Lekarz wojenny Chirurg na linii frontu
Książka
Wysyłka: 2 - 4 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,99 PLN
Nasza cena: 31,38 PLN
Oszczędzasz 21%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Lekarz wojenny - Nott David

Już od ponad dwudziestu pięciu lat profesor David Nott – pracujący w londyńskich szpitalach chirurg ogólny i naczyniowy – co jakiś czas bierze bezpłatny urlop i wyrusza jako wolontariusz do najbardziej niebezpiecznych stref działań wojennych. Przeprowadzał ratujące życie operacje w wyjątkowo wymagających i trudnych warunkach – między innymi w 1993 roku w oblężonym Sarajewie i w tajnych szpitalach w kontrolowanym przez rebeliantów wschodnim Aleppo.Konflikty zbrojne, których ofiary ratował na miejscu David Nott, to smutna historia wojen XXI wieku: Afganistan, Sierra Leone, Liberia, Darfur, Kongo, Irak, Jemen, Libia, Strefa Gazy i Syria. Jednak „Indiana Jones chirurgii”, jak bywa nazywany Nott, ocalił niejedno życie także w krajach dotkniętych katastrofami naturalnymi – między innymi w Haiti i Nepalu po trzęsieniach ziemi.Zawodowa pasja, głęboka empatia, pragnienie niesienia pomocy najbardziej potrzebującym i dreszcz emocji związany z pracą w obliczu śmiertelnego zagrożenia – wszystko to popycha go do działania.Nott, który jest obecnie uważany za najbardziej doświadczonego chirurga urazowego na świecie, na pewnym etapie wolontariatu zdał sobie sprawę, że jego bezpośrednia pomoc w miejscach konfliktów wojennych lub katastrof naturalnych to trochę za mało – że tamtejsi lekarze powinni nauczyć się, jak skutecznie radzić sobie z najcięższymi przypadkami urazów u ofiar tych dramatycznych wydarzeń. Od 2015 roku wraz z żoną Elly prowadzi fundację, której celem jest upowszechnianie jego wiedzy i doświadczenia, by pomagały skutecznie ratować życie tam, gdzie zagrażają mu pociski i bomby.Ta książka to poruszająca i z wielu powodów wyjątkowa opowieść prawdziwego bohatera – lekarza wojennego Davida Notta.Szczegóły: Lekarz wojenny - Nott David

Tytuł: Lekarz wojenny
Podtytuł: Chirurg na linii frontu
Autor: Nott David
Wydawnictwo: Insignis Media
ISBN: 9788366360907
Tytuł oryginału: War Doctor. Surgery on the Front Line
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Braithwaite Dominika
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 416
Format: 14.2 x 21 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.385 kg


Recenzje: Lekarz wojenny - Nott David
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

To nie jest reportaż, to nie biografia, to chyba pewien strumień świadomości albo chęć spisania wszystkiego co już się doświadczyło, aby nie zapomnieć. To naprawdę bardzo dobra książka, którą powinien przeczytać każdy.
„Lekarz wojenny” od @insignis_media to historia Davida Notta, jednego z najlepszych chirurgów na świecie, który jest wolontariuszem w najbardziej niebezpiecznych krajach świata, m.in. w Syrii.
Noty swoją prace traktuje jak misję i to dosłownie, pomaga i ratuje innych bezinteresownie. Jest wszędzie tam gdzie inni nie mogą albo nie chcą być. Współczesny bohater.
Naraża swoje zdrowie i życie, aby pomagać tym, których wołanie o pomoc nie trafia do rządzących tego świata. Nie poddaje się, chwilami wątpi, jednak determinacja i chęć działania popycha go naprzód.
Ta książka to świadectwo jego życia. Bycie lekarzem to wybór, który zdeterminował całe jego życie, a teraz my, szarzy ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia jak wyglada życie w obozach przejściowych czy terenach objętych wojną, możemy poznać życie lekarza i jego walkę. Trudna, wstrząsająca, dająca do myślenia, emocjonująca, rzetelna, prawdziwa, opisująca tragiczne historie, która chwyta za serce. Bardzo aktualna w związku z naszą obecną sytuacją. Bardzo dobra książka. Serdecznie polecam.
2020-05-22 10:41:01

