Zło kryje się w mroku
Książka
  • Wydawnictwo: Filia
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena detaliczna 42,90 PLN
Nasza cena: 28,36 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Zło kryje się w mroku - Donlea Charlie

PRAWDĘ ŁATWO PRZEOCZYĆ, NAWET GDY MAMY JĄ TUŻ PRZED SOBĄ.Rory Moore, rekonstruktorka sądowa, rzuca światło na nierozwiązane sprawy zabójstw sprzed lat, łącząc szczegóły z miejsca zbrodni, które przeoczyli inni śledczy.Sprawca o pseudonimie Złodziej nie pozostawił po sobie ciał ani żadnych wskazówek – do czasu, gdy policja otrzymała przesyłkę od tajemniczej Angeli Mitchell. Ale kobieta zniknęła, zanim zdołano ją przesłuchać.Czterdzieści lat później seryjny morderca ma zostać zwolniony warunkowo.Rory zaczyna rekonstruować ostatnie dni życia Angeli. Łącząc przeszłość z teraźniejszością, Rory odkrywa mroczną prawdę. Okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka. Nawet Rory nie jest na nią przygotowana…

Szczegóły: Zło kryje się w mroku - Donlea Charlie

Tytuł: Zło kryje się w mroku
Autor: Donlea Charlie
Wydawnictwo: Filia
Seria: Mroczna strona
ISBN: 9788381954532
Tytuł oryginału: Some choose darkness
Tłumacz: Napieralski Adrian
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 400
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Zło kryje się w mroku - Donlea Charlie
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Jeśli lubicie kryminały w połączeniu z thrillerem to ta książka jest dla was. Czytałam Dom samobójców tego autora, który jest tomem drugim cyklu Rory Moore/Lane Phillips.

Rory Moore to rekonstruktorka sądowa. Przyjmuje sprawę młodej dziewczyny, która zostaje zamordowana a sprawca nieodnaleziony. Sprawy komplikują się gdy umiera ojciec Rory. Frank był adwokatem człowieka zwanego "Złodziejem", który był podejrzany o zabójstwa kobiet w Chicago. Jednak skazano go na 60 lat za zabójstwo żony? Rory przejmuje sprawę ojca. Odkrywa jednak, że nie będzie to łatwa sprawa. Kim jest Złodziej? Rekonstruując życie i śmierć Angeli jego żony odkrywa szokującą prawdę. Prawda jest zaskakująca ale sprawia, że Rory odkrywa brakujące elementy własnego dzieciństwa. Kim był tak naprawdę je ojciec? Jaką prawdę odkryje?

Autor bardzo powoli dawkuje nam atrakcje. Początkowo wydawać się może nudna. Książka pisana jest w dwóch płaszczyznach czasowych: dawniej i dziś. Wątki poznajemy nie tylko z punktu widzenia Rory, ale także Angeli, Franka czy innych postaci. Sprawia to, że mamy zupełnie inne spojrzenie na historię. Styl autora jest specyficzny nie każdym może się spodobać. To druga książka tego autora, jaką czytałam, i muszę przyznać, że obie wywarły na mnie pozytywne wrażenie.

Postacie są świetnie wykreowane. Sama główna bohaterka Rory to dość specyficzna osoba. W tej książce mamy przybliżoną historię jej samej. Wiemy kim byli jej rodzice, prawdziwi rodzice, nie ci, co ją wychwali. Wiemy ska wzięły jej się specyficzne natręctwa i muszę przyznać, że to duży plus tej postaci. Fabuła książki dobrze pomyślana, są mankamenty, ale nie wpływają na ogólną ocenę książki.

Książka jest też podzielona na części: ZŁODZIEJ, REKONSTRUKCJA, DOM NA FARMIE oraz WYBÓR. Jest to świetny manewr. Każda z części dotyczy innej części historii i tworzy niejako elementy puzzli. Każdy do siebie pasuje, i tworzy jedną świetnie wymyślona historię. "Zło kryje się w mroku" to nie tylko świetny kryminał, ale także świetnie skonstruowany thriller psychologiczny. Polecam zarówno "Zło kryje się w mroku" jak i dalszą część "Dom samobójców"
2021-04-26 15:21:43

Świetnie napisany thriller, który wciąga w swój świat od początku aż do zaskakującego finału. Historia Rory, która jest rekonstruktorem sądowym i jej nowej sprawy. A także sprawy, którą musiała przejąć po ojcu. Dzięki pokazaniu teraźniejszości i przeszłości możemy poznać całokształt sprawy słynnego Złodzieja. Jestem nią zachwycona i polecam każdemu;) 2021-04-27 17:20:39

Kolejna książka autora, na którą wyczekiwałam i kolejna tak dobra i trzymająca w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. W tej po raz kolejny spotkamy się z duetem Rory Moore, która jest rekonstruktora sądową oraz Z Lane Philipsem.

