Miłość warta wszystkiego

Książka
  • Wydawnictwo: Filia
  • Oprawa: miękka
Wysyłka: Jutro (poniedziałek 2020-09-28)
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 24,54 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Paypo
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Miłość warta wszystkiego - Jeż Agnieszka

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna – nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne.Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne – ona jest Żydówką z dostatniego domu, on – biednym lekarzem, Polakiem.Gorący sierpień, współcześnie. Anna Matkowska nie wierzy już w szczęśliwy traf, szuka drugiej połówki na portalu internetowym. Poznaje Marcina Zielińskiego, który w rzeczywistości okazuje się jeszcze cudowniejszy niż w wirtualu. Pcha ich ku sobie szalona miłość i wszystko inne – są dla siebie stworzeni.Dwie historie, pozornie bez związku, a jednak losy ich bohaterów się przetną, a na jaw wyjdzie wstrząsająca prawda. Co zrobić, gdy okaże się, że całe życie było zbudowane na kłamstwie?Opowieść o wielkiej sile miłości – ratującej i niszczącej, zmuszającej do najtrudniejszych wyborów. To także historia o tym, jak wybory poprzednich pokoleń wpływają na nasze życie.Czy miłość jest warta wszystkiego – i śmierci, i życia?


Szczegóły: Miłość warta wszystkiego - Jeż Agnieszka

Tytuł: Miłość warta wszystkiego
Autor: Jeż Agnieszka
Wydawnictwo: Filia
ISBN: 9788381951456
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Format: 13.5 x 20.5 cm
Oprawa: miękka


Recenzje: Miłość warta wszystkiego - Jeż Agnieszka

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"Czy to możliwe, żeby podczas wojny tak się dać omotać miłością? A może właśnie podczas wojny ludzie potrzebują jej jeszcze bardziej?"
Miłość warta wszystkiego to nie tylko zwykła powieść o miłości. Jest to podróż w istotne lata wojenne, a także pomoc w odkryciu tajemnicy z przed lat.
Powieść odkryła przeze mną dwa na pozór niezależne od siebie światy: Świat wojenny, oraz świat współczesny.
Przenosząc się do wydarzeń z okresu wojennego, jesteśmy świadkami narodzin pięknej choć trudnej miłości. Trudnej z powodu czasu, w którym przyszło jej rozkwitać. Sara- żydówka, bogatego pochodzenia, bez pamięci zakochuje się w mało cenionym lekarzu Janie Górskim. Ich miłość choć bardzo niepozorna, zostaje wystawiona na jedną z cięższych prób. Musi bowiem, przeciwstawić się wszelkim przeszkodom...
W drugiej historii autorka porywa nas w czasy współczesne, gdzie główną bohaterką jest Anna. To właśnie ona postanawia poszukać swojego szczęścia w miłości. Swoje kroki kieruje na portal randkowy, gdzie udaje się jej poznać niezwykłego i bardzo szarmanckiego Marcina. Jest mężczyzną, który od początku, staje się bliski sercu Annie. Czy coś z tego wyjdzie?
Miłość warta wszystkiego jest piękną powieścią o miłości, która pokazuje nam jak zmieniła się ona na przestrzeni lat.
Powieść porywa czytelnika w zatracenie, nie tylko poprzez ciekawą fabułę, ale także przez lekki styl pisania autorki. Spowodowało to, że płynęłam przez powieść, bardzo szybko. Nie chciałam przestawać jej czytać, gdyż fabuła wręcz do siebie przyciąga. Książka skonstruowana jest w taki sposób, że nie można pogubić się w opisywanych zdarzeniach. Wszystko jest bardzo przejrzyste. Zakończenia można się domyślić już na początku, lecz chyba nie ono było tutaj bardzo ważne, lecz sam aspekt prawdziwej miłości. Powieść bardzo mi się podobała. Polecam!
2020-06-28 09:01:49

