Łączniczki z Paryża
Książka
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 42,00 PLN
Nasza cena: 28,74 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Łączniczki z Paryża - Jenoff Pam

Zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami poruszająca historia przyjaźni i zdrady w czasach II wojny światowej.ŚWIATOWY BESTSELLER!Manhattan, 1946 rok.

Pewnego ranka, idąc przez halę nowojorskiego dworca kolejowego w drodze do pracy, Grace Healey widzi porzuconą walizkę, wsuniętą pod ławkę. Wiedziona ciekawością, Grace otwiera walizkę i znajduje w niej kilkanaście zdjęć kobiet. Powodowana nagłym impulsem, Grace bierze zdjęcia i pospiesznie opuszcza dworzec.Wkrótce Grace dowiaduje się, że walizka należała do Eleanor Trigg, kierującej siatką tajnych agentek, wysyłanych z Londynu podczas wojny. Dwanaście z nich trafiło do okupowanej Europy jako łączniczki i radiotelegrafistki, by wspomagać ruch oporu. Nigdy nie wróciły, a ich losy pozostały tajemnicą. Grace postanawia poznać prawdę o kobietach ze zdjęć. I spotyka Marie, młodą matkę, która została agentką. Opowieść o jej niebezpiecznej misji w Europie to niezwykła historia o przyjaźni, męstwie i zdradzie.Barwnie przedstawiona przez Pam Jenoff historia, zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, rzuca światło na niezwykłe bohaterstwo  dzielnych kobiet-uczestniczek wojny. To fascynująca opowieść o odwadze, przyjaźni i wielkiej determinacji kobiet, które pragnęły wyjść cało nawet z najgroźniejszych sytuacji.   Pam Jenoff jest amerykańską autorką bestsellerowych powieści. Urodziła się w Maryland. Studiowała w Waszyngtonie na George Washington University, a następnie kontynuowała naukę w Cambridge. Po otrzymaniu tytułu magistra historii w Cambridge przyjęła nominację na specjalną asystentkę Sekretarza Armii. Praca ta stanowiła wyjątkową okazję do uczestniczenia w operacjach prowadzonych na najwyższych szczeblach rządowych. Zajmowała się m.in. organizowaniem pomocy rodzinom ofiar zamachu terrorystycznego na samolot pasażerski linii Pan Am, działaniami w miejscu zamachu bombowego w Oklahoma City czy przygotowywaniem ceremonii upamiętniających 50. rocznicę II wojny światowej. Po kilku latach pracy w Pentagonie Jenoff przeniosła się do Departamentu Stanu. W 1996 roku została skierowana do Konsulatu USA w Krakowie. W czasie pobytu w Polsce ze szczególną uwagą zajmowała się tematem Holocaustu i skomplikowanych relacji polsko-żydowskich, nawiązała też bliskie relacje z ocalałymi. Po zakończeniu służby dyplomatycznej Jenoff podjęła kolejne studia, tym razem prawnicze na Uniwersytecie Pensylwanii. Obecnie skupia się na pisaniu kolejnych książek oraz nauczaniu prawa w Rutgers.


Szczegóły: Łączniczki z Paryża - Jenoff Pam

Tytuł: Łączniczki z Paryża
Autor: Jenoff Pam
Wydawnictwo: Prószyński Media
ISBN: 9788382340938
Tytuł oryginału: The Lost Girls of Paris
Tłumacz: Nawrot Bogumiła
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 448
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Łączniczki z Paryża - Jenoff Pam
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Inspiracją do tej książki były prawdziwe zdarzenia, które miały miejsce w czasach II wojny światowej. Pierwszą bohaterką, którą poznajemy jest młoda dziewczyna Grace, mieszkanka Manhattanu. Jest rok 1946 i Grace na dworcu znajduje walizkę, a w niej fotografie dziewcząt, które mimo wyrzutów sumienia zabiera ze sobą. Po czasie dowiaduje się, że walizka należała do Eleanor Trigg, kobiety która kierowała siatką tajnych agentek podczas II wojny światowej. Okazuje się, że kobiety ze zdjęć zaginęły podczas wojny, prawdopodobnie nie żyją. Grace postanawia odkryć prawdę i dowiedzieć się co tak naprawdę stało się z dziewczętami ze zdjęć. Trzecią bohaterką książki jest Marie, tajna agenta, zwerbowana przez wywiad kierowany właśnie przez Eleanor. Trzy losy kobiet, które się ze sobą splatają, trzy niesamowite historie. Ta książka to opowieść o bohaterstwie, ogromnej odwadze, przyjaźni i miłości mocniejszej niż śmierć.
Autorka świetnie poprowadziła wszystkie trzy historie. Stworzyła niezapomniane bohaterki. Dzięki temu książkę czyta się bardzo dobrze, wciąga od pierwszych stron. Z coraz to nowym śladem, nowo odkrytą tajemnicą chce się wiedzieć co będzie dalej, co przydarzy się bohaterkom. Są one tak dobrze wykreowane, że ciężko było mi stwierdzić, którą lubię najbardziej. U każdej wyraźnie widać co nimi kierowało, że postępowały tak a nie inaczej.
Czytając książkę ma się wrażenie, że odkrywa się niesamowite tajemnice, jest się w środku niezwykłych wydarzeń. Książka ma dobre tempo, dużo się w niej dzieje co jest dodatkowo na plus.
Czy są jakieś minusy? Jak dla mnie nie.
Książka wywołuje wiele emocji. Kończąc ją można mieć wrażenie, że obejrzało się doskonały film. Aż chciałoby się powiedzieć, że to za mało, że chętnie przeczytałoby się więcej. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych książek z tego gatunku jakie miałam okazje czytać. Czy polecam tą książkę? Tak, zdecydowanie. Jest bardzo dobra. Czas spędzony z nią to świetna rozrywka. Mogę śmiało stwierdzić, że ją powinno się przeczytać.
2021-04-09 10:27:24

