Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)

,

Książka
  • Wydawnictwo: Greg
  • Oprawa: oprawa twarda
Wysyłka: Jutro (poniedziałek 2020-11-30)
Sugerowana cena detaliczna 20,00 PLN
Nasza cena: 11,25 PLN
Oszczędzasz 43%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Paypo
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów

Opis: Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat) - Agata Kalina, Maria SzyfterZ pomocą misia API Wasze dzieci zaczną poprawnie mówić!Jeśli jeszcze nie znacie misia API, to koniecznie zajrzyjcie do tej książki! API to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, wesoły, pluszowy urwisek, który przeżywa liczne przygody ze swoimi przyjaciółmi. Towarzysząc dziecku przy każdej bajce, pomoże wytrenować narządy artykulacyjne, wyćwiczyć wszystkie głoski tak, że w szybkim czasie mowa dziecka stanie się poprawna.W tej części książki miś API jest trochę starszy, książka zawiera bajki dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Starszaki mogą doskonale wyćwiczyć konkretne głoski w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, tak by żadne słówko nie stanowiło już problemu.W środku znajduje się mnóstwo ćwiczeń, zadań i propozycji dodatkowych aktywności, które pomogą dziecku opanować daną głoskę lub poprawić wymowę. Dodatkowo autorki podpowiadają, kiedy warto wybrać się do specjalisty.Bajki logopedyczne sprawdzą się w domu, w gabinecie logopedycznym, w przedszkolu.


Spis treści

Bajki logopedyczne misia API

Śmiały ślimak SIA. Bajka do utrwalania głoski [ś]

Zioła dla zięby ZIO. Bajka do utrwalania głoski [ź]

Uciecha w lecie. Bajka do utrwalania głoski [ć]

Dziadek Tadzio idzie na niedźwiedzia. Bajka do utrwalania głoski [dź]

Zabawa w rozśmieszanie. Bajka do utrwalania głosek [ś], [ź], [ć], [dź]

Smakowy Detektyw Małego Co Nieco. Ćwiczenia przygotowujące do artykulacji głosek [s], [z], [c], [dz]

Sny susła API. Bajka do utrwalania głoski [s]

Zawody w zoo. Bajka do utrwalania głoski [z]

Cudne cymbałki od Celinki. Bajka do utrwalania głoski [c]

Dzwony pędzlem malowane. Bajka do utrwalania głoski [dz]

Coś znalazłem! Ćwiczenia przygotowujące do artykulacji [sz], [ż], [cz], [dż]

Szklana szkatułka szpaka Szymka. Bajka do utrwalania głoski [sz] w nagłosie

Domówka u myszki Agnieszki. Bajka do utrwalania głoski [sz] w śródgłosie

Kim będziesz, gdy dorośniesz? Bajka do utrwalania głoski [sz] w wygłosie

Żmija Żaneta na ratunek żelowym żalom. Bajka do utrwalania głoski [ż] w nagłosie

Duże marzenia małej Marzeny. Bajka do utrwalania głoski [ż] w śródgłosie

Jak czapla tańczy cza-czę. Bajka do utrwalania głoski [cz] w nagłosie

Wyliczanki misia API. Bajka do utrwalania głoski [cz] w śródgłosie

Apacz API. Bajka do utrwalania głoski [cz] w wygłosie

Szczęście w deszczu. Bajka do utrwalania zbitki spółgłoskowej [szcz]

Dżokej API w dżungli. Bajka do utrwalania głoski [dż]

Prawie jak randka z Czerwonym Kapturkiem. Ćwiczenia przygotowujące do głoski [r]

Rolnik API na tropie traktora. Bajka z [tr] i [dr]

Kręgle u królowej Krystyny. Bajka z [kr] i [gr]

Prośby mrówki Bronki. Bajka z [r]po pozostałych spółgłoskach

Racuchy u ropuchy. Bajka do utrwalania [r] w nagłosie

Skarby piratów. Bajka do utrwalania [r] w śródgłosie

Szkoła w lesie. Bajka do utrwalania [r] w wygłosieSzczegóły: Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat) - Agata Kalina, Maria Szyfter

Tytuł: Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)
Autor: Agata Kalina, Maria Szyfter
Wydawnictwo: Greg
Kod paskowy: 9788375179545
ISBN: 978-83-7517-954-5
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 64
Format: 175 x 250 mm
Oprawa: oprawa twarda
Waga: 0.358 kg


