Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę

,

Książka
  • Wydawnictwo: Greg
  • Oprawa: oprawa twarda
Wysyłka: Jutro (wtorek 2021-06-15)
Sugerowana cena detaliczna 19,96 PLN
Nasza cena: 11,22 PLN
Oszczędzasz 43%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Darmowa dostawa
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę - Grzegorz Strzeboński, Patrycja Wojtkowiak-SkóraPrzedstawiamy książkę, która będzie idealnym punktem wyjścia do rozmów o Polsce i o tym, co to znaczy być Polakiem. Wielu dorosłych myśli, że te tematy zbyt trudne dla małych dzieci, ale Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę dowodzi, że wcale tak nie jest! Zawarte w nim treści przedstawione są za pomocą wesołych, łatwo wpadających w ucho wierszyków, uzupełnione pięknymi ilustracjami, zdjęciami i mapami.Znajdują się tutaj informacje o polskich zwyczajach i tradycjach, ważnych i sławnych Polakach, najbardziej znane polskie legendy, opisy najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Wprowadzająca część książki wyjaśnia zaś w ciekawy, obrazowy sposób, co to właściwie jest patriotyzm, co to jest ojczyzna i naród, a także czy patriotą może być również mały czytelnik Elementarza...Ważne tematy nie muszą być trudne ani nudne!


Spis treści

MAPA POLSKI

Mapa Polski

Polska

Sąsiedzi Polski

Granice Polski

JA - PATRIOTA

Co to znaczy być Polakiem

Polska - państwo

Naród i Ojczyzna

Patriotyzm

Ja - mały patriota

Europejczyk i obywatel świata

Obywatel

Język polski

SYMBOLE NARODOWE

Flaga

Hymn polski

Mazurek Dąbrowskiego

Herb i godło

Stolica

LEGENDY

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie

Legenda o Warsie i Sawie

POLSKIE TRADYCJE I ZWYCZAJE • ŚWIĘTA

Tradycja

Święto Pracy

Dzień Flagi Państwowej

Święto Narodowe Trzeciego Maja („Święto Konstytucji”)

Wielkanoc

Boże Narodzenie

Dzień Wszystkich Świętych

Boże Ciało

Dzień Matki

Dzień Ojca

Dzień Babci

Dzień Dziadka

Dzień Dziecka

Kuchnia polska

Smaki lokalne

WAŻNE WYDARZENIA

Czym jest historia?

Chrzest Polski (966)

Bolesław Chrobry (967-1025)

Krzyżacy - Bitwa pod Grunwaldem (15.07.1410)

Potop Szwedzki (1655-1660)

Obrona Wiednia - Odsiecz Wiedeńska (1683)

Konstytucja 3 Maja (1791)

Rozbiory Polski (1772, 1793, 1795)

I Wojna Światowa (1914-1918)

Odzyskanie Niepodległości (11.11.1918)

II Wojna Światowa (1939-1945)

Polska Rzeczpospolita Ludowa - PRL

„Solidarność”

Wstąpienie do NATO i UE (1999, 2004)

NAJSŁYNNIEJSI POLACY, POLKI

Mikołaj Kopernik (1473-1543)

Adam Mickiewicz (1798-1855)

Juliusz Słowacki (1809-1849)

Fryderyk Chopin (1810-1849)

Jan Matejko (1838-1893)

Maria Skłodowska-Curie (1867-1934)

Józef Piłsudski (1867-1935)

Henryk Sienkiewicz (1846-1916)

Wisława Szymborska (1923-2012)

Jan Paweł II (Karol Wojtyła, 1920-2005)

Lech Wałęsa (ur. 1943)

BYĆ DUMNYM Z POLSKI

Polskie wynalazki

Raj dla turystów

Gościnność

Nasze towary eksportowe

Nasi sportowcy

DobroczynnośćSzczegóły: Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę - Grzegorz Strzeboński, Patrycja Wojtkowiak-Skóra

Tytuł: Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę
Autor: Grzegorz Strzeboński, Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Wydawnictwo: Greg
Kod paskowy: 9788375177626
ISBN: 978-83-7517-762-6
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 64
Format: 205 x 205 mm
Oprawa: oprawa twarda
Waga: 0.322 kg


Recenzje: Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę - Grzegorz Strzeboński, Patrycja Wojtkowiak-Skóra

