Spragnieni, by żyć
Promocja
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena przed promocją 42,90 PLN
Nasza cena: 22,67 PLN
Oszczędzasz 47%
Produkty promocyjne
wyprzedają się szybciej
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Spragnieni, by żyć - Anna Szafrańska

Sięgnij po książkę "Spragnieni, by żyć” Anny Szafrańskiej i zobacz, czy można wydostać się z cienia rodzinnej tragedii i odnaleźć własne szczęście!Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Regularnie nawiązujemy nowe znajomości, spotykamy na swej drodze kolejne osoby, dorastamy w określonym środowisku. Wszystko to odgrywa ogromną rolę w życiu, nierzadko kształtując charakter i zmuszając do podjęcia określonych wyborów.Alicja nie należy do zwyczajnych nastolatek - nie ekscytuje się przyjęciami, modnymi ubraniami ani gorącymi licealnymi plotkami. Jej głównym celem jest to, by wieść spokojne, przewidywalne życie i po prostu przetrwać. Wszystko bowiem zmieniło się nieodwołalnie, gdy straciła swojego brata. Ani ona, ani jej rodzice nigdy w pełni nie doszli do siebie po tym traumatycznym wydarzeniu. Wydaje się, że gdy dziewczyna ponownie spotyka swojego dawnego przyjaciela, Kubę, będzie ON dla niej wsparciem. Ten jednak zachowuje się tak, jakby nie chciał mieć z nią nic wspólnego. Alicja musi zmagać się nie tylko z odrzuceniem, ale i z presją ze strony rodziny oraz wymaganiami, które narzuca sama sobie. Czy to jednak nie jest zbyt wiele?„Piękna i poruszająca powieść o stracie, społecznym wykluczeniu oraz przyjaźni, która przeradza się w miłość. Zachwyca intensywnością przeżyć i siłą przekazu, a tym samym zapada w pamięć. I serce”.

- Martyna Senator[O autorce]

Anna Szafrańska to bardzo dobrze znana polska pisarka, która specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków: literatura kobieca, piękna oraz romans. Pasja do słowa pisanego i tworzenia własnych historii towarzyszyła jej już od najmłodszych lat. Pokaźne grono wiernych Czytelników zjednała sobie dzięki wydaniu takich tytułów, jak między innymi: "Dziewczyna ze złotej klatki”, "Nasze jutro”, "Nasze wczoraj” czy "Powiedz tak!”. Autorka jest także absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej.Szczegóły: Spragnieni, by żyć - Anna Szafrańska

Tytuł: Spragnieni, by żyć
Autor: Anna Szafrańska
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
ISBN: 9788380537729
Rok wydania: 2020
Format: 20,5 x 14,5 cm


Recenzje: Spragnieni, by żyć - Anna Szafrańska
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"Kiedy chcesz coś powiedzieć, ale nie potrafisz wydobyć z siebie odpowiednich słów, mimo że te kotłują ci się w głowie. Kiedy myślisz, że poradzisz sobie ze wszystkim sama, jednak z dnia na dzień jest coraz gorzej."
Alicja, Szymon i Kuba zawsze byli we troje, ale wszystko się zmienia gdy Szymon popełnia samobójstwo. Ich przyjaźń sie rozpada, kiełkujące uczucia zostają stłamszone, a marzenia i plany o przyszłości zapomniane. Wysunę śmiałą tezę, że tej książki nie można nie polubić, znajdziecie w niej wszystko czego oczekujecie od dobrej literarury młodzieżowej. Jest tutaj miłość, przyjaźń i dramat, autorka porusza też bardzo ważny temat, jakim jest dojrzewanie, pokazuje, że wchodzenie w dorosłość to nieraz bolesny proces, podczas którego często musimy dokonywać trudnych wyborów, ale tylko tak jesteśmy w stanie odnaleźć własną drogę i spełnić marzenia. No i nie zapominajmy o bohaterach, którzy są naprawdę dobrze i wiarygodnie wykreowani, przez co wielu młodych ludzi będzie mogło się z nimi utożsamić, a moim absolutnym ulubieńcem jest Eryk i już się nie mogę doczekać jego historii. Zatem, jeśli lubicie romantyczne, mądre i wzruszające historie to "Spragnieni by żyć" będą dla was pozycją obowiązkową.
2020-09-18 14:27:42