Recenzje: Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat) - Agata Kalina, Maria Szyfter

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Pamiętacie może pewnego bohatera – misia Api? Jeżeli tak, to z pewnością przypominacie sobie, jakim dobrym towarzyszem nauki może się stać. Jeżeli ktoś nie zna tego misia, to zapraszam do bliższego poznania go. Api, to bohater serii książek logopedycznych autorstwa dwóch pań Agaty Kalina i Marii Szyfter, fachowców w swoich dziedzinach oraz pasjonatek. Seria nosi nazwę – ładnie i składnie, czyli jak się można domyśleć, mowa jest o rozwoju procesu mówienia i wspomaganiu go. „Bajki logopedyczne misia Api” wydane są nakładem Wydawnictwa Greg, czyli możemy mieć pewność, że jakość książki będzie na odpowiednim poziomie. I rzeczywiście tak jest – twarda oprawa, która jednocześnie jest miła w dotyku zarówno dla dziecka jak i rodzica, dobrej jakości papier, ładne ilustracje wykonane przez Artura Gulewicza. To wszystko sprawia, że łatwiej i chętniej będzie się z książki korzystało.

Prezentowane wcześniej przeze mnie „Bajki logopedyczne misia Api” były skierowane dla dzieci w przedziale wiekowym 2-4 lat. Dzisiaj przedstawiam książkę z bajkami skierowanymi do nieco starszych dzieci, w wieku 4-6 lat. Wiadomo, że ta granica wiekowa jest umowna i jest bardzo indywidualna. Treść wykorzystywanych bajek i powiązanych z nimi ćwiczenia muszą być dostosowana do możliwości percepcyjnych dziecka.

Bajki skierowane dla nieco starszych dzieci różnią się treścią i głoskami ćwiczonymi. Mianowicie uwaga skierowana jest w pierwszej kolejności na takie głoski jak: ś, ć, ź dź, s, c, z dz, ponieważ jeżeli dziecko nie opanuje ich, nie ma sensu do przechodzenia do dalszych ćwiczeń na głoski sz, cz, dż, ż. I tak jak było w poprzedniej książce, autorki w sposób bardzo przejrzysty i prosty wyjaśniają, jak wykonać ćwiczenie. Obok tekstu bajki znajduje się objaśnienie co dziecko ma robić, dodatkowym ułatwieniem jest również stosowanie kolorowych podkreśleń i wyznaczeń. Można powiedzieć, że to są drobiazgi lub wręcz przeszkadzają w ćwiczeniach, jednak jest zupełnie inaczej. Ponieważ z bajek logopedycznych nie będą korzystać tylko fachowcy lecz także i laicy, zwykli rodzice, którzy chcą dbać o rozwój i prawidłową wymowę swojego dziecka. Dla ich wszystkich, to duże ułatwienie.

Miłym dodatkiem do książki jest, tak jak w poprzedniej części miś Api, którego trzeba samemu złożyć – ja jednak polecam złożenie go z dzieckiem – dobra zabawa dla Was obojga. I tu pojawia się kolejna możliwość, bo możemy sobie zmienić naszego Api, który jest pomocnikiem w nauce. Wystarczy tylko wejść na stronę api.greg.pl, gdzie znajdziemy misia Api – kosmitę, pirata, dziewczynkę, królewnę, kosmitę, potwora, lub misia którego możemy sami pokolorować.

W książce „Bajki logopedyczne misia Api”, jest 29 bajek, które są napisane dla dobra naszych dzieci, po to aby ułatwić naszym dzieciom poprawnie się wypowiadać. Z całą pewnością polecam i tę pozycję. Panie autorki stanęły na wysokości zadania, dlatego mogę napisać, że polecam i nam rodzicom i naszym pociechom wyruszenie w przygodę po bajkowych ćwiczeniach z misiem Api.
2020-09-13 16:16:37

Jestem wierną fanką serii Ładnie i składnie Wydawnictwa Greg. Mało tego, posiadam nawet tą genialną torbę. Uwielbiam i dumnie z nią chodzę na zakupy. Moje dzieci są w przedziale wiekowym 1-5 i uwielbiają te książki. Dla mnie i mojego męża to świetna pomoc do ćwiczeń języka. Młodsze dzieci wprowadzamy w świat mowy dbając od początku aby poprawnie to nastąpiło, a ze starszą córką ćwiczymy wymowę. Dzięki tej własnie książce mamy zadanie ułatwione. Przejrzysta i prosta w obsłudze czyni z niej doskonałą pomoc dla każdego! Fajna sprawa 2020-09-17 23:14:38