"Miłość warta wszystkiego" Agnieszki Jeż jest to opowieść o sile miłości, która często zmusza do najtrudniejszych decyzji. To historia opisująca to jak decyzje i wybory poprzednich pokoleń wpływają na współczesne życie. Wiemy, że miłości jest wiele, poczynając od tej romantycznej do drugiego człowieka, do dziecka, do rodziców, do dziadków, przyjaciół, a nawet ta, którą obdarowujemy nasze zwierzęta, które często traktujemy jak członków rodziny. Czy miłość jest warta wszystkiego? Zapewne, kto jej doświadczył, powie, że tak, bo nie ma nic lepszego od dawania i pozyskiwania miłości, człowiek jest wtedy szczęśliwy. Dzieci kochane przez swoich rodziców są szczęśliwe, rodzice kochani przez dzieci również. Jednak miłość jednej osoby do drugiej, to coś zupełnie innego. Mówi się, że pierwsza miłość jest niezwykła, ale nie zawsze tak jest, następna może też być cudowna. Jest powiedzenie "stara miłość nie rdzewieje" i tak jest w przypadku, który opisuje autorka.
Cudowna, niedozwolona miłość w czasach wojennych, przetrwała długie lata i była nadal gorąca. Losy bohaterów splatają się niepodziewanie ze sobą i jest to bardzo ciekawe. Czytając tę książkę, byłam bardzo ciekawa co będzie dalej, ale nie z miłością tej najmłodszej pary, tylko tej pierwszej, od której wszystko się zaczęło. Miłość nie zna granic, dla miłości można poświęcić wszystko, można też bardzo zranić i tak właśnie się stało w tej historii. Gdy już skończyłam czytać, najbardziej ucieszyła mnie ostatnia linijka- "ciąg dalszy nastąpi". Ciekawe jak potoczą się dalsze losy dziadka Marcina i babci Ani, kim było to małe dziecko na zdjęciu w pożółkłej kopercie. Domysłów jest wiele i czy ta miłość jest faktycznie warta wszystkiego. Bardzo polecam lekturę tej książki, myślę, że nikt nie będzie żałował, że ją przeczytał.
2020-06-29 19:32:07

Oto przed nami kolejna książka osadzona na kanwie wojny, której tematem przewodnim jest motyw miłości. Pomimo, że powieść zbiera całkiem dobre recenzje niezwykle ciężko było mi wciągnąć się w cała opowieść, być może przyczyną jest nieco specyficzny styl autorki, który mocno mnie zniechęcił. Z pewnością nie każdemu przypadnie on do gustu i początek lektury może nas nieco od niej odstręczać. W powieści mamy ukazane dwie przeplatające się ze sobą historie miłosne: współczesną opisująca znajomość Anny i Marcina oraz opowieść z 1939r. o Żydówce i polskim lekarzu - miłości ,która nie powinna zaistnieć, gdyż z góry skazana była na tragiczny finał. Co wspólnego mogą mieć te dwie, dość odległe czasowo i zupełnie inne historie? 2020-07-07 10:30:05