“Czasami życie układa się w taki sposób, że trudno znaleźć oparcie wśród bliskich nam ludzi (...) Czasami nasi rodzice, rodzeństwo, najbliższa rodzina potrafią skrzywdzić nas tak dotkliwie, że zaczynamy myśleć, jak osamotnieni jesteśmy, jak bezbronni się staliśmy”
Alicja przeżyła rodzinną tragedię. Od tej pory jej cała rodzina jest wytykana palcami, a jedyną osobą która wspiera dziewczynę jest jej przyjaciel Eryk. Alicja zamiast szykować się do studniówki i matury, po prostu stara się przetrwać. Nie chce zawieść rodziców. Dziewczyna zamiast spełniać swoje marzenia, robi to co zaplanowali dla niej rodzice. Po czterech latach od tragedii przez przypadek spotyka swojego dawnego przyjaciela, Kubę. Jednak po ich przyjaźni nie ma ani śladu, chłopak w stosunku do niej chamski i arogancki.
“Spragnieni by żyć” to kolejna świetna książka Anny Szafrańskiej. Już dawno nie czytałam nic tak dobrego. To przede wszystkim historia o stracie i bólu, o tym jak ciężko jest się pogodzić kiedy najbliżsi od nas odchodzą. Historia Alicji pokazuje jak trudny jest okres wchodzenia w świat dorosłych i jak ważne jest to, żeby inni (przede wszystkim rodzice) potrafili i chcieli wysłuchać, i zrozumieć. Jeśli szukacie książki, która będzie zdecydowanie czymś więcej niż kolejnym słodkim love story to koniecznie sięgnijcie po “Spragnieni by żyć”!
2020-09-20 14:33:02

Spragnieni by żyć

"Nigdy nie jest za późno, by walczyć o sobie"

Alicja, młoda dziewczyna stojąca u progu dorosłości, mimo ogromnej tragedii jaka spotkała ich rodzinę, próbuje przetrwać jazdy kolejny dzień . Strata i jednoczesne wykluczenie społeczne nie napawają optymizmem na przyszłość. Czy Alicja znajdzie odwagę,aby zacząć decydować o swoim życiu? Czy dawna miłość, która ponownie ich połączyła, pozwoli zawalczyć o swoje marzenia? Jaką tajemnicę skrywają przed nią najbliżsi? Wiele pytań się nasuwa, a odpowiedzi nie będą takie jakie chcemy usłyszeć.
Powieść Anny Szafranskiej "Spragnieni by żyć" rozbiła mnie na kawałeczki. Czytając miałam jedynie nadzieję, że nie pęknie mi serce, zanim ujrzę ostatnia stronę 💔. Książka jest cudowna, wywołuje takie emocje, że musiałam parę razy robić sobie przerwę, bo łzy rozmazywały mi litery. Dawno nie czułam, takiego smutku i żalu czytając książkę. Ta powieść wyciska emocję, zagłębia się w umysł, daje nam mocy przekaz i sens życia. Czytałam i wspólnie z bohaterką przeżywałam jej emocje, uczucia i rozterki.
"Spragnieni by żyć" piękny tytuł książki, jednocześnie trzy słowa, które dają do myślenia. Żyjemy, jesteśmy tu ale czy pragniemy takie życia? Czy podejmujemy działania, aby iść własną drogą? Walcząc o siebie, o swoje marzenia i uczucia pokazujemy jak bardzo jesteśmy spragnieni życia...
Polecam tę książkę jest to wspaniała, chwytająca za serce powieść, która zostanie w pamięci na bardzo długo.
2020-10-08 17:41:55

Czy rodzice mają prawo decydować za dorastające dzieci? Gdzie jest granica między opiekuńczością a zawładnięciem ich życia. Trudne tematy zdecydowała się opisać Anna Szafrańska autorka książek, które cieszą się ogromną popularnością.

Tragedia, która się wydarzyła w domu Alicji, odebrała chęć do życia całej rodziny. Młoda dziewczyna nie spędza zbyt dużo czasu z koleżankami, nie fascynuje się studniówką tak jak rówieśnicy. Stara się przeżyć kolejny dzień i zaopiekować domem, w którym panuje cisza i smutek. Nie może zawieść rodziców i stara się dostosować do woli ojca. Nie jest to łatwe, bo młodość ma swoje prawa, a ambicje rodziców nie pokrywają się z zainteresowaniami córki. Miłość upomina się o miejsce w jej sercu, a marzenia nie dają się ot tak przegonić.