Ciekawe historyjki, ładne ilustracje i wytłumaczone jak pracować z dzieckiem. To wszystko jest w tej książce. Bierzesz do ręki i masz fachowa pomoc do ćwiczeń mowy. Nie musisz być logopedą. Trzeba trochę czasu i bawisz się z dzieckiem ćwicząc. Musisz to mieć! 2020-09-21 23:48:50

bardzo pomocna książka. Sporo ćwiczeń. Ciekawe opowiadania i mnóstwo wskazówek dla rodzica. U nas super się sprawdza. Polecam:) 2020-09-28 23:58:22

„Bajki logopedyczne misia API” to cykl książeczek, które mają na celu pomóc dzieciom i ich rodzicom w ćwiczeniach logopedycznych. W tej części przygód sympatycznego misia autorki zaproszą do zabaw logopedycznych dzieci w wieku 4-6 lat.

Już na wstępie dowiemy się, że książka umownie została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich skierowana jest do dzieci, które ukończyły 4. rok życia. Autorki w tej części zaproponują ćwiczenia przygotowujące narząd mowy do artykulacji głosek [ś], [ź], [ć], [dź] oraz [s], [z], [c], [dz]. Druga część książki skierowana jest do starszych dzieci, które mają problemy z wymową głosek [sz], [ż], [cz], [dż] oraz [r].

Podobnie jak w poprzedniej książce z tej serii, tu również każdej bajce towarzyszą logopedyczne wskazówki na marginesach. To właśnie tam znajdziecie informacje jak w czasie czytanek przeprowadzić poszczególne ćwiczenia. Zamykanie języka w więzieniu, rysowanie na podniebieniu czy masaż dziąseł będzie z pewnością świetną zabawą, a jednocześnie rozgrzeje i przygotuje buzię do dalszych ćwiczeń z misiem API. Niezwykle pomocna będzie tu kartonowa pacynka, której animacja będzie dla dzieci wielką atrakcją. Znajdziecie ją na końcu książeczki, możecie też pobrać gotowe szablony ze strony wydawnictwa.

Po każdej porcji ćwiczeń czekają Was czytanki, utrwalające prawidłową wymowę danej głoski. W każdej z takich opowieści znajdziecie mnóstwo wyrazów, skrywających problematyczne głoski. I co ciekawe, każde opowiadanie kończy się małym co nieco! Na każdej rozkładówce znajdziecie zabawę, która będzie świetną nagrodą dla małych czytelników. Co więcej, każda z proponowanych rozrywek „przemyci” kolejne logopedyczne wyzwania!

Muszę przyznać, że opowiadania zawarte w książce„Bajki logopedcznych misia API” dla dzieci w wieku 4-6 lat bardziej przypadły mi do gustu niż te, które skierowane były dla maluszków. Naturalnie przede wszystkim zamysłem autorek jest nagromadzenie w takiej historii wielu wyrazów z problematycznymi głoskami, należy jednak pamiętać, że starsze dzieci są wymagającymi czytelnikami. Atrakcyjna fabuła ma dla czytelników w tym wieku ogromne znaczenie.

Większość przygód misia API jest ciekawa, choć dorosłym mogą się one wydawać nieco „przegadane”. Cieszę się, że niektóre z nich, oprócz prawidłowej wymowy, uczą dzieci czegoś jeszcze. Szczególnie w pamięci zapadło mi opowiadanie, w którym dzieci poznają różne zawody oraz inne, w którym czytelnicy mają za zadanie wymyślić rymy do różnych słów z trudnymi głoskami. Były niestety też takie, w których niektóre sformułowania zakuły mnie w oczy. Miś, który nie chce zjeść żelków tak bardzo, że wolałby się rzucić z żyrandola na żywopłot czy morszczuk, któremu w osiągnięciu pełni szczęścia przeszkadzają zmarszczki – może to drobiazgi, ale wydaje mi się, że bez tych fragmentów oba opowiadania nic by nie straciły, a zdecydowanie by zyskały!

Mimo drobnych zgrzytów, uważam że książka „Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)” to bardzo wartościowa propozycja dla rodziców, którzy szukają ciekawych sposobów na ćwiczenia logopedyczne. Będzie to interesujące połączenie lektury, zabawy i pracy nad poprawną wymową.
2020-10-16 09:24:44

Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)

,

  • Wydawnictwo: Greg
  • Oprawa: oprawa twarda


Z pomocą misia API Wasze dzieci zaczną poprawnie mówić!