Miłość od pierwszego wejrzenia i dwie historie, współczesna i z czasów II wojny światowej, splotą się ze sobą, wstrząsną bohaterami, ukażą okrutną prawdę. Autorka przedstawiła miłość jako potężne uczucie, które buduje i ratuje oraz niszczy i rujnuje. Wojna zmuszała ludzi do podejmowania dramatycznych decyzji. Na szali stawiano miłość do rodziców, dziecka, rodzeństwa i do tej jedynej, tego jedynego. Prawdziwa miłość łączyła ludzi niezależnie od istniejących między nimi podziałów. W trakcie lektury zastanawiałam się, co ludzie są w stanie zrobić w imię miłości, co postawić na drugiej szali, ile warta jest miłość, jak bardzo jest prawdziwa. Czy na pewno wszystkie chwyty są dozwolone? Do refleksji skłonił mnie wątek psychogenealogii. W powieści doskonale widać, jak wybory naszych przodków wpływają na nasze życie, jak na poziomie genetycznym przejmujemy pewne ich zachowania i upodobania.
Klamrę kompozycyjną fabuły stanowi jedno wydarzenie. W środku przeplatają się miłosne wątki – Żydówki i Polaka w czasie wojny i „współczesny” Anki i Marcina według algorytmu portalu randkowego. Uczucie kwitnie bez względu na okoliczności, ale widać różnicę pokoleniową i cywilizacyjną. Z zainteresowaniem poznawałam historie miłosne bohaterów targanych emocjami. Autorka celowo wprowadziła pewien zabieg, by szybko się nie zorientować w intrydze, ale domyśliłam się jej konstrukcji. Przyglądałam się rodzinom, systemom wartości, sposobom wychowywania dzieci, uczuciom i więzom oraz przyjaźni. W promocji dostałam fastfoodową psychologię.
Powieść zabiera czytelnika w dwie czasoprzestrzenie, by pokazać różne oblicza miłości i jego siły, ludzkie szczęście i dramat, nadzieję i jej utratę, nas samych i nasze motywacje, które się nie zmieniają. Ta książka to dla mnie wstęp do głównych wydarzeń. Widziałam szczeliny, które prawdopodobnie w następnym tomie pękną. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg miłosnych historii i perypetii bohaterów, którzy jak w greckiej tragedii przeżywają wielki dramat.
2020-07-24 15:39:08

Miłość jest w życiu bardzo ważna jak nie najważniejsza, kochamy swoich rodziców, dzieci, małżonka, ale czy warto dla niej wszystko poświęcić?
Anna nie potrafi ułożyć sobie życia, kiedy wreszcie trafia na Marcina, wydaje jej się, że to ten jedyny, na którego czekała. Rok po pierwszym spotkaniu Marcin się jej oświadcza, żeby to uczcić, postanawiają zaprosić swoje rodziny do restauracji i jednocześnie podzielić się z nimi radosną nowiną, na spotkaniu jednak okazuje się, że rodziny już się znają.
Uwielbiam książki, które opisują dwie historie na przestrzeni lat, a potem zaskakująco łączą się w jedną całość, jest to niesamowite obserwować różne pokolenia i różne czasy. Ta historia ma piękny klimat miłości, która przetrwała wiele lat oraz miłości która przyszła z rozsądku, bohaterowie z różnych przyczyn połączyli się w pary i tak potrafili przeżyć wiele lat.
Miłość to bardzo trudne uczucie z początku zakochani świata za sobą nie widzą, a z czasem miłość objawia się w dbaniu o siebie i wspieraniu się, miłość to też ogromna praca, bo bez rozmowy a czasami przemilczeniu różnych spraw nie zbudujemy nic. Zdecydowanie kiedyś miłość była trwalsza, ludzie na siebie czekali, wybaczali sobie potknięcia, a teraz jak małżeństwo się sobie znudzi, to od razu biorą rozwód albo czasami w ogóle pary nie biorą ślubu, bo potem łatwiej od siebie odejść.
Podczas wojny ludzie byli złaknieni miłości, szukali kogoś, z kim łatwiej było przeżyć ten trudny czas, bo nie chcieli być sami, często szukali osób, które mają pieniądze lub pozycje, a nie kierowali się miłością, ona przyszła później, a czasem nigdy. Jestem w stanie ich zrozumieć, sama pewnie chciałabym mieć w kimś wsparcie, a często było tak, że rodzice tym wsparciem nie byli, tylko również szukali korzyści dla siebie, tak właśnie było u Żydów, to tata szukał córce odpowiedniego kandydata, małżeństwa były aranżowane i tak pary musiały ze sobą spędzić całe życie.
Sama nie wiem, czy chciałabym cześć drugą, a tak ma nastąpić, ta książka jest wyjątkowa i chodź, kończy się w bardzo zaskakującym momencie, to druga część może tutaj jeszcze bardziej namieszać.
2020-08-31 15:49:16

Książka

Miłość warta wszystkiego

  • Wydawnictwo: Filia
  • Oprawa: miękka

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna – nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne.

Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne – ona jest Żydówką z dostatniego domu, on – biednym lekarzem, Polakiem.

Gorący sierpień, współcześnie. Anna Matkowska nie wierzy już w szczęśliwy traf, szuka drugiej połówki na portalu internetowym. Poznaje Marcina Zielińskiego, który w rzeczywistości okazuje się jeszcze cudowniejszy niż w wirtualu. Pcha ich ku sobie szalona miłość i wszystko inne – są dla siebie stworzeni.

Dwie historie, pozornie bez związku, a jednak losy ich bohaterów się przetną, a na jaw wyjdzie wstrząsająca prawda. Co zrobić, gdy okaże się, że całe życie było zbudowane na kłamstwie?

Opowieść o wielkiej sile miłości – ratującej i niszczącej, zmuszającej do najtrudniejszych wyborów. To także historia o tym, jak wybory poprzednich pokoleń wpływają na nasze życie.

Czy miłość jest warta wszystkiego – i śmierci, i życia?

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 24,54 PLN
Oszczędzasz 38%
Wysyłka: Jutro (poniedziałek 2020-09-28)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Paypo

Szczegóły: Miłość warta wszystkiego - Jeż Agnieszka

Tytuł: Miłość warta wszystkiego
Autor: Jeż Agnieszka
Wydawnictwo: Filia
ISBN: 9788381951456
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Format: 13.5 x 20.5 cm
Oprawa: miękka


Recenzje: Miłość warta wszystkiego - Jeż Agnieszka

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"Czy to możliwe, żeby podczas wojny tak się dać omotać miłością? A może właśnie podczas wojny ludzie potrzebują jej jeszcze bardziej?"
Miłość warta wszystkiego to nie tylko zwykła powieść o miłości. Jest to podróż w istotne lata wojenne, a także pomoc w odkryciu tajemnicy z przed lat.
Powieść odkryła przeze mną dwa na pozór niezależne od siebie światy: Świat wojenny, oraz świat współczesny.
Przenosząc się do wydarzeń z okresu wojennego, jesteśmy świadkami narodzin pięknej choć trudnej miłości. Trudnej z powodu czasu, w którym przyszło jej rozkwitać. Sara- żydówka, bogatego pochodzenia, bez pamięci zakochuje się w mało cenionym lekarzu Janie Górskim. Ich miłość choć bardzo niepozorna, zostaje wystawiona na jedną z cięższych prób. Musi bowiem, przeciwstawić się wszelkim przeszkodom...
W drugiej historii autorka porywa nas w czasy współczesne, gdzie główną bohaterką jest Anna. To właśnie ona postanawia poszukać swojego szczęścia w miłości. Swoje kroki kieruje na portal randkowy, gdzie udaje się jej poznać niezwykłego i bardzo szarmanckiego Marcina. Jest mężczyzną, który od początku, staje się bliski sercu Annie. Czy coś z tego wyjdzie?
Miłość warta wszystkiego jest piękną powieścią o miłości, która pokazuje nam jak zmieniła się ona na przestrzeni lat.
Powieść porywa czytelnika w zatracenie, nie tylko poprzez ciekawą fabułę, ale także przez lekki styl pisania autorki. Spowodowało to, że płynęłam przez powieść, bardzo szybko. Nie chciałam przestawać jej czytać, gdyż fabuła wręcz do siebie przyciąga. Książka skonstruowana jest w taki sposób, że nie można pogubić się w opisywanych zdarzeniach. Wszystko jest bardzo przejrzyste. Zakończenia można się domyślić już na początku, lecz chyba nie ono było tutaj bardzo ważne, lecz sam aspekt prawdziwej miłości. Powieść bardzo mi się podobała. Polecam!
2020-06-28 09:01:49