Historie rodziny poznajemy z perspektywy Alicji, młodej dziewczyny, która wkracza w dorosłość. Wydarzenia sprzed lat nie pozwalają normalnie funkcjonować jej bliskim. Mieszkają w małym miasteczku, a tragedia rodzinna stał się tematem do rozmów sąsiadów i napiętnowaniem tej rodziny.

Społeczeństwo nawet nie zdaje sobie sprawy, ile może wyrządzić krzywdy plotka, złe słowo, brak akceptacji, czy sąsiedzka wrogość. Zrozpaczeni dorośli ludzie nie radzą sobie z własnym życiem i emocjami. Tylko co ma zrobić Ala, która stara się, by życie choć trochę przypominało ich dawną codzienność? Dziewczyna musi zmierzyć się nie tylko z odrzuceniem przez społeczeństwo, ale i obojętnością przygnębionych rodziców. Swoje plany musi odłożyć gdzieś daleko, by pomóc rodzinie pozbierać się po tragedii.

Nie tylko przyjaźń sąsiada pomaga dziewczynie w tych trudnych momentach, ale i miłość Kuby, który również stara się wytyczyć swoją drogę, ku niezadowoleniu rodziców. Młody bohater dobrze scharakteryzowany przez autorkę, a nadane mu cechy trochę niegrzecznego chłopca zaciekawiają i sprawiają, że jego postać pokochamy.

Pięknie napisana historia, która wyciska łzy wzruszenia i skruszy niejedno serce. Czyta się płynnie, a autorka doskonale stopniuje napięcie i delikatnie wprowadza informacje związane z traumatycznymi wydarzeniami. Nie ważne, ile mamy lat, liczy się to, w jaki sposób postępujemy. Młoda osoba okazała się dojrzalsza od dorosłych i na swoje delikatne barki wzięła wszystkie problemy rodzinne.

Rodzice tutaj zawiedli, zapomnieli, że córka ich potrzebuje i że muszą postarać się żyć, choćby dla niej. Surowy ojciec nie przyjmuje sprzeciwu i nie dba o to, co myśli Alicja i co czuje, liczy się tylko jego zdanie. Rozpamiętywanie przeszłości nie pozwala skupić się na teraźniejszości, a zagubienie i złość, to wołanie o pomoc. Trudne momenty się zdarzają, ale trzeba umieć je rozwiązywać tak, by nie zmarnować kolejnych jakże cennych lat.

Jedyną iskierką nadziei dla Alicji na lepsze jutro jest miłość, która rozpala na nowo jej marzenia i nadzieję, że jeszcze wszystko będzie dobrze. Pragnie żyć po swojemu, chce decydować o tym, co lubi i kogo kocha. Gdy młodzi się buntują i nie chcą słuchać rad starszych, to może jest to znak, że czas wypuścić te kolorowe ptaki, niech lecą ku szczęściu i rozwijają skrzydła na własnych zasadach.
2020-10-18 21:31:02

Autorka kolejny raz sprawiła, że książka po przeczytaniu długo zostaje w myślach i sercu.

Historia Eweliny i Eryka nie jest łatwa i prosta. Tutaj trzeba zmierzyć się z przeszłością, a także toksycznym środowiskiem które odcisnęło piętno na życie i światopogląd Eweliny. To właśnie ona musi pokonać swoje słabości i demony, aby móc rozpocząć normalne życie.

Historia pełna determinacji i walki z problemami jakim jest nałóg bliskiej osoby, który stacza na dno nie tylko siebie ale i najbliższych. Manipulacja, która posługuje się się brat Eweliny, sprawia że ona nie potrafi się od niego uwolnić, a on perfidnie ja wykorzystuje zasłaniając się obietnica złożona przed laty.

Książka pokazuje, że warto walczyć o miłość i lepsza przyszłość. Ważne aby móc zaufać odpowiedniej osobie i pozwolić sobie pomóc, a także czasami warto postawić swoje szczęście na pierwszym miejscu. Poświęcenie dla drugiej osoby, która tego nie szanuje i ciągle aby żąda, a daje jedynie puste obietnice i setki kłamstw, sprawia że przestajemy widzieć inny świat. Wydaje się nam że tak ma być i ciężko jest przyjąć pomoc od kogoś kto mówi, że życie wygląda inaczej.

Heroiczną walka siostry o brata, oraz chłopka o dziewczynę, sprawia, że ta książka wyciska z czytelnika wszystkie emocje. Bo każdy z nas jest przecież spragniony miłości i ta historia pokazuje, że każdemu trzeba dać szansę, a czy ja wykorzysta to zależy tylko od niego. Cudowna książka.
2021-02-18 09:05:18

Promocja

Spragnieni, by żyć

Sięgnij po książkę "Spragnieni, by żyć” Anny Szafrańskiej i zobacz, czy można wydostać się z cienia rodzinnej tragedii i odnaleźć własne szczęście!

Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Regularnie nawiązujemy nowe znajomości, spotykamy na swej drodze kolejne osoby, dorastamy w określonym środowisku. Wszystko to odgrywa ogromną rolę w życiu, nierzadko kształtując charakter i zmuszając do podjęcia określonych wyborów.

Alicja nie należy do zwyczajnych nastolatek - nie ekscytuje się przyjęciami, modnymi ubraniami ani gorącymi licealnymi plotkami. Jej głównym celem jest to, by wieść spokojne, przewidywalne życie i po prostu przetrwać. Wszystko bowiem zmieniło się nieodwołalnie, gdy straciła swojego brata. Ani ona, ani jej rodzice nigdy w pełni nie doszli do siebie po tym traumatycznym wydarzeniu. Wydaje się, że gdy dziewczyna ponownie spotyka swojego dawnego przyjaciela, Kubę, będzie ON dla niej wsparciem. Ten jednak zachowuje się tak, jakby nie chciał mieć z nią nic wspólnego. Alicja musi zmagać się nie tylko z odrzuceniem, ale i z presją ze strony rodziny oraz wymaganiami, które narzuca sama sobie. Czy to jednak nie jest zbyt wiele?

„Piękna i poruszająca powieść o stracie, społecznym wykluczeniu oraz przyjaźni, która przeradza się w miłość. Zachwyca intensywnością przeżyć i siłą przekazu, a tym samym zapada w pamięć. I serce”.
- Martyna Senator

[O autorce]
Anna Szafrańska to bardzo dobrze znana polska pisarka, która specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków: literatura kobieca, piękna oraz romans. Pasja do słowa pisanego i tworzenia własnych historii towarzyszyła jej już od najmłodszych lat. Pokaźne grono wiernych Czytelników zjednała sobie dzięki wydaniu takich tytułów, jak między innymi: "Dziewczyna ze złotej klatki”, "Nasze jutro”, "Nasze wczoraj” czy "Powiedz tak!”. Autorka jest także absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Promocja:

Dodatkowe rabaty - książki

Cena 42,90 PLN
Nasza cena 22,67 PLN
Oszczędzasz 47%
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Spragnieni, by żyć - Anna Szafrańska

Tytuł: Spragnieni, by żyć
Autor: Anna Szafrańska
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
ISBN: 9788380537729
Rok wydania: 2020
Format: 20,5 x 14,5 cm


Recenzje: Spragnieni, by żyć - Anna Szafrańska

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"Kiedy chcesz coś powiedzieć, ale nie potrafisz wydobyć z siebie odpowiednich słów, mimo że te kotłują ci się w głowie. Kiedy myślisz, że poradzisz sobie ze wszystkim sama, jednak z dnia na dzień jest coraz gorzej."
Alicja, Szymon i Kuba zawsze byli we troje, ale wszystko się zmienia gdy Szymon popełnia samobójstwo. Ich przyjaźń sie rozpada, kiełkujące uczucia zostają stłamszone, a marzenia i plany o przyszłości zapomniane. Wysunę śmiałą tezę, że tej książki nie można nie polubić, znajdziecie w niej wszystko czego oczekujecie od dobrej literarury młodzieżowej. Jest tutaj miłość, przyjaźń i dramat, autorka porusza też bardzo ważny temat, jakim jest dojrzewanie, pokazuje, że wchodzenie w dorosłość to nieraz bolesny proces, podczas którego często musimy dokonywać trudnych wyborów, ale tylko tak jesteśmy w stanie odnaleźć własną drogę i spełnić marzenia. No i nie zapominajmy o bohaterach, którzy są naprawdę dobrze i wiarygodnie wykreowani, przez co wielu młodych ludzi będzie mogło się z nimi utożsamić, a moim absolutnym ulubieńcem jest Eryk i już się nie mogę doczekać jego historii. Zatem, jeśli lubicie romantyczne, mądre i wzruszające historie to "Spragnieni by żyć" będą dla was pozycją obowiązkową.
2020-09-18 14:27:42