W tej powieści mamy zbrodnie sprzed 40 lat, która po latach postanawia wrócić i daje o sobie znać. Ja uwielbiam takie thrillery! Jestem fanką historii sprzed lat, które mają jeszcze większą tajemnicę i które jeszcze ciężej jest rozwikłać. Rory Moore chce rzucić światło na sprawę Angeli. Rekonstruktora ma niesamowity dar łączenia faktów i rzucania światła na elementy sprawy, które inni pominęli lub uznali za nieistotne. Czy uda jej się odkryć coś w sprawie sprzed 40 lat? Zdecydowanie tak! Autor powoli buduje napięciu, odkrywa przed nami kolejny karty, a my coraz głębiej wchodzimy w tę genialnie zbudowaną fabułę! Od książki ciężko jest się oderwać! Uwierzcie mi, jak zaczniecie ją czytać, to zdecydowanie nie będziecie w stanie jej odłożyć. Do tego zakończenie naprawdę zaskakuje!

Ja już wyczekuje na kolejne książki autora i jestem pewna, że będą tak samo dobre jak te, które już się ukazały! Polecam!
2021-04-29 12:26:28

"Zło kryje się w mroku" jest początkiem cyklu thrillerów kryminalnych z Rory Moore i Lane Phillips, których poznałam w "Domu samobójców".

Porządkując sprawy w kancelarii po swoim zmarłym ojcu rekonstruktorka sądowa Rory Moore, wpada na trop seryjnego mordercy o pseudonimie Złodziej, który po czterdziestu latach ma opuścić więzienie.
W latach siedemdziesiątych napadał on na młode kobiety, porywał je i dusił. Dwudziestodziewięcioletnia wówczas Angela Michell odkryła, kto stoi za serią porwań i niedługo potem sama zaginęła bez śladu. Czy stała się kolejną ofiarą Złodzieja? Na to pytanie odpowiedzi poszuka Rory.
Rekonstruując ostatnie dni życia kobiety, dojdzie do bardzo zaskakujących wniosków.

Początek otwiera kilka wątków, więc może to spowodować niewielki chaos, choć niewątpliwie wszystko, co zostało czytelnikowi przedstawione, wzbudza ciekawość, a historia, która wciąga od pierwszych stron to dobry prognostyk. Dwie płaszczyzny czasowe przedstawiają wszystkie wydarzenia, pozwalając na uzyskanie szerszej perspektywy. Jedna z nich oscyluje wokół osoby Angeli Michell, która zaginęła czterdzieści lat temu, druga dzieje się współcześnie i stanowi próbę odpowiedzi na pytanie: co stało się z Angelą? Obie te płaszczyzny łączy osoba mordercy.

Z ogromnym zainteresowaniem poznawałam tę historię, a atmosfera napięcia towarzyszyła mi na każdym kroku. Była ona znacznie ciekawsza i bardziej złożona, niż początkowo zakładałam, a zakończenie okazało się totalnie nieprzewidywalne i szokujące.
2021-05-19 20:14:56

„Dom samobójców” okazał się rewelacyjną lekturą, więc z chęcią ponownie zagłębiłam się w losy rekonstruktorki sądowej, Rory Moore i jej partnera, Lane’a Philipsa.

Połączone postaciami głównych bohaterów powieści stanowią o zupełnie odrębnych intrygach, dlatego też nie ma znaczenia kolejność czytanych tomów, a jak się okazuje to „Zło kryje się w mroku” jest tym pierwszym w cyklu.

Tym razem Rory podejmuje się wyjaśnienia sprawy uduszenia młodej kobiety, jednak komplikacje w jej życiu osobistym po śmierci ojca i koniecznością uporządkowania spraw związanych z prowadzoną przez niego kancelarią adwokacką, kierują ją w inną stronę. Tajemnicza sprawa seryjnego mordercy, Złodzieja, który po czterdziestu latach ma wyjść na zwolnienie warunkowe angażuje ją bez reszty.

Czym tak naprawdę dla Złodzieja zajmował się jej ojciec? Jaką tajemnicę skrywał?

Tropy prowadzą ją w przeszłość, do kobiety, która przyczyniła się przed laty do ujęcia Złodzieja. Rory odczuwa dziwną więź z Angelą, pod względem osobowościowym są niemal równie osobliwe. To co Rory odkryje przewróci całe jej życie do góry nogami.