Autor książki jest chirurgiem, który przez 20 lat wyruszał do obszarów objętych wojną, aby nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym. Niejednokrotnie ryzykował swoim zdrowiem i życiem, ale i tak gdy kolejny raz otrzymywał telefon z prośbą o przyjazd, brał bezpłatny urlop i natychmiast wyruszał. Był w wielu krajach m.in. Afganistanie, Iraku, Jemenie czy Libii, ale najbardziej związany czuł się z Syrią, której poświęca najwięcej miejsca w książce. David Nott opisał swoje doświadczenia w sposób niezwykle poruszający. Chociaż w książce znajdziemy informacje o jego życiu osobistym, dzieciństwie czy pasjach to zdecydowanie na pierwszy planie są pacjenci oraz lekarze, z którymi miał okazję pracować, a w dużej mierze także szkolić. Wydarzenia opisywane przez chirurga wywołują masę emocji, trudno uwierzyć, że takie bestialstwo może mieć w ogóle miejsce. Szczególnie poruszają losy dzieci… W głowie jeszcze długo będę mieć historię o snajperze, który za cel wybrał sobie ciężarne kobiety. Jedna z kobiet była w ciąży pierwszy raz i niedługo miała rodzić. Snajper postrzelił ją w taki sposób, że kula utkwiła w główce dziecka. Dziecko zmarło. Kobietę odratowano, ale nie będzie mogła mieć więcej dzieci… Chociaż autor starał się nam oszczędzać brutalnych szczegółów to i tak znajdziecie w niej masę wojennego okrucieństwa. Aspekt medyczny jest tu bardo rozwinięty, więc jeśli interesują Was szczegóły operacji i metody leczenia to z pewnością będziecie zadowoleni z lektury. Ja gorąco ją polecam. Otwiera oczy, wzrusza, oburza. Ale też daję nadzieję, ze są ludzie, którym nie jest wszystko jedno i są gotowi nieść pomoc cywilom, którzy są najbardziej pokrzywdzeni przez wojenne działania. 2020-05-24 17:15:50

David Nott to bohater. Mimo, że nie łopocze za nim peleryna, ani jego piersi nie zdobi wielka litera S, to ze skalpelem w dłoni, od ponad 20 lat ratuje życie ludzkie w krajach zaangażowanych w konflikty zbrojne, czy dotkniętych kataklizmami. Jego supermoc to empatia wspierana przez adrenalinę i niesamowitą determinację.

Syria, Bośnia, Afganistan, Irak, Libia, kraje afrykańskie, strefa Gazy – pojawia się wszędzie tam, gdzie w danym momencie jest najbardziej potrzebny, gdzie bezbronni cywile wymagają opieki. Ale to z Syrią i z Aleppo najbardziej związał się emocjonalnie.

W książce można zauważyć podział na dwie części, które rozdziela jego pobyt w Aleppo. W pierwszej opisuje swoje dzieciństwo, karierę i trudne misje w różnych krajach świata. Pisze o tym co nim kierowało, że zaangażował się w wolontariat, w którym ciągle narażał życie. Przyznaje, że to nie tylko chęć niesienia pomocy najbardziej jej potrzebującym, ale i ta adrenalina, od której można się uzależnić, to życie na krawędzi, poczucie, że naprawdę się żyje pchały go w strefę wojny. W drugiej śledzimy jego pobyt w Aleppo, powrót do tego piekła, a później próbę ratowania ludzi uwięzionych w otoczonym mieście. To jego nieustępliwość zwróciła uwagę opinii publicznej Zachodu na wojnę w Syrii i doprowadziła do ewakuacji z okupowanego i bombardowanego Aleppo personelu medycznego i dziesiątek tysięcy ludzi.

To trudna książka, ale też i ważna. Pełna bolesnych emocji i niewyobrażalnego okrucieństwa wojny. Niektóre, szczególnie drastyczne opisy ofiar wojny wywołują łzy i rodzą naturalny sprzeciw wobec bestialskim aktom agresji skierowanym przeciwko cywilom.

