Fatalne kłamstwo
Książka
  • Wydawnictwo: Muza
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka: 2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 39,90 PLN
Nasza cena: 24,74 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Fatalne kłamstwo - Keogh Valerie

Gdy Beth, Megan i Joanne poznały się na londyńskim uniwersytecie, mimo dzielących je różnic szybko stały się nierozłącznymi przyjaciółkami, gotowymi zrobić dla siebie wszystko. Zgodziły się nawet zachować w tajemnicy wstrząsające wydarzenia z pewnej nocy.Teraz są po czterdziestce, każda z nich odniosła sukces w swojej dziedzinie i na swój własny sposób poradziła sobie z tym, co się stało. Jednak sekrety i kłamstwa na każdej z nich odcisnęły swój ślad. Kiedy dręczona wyrzutami sumienia Megan wyjawia wreszcie prawdę o tamtej feralnej nocy sprzed dwudziestu lat, życie trzech kobiet może rozsypać się jak domek z kart. A jest ktoś, kto nie dopuści do tego za wszelką cenę.Znakomicie przemyślana intryga, nieustanne napięcie, zaskakujące zwroty akcji oraz finał, który wprawi czytelnika w osłupienie. Valerie Keogh napisała wstrząsający thriller psychologiczny opowiadający o tym, jak jedno, z pozoru niewinne kłamstwo potrafi poczynić w życiu wielu ludzi prawdziwe spustoszenie."Fatalne kłamstwo" to thriller psychologiczny, którym zachwycą się miłośnicy twórczości Louise Jensen, B.A. Paris and K.L. Slater.Szczegóły: Fatalne kłamstwo - Keogh Valerie

Tytuł: Fatalne kłamstwo
Autor: Keogh Valerie
Wydawnictwo: Muza
ISBN: 9788328716193
Tytuł oryginału: The Three Women
Tłumacz: Bieńkowska Katarzyna
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 304
Format: 13.0x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Fatalne kłamstwo - Keogh Valerie
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Beth, Megan i Joanne - trzy nierozłączne przyjaciółki, które, mimo dzielących je różnic, poznały się na uniwersytecie i przez lata trzymały tej znajomości. Ich przyjaźń przetrwała nie tylko dzięki sympatii, ale także ze względu na łączącą ich tajemnicę dotyczącą tragicznego wydarzenia z nocy po ukończeniu studiów. Niestety, po przekroczeniu czterdziestu lat, demony z przeszłości zaczynają o sobie przypominać i nawet osiągnięty przez wszystkie trzy kobiety sukces i ustatkowane życie nie są w stanie uchronić przed konsekwencjami. Wystarczy wyznanie najprawdziwszej prawdy, by życie każdej kobiety w zastraszającym tempie zamieniło się w koszmar.

“Fatalne kłamstwo” Valerie Keogh to kolejna tegoroczna premiera od wydawnictwa Muza. Kolejna okrzyknięta mianem thrillera, niestety, według mnie, nie do końca spełniająca wymogi fanów gatunku. Nie jest to długa powieść, czyta się ją szybko, choć niekiedy wieje nudą. Za dużo mamy tutaj rozterek głównych bohaterek, za mało akcji, jak dla mnie jest to bardziej dramat, niż thriller. Bo dramatu jest tutaj sporo. Każda z bohaterek doświadcza konsekwencji wyznania prawdy dotyczącej jednego fatalnego kłamstwa sprzed lat. Każda ma coś na sumieniu, choć wydawać by się mogło, że zawiniła wyłącznie jedna osoba. Szambo nagromadzonego brudu zaczyna się wylewać w pewnym momencie i dzieje się tak do samego końca książki. Pozytywnie według mnie wypadło zakończenie, ale epilog zmiażdżył wszystko - pokazał, że nigdy tak naprawdę człowiek nie może być pewny drugiego człowieka, jego zamiarów, planów, nawet jeśli jest jednym z naszych najbliższych i wypada niezwykle przekonująco. Epilog to totalnie połamany kręgosłup moralny, który zmusza do zastanowienia nad ludzką egzystencją.