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Historia zawsze była moją pasją. Jednak wiem, ze może być zmorą wielu. Postanowiłem sięgnąć po tę książkę dla córki, bo bardzo spodobał się jej Elementarz Mądrego Dziecka. Ta pozycja również pisana jest wierszem w sposób wesoły, zabawny, ale jednocześnie przystępny. Taka forma zachęca do nauki i sprawia, że chce się więcej. 2020-05-26 18:00:26

Podobnie jak mój sześcioletni synek, jestem szczerze zachwycona całą serią elementarzy od Wydawnictwa Greg. To prawdziwe perełki, które przekazują dziecku rozległą wiedzę na tematy, w jakich zdecydowanie powinien orientować się każdy przedszkolak czy początkujący uczeń szkoły podstawowej. Dodatkowo robią to w sposób przystępny, często humorystyczny,okraszony pięknymi kolorowymi ilustracjami. Choć elementarze są na naszej półce już od jakiegoś czasu, nadal sięgamy po nie praktycznie codziennie i jesteśmy pod ich wielkim wrażeniem.

"Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę" dwa to z kolei coś dla małych, aspirujących patriotów. Będzie stanowił świetny punkt wyjścia do rozmów o Polsce, jej historii, najważniejszych polskich zwyczajach oraz symbolach narodowych - a wszystko to zebrane i przejrzyście uporządkowane w jednym niepozornym tomiku, bez konieczności korzystania z dziesiątek różnych źródeł.

Dzięki tytułowi dziecko pozna najpopularniejsze legendy, opowiadające o powstaniu naszego państwa i jego stolicy. Dowie się również, czym jest tradycja, na czym polega idea patriotyzmu i jak można pielęgnować ją w swoim codziennym życiu. Jednocześnie zrozumie, co oznacza bycie "obywatelem świata", otworzy się na podróże i poznawanie innych kultur. Wszak bycie patriotą absolutnie nie wyklucza zagranicznych wojaży - które mogą jedynie poszerzyć nasze horyzonty, rozwinąć nas i wzbogacić o nowe cenne doświadczenia!

Na kolejnych stronach opisano krótko najbardziej istotne polskie święta, przysmaki polskiej kuchni i wydarzenia, które miały znamienny wpływ na losy naszego Narodu. Kiedy ochrzczono Polskę? W jakich okolicznościach odbyła się bitwa pod Grunwaldem? Dlaczego doszło do rozbiorów naszego kraju i w jaki sposób udało nam się odzyskać niepodległość? Nie zabraknie też informacji o obu wojnach światowych, rzeczywistości w PRL-u, mozolnym budowaniu demokracji oraz wstąpieniu Polski do NATO i Unii Europejskiej. Wszystko to oczywiście przekazane w wierszowanej, przystępnej i adekwatnej do wieku formie - a dodatkowo okraszone kolorowymi, przyciągającymi wzrok ilustracjami.

Ostatnia kwestia to rymowane życiorysy wybitnych Polek i Polaków. Wśród nich między innymi Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Józef Piłsudski oraz Wisława Szymborska. Kim byli, czego dokonali i czym się wsławili? Całkiem możliwe, że ich historie trafią na podatny grunt - staną się inspiracją i motywacją do rozwijania dziecięcych pasji oraz zainteresowań :)
2020-06-09 07:04:48

Takiej książki brakowało na rynku wydawniczym dla dzieci. Piękna, prosto pisana książka o historii naszego kraju, o sławnych Polakach że spora dawką patriotyzmu. Nie ma tu długich opisów, a całość podaną jest w formie wiersza. Kolorowe obrazki dodatkowo czynią ja wyjątkową. Historia nagle stają się ciekawa pasjonująca i wciągająca. Polecam 2020-06-09 09:26:04

Niełatwo jest wytłumaczyć dziecku czym jest patriotyzm, niepodległość czy konstytucja. Z pomocą przyjść tu może „Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę”. Jest to jeden z trzech najnowszych elementarzy od Wydawnictwa GREG. Książka w bardzo przystępny sposób porusza tematy związane z patriotyzmem, historią i geografią Polski. Ponadto znajdziemy w niej wiele ciekawostek związanych z naszym krajem. Zajrzyjcie razem z nami do tej ciekawej książki!