To też książka dająca nadzieję, że dopóki istnieją tacy ludzie jak David Nott, pełni poświęcenia, zaangażowania i odwagi, świat ma szansę stać się lepszym miejscem dla nas wszystkich. W chwili, gdy to piszę w wielu miejscach na świecie w bezsensownych konfliktach tracą życie kobiety i dzieci. Nie bądźmy obojętni na krzywdę ludzką, płacz i śmierć niewinnych, tylko w ten sposób nie zatracimy naszego człowieczeństwa.
2020-06-08 11:27:12

Książka

Lekarz wojenny
Chirurg na linii frontu

Już od ponad dwudziestu pięciu lat profesor David Nott – pracujący w londyńskich szpitalach chirurg ogólny i naczyniowy – co jakiś czas bierze bezpłatny urlop i wyrusza jako wolontariusz do najbardziej niebezpiecznych stref działań wojennych. Przeprowadzał ratujące życie operacje w wyjątkowo wymagających i trudnych warunkach – między innymi w 1993 roku w oblężonym Sarajewie i w tajnych szpitalach w kontrolowanym przez rebeliantów wschodnim Aleppo.

Konflikty zbrojne, których ofiary ratował na miejscu David Nott, to smutna historia wojen XXI wieku: Afganistan, Sierra Leone, Liberia, Darfur, Kongo, Irak, Jemen, Libia, Strefa Gazy i Syria. Jednak „Indiana Jones chirurgii”, jak bywa nazywany Nott, ocalił niejedno życie także w krajach dotkniętych katastrofami naturalnymi – między innymi w Haiti i Nepalu po trzęsieniach ziemi.

Zawodowa pasja, głęboka empatia, pragnienie niesienia pomocy najbardziej potrzebującym i dreszcz emocji związany z pracą w obliczu śmiertelnego zagrożenia – wszystko to popycha go do działania.

Nott, który jest obecnie uważany za najbardziej doświadczonego chirurga urazowego na świecie, na pewnym etapie wolontariatu zdał sobie sprawę, że jego bezpośrednia pomoc w miejscach konfliktów wojennych lub katastrof naturalnych to trochę za mało – że tamtejsi lekarze powinni nauczyć się, jak skutecznie radzić sobie z najcięższymi przypadkami urazów u ofiar tych dramatycznych wydarzeń. Od 2015 roku wraz z żoną Elly prowadzi fundację, której celem jest upowszechnianie jego wiedzy i doświadczenia, by pomagały skutecznie ratować życie tam, gdzie zagrażają mu pociski i bomby.

Ta książka to poruszająca i z wielu powodów wyjątkowa opowieść prawdziwego bohatera – lekarza wojennego Davida Notta.

Cena 39,99 PLN
Nasza cena 31,38 PLN
Oszczędzasz 21%
Wysyłka: 2 - 4 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Lekarz wojenny - Nott David

Tytuł: Lekarz wojenny
Podtytuł: Chirurg na linii frontu
Autor: Nott David
Wydawnictwo: Insignis Media
ISBN: 9788366360907
Tytuł oryginału: War Doctor. Surgery on the Front Line
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Braithwaite Dominika
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 416
Format: 14.2 x 21 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.385 kg


Recenzje: Lekarz wojenny - Nott David

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

To nie jest reportaż, to nie biografia, to chyba pewien strumień świadomości albo chęć spisania wszystkiego co już się doświadczyło, aby nie zapomnieć. To naprawdę bardzo dobra książka, którą powinien przeczytać każdy.
„Lekarz wojenny” od @insignis_media to historia Davida Notta, jednego z najlepszych chirurgów na świecie, który jest wolontariuszem w najbardziej niebezpiecznych krajach świata, m.in. w Syrii.
Noty swoją prace traktuje jak misję i to dosłownie, pomaga i ratuje innych bezinteresownie. Jest wszędzie tam gdzie inni nie mogą albo nie chcą być. Współczesny bohater.
Naraża swoje zdrowie i życie, aby pomagać tym, których wołanie o pomoc nie trafia do rządzących tego świata. Nie poddaje się, chwilami wątpi, jednak determinacja i chęć działania popycha go naprzód.
Ta książka to świadectwo jego życia. Bycie lekarzem to wybór, który zdeterminował całe jego życie, a teraz my, szarzy ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia jak wyglada życie w obozach przejściowych czy terenach objętych wojną, możemy poznać życie lekarza i jego walkę. Trudna, wstrząsająca, dająca do myślenia, emocjonująca, rzetelna, prawdziwa, opisująca tragiczne historie, która chwyta za serce. Bardzo aktualna w związku z naszą obecną sytuacją. Bardzo dobra książka. Serdecznie polecam.
2020-05-22 10:41:01