Jeśli jeszcze nie znacie misia API, to koniecznie zajrzyjcie do tej książki! API to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, wesoły, pluszowy urwisek, który przeżywa liczne przygody ze swoimi przyjaciółmi. Towarzysząc dziecku przy każdej bajce, pomoże wytrenować narządy artykulacyjne, wyćwiczyć wszystkie głoski tak, że w szybkim czasie mowa dziecka stanie się poprawna.

W tej części książki miś API jest trochę starszy, książka zawiera bajki dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Starszaki mogą doskonale wyćwiczyć konkretne głoski w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, tak by żadne słówko nie stanowiło już problemu.

W środku znajduje się mnóstwo ćwiczeń, zadań i propozycji dodatkowych aktywności, które pomogą dziecku opanować daną głoskę lub poprawić wymowę. Dodatkowo autorki podpowiadają, kiedy warto wybrać się do specjalisty.

Bajki logopedyczne sprawdzą się w domu, w gabinecie logopedycznym, w przedszkolu.

Spis treści
Bajki logopedyczne misia API


Śmiały ślimak SIA. Bajka do utrwalania głoski [ś]
Zioła dla zięby ZIO. Bajka do utrwalania głoski [ź]
Uciecha w lecie. Bajka do utrwalania głoski [ć]
Dziadek Tadzio idzie na niedźwiedzia. Bajka do utrwalania głoski [dź]
Zabawa w rozśmieszanie. Bajka do utrwalania głosek [ś], [ź], [ć], [dź]
Smakowy Detektyw Małego Co Nieco. Ćwiczenia przygotowujące do artykulacji głosek [s], [z], [c], [dz]
Sny susła API. Bajka do utrwalania głoski [s]
Zawody w zoo. Bajka do utrwalania głoski [z]
Cudne cymbałki od Celinki. Bajka do utrwalania głoski [c]
Dzwony pędzlem malowane. Bajka do utrwalania głoski [dz]
Coś znalazłem! Ćwiczenia przygotowujące do artykulacji [sz], [ż], [cz], [dż]
Szklana szkatułka szpaka Szymka. Bajka do utrwalania głoski [sz] w nagłosie
Domówka u myszki Agnieszki. Bajka do utrwalania głoski [sz] w śródgłosie
Kim będziesz, gdy dorośniesz? Bajka do utrwalania głoski [sz] w wygłosie
Żmija Żaneta na ratunek żelowym żalom. Bajka do utrwalania głoski [ż] w nagłosie
Duże marzenia małej Marzeny. Bajka do utrwalania głoski [ż] w śródgłosie
Jak czapla tańczy cza-czę. Bajka do utrwalania głoski [cz] w nagłosie
Wyliczanki misia API. Bajka do utrwalania głoski [cz] w śródgłosie
Apacz API. Bajka do utrwalania głoski [cz] w wygłosie
Szczęście w deszczu. Bajka do utrwalania zbitki spółgłoskowej [szcz]
Dżokej API w dżungli. Bajka do utrwalania głoski [dż]
Prawie jak randka z Czerwonym Kapturkiem. Ćwiczenia przygotowujące do głoski [r]
Rolnik API na tropie traktora. Bajka z [tr] i [dr]
Kręgle u królowej Krystyny. Bajka z [kr] i [gr]
Prośby mrówki Bronki. Bajka z [r]po pozostałych spółgłoskach
Racuchy u ropuchy. Bajka do utrwalania [r] w nagłosie
Skarby piratów. Bajka do utrwalania [r] w śródgłosie
Szkoła w lesie. Bajka do utrwalania [r] w wygłosie

Cena 20,00 PLN
Nasza cena 11,25 PLN
Oszczędzasz 43%
Wysyłka: Jutro (poniedziałek 2020-11-30)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Paypo

Szczegóły: Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat) - Agata Kalina, Maria Szyfter

Tytuł: Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)
Autor: Agata Kalina, Maria Szyfter
Wydawnictwo: Greg
Kod paskowy: 9788375179545
ISBN: 978-83-7517-954-5
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 64
Format: 175 x 250 mm
Oprawa: oprawa twarda
Waga: 0.358 kg


Recenzje: Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat) - Agata Kalina, Maria Szyfter