W „Elementarzu patrioty” znajdziemy osiem rozdziałów, w których tematycznie zebrane są ciekawe wierszyki opowiadające o naszym kraju. Czego dzieci dowiedzą się czytając tę książkę?

W pierwszym rozdziale czytelnicy zapoznają się z ciekawostkami dotyczącymi geografii Polski. Poznają też naszych sąsiadów! W kolejnym z nich autorzy wierszy wytłumaczą dzieciom co to znaczy być Polakiem oraz czym jest patriotyzm. Będziemy też mieli okazję poznać pewne ciekawostki związane z naszym językiem – dowiemy się kto umieszcza słowa w słowniku, czym jest grula oraz gdzie w piłkę gra się na polu!

Dalsze rozdziały wprowadzą dzieci w świat symboli narodowych oraz polskich legend. Dowiemy się między innymi gdzie Lech wybudował swój gród oraz dlaczego w polskim godle znajduje się orzeł. W rozdziale o polskich tradycjach, zwyczajach i świętach omówione zostaną najważniejsze święta, które obchodzimy w Polsce. Dzieci nie tylko dowiedzą się dlaczego 3. maja obchodzimy Święto Konstytucji, ale także znajdą tu piękne wierszyki z życzeniami na Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Babci i Dziadka! Będą miały także okazję przeczytać bardzo zabawny wierszyk o tradycyjnej kuchni polskiej. Autorzy nie przejdą też obojętnie obok lokalnych smakołyków – rymami opowiedzą o rogalach świętomarcińskich, cebularzach, oscypkach, obwarzankach czy toruńskich piernikach!

W rozdziale o historii Polski dzieci dzięki ciekawym wierszykom będą miały okazję dowiedzieć się jak to się stało, że Polska przyjęła chrzest, czym był Szczerbiec i dlaczego był tak ważny w naszej historii oraz dlaczego Turcy obawiali się polskiej husarii. Poruszone zostaną także tematy związane z historią współczesną. Dzieci dowiedzą się czym jest NATO i Unia Europejska oraz jaką ważną rolą w naszej historii odegrała „Solidarność”.

Dwa ostatnie rozdziały aż kipią od ciekawostek związanych z tym, co w Polsce najcenniejsze, wyjątkowe bądź szczególne. Poznamy najsłynniejszych Polaków – pisarzy, noblistów czy polityków. Dowiemy się także jakie wynalazki zawdzięczamy naszym Rodakom. Czy wiedzieliście, że to właśnie Polacy wynaleźli grzałkę, wycieraczki w autach czy kamizelkę kuloodporną? Poznamy też najważniejsze polskie towary eksportowe! Nie zabraknie tu nawet „Wiedźmina”!

„Elementarz patrioty” to bardzo wartościowa książka, w której za pomocą ciekawych, wpadających w ucho wierszyków omówione zostaną przeróżne zagadnienia dotyczące Polski. Piękne ilustracje i zdjęcia sprawiają, że przeglądanie książki jest bardzo przyjemne. W końcu historia czy geografia wcale nie muszą być nudne! Wygodny format i twarda oprawa sprawią, że do elementarza będzie można wracać przez lata. Zdecydowanie jest to książka, którą każdy mały patriota powinien mieć na swojej półce! Polecamy „Elementarz patrioty” wszystkim dzieciom już od 3. roku życia.
2020-06-17 14:58:55

W Elementarzu patrioty znajdziemy informacje o bogatej historii naszego kraju, tradycjach, symbolach narodowych, położeniu geograficznym. Możemy przeczytać o legendach, kuchni i regionalnych smakach, ale także o świętach narodowych i religijnych. Są tu wybrane najważniejsze momenty z historii i najważniejsze postaci z jej kart. To piękna lekcja patriotyzmu i szacunku, który należy wpajać od najmłodszych lat. 2020-06-21 12:38:15

Po tym jak bardzo dzieciom podobała się książka Elementarz mądrego dziecka z zamkniętymi oczami sięgnęłam i po ten elementarz. To był zdecydowanie dobry wybór. Wyjątkowa i pięknie wydana książka o naszym kraju. To nie tylko książka o historii, ale mamy tu wiadomości z zakresu położenia geograficznego, mamy legendy, zwyczaje, sławnych ludzi, ważne wydarzenia...polecam, z całego serca polecam. 2020-06-26 07:53:56

Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę

,

  • Wydawnictwo: Greg
  • Oprawa: oprawa twarda


Przedstawiamy książkę, która będzie idealnym punktem wyjścia do rozmów o Polsce i o tym, co to znaczy być Polakiem. Wielu dorosłych myśli, że te tematy zbyt trudne dla małych dzieci, ale Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę dowodzi, że wcale tak nie jest! Zawarte w nim treści przedstawione są za pomocą wesołych, łatwo wpadających w ucho wierszyków, uzupełnione pięknymi ilustracjami, zdjęciami i mapami.

