z nowotworem, metody leczenia i jego skutki. Temat został przedstawiony jasno, a zarazem dokładnie. Książka powinna towarzyszyć każdemu, kto staje do walki z rakiem piersi.

Znaczącą rolę w zmaganiach z rakiem piersi . obok dokonań naukowych i medycznych . odegra dobrze poinformowana pacjentka. Wiedza to potęga. Kiedy pojawia się choroba taka jak rak piersi, wiedza jest nie tylko potęgą: okazuje się pomostem między życiem a śmiercią może być również orężem w walce ze strachem; zarówno owym naturalnym przerażeniem, które ogarnia każdą pacjentkę, jak i obawą odczuwaną przez członków jej rodziny i bliskich przyjaciół.
(fragment)

Dr Grobstein jest ekspertem w dziedzinie onkologii, zawsze cierpliwie wysłuchującym swoich pacjentów. Książka ta potwierdza jej wiedzę o tym wszystkim, co pacjentki, a także ich przyjaciele oraz rodzina chcieliby wiedzieć na temat tej choroby.
dr Samuel Hellman,
współredaktor .Cancer: Principles and Practice of Oncology.

Książka ta może być traktowana jako przystępnie napisana encyklopedia, po którą sięgać powinni wszyscy, którzy w swoim życiu zetknęli się z problemem raka piersi.
dr Audrey Geisel


Szczegóły: Wszystko o raku piersi - Grobstein Ruth H.

Tytuł: Wszystko o raku piersi
Podtytuł: Co powinnaś wiedzieć, żeby podjąć właściwe decyzje
Autor: Grobstein Ruth H.
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788374143387
Tytuł oryginału: The Breast Cancer Book: What You Need to Know to Make Informed Decision
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Pankiewicz Ewa
Języki: polski
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 240
Format: 14.0x20.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.3 kg


Recenzje: Wszystko o raku piersi - Grobstein Ruth H.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×