“Czasami życie układa się w taki sposób, że trudno znaleźć oparcie wśród bliskich nam ludzi (...) Czasami nasi rodzice, rodzeństwo, najbliższa rodzina potrafią skrzywdzić nas tak dotkliwie, że zaczynamy myśleć, jak osamotnieni jesteśmy, jak bezbronni się staliśmy”
Alicja przeżyła rodzinną tragedię. Od tej pory jej cała rodzina jest wytykana palcami, a jedyną osobą która wspiera dziewczynę jest jej przyjaciel Eryk. Alicja zamiast szykować się do studniówki i matury, po prostu stara się przetrwać. Nie chce zawieść rodziców. Dziewczyna zamiast spełniać swoje marzenia, robi to co zaplanowali dla niej rodzice. Po czterech latach od tragedii przez przypadek spotyka swojego dawnego przyjaciela, Kubę. Jednak po ich przyjaźni nie ma ani śladu, chłopak w stosunku do niej chamski i arogancki.
“Spragnieni by żyć” to kolejna świetna książka Anny Szafrańskiej. Już dawno nie czytałam nic tak dobrego. To przede wszystkim historia o stracie i bólu, o tym jak ciężko jest się pogodzić kiedy najbliżsi od nas odchodzą. Historia Alicji pokazuje jak trudny jest okres wchodzenia w świat dorosłych i jak ważne jest to, żeby inni (przede wszystkim rodzice) potrafili i chcieli wysłuchać, i zrozumieć. Jeśli szukacie książki, która będzie zdecydowanie czymś więcej niż kolejnym słodkim love story to koniecznie sięgnijcie po “Spragnieni by żyć”!
2020-09-20 14:33:02

Spragnieni by żyć

"Nigdy nie jest za późno, by walczyć o sobie"

Alicja, młoda dziewczyna stojąca u progu dorosłości, mimo ogromnej tragedii jaka spotkała ich rodzinę, próbuje przetrwać jazdy kolejny dzień . Strata i jednoczesne wykluczenie społeczne nie napawają optymizmem na przyszłość. Czy Alicja znajdzie odwagę,aby zacząć decydować o swoim życiu? Czy dawna miłość, która ponownie ich połączyła, pozwoli zawalczyć o swoje marzenia? Jaką tajemnicę skrywają przed nią najbliżsi? Wiele pytań się nasuwa, a odpowiedzi nie będą takie jakie chcemy usłyszeć.
Powieść Anny Szafranskiej "Spragnieni by żyć" rozbiła mnie na kawałeczki. Czytając miałam jedynie nadzieję, że nie pęknie mi serce, zanim ujrzę ostatnia stronę 💔. Książka jest cudowna, wywołuje takie emocje, że musiałam parę razy robić sobie przerwę, bo łzy rozmazywały mi litery. Dawno nie czułam, takiego smutku i żalu czytając książkę. Ta powieść wyciska emocję, zagłębia się w umysł, daje nam mocy przekaz i sens życia. Czytałam i wspólnie z bohaterką przeżywałam jej emocje, uczucia i rozterki.
"Spragnieni by żyć" piękny tytuł książki, jednocześnie trzy słowa, które dają do myślenia. Żyjemy, jesteśmy tu ale czy pragniemy takie życia? Czy podejmujemy działania, aby iść własną drogą? Walcząc o siebie, o swoje marzenia i uczucia pokazujemy jak bardzo jesteśmy spragnieni życia...
Polecam tę książkę jest to wspaniała, chwytająca za serce powieść, która zostanie w pamięci na bardzo długo.
2020-10-08 17:41:55

Czy rodzice mają prawo decydować za dorastające dzieci? Gdzie jest granica między opiekuńczością a zawładnięciem ich życia. Trudne tematy zdecydowała się opisać Anna Szafrańska autorka książek, które cieszą się ogromną popularnością.

Tragedia, która się wydarzyła w domu Alicji, odebrała chęć do życia całej rodziny. Młoda dziewczyna nie spędza zbyt dużo czasu z koleżankami, nie fascynuje się studniówką tak jak rówieśnicy. Stara się przeżyć kolejny dzień i zaopiekować domem, w którym panuje cisza i smutek. Nie może zawieść rodziców i stara się dostosować do woli ojca. Nie jest to łatwe, bo młodość ma swoje prawa, a ambicje rodziców nie pokrywają się z zainteresowaniami córki. Miłość upomina się o miejsce w jej sercu, a marzenia nie dają się ot tak przegonić.

Historie rodziny poznajemy z perspektywy Alicji, młodej dziewczyny, która wkracza w dorosłość. Wydarzenia sprzed lat nie pozwalają normalnie funkcjonować jej bliskim. Mieszkają w małym miasteczku, a tragedia rodzinna stał się tematem do rozmów sąsiadów i napiętnowaniem tej rodziny.