"Miłość warta wszystkiego" Agnieszki Jeż jest to opowieść o sile miłości, która często zmusza do najtrudniejszych decyzji. To historia opisująca to jak decyzje i wybory poprzednich pokoleń wpływają na współczesne życie. Wiemy, że miłości jest wiele, poczynając od tej romantycznej do drugiego człowieka, do dziecka, do rodziców, do dziadków, przyjaciół, a nawet ta, którą obdarowujemy nasze zwierzęta, które często traktujemy jak członków rodziny. Czy miłość jest warta wszystkiego? Zapewne, kto jej doświadczył, powie, że tak, bo nie ma nic lepszego od dawania i pozyskiwania miłości, człowiek jest wtedy szczęśliwy. Dzieci kochane przez swoich rodziców są szczęśliwe, rodzice kochani przez dzieci również. Jednak miłość jednej osoby do drugiej, to coś zupełnie innego. Mówi się, że pierwsza miłość jest niezwykła, ale nie zawsze tak jest, następna może też być cudowna. Jest powiedzenie "stara miłość nie rdzewieje" i tak jest w przypadku, który opisuje autorka.
Cudowna, niedozwolona miłość w czasach wojennych, przetrwała długie lata i była nadal gorąca. Losy bohaterów splatają się niepodziewanie ze sobą i jest to bardzo ciekawe. Czytając tę książkę, byłam bardzo ciekawa co będzie dalej, ale nie z miłością tej najmłodszej pary, tylko tej pierwszej, od której wszystko się zaczęło. Miłość nie zna granic, dla miłości można poświęcić wszystko, można też bardzo zranić i tak właśnie się stało w tej historii. Gdy już skończyłam czytać, najbardziej ucieszyła mnie ostatnia linijka- "ciąg dalszy nastąpi". Ciekawe jak potoczą się dalsze losy dziadka Marcina i babci Ani, kim było to małe dziecko na zdjęciu w pożółkłej kopercie. Domysłów jest wiele i czy ta miłość jest faktycznie warta wszystkiego. Bardzo polecam lekturę tej książki, myślę, że nikt nie będzie żałował, że ją przeczytał.
2020-06-29 19:32:07

Oto przed nami kolejna książka osadzona na kanwie wojny, której tematem przewodnim jest motyw miłości. Pomimo, że powieść zbiera całkiem dobre recenzje niezwykle ciężko było mi wciągnąć się w cała opowieść, być może przyczyną jest nieco specyficzny styl autorki, który mocno mnie zniechęcił. Z pewnością nie każdemu przypadnie on do gustu i początek lektury może nas nieco od niej odstręczać. W powieści mamy ukazane dwie przeplatające się ze sobą historie miłosne: współczesną opisująca znajomość Anny i Marcina oraz opowieść z 1939r. o Żydówce i polskim lekarzu - miłości ,która nie powinna zaistnieć, gdyż z góry skazana była na tragiczny finał. Co wspólnego mogą mieć te dwie, dość odległe czasowo i zupełnie inne historie? 2020-07-07 10:30:05