Książki nie polecam, ani nie odradzam. Zakończenie zrobiło na mnie wrażenie, choć czytałam lepsze, podobały mi się wychodzące na jaw tajemnice, ale ogólnie patrząc powieść to średniak. Sami zdecydujcie, czy chcecie się zapoznać z “Fatalnym kłamstwem”.
2021-04-06 09:07:26

Czy zdajesz sobie sprawę, że jedno kłamstwo może zmienić bieg wydarzeń? Może wpłynąć na przyszłość ludzi, a nawet doprowadzić do śmierci? Wydaje się to niemożliwe, a jednak potrafi mieć rażące i niewyobrażalne skutki …
Beth, Megan i Joanne poznały się na londyńskiej uczelni i szybko się zaprzyjaźniły. Były bardzo różne i chyba to właśnie spowodowało, że trzymały się razem. Były razem, na śmierć i życie. Wydarzenia z pewnego dnia dwadzieścia lat wcześniej połączyły je niesłychaną tajemnicą. Te szokujące wydarzenia, pociągnęły za sobą lawinę nieoczekiwanych skutków. Żadna z przyjaciółek nie zdawała sobie sprawy, jak krzywdzą się wzajemnie. Jaką krzywdę wyrządzają niewinnym osobom, które tak naprawdę niewiele miały wspólnego z wydarzeniami pamiętnej nocy. Minęło dwadzieścia lat i każda z nich ułożyła sobie życie. Wszystkie na swój sposób i wyobrażenie odniosły sukces. I życie pewnie toczyłoby się dalej niepostrzeżenie, gdyby Megan nie ujawniła, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy. Ta spowiedź szokuje przyjaciółki, którym nagle świat się zwala na głowę. Nie dają wiary wyznaniom koleżanki, nie przyjmują tego do wiadomości. Ale jednak muszą się w końcu przełamać i otrząsnąć. Ich życie jest na krawędzi. Jakie skutki wywoła odkrycie tajemnicy i czy dalej łączące je więzy przyjaźni przetrwają? Czy możliwe, aby prawda miała aż tak ogromne znaczenie po dwudziestu latach?
Fatalne kłamstwo to wstrząsający thriller psychologiczny ukazujący tragiczne skutki jednego niewinnego kłamstwa. Autorka przestrzega do czego może doprowadzić frywolność w działaniach i chęć zwrócenia na siebie uwagi. Nie można za wszelką cenę dążyć do tego, aby inni nas zauważali, aby się nami interesowali. Nie zawsze musimy być w centrum wydarzeń. Smutny to obraz, gdyż często daleko posunięte działania są nie do odwrócenia, nie wszystko można naprawić czy przywrócić do stanu poprzedniego.
Powieść czyta się szybko, zresztą napisana jest przyjaznym i prostym językiem, wpadającym w ucho. Częste zwroty wydarzeń i niekończące się tajemnice wzmagają w nas chęć szybkiego dobrnięcia do końca. Autorka umiejętnie steruje emocjami czytelnika, tak aby szybko się nudził i nie próbował przewidzieć zakończenia. A zakończenie? Nieprzewidywalne i niewyobrażalne. Podobał mi się pomysł na fabułę, przemyślany i dopracowany.
Po tej lekturze pojawia się chwila refleksji, jakie skutki może wywołać jedno kłamstwo, czasem niezamierzone, ale wypowiedziane. Warto się zastanowić dwa razy zanim się skłamie. Czy warto kłamać? Może nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa? Coś w tej prawdzie życiowe musi być na rzeczy …
Zachęcam, warto po nią sięgnąć, miłe spędzenie kilku wolnych chwil i cenne wskazówki na przyszłość ...
2021-04-06 12:34:10

"Beth Anderson spojrzała na te dwie dziewczyny, które znała przez ponad pół życia, i westchnęła. Gdyby się nie poznały... Gdyby nie poszła do księgarni uniwersyteckiej akurat tamtego dnia... Gdyby nie zgodziła się pójść z Joanne na kawę... Gdyby Megan nie wybrała się na lunch do tej samej kafejki...
   Ale zdarzyło się właśnie tak i tamto spotkanie przypieczętowało ich los. "


Beth, Joanne i Megan poznały się w czasie studiów i szybko zaprzyjaźniły. Wiele lat później łączy je nie tylko szczególna więź, ale również wspomnienie druzgocącego wydarzenia ze wspólnego wyjazdu. Kiedy prawda o tamtej nocy wychodzi na jaw dochodzi do tragicznych wydarzeń. Do czego będą zdolne kobiety, gdy wszystkie kłamstwa ujrzą światło dzienne?

Świetny thriller psychologiczny, który pokazuje, że traumatyczne wydarzenie może mieć ogromny wpływ na naszą przyszłość. Trzy kobiety, różniące się charakterem i zajmowanym stanowiskiem łączy wspólny mianownik- tajemnice. Jedna noc zmieniła każdą z nich, wpłynęła na obraną przez nich drogę i odcisnęła swoje piętno. W tej książce nic nie jest oczywiste, zwroty akcji nie raz zaskoczą i wprowadzą jeszcze większy zamęt w głowie. Autorka umiejętnie buduje napięcie, które nie pozwala oderwać się od lektury. Zakończenie zaskoczyło mnie tak bardzo, że długo nie mogłam się po nim otrząsnąć.
2021-04-10 00:10:55

Książka

Fatalne kłamstwo

  • Wydawnictwo: Muza
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Gdy Beth, Megan i Joanne poznały się na londyńskim uniwersytecie, mimo dzielących je różnic szybko stały się nierozłącznymi przyjaciółkami, gotowymi zrobić dla siebie wszystko. Zgodziły się nawet zachować w tajemnicy wstrząsające wydarzenia z pewnej nocy.