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Pamiętacie może pewnego bohatera – misia Api? Jeżeli tak, to z pewnością przypominacie sobie, jakim dobrym towarzyszem nauki może się stać. Jeżeli ktoś nie zna tego misia, to zapraszam do bliższego poznania go. Api, to bohater serii książek logopedycznych autorstwa dwóch pań Agaty Kalina i Marii Szyfter, fachowców w swoich dziedzinach oraz pasjonatek. Seria nosi nazwę – ładnie i składnie, czyli jak się można domyśleć, mowa jest o rozwoju procesu mówienia i wspomaganiu go. „Bajki logopedyczne misia Api” wydane są nakładem Wydawnictwa Greg, czyli możemy mieć pewność, że jakość książki będzie na odpowiednim poziomie. I rzeczywiście tak jest – twarda oprawa, która jednocześnie jest miła w dotyku zarówno dla dziecka jak i rodzica, dobrej jakości papier, ładne ilustracje wykonane przez Artura Gulewicza. To wszystko sprawia, że łatwiej i chętniej będzie się z książki korzystało.

Prezentowane wcześniej przeze mnie „Bajki logopedyczne misia Api” były skierowane dla dzieci w przedziale wiekowym 2-4 lat. Dzisiaj przedstawiam książkę z bajkami skierowanymi do nieco starszych dzieci, w wieku 4-6 lat. Wiadomo, że ta granica wiekowa jest umowna i jest bardzo indywidualna. Treść wykorzystywanych bajek i powiązanych z nimi ćwiczenia muszą być dostosowana do możliwości percepcyjnych dziecka.

Bajki skierowane dla nieco starszych dzieci różnią się treścią i głoskami ćwiczonymi. Mianowicie uwaga skierowana jest w pierwszej kolejności na takie głoski jak: ś, ć, ź dź, s, c, z dz, ponieważ jeżeli dziecko nie opanuje ich, nie ma sensu do przechodzenia do dalszych ćwiczeń na głoski sz, cz, dż, ż. I tak jak było w poprzedniej książce, autorki w sposób bardzo przejrzysty i prosty wyjaśniają, jak wykonać ćwiczenie. Obok tekstu bajki znajduje się objaśnienie co dziecko ma robić, dodatkowym ułatwieniem jest również stosowanie kolorowych podkreśleń i wyznaczeń. Można powiedzieć, że to są drobiazgi lub wręcz przeszkadzają w ćwiczeniach, jednak jest zupełnie inaczej. Ponieważ z bajek logopedycznych nie będą korzystać tylko fachowcy lecz także i laicy, zwykli rodzice, którzy chcą dbać o rozwój i prawidłową wymowę swojego dziecka. Dla ich wszystkich, to duże ułatwienie.

Miłym dodatkiem do książki jest, tak jak w poprzedniej części miś Api, którego trzeba samemu złożyć – ja jednak polecam złożenie go z dzieckiem – dobra zabawa dla Was obojga. I tu pojawia się kolejna możliwość, bo możemy sobie zmienić naszego Api, który jest pomocnikiem w nauce. Wystarczy tylko wejść na stronę api.greg.pl, gdzie znajdziemy misia Api – kosmitę, pirata, dziewczynkę, królewnę, kosmitę, potwora, lub misia którego możemy sami pokolorować.

W książce „Bajki logopedyczne misia Api”, jest 29 bajek, które są napisane dla dobra naszych dzieci, po to aby ułatwić naszym dzieciom poprawnie się wypowiadać. Z całą pewnością polecam i tę pozycję. Panie autorki stanęły na wysokości zadania, dlatego mogę napisać, że polecam i nam rodzicom i naszym pociechom wyruszenie w przygodę po bajkowych ćwiczeniach z misiem Api.
2020-09-13 16:16:37

Jestem wierną fanką serii Ładnie i składnie Wydawnictwa Greg. Mało tego, posiadam nawet tą genialną torbę. Uwielbiam i dumnie z nią chodzę na zakupy. Moje dzieci są w przedziale wiekowym 1-5 i uwielbiają te książki. Dla mnie i mojego męża to świetna pomoc do ćwiczeń języka. Młodsze dzieci wprowadzamy w świat mowy dbając od początku aby poprawnie to nastąpiło, a ze starszą córką ćwiczymy wymowę. Dzięki tej własnie książce mamy zadanie ułatwione. Przejrzysta i prosta w obsłudze czyni z niej doskonałą pomoc dla każdego! Fajna sprawa 2020-09-17 23:14:38