Znajdują się tutaj informacje o polskich zwyczajach i tradycjach, ważnych i sławnych Polakach, najbardziej znane polskie legendy, opisy najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Wprowadzająca część książki wyjaśnia zaś w ciekawy, obrazowy sposób, co to właściwie jest patriotyzm, co to jest ojczyzna i naród, a także czy patriotą może być również mały czytelnik Elementarza...

Ważne tematy nie muszą być trudne ani nudne!

Spis treści
MAPA POLSKI


Mapa Polski
Polska
Sąsiedzi Polski
Granice Polski


JA - PATRIOTA


Co to znaczy być Polakiem
Polska - państwo
Naród i Ojczyzna
Patriotyzm
Ja - mały patriota
Europejczyk i obywatel świata
Obywatel
Język polski


SYMBOLE NARODOWE


Flaga
Hymn polski
Mazurek Dąbrowskiego
Herb i godło
Stolica


LEGENDY


Legenda o Lechu, Czechu i Rusie
Legenda o Warsie i Sawie


POLSKIE TRADYCJE I ZWYCZAJE • ŚWIĘTA


Tradycja
Święto Pracy
Dzień Flagi Państwowej
Święto Narodowe Trzeciego Maja („Święto Konstytucji”)
Wielkanoc
Boże Narodzenie
Dzień Wszystkich Świętych
Boże Ciało
Dzień Matki
Dzień Ojca
Dzień Babci
Dzień Dziadka
Dzień Dziecka
Kuchnia polska
Smaki lokalne


WAŻNE WYDARZENIA


Czym jest historia?
Chrzest Polski (966)
Bolesław Chrobry (967-1025)
Krzyżacy - Bitwa pod Grunwaldem (15.07.1410)
Potop Szwedzki (1655-1660)
Obrona Wiednia - Odsiecz Wiedeńska (1683)
Konstytucja 3 Maja (1791)
Rozbiory Polski (1772, 1793, 1795)
I Wojna Światowa (1914-1918)
Odzyskanie Niepodległości (11.11.1918)
II Wojna Światowa (1939-1945)
Polska Rzeczpospolita Ludowa - PRL
„Solidarność”
Wstąpienie do NATO i UE (1999, 2004)


NAJSŁYNNIEJSI POLACY, POLKI


Mikołaj Kopernik (1473-1543)
Adam Mickiewicz (1798-1855)
Juliusz Słowacki (1809-1849)
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Jan Matejko (1838-1893)
Maria Skłodowska-Curie (1867-1934)
Józef Piłsudski (1867-1935)
Henryk Sienkiewicz (1846-1916)
Wisława Szymborska (1923-2012)
Jan Paweł II (Karol Wojtyła, 1920-2005)
Lech Wałęsa (ur. 1943)


BYĆ DUMNYM Z POLSKI


Polskie wynalazki
Raj dla turystów
Gościnność
Nasze towary eksportowe
Nasi sportowcy
Dobroczynność

Cena 19,96 PLN
Nasza cena 11,22 PLN
Oszczędzasz 43%
Wysyłka: Jutro (wtorek 2021-06-15)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Darmowa dostawa

Szczegóły: Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę - Grzegorz Strzeboński, Patrycja Wojtkowiak-Skóra

Tytuł: Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę
Autor: Grzegorz Strzeboński, Patrycja Wojtkowiak-Skóra
Wydawnictwo: Greg
Kod paskowy: 9788375177626
ISBN: 978-83-7517-762-6
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 64
Format: 205 x 205 mm
Oprawa: oprawa twarda
Waga: 0.322 kg


Recenzje: Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę - Grzegorz Strzeboński, Patrycja Wojtkowiak-Skóra