Teraz są po czterdziestce, każda z nich odniosła sukces w swojej dziedzinie i na swój własny sposób poradziła sobie z tym, co się stało. Jednak sekrety i kłamstwa na każdej z nich odcisnęły swój ślad. Kiedy dręczona wyrzutami sumienia Megan wyjawia wreszcie prawdę o tamtej feralnej nocy sprzed dwudziestu lat, życie trzech kobiet może rozsypać się jak domek z kart. A jest ktoś, kto nie dopuści do tego za wszelką cenę.

Znakomicie przemyślana intryga, nieustanne napięcie, zaskakujące zwroty akcji oraz finał, który wprawi czytelnika w osłupienie. Valerie Keogh napisała wstrząsający thriller psychologiczny opowiadający o tym, jak jedno, z pozoru niewinne kłamstwo potrafi poczynić w życiu wielu ludzi prawdziwe spustoszenie.

"Fatalne kłamstwo" to thriller psychologiczny, którym zachwycą się miłośnicy twórczości Louise Jensen, B.A. Paris and K.L. Slater.

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 24,74 PLN
Oszczędzasz 37%
Wysyłka: 2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Fatalne kłamstwo - Keogh Valerie

Tytuł: Fatalne kłamstwo
Autor: Keogh Valerie
Wydawnictwo: Muza
ISBN: 9788328716193
Tytuł oryginału: The Three Women
Tłumacz: Bieńkowska Katarzyna
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 304
Format: 13.0x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Fatalne kłamstwo - Keogh Valerie

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Beth, Megan i Joanne - trzy nierozłączne przyjaciółki, które, mimo dzielących je różnic, poznały się na uniwersytecie i przez lata trzymały tej znajomości. Ich przyjaźń przetrwała nie tylko dzięki sympatii, ale także ze względu na łączącą ich tajemnicę dotyczącą tragicznego wydarzenia z nocy po ukończeniu studiów. Niestety, po przekroczeniu czterdziestu lat, demony z przeszłości zaczynają o sobie przypominać i nawet osiągnięty przez wszystkie trzy kobiety sukces i ustatkowane życie nie są w stanie uchronić przed konsekwencjami. Wystarczy wyznanie najprawdziwszej prawdy, by życie każdej kobiety w zastraszającym tempie zamieniło się w koszmar.

“Fatalne kłamstwo” Valerie Keogh to kolejna tegoroczna premiera od wydawnictwa Muza. Kolejna okrzyknięta mianem thrillera, niestety, według mnie, nie do końca spełniająca wymogi fanów gatunku. Nie jest to długa powieść, czyta się ją szybko, choć niekiedy wieje nudą. Za dużo mamy tutaj rozterek głównych bohaterek, za mało akcji, jak dla mnie jest to bardziej dramat, niż thriller. Bo dramatu jest tutaj sporo. Każda z bohaterek doświadcza konsekwencji wyznania prawdy dotyczącej jednego fatalnego kłamstwa sprzed lat. Każda ma coś na sumieniu, choć wydawać by się mogło, że zawiniła wyłącznie jedna osoba. Szambo nagromadzonego brudu zaczyna się wylewać w pewnym momencie i dzieje się tak do samego końca książki. Pozytywnie według mnie wypadło zakończenie, ale epilog zmiażdżył wszystko - pokazał, że nigdy tak naprawdę człowiek nie może być pewny drugiego człowieka, jego zamiarów, planów, nawet jeśli jest jednym z naszych najbliższych i wypada niezwykle przekonująco. Epilog to totalnie połamany kręgosłup moralny, który zmusza do zastanowienia nad ludzką egzystencją.

Książki nie polecam, ani nie odradzam. Zakończenie zrobiło na mnie wrażenie, choć czytałam lepsze, podobały mi się wychodzące na jaw tajemnice, ale ogólnie patrząc powieść to średniak. Sami zdecydujcie, czy chcecie się zapoznać z “Fatalnym kłamstwem”.
2021-04-06 09:07:26