Ciekawe historyjki, ładne ilustracje i wytłumaczone jak pracować z dzieckiem. To wszystko jest w tej książce. Bierzesz do ręki i masz fachowa pomoc do ćwiczeń mowy. Nie musisz być logopedą. Trzeba trochę czasu i bawisz się z dzieckiem ćwicząc. Musisz to mieć! 2020-09-21 23:48:50

bardzo pomocna książka. Sporo ćwiczeń. Ciekawe opowiadania i mnóstwo wskazówek dla rodzica. U nas super się sprawdza. Polecam:) 2020-09-28 23:58:22

„Bajki logopedyczne misia API” to cykl książeczek, które mają na celu pomóc dzieciom i ich rodzicom w ćwiczeniach logopedycznych. W tej części przygód sympatycznego misia autorki zaproszą do zabaw logopedycznych dzieci w wieku 4-6 lat.

Już na wstępie dowiemy się, że książka umownie została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich skierowana jest do dzieci, które ukończyły 4. rok życia. Autorki w tej części zaproponują ćwiczenia przygotowujące narząd mowy do artykulacji głosek [ś], [ź], [ć], [dź] oraz [s], [z], [c], [dz]. Druga część książki skierowana jest do starszych dzieci, które mają problemy z wymową głosek [sz], [ż], [cz], [dż] oraz [r].

Podobnie jak w poprzedniej książce z tej serii, tu również każdej bajce towarzyszą logopedyczne wskazówki na marginesach. To właśnie tam znajdziecie informacje jak w czasie czytanek przeprowadzić poszczególne ćwiczenia. Zamykanie języka w więzieniu, rysowanie na podniebieniu czy masaż dziąseł będzie z pewnością świetną zabawą, a jednocześnie rozgrzeje i przygotuje buzię do dalszych ćwiczeń z misiem API. Niezwykle pomocna będzie tu kartonowa pacynka, której animacja będzie dla dzieci wielką atrakcją. Znajdziecie ją na końcu książeczki, możecie też pobrać gotowe szablony ze strony wydawnictwa.

Po każdej porcji ćwiczeń czekają Was czytanki, utrwalające prawidłową wymowę danej głoski. W każdej z takich opowieści znajdziecie mnóstwo wyrazów, skrywających problematyczne głoski. I co ciekawe, każde opowiadanie kończy się małym co nieco! Na każdej rozkładówce znajdziecie zabawę, która będzie świetną nagrodą dla małych czytelników. Co więcej, każda z proponowanych rozrywek „przemyci” kolejne logopedyczne wyzwania!

Muszę przyznać, że opowiadania zawarte w książce„Bajki logopedcznych misia API” dla dzieci w wieku 4-6 lat bardziej przypadły mi do gustu niż te, które skierowane były dla maluszków. Naturalnie przede wszystkim zamysłem autorek jest nagromadzenie w takiej historii wielu wyrazów z problematycznymi głoskami, należy jednak pamiętać, że starsze dzieci są wymagającymi czytelnikami. Atrakcyjna fabuła ma dla czytelników w tym wieku ogromne znaczenie.

Większość przygód misia API jest ciekawa, choć dorosłym mogą się one wydawać nieco „przegadane”. Cieszę się, że niektóre z nich, oprócz prawidłowej wymowy, uczą dzieci czegoś jeszcze. Szczególnie w pamięci zapadło mi opowiadanie, w którym dzieci poznają różne zawody oraz inne, w którym czytelnicy mają za zadanie wymyślić rymy do różnych słów z trudnymi głoskami. Były niestety też takie, w których niektóre sformułowania zakuły mnie w oczy. Miś, który nie chce zjeść żelków tak bardzo, że wolałby się rzucić z żyrandola na żywopłot czy morszczuk, któremu w osiągnięciu pełni szczęścia przeszkadzają zmarszczki – może to drobiazgi, ale wydaje mi się, że bez tych fragmentów oba opowiadania nic by nie straciły, a zdecydowanie by zyskały!

Mimo drobnych zgrzytów, uważam że książka „Bajki logopedyczne misia API (4-6 lat)” to bardzo wartościowa propozycja dla rodziców, którzy szukają ciekawych sposobów na ćwiczenia logopedyczne. Będzie to interesujące połączenie lektury, zabawy i pracy nad poprawną wymową.
2020-10-16 09:24:44


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×