Społeczeństwo nawet nie zdaje sobie sprawy, ile może wyrządzić krzywdy plotka, złe słowo, brak akceptacji, czy sąsiedzka wrogość. Zrozpaczeni dorośli ludzie nie radzą sobie z własnym życiem i emocjami. Tylko co ma zrobić Ala, która stara się, by życie choć trochę przypominało ich dawną codzienność? Dziewczyna musi zmierzyć się nie tylko z odrzuceniem przez społeczeństwo, ale i obojętnością przygnębionych rodziców. Swoje plany musi odłożyć gdzieś daleko, by pomóc rodzinie pozbierać się po tragedii.

Nie tylko przyjaźń sąsiada pomaga dziewczynie w tych trudnych momentach, ale i miłość Kuby, który również stara się wytyczyć swoją drogę, ku niezadowoleniu rodziców. Młody bohater dobrze scharakteryzowany przez autorkę, a nadane mu cechy trochę niegrzecznego chłopca zaciekawiają i sprawiają, że jego postać pokochamy.

Pięknie napisana historia, która wyciska łzy wzruszenia i skruszy niejedno serce. Czyta się płynnie, a autorka doskonale stopniuje napięcie i delikatnie wprowadza informacje związane z traumatycznymi wydarzeniami. Nie ważne, ile mamy lat, liczy się to, w jaki sposób postępujemy. Młoda osoba okazała się dojrzalsza od dorosłych i na swoje delikatne barki wzięła wszystkie problemy rodzinne.

Rodzice tutaj zawiedli, zapomnieli, że córka ich potrzebuje i że muszą postarać się żyć, choćby dla niej. Surowy ojciec nie przyjmuje sprzeciwu i nie dba o to, co myśli Alicja i co czuje, liczy się tylko jego zdanie. Rozpamiętywanie przeszłości nie pozwala skupić się na teraźniejszości, a zagubienie i złość, to wołanie o pomoc. Trudne momenty się zdarzają, ale trzeba umieć je rozwiązywać tak, by nie zmarnować kolejnych jakże cennych lat.

Jedyną iskierką nadziei dla Alicji na lepsze jutro jest miłość, która rozpala na nowo jej marzenia i nadzieję, że jeszcze wszystko będzie dobrze. Pragnie żyć po swojemu, chce decydować o tym, co lubi i kogo kocha. Gdy młodzi się buntują i nie chcą słuchać rad starszych, to może jest to znak, że czas wypuścić te kolorowe ptaki, niech lecą ku szczęściu i rozwijają skrzydła na własnych zasadach.
2020-10-18 21:31:02

Autorka kolejny raz sprawiła, że książka po przeczytaniu długo zostaje w myślach i sercu.

Historia Eweliny i Eryka nie jest łatwa i prosta. Tutaj trzeba zmierzyć się z przeszłością, a także toksycznym środowiskiem które odcisnęło piętno na życie i światopogląd Eweliny. To właśnie ona musi pokonać swoje słabości i demony, aby móc rozpocząć normalne życie.

Historia pełna determinacji i walki z problemami jakim jest nałóg bliskiej osoby, który stacza na dno nie tylko siebie ale i najbliższych. Manipulacja, która posługuje się się brat Eweliny, sprawia że ona nie potrafi się od niego uwolnić, a on perfidnie ja wykorzystuje zasłaniając się obietnica złożona przed laty.

Książka pokazuje, że warto walczyć o miłość i lepsza przyszłość. Ważne aby móc zaufać odpowiedniej osobie i pozwolić sobie pomóc, a także czasami warto postawić swoje szczęście na pierwszym miejscu. Poświęcenie dla drugiej osoby, która tego nie szanuje i ciągle aby żąda, a daje jedynie puste obietnice i setki kłamstw, sprawia że przestajemy widzieć inny świat. Wydaje się nam że tak ma być i ciężko jest przyjąć pomoc od kogoś kto mówi, że życie wygląda inaczej.

Heroiczną walka siostry o brata, oraz chłopka o dziewczynę, sprawia, że ta książka wyciska z czytelnika wszystkie emocje. Bo każdy z nas jest przecież spragniony miłości i ta historia pokazuje, że każdemu trzeba dać szansę, a czy ja wykorzysta to zależy tylko od niego. Cudowna książka.
2021-02-18 09:05:18Podobne do: Spragnieni, by żyć - Anna Szafrańska


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×