Skusiła mnie w tej książce inspiracja prawdziwymi wydarzeniami. Powiem szczerze, że takie kuszenia to ja lubię 💚

Bardzo lekko i swobodnie napisana opowieść o kobietach, wojnie, miłości ale przede wszystkim o przyjaźni i zdradzie.

Miałam wrażenie, że opowieść czyta się sama. Wiem, że to nie ,,Igła" czy ,,Kryptonim Kawki" Folletta ale mistrza, jak dla mnie nikt nie pokona. Natomiast jest to książka, która mnie oczarowała. Autorka stworzyła w niej swoisty klimat, taki w który ja jako czytelnik weszłam z wielką przyjemnością.

Podziwiałam odwagę tych kobiet, tak młodych i tak dojrzałych. Wielokrotnie myślałam o tym czy ja dałabym radę na ich miejscu. Przeżywałam razem z nimi to co się działo. Nie potrafiłam czytać bez emocji.

Autorka kupiła mnie swoim stylem, sposobem prowadzenia fabuły... Oddaję również wielki pokłon tłumaczce, Pani Bogumiła Nawrot wykonała ,,kawał" dobrej roboty.

Takie powieści to ja chcę spotykać na swojej drodze 💚Pełne pasji i uczuć, tak głęboko dotykające czytelnika. Do tego pobudzające ciekawość, bo moja przygoda z tą historią się nie skończyła. Na pewno poszukam dodatkowych informacji... Chcę wiedzieć więcej.
2021-05-17 14:35:04

Bardzo długo odkładałam tę lekturę, bowiem potrzebowałam odpowiedniej chwili na tego typu historię. Zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami w czasach II wojny światowej, gwarantowała wiele trudnych emocji.

Nowy Jork, 1946 rok.
Pewnego ranka, Grace znajduje porzuconą walizkę, wewnątrz której znajdują się zdjęcia kilkunastu kobiet. Postanawia poznać ich historię. Dowiaduje się, że to tajne agentki wysłane do okupowanej Europy jako łączniczki i radiotelegrafistki, by wspomagać ruch oporu. Nigdy nie wróciły, a ich losy pozostały tajemnicą.

Londyn, 1943 rok.
Polka żydowskiego pochodzenia Eleanor Trigg, to właścicielka porzuconej walizki i osoba odpowiedzialna za siatkę tajnych agentek. Jedną ze zwerbowanych dziewcząt jest Marie.

"Twoja córka jest powodem, dla którego tu jesteś. Walczysz dla niej o świat, w jakim przyjdzie jej żyć".

Od początku zachwycił mnie styl pisania autorki, lekki i przyjemny w odbiorze oraz niesamowicie barwny i bogaty język.

Wydarzenia poznajemy naprzemiennie z perspektywy trzech głównych bohaterek.
Dowiemy się jak wyglądał proces rekrutacji do agencji, szkolenie i na czym polega praca w terenie, składająca się głównie z akcji sabotażu.
Praca Grace jest równie ważna i szlachetna, choć ma miejsce już po wojnie. Razem z Frankim pomagają emigrantom wojennym w rozpoczęciu życia na nowo.

Było to bardzo ciekawe i odkrywcze dla mnie doświadczenie. Historia przedstawiona przez Pam Jenoff, zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o odwadze, przyjaźni i niezwykłym bohaterstwie dzielnych kobiet, które za wszelką cenę chciały nieść pomoc, ale też i przetrwać.

