Archeologia XVII

Książka

Archeologia XVII

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UMK
 • Rok wydania: 2007
 • ISBN: 9788323121282
 • Ilość stron: 508
 • Format: 16.5x23.8cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna

Powiadom o dostępności

Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 74,00 PLN
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 74,00 PLN
Nasza cena 0 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Artykuły: Profesor Andrzej Nowakowski (Jadwiga Chudziakowa); Wykaz publikacji naukowych prof. dr. hab. Andrzeja Nowakowskiego (Adam Chęć); Wykaz prac magisterskich i rozpraw doktorskich napisanych pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja Nowakowskiego (Adam Chęć); Jacek Gackowski: Znaleziska grodków strzał w "łużyckim" środowisku kulturowym międzyrzecza Wisły, Drwęcy i Osy; Artur Dębski, Hanna Kóćka-Krenz: Militaria z Ostrowa Tumskiego w Poznaniu; Jacek Wrzesiński, Anna Wrzesińska: Groby z uzbrojeniem na wczesnośredniowiecznym cmentarzysku w Dziekanowicach w Wielkopolsce; Bogusław Abramek: Militaria z grodziska średniowiecznego w Widoradzu pod Rudą koło Wielunia; Tomasz Kurasiński, Wojciech Dudak: Dwie średniowieczne głowice buław znalezione w rejonie Skierniewic; Jan Szymczak: Jan Długosz o siekierach, toporach i innej broni obuchowej; Marian Głosek: Przyczynek do genezy czekanów na ziemiach polskich; Anna Marciniak-Kajzer: Do walki, czy do uciech stołu - kilka słów o jednym średniowiecznym nożu; świetle badań archeologicznych; Leszek Kajzer: Z problematyki wpływów budownictwa warownego Krzyżaków na zamki Niżu Polskiego; Tomasz Ciasnocha, Krzysztof Wachowski: Krzyżacki zamek w Lędyczku na Pomorzu odnaleziony; Andrzej Janowski: Quondam castrum Ruth - próba lokalizacji średniowiecznego grodu w ziemi chełmińskiej w świetle źródeł pisanych i archeologicznych; Marcin Wiewióra: Badania archeologiczno-architektoniczne średniowiecznego zamku w Papowie Biskupim w ziemi chełmińskiej; Mieczysław Haftka: Wieża mieszkalno-obronna XIII-wiecznej siedziby rycerskiej w miejscowości Podzamcze w Pomezanii; Maria M. Blombergowa: Ludwik Krzywicki bada pilkalnie; Irena Kutyłowska: Z dziejów późnośredniowiecznego miasta Wąwolnicy na Wyżynie Lubelskiej; Jadwiga Chudziakowa: Z problematyki badawczej średniowiecznych zespołów klasztornych w Polsce; Andrzej Kola: W sprawie domniemanego renesansowego ogrodu przy zamku w Oporowie koto Kutna; Wojciech Chudziak: Wczesnośredniowieczne odważniki z Żółtego na Pomorzu Środkowym - próba interpretacji kontekstu kulturowego znaleziska; Jacek Bojarski: Wczesnośredniowieczne pucharki ceramiczne z Napola jako podstawa rekonstrukcji kontaktów kulturowych w strefie chełmińsko-dobrzyńskiej; Anna Drążkowska: Późnośredniowieczne patynki z badań archeologicznych w Toruniu; Małgorzata Grupa: Przyczynek do historii późnośredniowiecznych sztućców; Jerzy Kmieciński: Historia - magistra vitae; Marek Plewczyński: Obrona ziemi łęczyckiej i pogranicza radomskiego przez księcia mazowieckiego Siemowita IV w 1385 roku; Janusz Małłek: Luteranizacja państwa Zakonu Krzyżackiego w Prusach w latach 20. XVI wieku; Andrzej Abramowicz: Klio na pobojowiskach. W Teutoburskim Lesie; Tadeusz


Szczegóły

Tytuł: Archeologia XVII

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UMK

ISBN: 9788323121282

Języki: polski

Rok wydania: 2007

Ilość stron: 508

Format: 16.5x23.8cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.906 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×