Autor książki jest chirurgiem, który przez 20 lat wyruszał do obszarów objętych wojną, aby nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym. Niejednokrotnie ryzykował swoim zdrowiem i życiem, ale i tak gdy kolejny raz otrzymywał telefon z prośbą o przyjazd, brał bezpłatny urlop i natychmiast wyruszał. Był w wielu krajach m.in. Afganistanie, Iraku, Jemenie czy Libii, ale najbardziej związany czuł się z Syrią, której poświęca najwięcej miejsca w książce. David Nott opisał swoje doświadczenia w sposób niezwykle poruszający. Chociaż w książce znajdziemy informacje o jego życiu osobistym, dzieciństwie czy pasjach to zdecydowanie na pierwszy planie są pacjenci oraz lekarze, z którymi miał okazję pracować, a w dużej mierze także szkolić. Wydarzenia opisywane przez chirurga wywołują masę emocji, trudno uwierzyć, że takie bestialstwo może mieć w ogóle miejsce. Szczególnie poruszają losy dzieci… W głowie jeszcze długo będę mieć historię o snajperze, który za cel wybrał sobie ciężarne kobiety. Jedna z kobiet była w ciąży pierwszy raz i niedługo miała rodzić. Snajper postrzelił ją w taki sposób, że kula utkwiła w główce dziecka. Dziecko zmarło. Kobietę odratowano, ale nie będzie mogła mieć więcej dzieci… Chociaż autor starał się nam oszczędzać brutalnych szczegółów to i tak znajdziecie w niej masę wojennego okrucieństwa. Aspekt medyczny jest tu bardo rozwinięty, więc jeśli interesują Was szczegóły operacji i metody leczenia to z pewnością będziecie zadowoleni z lektury. Ja gorąco ją polecam. Otwiera oczy, wzrusza, oburza. Ale też daję nadzieję, ze są ludzie, którym nie jest wszystko jedno i są gotowi nieść pomoc cywilom, którzy są najbardziej pokrzywdzeni przez wojenne działania. 2020-05-24 17:15:50

David Nott to bohater. Mimo, że nie łopocze za nim peleryna, ani jego piersi nie zdobi wielka litera S, to ze skalpelem w dłoni, od ponad 20 lat ratuje życie ludzkie w krajach zaangażowanych w konflikty zbrojne, czy dotkniętych kataklizmami. Jego supermoc to empatia wspierana przez adrenalinę i niesamowitą determinację.

Syria, Bośnia, Afganistan, Irak, Libia, kraje afrykańskie, strefa Gazy – pojawia się wszędzie tam, gdzie w danym momencie jest najbardziej potrzebny, gdzie bezbronni cywile wymagają opieki. Ale to z Syrią i z Aleppo najbardziej związał się emocjonalnie.

W książce można zauważyć podział na dwie części, które rozdziela jego pobyt w Aleppo. W pierwszej opisuje swoje dzieciństwo, karierę i trudne misje w różnych krajach świata. Pisze o tym co nim kierowało, że zaangażował się w wolontariat, w którym ciągle narażał życie. Przyznaje, że to nie tylko chęć niesienia pomocy najbardziej jej potrzebującym, ale i ta adrenalina, od której można się uzależnić, to życie na krawędzi, poczucie, że naprawdę się żyje pchały go w strefę wojny. W drugiej śledzimy jego pobyt w Aleppo, powrót do tego piekła, a później próbę ratowania ludzi uwięzionych w otoczonym mieście. To jego nieustępliwość zwróciła uwagę opinii publicznej Zachodu na wojnę w Syrii i doprowadziła do ewakuacji z okupowanego i bombardowanego Aleppo personelu medycznego i dziesiątek tysięcy ludzi.

To trudna książka, ale też i ważna. Pełna bolesnych emocji i niewyobrażalnego okrucieństwa wojny. Niektóre, szczególnie drastyczne opisy ofiar wojny wywołują łzy i rodzą naturalny sprzeciw wobec bestialskim aktom agresji skierowanym przeciwko cywilom.

To też książka dająca nadzieję, że dopóki istnieją tacy ludzie jak David Nott, pełni poświęcenia, zaangażowania i odwagi, świat ma szansę stać się lepszym miejscem dla nas wszystkich. W chwili, gdy to piszę w wielu miejscach na świecie w bezsensownych konfliktach tracą życie kobiety i dzieci. Nie bądźmy obojętni na krzywdę ludzką, płacz i śmierć niewinnych, tylko w ten sposób nie zatracimy naszego człowieczeństwa.
2020-06-08 11:27:12Podobne do: Lekarz wojenny - Nott David


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×