Bo każdy czas jest odpowiedni, by czynić dobro.
2021-06-07 22:21:10

Książka

Łączniczki z Paryża

Zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami poruszająca historia przyjaźni i zdrady w czasach II wojny światowej.

ŚWIATOWY BESTSELLER!

Manhattan, 1946 rok.
Pewnego ranka, idąc przez halę nowojorskiego dworca kolejowego w drodze do pracy, Grace Healey widzi porzuconą walizkę, wsuniętą pod ławkę. Wiedziona ciekawością, Grace otwiera walizkę i znajduje w niej kilkanaście zdjęć kobiet. Powodowana nagłym impulsem, Grace bierze zdjęcia i pospiesznie opuszcza dworzec.

Wkrótce Grace dowiaduje się, że walizka należała do Eleanor Trigg, kierującej siatką tajnych agentek, wysyłanych z Londynu podczas wojny. Dwanaście z nich trafiło do okupowanej Europy jako łączniczki i radiotelegrafistki, by wspomagać ruch oporu. Nigdy nie wróciły, a ich losy pozostały tajemnicą. Grace postanawia poznać prawdę o kobietach ze zdjęć. I spotyka Marie, młodą matkę, która została agentką. Opowieść o jej niebezpiecznej misji w Europie to niezwykła historia o przyjaźni, męstwie i zdradzie.

Barwnie przedstawiona przez Pam Jenoff historia, zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, rzuca światło na niezwykłe bohaterstwo  dzielnych kobiet-uczestniczek wojny. To fascynująca opowieść o odwadze, przyjaźni i wielkiej determinacji kobiet, które pragnęły wyjść cało nawet z najgroźniejszych sytuacji.   

Pam Jenoff jest amerykańską autorką bestsellerowych powieści. Urodziła się w Maryland. Studiowała w Waszyngtonie na George Washington University, a następnie kontynuowała naukę w Cambridge. Po otrzymaniu tytułu magistra historii w Cambridge przyjęła nominację na specjalną asystentkę Sekretarza Armii. Praca ta stanowiła wyjątkową okazję do uczestniczenia w operacjach prowadzonych na najwyższych szczeblach rządowych. Zajmowała się m.in. organizowaniem pomocy rodzinom ofiar zamachu terrorystycznego na samolot pasażerski linii Pan Am, działaniami w miejscu zamachu bombowego w Oklahoma City czy przygotowywaniem ceremonii upamiętniających 50. rocznicę II wojny światowej. Po kilku latach pracy w Pentagonie Jenoff przeniosła się do Departamentu Stanu. W 1996 roku została skierowana do Konsulatu USA w Krakowie. W czasie pobytu w Polsce ze szczególną uwagą zajmowała się tematem Holocaustu i skomplikowanych relacji polsko-żydowskich, nawiązała też bliskie relacje z ocalałymi. Po zakończeniu służby dyplomatycznej Jenoff podjęła kolejne studia, tym razem prawnicze na Uniwersytecie Pensylwanii. Obecnie skupia się na pisaniu kolejnych książek oraz nauczaniu prawa w Rutgers.

Cena 42,00 PLN
Nasza cena 28,74 PLN
Oszczędzasz 31%
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Łączniczki z Paryża - Jenoff Pam

Tytuł: Łączniczki z Paryża
Autor: Jenoff Pam
Wydawnictwo: Prószyński Media
ISBN: 9788382340938
Tytuł oryginału: The Lost Girls of Paris
Tłumacz: Nawrot Bogumiła
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 448
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Łączniczki z Paryża - Jenoff Pam

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Inspiracją do tej książki były prawdziwe zdarzenia, które miały miejsce w czasach II wojny światowej. Pierwszą bohaterką, którą poznajemy jest młoda dziewczyna Grace, mieszkanka Manhattanu. Jest rok 1946 i Grace na dworcu znajduje walizkę, a w niej fotografie dziewcząt, które mimo wyrzutów sumienia zabiera ze sobą. Po czasie dowiaduje się, że walizka należała do Eleanor Trigg, kobiety która kierowała siatką tajnych agentek podczas II wojny światowej. Okazuje się, że kobiety ze zdjęć zaginęły podczas wojny, prawdopodobnie nie żyją. Grace postanawia odkryć prawdę i dowiedzieć się co tak naprawdę stało się z dziewczętami ze zdjęć. Trzecią bohaterką książki jest Marie, tajna agenta, zwerbowana przez wywiad kierowany właśnie przez Eleanor. Trzy losy kobiet, które się ze sobą splatają, trzy niesamowite historie. Ta książka to opowieść o bohaterstwie, ogromnej odwadze, przyjaźni i miłości mocniejszej niż śmierć.
Autorka świetnie poprowadziła wszystkie trzy historie. Stworzyła niezapomniane bohaterki. Dzięki temu książkę czyta się bardzo dobrze, wciąga od pierwszych stron. Z coraz to nowym śladem, nowo odkrytą tajemnicą chce się wiedzieć co będzie dalej, co przydarzy się bohaterkom. Są one tak dobrze wykreowane, że ciężko było mi stwierdzić, którą lubię najbardziej. U każdej wyraźnie widać co nimi kierowało, że postępowały tak a nie inaczej.
Czytając książkę ma się wrażenie, że odkrywa się niesamowite tajemnice, jest się w środku niezwykłych wydarzeń. Książka ma dobre tempo, dużo się w niej dzieje co jest dodatkowo na plus.
Czy są jakieś minusy? Jak dla mnie nie.
Książka wywołuje wiele emocji. Kończąc ją można mieć wrażenie, że obejrzało się doskonały film. Aż chciałoby się powiedzieć, że to za mało, że chętnie przeczytałoby się więcej. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych książek z tego gatunku jakie miałam okazje czytać. Czy polecam tą książkę? Tak, zdecydowanie. Jest bardzo dobra. Czas spędzony z nią to świetna rozrywka. Mogę śmiało stwierdzić, że ją powinno się przeczytać.
2021-04-09 10:27:24