Lektura powieści okazała się równie rewelacyjna jak i „Domu samobójców” i choć tym razem bardziej zagłębiamy się w sprawy osobiste Rory, to intryga, którą serwuje nam autor, jest autentycznie fascynująca. Z olbrzymim napięciem przyglądałam się sprawie Złodzieja, jednak to historia sprzed lat, której konsekwencje miały wpływ i na bieżące wydarzenia, pochłonęła mnie bez reszty. Autor ma umiejętność tworzenia tak niesztampowej, oryginalnej fabuły, że z niecierpliwością wyczekuję kolejnej książki z tego cyklu.
2021-06-18 11:13:26

Książka

Zło kryje się w mroku

  • Wydawnictwo: Filia
  • Oprawa: Miękka

PRAWDĘ ŁATWO PRZEOCZYĆ, NAWET GDY MAMY JĄ TUŻ PRZED SOBĄ.

Rory Moore, rekonstruktorka sądowa, rzuca światło na nierozwiązane sprawy zabójstw sprzed lat, łącząc szczegóły z miejsca zbrodni, które przeoczyli inni śledczy.

Sprawca o pseudonimie Złodziej nie pozostawił po sobie ciał ani żadnych wskazówek – do czasu, gdy policja otrzymała przesyłkę od tajemniczej Angeli Mitchell. Ale kobieta zniknęła, zanim zdołano ją przesłuchać.

Czterdzieści lat później seryjny morderca ma zostać zwolniony warunkowo.

Rory zaczyna rekonstruować ostatnie dni życia Angeli. Łącząc przeszłość z teraźniejszością, Rory odkrywa mroczną prawdę. Okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka. Nawet Rory nie jest na nią przygotowana…


Cena 42,90 PLN
Nasza cena 28,36 PLN
Oszczędzasz 33%
Wysyłka: 1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Zło kryje się w mroku - Donlea Charlie

Tytuł: Zło kryje się w mroku
Autor: Donlea Charlie
Wydawnictwo: Filia
Seria: Mroczna strona
ISBN: 9788381954532
Tytuł oryginału: Some choose darkness
Tłumacz: Napieralski Adrian
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 400
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Zło kryje się w mroku - Donlea Charlie

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Jeśli lubicie kryminały w połączeniu z thrillerem to ta książka jest dla was. Czytałam Dom samobójców tego autora, który jest tomem drugim cyklu Rory Moore/Lane Phillips.

Rory Moore to rekonstruktorka sądowa. Przyjmuje sprawę młodej dziewczyny, która zostaje zamordowana a sprawca nieodnaleziony. Sprawy komplikują się gdy umiera ojciec Rory. Frank był adwokatem człowieka zwanego "Złodziejem", który był podejrzany o zabójstwa kobiet w Chicago. Jednak skazano go na 60 lat za zabójstwo żony? Rory przejmuje sprawę ojca. Odkrywa jednak, że nie będzie to łatwa sprawa. Kim jest Złodziej? Rekonstruując życie i śmierć Angeli jego żony odkrywa szokującą prawdę. Prawda jest zaskakująca ale sprawia, że Rory odkrywa brakujące elementy własnego dzieciństwa. Kim był tak naprawdę je ojciec? Jaką prawdę odkryje?

Autor bardzo powoli dawkuje nam atrakcje. Początkowo wydawać się może nudna. Książka pisana jest w dwóch płaszczyznach czasowych: dawniej i dziś. Wątki poznajemy nie tylko z punktu widzenia Rory, ale także Angeli, Franka czy innych postaci. Sprawia to, że mamy zupełnie inne spojrzenie na historię. Styl autora jest specyficzny nie każdym może się spodobać. To druga książka tego autora, jaką czytałam, i muszę przyznać, że obie wywarły na mnie pozytywne wrażenie.

Postacie są świetnie wykreowane. Sama główna bohaterka Rory to dość specyficzna osoba. W tej książce mamy przybliżoną historię jej samej. Wiemy kim byli jej rodzice, prawdziwi rodzice, nie ci, co ją wychwali. Wiemy ska wzięły jej się specyficzne natręctwa i muszę przyznać, że to duży plus tej postaci. Fabuła książki dobrze pomyślana, są mankamenty, ale nie wpływają na ogólną ocenę książki.

Książka jest też podzielona na części: ZŁODZIEJ, REKONSTRUKCJA, DOM NA FARMIE oraz WYBÓR. Jest to świetny manewr. Każda z części dotyczy innej części historii i tworzy niejako elementy puzzli. Każdy do siebie pasuje, i tworzy jedną świetnie wymyślona historię. "Zło kryje się w mroku" to nie tylko świetny kryminał, ale także świetnie skonstruowany thriller psychologiczny. Polecam zarówno "Zło kryje się w mroku" jak i dalszą część "Dom samobójców"
2021-04-26 15:21:43

Świetnie napisany thriller, który wciąga w swój świat od początku aż do zaskakującego finału. Historia Rory, która jest rekonstruktorem sądowym i jej nowej sprawy. A także sprawy, którą musiała przejąć po ojcu. Dzięki pokazaniu teraźniejszości i przeszłości możemy poznać całokształt sprawy słynnego Złodzieja. Jestem nią zachwycona i polecam każdemu;) 2021-04-27 17:20:39

Kolejna książka autora, na którą wyczekiwałam i kolejna tak dobra i trzymająca w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. W tej po raz kolejny spotkamy się z duetem Rory Moore, która jest rekonstruktora sądową oraz Z Lane Philipsem.