Czy zdajesz sobie sprawę, że jedno kłamstwo może zmienić bieg wydarzeń? Może wpłynąć na przyszłość ludzi, a nawet doprowadzić do śmierci? Wydaje się to niemożliwe, a jednak potrafi mieć rażące i niewyobrażalne skutki …
Beth, Megan i Joanne poznały się na londyńskiej uczelni i szybko się zaprzyjaźniły. Były bardzo różne i chyba to właśnie spowodowało, że trzymały się razem. Były razem, na śmierć i życie. Wydarzenia z pewnego dnia dwadzieścia lat wcześniej połączyły je niesłychaną tajemnicą. Te szokujące wydarzenia, pociągnęły za sobą lawinę nieoczekiwanych skutków. Żadna z przyjaciółek nie zdawała sobie sprawy, jak krzywdzą się wzajemnie. Jaką krzywdę wyrządzają niewinnym osobom, które tak naprawdę niewiele miały wspólnego z wydarzeniami pamiętnej nocy. Minęło dwadzieścia lat i każda z nich ułożyła sobie życie. Wszystkie na swój sposób i wyobrażenie odniosły sukces. I życie pewnie toczyłoby się dalej niepostrzeżenie, gdyby Megan nie ujawniła, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy. Ta spowiedź szokuje przyjaciółki, którym nagle świat się zwala na głowę. Nie dają wiary wyznaniom koleżanki, nie przyjmują tego do wiadomości. Ale jednak muszą się w końcu przełamać i otrząsnąć. Ich życie jest na krawędzi. Jakie skutki wywoła odkrycie tajemnicy i czy dalej łączące je więzy przyjaźni przetrwają? Czy możliwe, aby prawda miała aż tak ogromne znaczenie po dwudziestu latach?
Fatalne kłamstwo to wstrząsający thriller psychologiczny ukazujący tragiczne skutki jednego niewinnego kłamstwa. Autorka przestrzega do czego może doprowadzić frywolność w działaniach i chęć zwrócenia na siebie uwagi. Nie można za wszelką cenę dążyć do tego, aby inni nas zauważali, aby się nami interesowali. Nie zawsze musimy być w centrum wydarzeń. Smutny to obraz, gdyż często daleko posunięte działania są nie do odwrócenia, nie wszystko można naprawić czy przywrócić do stanu poprzedniego.
Powieść czyta się szybko, zresztą napisana jest przyjaznym i prostym językiem, wpadającym w ucho. Częste zwroty wydarzeń i niekończące się tajemnice wzmagają w nas chęć szybkiego dobrnięcia do końca. Autorka umiejętnie steruje emocjami czytelnika, tak aby szybko się nudził i nie próbował przewidzieć zakończenia. A zakończenie? Nieprzewidywalne i niewyobrażalne. Podobał mi się pomysł na fabułę, przemyślany i dopracowany.
Po tej lekturze pojawia się chwila refleksji, jakie skutki może wywołać jedno kłamstwo, czasem niezamierzone, ale wypowiedziane. Warto się zastanowić dwa razy zanim się skłamie. Czy warto kłamać? Może nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa? Coś w tej prawdzie życiowe musi być na rzeczy …
Zachęcam, warto po nią sięgnąć, miłe spędzenie kilku wolnych chwil i cenne wskazówki na przyszłość ...
2021-04-06 12:34:10

"Beth Anderson spojrzała na te dwie dziewczyny, które znała przez ponad pół życia, i westchnęła. Gdyby się nie poznały... Gdyby nie poszła do księgarni uniwersyteckiej akurat tamtego dnia... Gdyby nie zgodziła się pójść z Joanne na kawę... Gdyby Megan nie wybrała się na lunch do tej samej kafejki...
   Ale zdarzyło się właśnie tak i tamto spotkanie przypieczętowało ich los. "


Beth, Joanne i Megan poznały się w czasie studiów i szybko zaprzyjaźniły. Wiele lat później łączy je nie tylko szczególna więź, ale również wspomnienie druzgocącego wydarzenia ze wspólnego wyjazdu. Kiedy prawda o tamtej nocy wychodzi na jaw dochodzi do tragicznych wydarzeń. Do czego będą zdolne kobiety, gdy wszystkie kłamstwa ujrzą światło dzienne?

Świetny thriller psychologiczny, który pokazuje, że traumatyczne wydarzenie może mieć ogromny wpływ na naszą przyszłość. Trzy kobiety, różniące się charakterem i zajmowanym stanowiskiem łączy wspólny mianownik- tajemnice. Jedna noc zmieniła każdą z nich, wpłynęła na obraną przez nich drogę i odcisnęła swoje piętno. W tej książce nic nie jest oczywiste, zwroty akcji nie raz zaskoczą i wprowadzą jeszcze większy zamęt w głowie. Autorka umiejętnie buduje napięcie, które nie pozwala oderwać się od lektury. Zakończenie zaskoczyło mnie tak bardzo, że długo nie mogłam się po nim otrząsnąć.
2021-04-10 00:10:55Podobne do: Fatalne kłamstwo - Keogh Valerie


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×