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Historia zawsze była moją pasją. Jednak wiem, ze może być zmorą wielu. Postanowiłem sięgnąć po tę książkę dla córki, bo bardzo spodobał się jej Elementarz Mądrego Dziecka. Ta pozycja również pisana jest wierszem w sposób wesoły, zabawny, ale jednocześnie przystępny. Taka forma zachęca do nauki i sprawia, że chce się więcej. 2020-05-26 18:00:26

Podobnie jak mój sześcioletni synek, jestem szczerze zachwycona całą serią elementarzy od Wydawnictwa Greg. To prawdziwe perełki, które przekazują dziecku rozległą wiedzę na tematy, w jakich zdecydowanie powinien orientować się każdy przedszkolak czy początkujący uczeń szkoły podstawowej. Dodatkowo robią to w sposób przystępny, często humorystyczny,okraszony pięknymi kolorowymi ilustracjami. Choć elementarze są na naszej półce już od jakiegoś czasu, nadal sięgamy po nie praktycznie codziennie i jesteśmy pod ich wielkim wrażeniem.

"Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę" dwa to z kolei coś dla małych, aspirujących patriotów. Będzie stanowił świetny punkt wyjścia do rozmów o Polsce, jej historii, najważniejszych polskich zwyczajach oraz symbolach narodowych - a wszystko to zebrane i przejrzyście uporządkowane w jednym niepozornym tomiku, bez konieczności korzystania z dziesiątek różnych źródeł.

Dzięki tytułowi dziecko pozna najpopularniejsze legendy, opowiadające o powstaniu naszego państwa i jego stolicy. Dowie się również, czym jest tradycja, na czym polega idea patriotyzmu i jak można pielęgnować ją w swoim codziennym życiu. Jednocześnie zrozumie, co oznacza bycie "obywatelem świata", otworzy się na podróże i poznawanie innych kultur. Wszak bycie patriotą absolutnie nie wyklucza zagranicznych wojaży - które mogą jedynie poszerzyć nasze horyzonty, rozwinąć nas i wzbogacić o nowe cenne doświadczenia!

Na kolejnych stronach opisano krótko najbardziej istotne polskie święta, przysmaki polskiej kuchni i wydarzenia, które miały znamienny wpływ na losy naszego Narodu. Kiedy ochrzczono Polskę? W jakich okolicznościach odbyła się bitwa pod Grunwaldem? Dlaczego doszło do rozbiorów naszego kraju i w jaki sposób udało nam się odzyskać niepodległość? Nie zabraknie też informacji o obu wojnach światowych, rzeczywistości w PRL-u, mozolnym budowaniu demokracji oraz wstąpieniu Polski do NATO i Unii Europejskiej. Wszystko to oczywiście przekazane w wierszowanej, przystępnej i adekwatnej do wieku formie - a dodatkowo okraszone kolorowymi, przyciągającymi wzrok ilustracjami.

Ostatnia kwestia to rymowane życiorysy wybitnych Polek i Polaków. Wśród nich między innymi Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Józef Piłsudski oraz Wisława Szymborska. Kim byli, czego dokonali i czym się wsławili? Całkiem możliwe, że ich historie trafią na podatny grunt - staną się inspiracją i motywacją do rozwijania dziecięcych pasji oraz zainteresowań :)
2020-06-09 07:04:48

Takiej książki brakowało na rynku wydawniczym dla dzieci. Piękna, prosto pisana książka o historii naszego kraju, o sławnych Polakach że spora dawką patriotyzmu. Nie ma tu długich opisów, a całość podaną jest w formie wiersza. Kolorowe obrazki dodatkowo czynią ja wyjątkową. Historia nagle stają się ciekawa pasjonująca i wciągająca. Polecam 2020-06-09 09:26:04

Niełatwo jest wytłumaczyć dziecku czym jest patriotyzm, niepodległość czy konstytucja. Z pomocą przyjść tu może „Elementarz patrioty, czyli kocham Polskę”. Jest to jeden z trzech najnowszych elementarzy od Wydawnictwa GREG. Książka w bardzo przystępny sposób porusza tematy związane z patriotyzmem, historią i geografią Polski. Ponadto znajdziemy w niej wiele ciekawostek związanych z naszym krajem. Zajrzyjcie razem z nami do tej ciekawej książki!