Skusiła mnie w tej książce inspiracja prawdziwymi wydarzeniami. Powiem szczerze, że takie kuszenia to ja lubię 💚

Bardzo lekko i swobodnie napisana opowieść o kobietach, wojnie, miłości ale przede wszystkim o przyjaźni i zdradzie.

Miałam wrażenie, że opowieść czyta się sama. Wiem, że to nie ,,Igła" czy ,,Kryptonim Kawki" Folletta ale mistrza, jak dla mnie nikt nie pokona. Natomiast jest to książka, która mnie oczarowała. Autorka stworzyła w niej swoisty klimat, taki w który ja jako czytelnik weszłam z wielką przyjemnością.

Podziwiałam odwagę tych kobiet, tak młodych i tak dojrzałych. Wielokrotnie myślałam o tym czy ja dałabym radę na ich miejscu. Przeżywałam razem z nimi to co się działo. Nie potrafiłam czytać bez emocji.

Autorka kupiła mnie swoim stylem, sposobem prowadzenia fabuły... Oddaję również wielki pokłon tłumaczce, Pani Bogumiła Nawrot wykonała ,,kawał" dobrej roboty.

Takie powieści to ja chcę spotykać na swojej drodze 💚Pełne pasji i uczuć, tak głęboko dotykające czytelnika. Do tego pobudzające ciekawość, bo moja przygoda z tą historią się nie skończyła. Na pewno poszukam dodatkowych informacji... Chcę wiedzieć więcej.
2021-05-17 14:35:04

Bardzo długo odkładałam tę lekturę, bowiem potrzebowałam odpowiedniej chwili na tego typu historię. Zainspirowana prawdziwymi zdarzeniami w czasach II wojny światowej, gwarantowała wiele trudnych emocji.

Nowy Jork, 1946 rok.
Pewnego ranka, Grace znajduje porzuconą walizkę, wewnątrz której znajdują się zdjęcia kilkunastu kobiet. Postanawia poznać ich historię. Dowiaduje się, że to tajne agentki wysłane do okupowanej Europy jako łączniczki i radiotelegrafistki, by wspomagać ruch oporu. Nigdy nie wróciły, a ich losy pozostały tajemnicą.

Londyn, 1943 rok.
Polka żydowskiego pochodzenia Eleanor Trigg, to właścicielka porzuconej walizki i osoba odpowiedzialna za siatkę tajnych agentek. Jedną ze zwerbowanych dziewcząt jest Marie.

"Twoja córka jest powodem, dla którego tu jesteś. Walczysz dla niej o świat, w jakim przyjdzie jej żyć".

Od początku zachwycił mnie styl pisania autorki, lekki i przyjemny w odbiorze oraz niesamowicie barwny i bogaty język.

Wydarzenia poznajemy naprzemiennie z perspektywy trzech głównych bohaterek.
Dowiemy się jak wyglądał proces rekrutacji do agencji, szkolenie i na czym polega praca w terenie, składająca się głównie z akcji sabotażu.
Praca Grace jest równie ważna i szlachetna, choć ma miejsce już po wojnie. Razem z Frankim pomagają emigrantom wojennym w rozpoczęciu życia na nowo.

Było to bardzo ciekawe i odkrywcze dla mnie doświadczenie. Historia przedstawiona przez Pam Jenoff, zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o odwadze, przyjaźni i niezwykłym bohaterstwie dzielnych kobiet, które za wszelką cenę chciały nieść pomoc, ale też i przetrwać.

Bo każdy czas jest odpowiedni, by czynić dobro.
2021-06-07 22:21:10


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×