Miłość od pierwszego wejrzenia i dwie historie, współczesna i z czasów II wojny światowej, splotą się ze sobą, wstrząsną bohaterami, ukażą okrutną prawdę. Autorka przedstawiła miłość jako potężne uczucie, które buduje i ratuje oraz niszczy i rujnuje. Wojna zmuszała ludzi do podejmowania dramatycznych decyzji. Na szali stawiano miłość do rodziców, dziecka, rodzeństwa i do tej jedynej, tego jedynego. Prawdziwa miłość łączyła ludzi niezależnie od istniejących między nimi podziałów. W trakcie lektury zastanawiałam się, co ludzie są w stanie zrobić w imię miłości, co postawić na drugiej szali, ile warta jest miłość, jak bardzo jest prawdziwa. Czy na pewno wszystkie chwyty są dozwolone? Do refleksji skłonił mnie wątek psychogenealogii. W powieści doskonale widać, jak wybory naszych przodków wpływają na nasze życie, jak na poziomie genetycznym przejmujemy pewne ich zachowania i upodobania.
Klamrę kompozycyjną fabuły stanowi jedno wydarzenie. W środku przeplatają się miłosne wątki – Żydówki i Polaka w czasie wojny i „współczesny” Anki i Marcina według algorytmu portalu randkowego. Uczucie kwitnie bez względu na okoliczności, ale widać różnicę pokoleniową i cywilizacyjną. Z zainteresowaniem poznawałam historie miłosne bohaterów targanych emocjami. Autorka celowo wprowadziła pewien zabieg, by szybko się nie zorientować w intrydze, ale domyśliłam się jej konstrukcji. Przyglądałam się rodzinom, systemom wartości, sposobom wychowywania dzieci, uczuciom i więzom oraz przyjaźni. W promocji dostałam fastfoodową psychologię.
Powieść zabiera czytelnika w dwie czasoprzestrzenie, by pokazać różne oblicza miłości i jego siły, ludzkie szczęście i dramat, nadzieję i jej utratę, nas samych i nasze motywacje, które się nie zmieniają. Ta książka to dla mnie wstęp do głównych wydarzeń. Widziałam szczeliny, które prawdopodobnie w następnym tomie pękną. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg miłosnych historii i perypetii bohaterów, którzy jak w greckiej tragedii przeżywają wielki dramat.
2020-07-24 15:39:08

Miłość jest w życiu bardzo ważna jak nie najważniejsza, kochamy swoich rodziców, dzieci, małżonka, ale czy warto dla niej wszystko poświęcić?
Anna nie potrafi ułożyć sobie życia, kiedy wreszcie trafia na Marcina, wydaje jej się, że to ten jedyny, na którego czekała. Rok po pierwszym spotkaniu Marcin się jej oświadcza, żeby to uczcić, postanawiają zaprosić swoje rodziny do restauracji i jednocześnie podzielić się z nimi radosną nowiną, na spotkaniu jednak okazuje się, że rodziny już się znają.
Uwielbiam książki, które opisują dwie historie na przestrzeni lat, a potem zaskakująco łączą się w jedną całość, jest to niesamowite obserwować różne pokolenia i różne czasy. Ta historia ma piękny klimat miłości, która przetrwała wiele lat oraz miłości która przyszła z rozsądku, bohaterowie z różnych przyczyn połączyli się w pary i tak potrafili przeżyć wiele lat.
Miłość to bardzo trudne uczucie z początku zakochani świata za sobą nie widzą, a z czasem miłość objawia się w dbaniu o siebie i wspieraniu się, miłość to też ogromna praca, bo bez rozmowy a czasami przemilczeniu różnych spraw nie zbudujemy nic. Zdecydowanie kiedyś miłość była trwalsza, ludzie na siebie czekali, wybaczali sobie potknięcia, a teraz jak małżeństwo się sobie znudzi, to od razu biorą rozwód albo czasami w ogóle pary nie biorą ślubu, bo potem łatwiej od siebie odejść.
Podczas wojny ludzie byli złaknieni miłości, szukali kogoś, z kim łatwiej było przeżyć ten trudny czas, bo nie chcieli być sami, często szukali osób, które mają pieniądze lub pozycje, a nie kierowali się miłością, ona przyszła później, a czasem nigdy. Jestem w stanie ich zrozumieć, sama pewnie chciałabym mieć w kimś wsparcie, a często było tak, że rodzice tym wsparciem nie byli, tylko również szukali korzyści dla siebie, tak właśnie było u Żydów, to tata szukał córce odpowiedniego kandydata, małżeństwa były aranżowane i tak pary musiały ze sobą spędzić całe życie.
Sama nie wiem, czy chciałabym cześć drugą, a tak ma nastąpić, ta książka jest wyjątkowa i chodź, kończy się w bardzo zaskakującym momencie, to druga część może tutaj jeszcze bardziej namieszać.
2020-08-31 15:49:16


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×