W „Elementarzu patrioty” znajdziemy osiem rozdziałów, w których tematycznie zebrane są ciekawe wierszyki opowiadające o naszym kraju. Czego dzieci dowiedzą się czytając tę książkę?

W pierwszym rozdziale czytelnicy zapoznają się z ciekawostkami dotyczącymi geografii Polski. Poznają też naszych sąsiadów! W kolejnym z nich autorzy wierszy wytłumaczą dzieciom co to znaczy być Polakiem oraz czym jest patriotyzm. Będziemy też mieli okazję poznać pewne ciekawostki związane z naszym językiem – dowiemy się kto umieszcza słowa w słowniku, czym jest grula oraz gdzie w piłkę gra się na polu!

Dalsze rozdziały wprowadzą dzieci w świat symboli narodowych oraz polskich legend. Dowiemy się między innymi gdzie Lech wybudował swój gród oraz dlaczego w polskim godle znajduje się orzeł. W rozdziale o polskich tradycjach, zwyczajach i świętach omówione zostaną najważniejsze święta, które obchodzimy w Polsce. Dzieci nie tylko dowiedzą się dlaczego 3. maja obchodzimy Święto Konstytucji, ale także znajdą tu piękne wierszyki z życzeniami na Dzień Mamy, Dzień Taty oraz Dzień Babci i Dziadka! Będą miały także okazję przeczytać bardzo zabawny wierszyk o tradycyjnej kuchni polskiej. Autorzy nie przejdą też obojętnie obok lokalnych smakołyków – rymami opowiedzą o rogalach świętomarcińskich, cebularzach, oscypkach, obwarzankach czy toruńskich piernikach!

W rozdziale o historii Polski dzieci dzięki ciekawym wierszykom będą miały okazję dowiedzieć się jak to się stało, że Polska przyjęła chrzest, czym był Szczerbiec i dlaczego był tak ważny w naszej historii oraz dlaczego Turcy obawiali się polskiej husarii. Poruszone zostaną także tematy związane z historią współczesną. Dzieci dowiedzą się czym jest NATO i Unia Europejska oraz jaką ważną rolą w naszej historii odegrała „Solidarność”.

Dwa ostatnie rozdziały aż kipią od ciekawostek związanych z tym, co w Polsce najcenniejsze, wyjątkowe bądź szczególne. Poznamy najsłynniejszych Polaków – pisarzy, noblistów czy polityków. Dowiemy się także jakie wynalazki zawdzięczamy naszym Rodakom. Czy wiedzieliście, że to właśnie Polacy wynaleźli grzałkę, wycieraczki w autach czy kamizelkę kuloodporną? Poznamy też najważniejsze polskie towary eksportowe! Nie zabraknie tu nawet „Wiedźmina”!

„Elementarz patrioty” to bardzo wartościowa książka, w której za pomocą ciekawych, wpadających w ucho wierszyków omówione zostaną przeróżne zagadnienia dotyczące Polski. Piękne ilustracje i zdjęcia sprawiają, że przeglądanie książki jest bardzo przyjemne. W końcu historia czy geografia wcale nie muszą być nudne! Wygodny format i twarda oprawa sprawią, że do elementarza będzie można wracać przez lata. Zdecydowanie jest to książka, którą każdy mały patriota powinien mieć na swojej półce! Polecamy „Elementarz patrioty” wszystkim dzieciom już od 3. roku życia.
2020-06-17 14:58:55

W Elementarzu patrioty znajdziemy informacje o bogatej historii naszego kraju, tradycjach, symbolach narodowych, położeniu geograficznym. Możemy przeczytać o legendach, kuchni i regionalnych smakach, ale także o świętach narodowych i religijnych. Są tu wybrane najważniejsze momenty z historii i najważniejsze postaci z jej kart. To piękna lekcja patriotyzmu i szacunku, który należy wpajać od najmłodszych lat. 2020-06-21 12:38:15

Po tym jak bardzo dzieciom podobała się książka Elementarz mądrego dziecka z zamkniętymi oczami sięgnęłam i po ten elementarz. To był zdecydowanie dobry wybór. Wyjątkowa i pięknie wydana książka o naszym kraju. To nie tylko książka o historii, ale mamy tu wiadomości z zakresu położenia geograficznego, mamy legendy, zwyczaje, sławnych ludzi, ważne wydarzenia...polecam, z całego serca polecam. 2020-06-26 07:53:56


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×