Nie będę wisiał ukrzyżowany 30 lat punk rocka na Dolnym Śląsku

Książka

Nie będę wisiał ukrzyżowany
30 lat punk rocka na Dolnym Śląsku

  • Wydawnictwo: ATUT
  • ISBN: 978-83-7432-307-9
  • Ilość stron: 212
  • Format: 22.0x22.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 38,28 PLN
Nasza cena 27,34 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 38,28 PLN
Nasza cena 27,34 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Nie będę wisiał ukrzyżowany - Michalak Jakub

U zarania ruchu nie było wyraźnych ideologicznych podziałów. Muzyka punkrockowa fascynowała różnych ludzi. Nie będziemy się oszukiwać, że wszyscy byli świadomi. Był taki koleś "Rocker", słuchał kapel przypisanych rockersom, ale punk też go kręcił. Inni ludzie po prostu obcinali włosy, bo moda na punk była od nich silniejsza. Wśród nas wielu było ekshipisów, którzy uważnie słuchali tekstów punkrockowych i nierzadko utożsamiali się z nimi. Tak było choćby w wypadku kultowego "Chrystusa" wrocławskich Zwłok.

Wszystkich łączyła muzyka. Punka się słuchało, jadło się go i połykało. Tak. Na początku nie było analiz. One pojawiły się dopiero po dwóch, trzech latach. Ludzie nie mieli początkowo świadomości, o czym śpiewa Dead Kennedys i że przesłanie jest równie ważne jak sam wygląd.

Nieskromnie mogę powiedzieć, że z Radkiem Janowskim nauczyliśmy ludzi słuchać muzyki, na początku punkrockowej, ale także nowej fali, awangardy itp.. Otwieraliśmy im głowy na nowe klimaty. Możesz się śmiać, ale w tamtych czasach... Dawaliśmy im światło. Ludzie, którzy zetknęli się z taką muzyką, nigdy nie stali się źli do końca. Próbowali zrobić coś alternatywnego w życiu. I o to chodziło. Często dzieki tej muzyce wychodzili z życiowych zakrętów. Nie wszyscy, bo nie byliśmy przecież Jezusami Chrystusami.

Ale gdy słyszę teraz opinie, że punk rock wyzwala przemoc, jestem wściekły. Zawsze będę mówił, że muzyka łagodzi obyczaje. Dzieci pogujące pod sceną, słuchając UK Subs, Cockney Rejects czy Damned, to ma być zło całego świata? Przecież to jest super. Taki czysty upust energii.


Szczegóły: Nie będę wisiał ukrzyżowany - Michalak Jakub

Tytuł: Nie będę wisiał ukrzyżowany
Podtytuł: 30 lat punk rocka na Dolnym Śląsku
Autor: Michalak Jakub
Wydawnictwo: ATUT
Kod paskowy: 9788374323079
ISBN: 978-83-7432-307-9
Języki: polski
Ilość stron: 212
Format: 22.0x22.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.492 kg


Recenzje: Nie będę wisiał ukrzyżowany - Michalak Jakub

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×