W tej powieści mamy zbrodnie sprzed 40 lat, która po latach postanawia wrócić i daje o sobie znać. Ja uwielbiam takie thrillery! Jestem fanką historii sprzed lat, które mają jeszcze większą tajemnicę i które jeszcze ciężej jest rozwikłać. Rory Moore chce rzucić światło na sprawę Angeli. Rekonstruktora ma niesamowity dar łączenia faktów i rzucania światła na elementy sprawy, które inni pominęli lub uznali za nieistotne. Czy uda jej się odkryć coś w sprawie sprzed 40 lat? Zdecydowanie tak! Autor powoli buduje napięciu, odkrywa przed nami kolejny karty, a my coraz głębiej wchodzimy w tę genialnie zbudowaną fabułę! Od książki ciężko jest się oderwać! Uwierzcie mi, jak zaczniecie ją czytać, to zdecydowanie nie będziecie w stanie jej odłożyć. Do tego zakończenie naprawdę zaskakuje!

Ja już wyczekuje na kolejne książki autora i jestem pewna, że będą tak samo dobre jak te, które już się ukazały! Polecam!
2021-04-29 12:26:28

"Zło kryje się w mroku" jest początkiem cyklu thrillerów kryminalnych z Rory Moore i Lane Phillips, których poznałam w "Domu samobójców".

Porządkując sprawy w kancelarii po swoim zmarłym ojcu rekonstruktorka sądowa Rory Moore, wpada na trop seryjnego mordercy o pseudonimie Złodziej, który po czterdziestu latach ma opuścić więzienie.
W latach siedemdziesiątych napadał on na młode kobiety, porywał je i dusił. Dwudziestodziewięcioletnia wówczas Angela Michell odkryła, kto stoi za serią porwań i niedługo potem sama zaginęła bez śladu. Czy stała się kolejną ofiarą Złodzieja? Na to pytanie odpowiedzi poszuka Rory.
Rekonstruując ostatnie dni życia kobiety, dojdzie do bardzo zaskakujących wniosków.

Początek otwiera kilka wątków, więc może to spowodować niewielki chaos, choć niewątpliwie wszystko, co zostało czytelnikowi przedstawione, wzbudza ciekawość, a historia, która wciąga od pierwszych stron to dobry prognostyk. Dwie płaszczyzny czasowe przedstawiają wszystkie wydarzenia, pozwalając na uzyskanie szerszej perspektywy. Jedna z nich oscyluje wokół osoby Angeli Michell, która zaginęła czterdzieści lat temu, druga dzieje się współcześnie i stanowi próbę odpowiedzi na pytanie: co stało się z Angelą? Obie te płaszczyzny łączy osoba mordercy.

Z ogromnym zainteresowaniem poznawałam tę historię, a atmosfera napięcia towarzyszyła mi na każdym kroku. Była ona znacznie ciekawsza i bardziej złożona, niż początkowo zakładałam, a zakończenie okazało się totalnie nieprzewidywalne i szokujące.
2021-05-19 20:14:56

„Dom samobójców” okazał się rewelacyjną lekturą, więc z chęcią ponownie zagłębiłam się w losy rekonstruktorki sądowej, Rory Moore i jej partnera, Lane’a Philipsa.

Połączone postaciami głównych bohaterów powieści stanowią o zupełnie odrębnych intrygach, dlatego też nie ma znaczenia kolejność czytanych tomów, a jak się okazuje to „Zło kryje się w mroku” jest tym pierwszym w cyklu.

Tym razem Rory podejmuje się wyjaśnienia sprawy uduszenia młodej kobiety, jednak komplikacje w jej życiu osobistym po śmierci ojca i koniecznością uporządkowania spraw związanych z prowadzoną przez niego kancelarią adwokacką, kierują ją w inną stronę. Tajemnicza sprawa seryjnego mordercy, Złodzieja, który po czterdziestu latach ma wyjść na zwolnienie warunkowe angażuje ją bez reszty.

Czym tak naprawdę dla Złodzieja zajmował się jej ojciec? Jaką tajemnicę skrywał?

Tropy prowadzą ją w przeszłość, do kobiety, która przyczyniła się przed laty do ujęcia Złodzieja. Rory odczuwa dziwną więź z Angelą, pod względem osobowościowym są niemal równie osobliwe. To co Rory odkryje przewróci całe jej życie do góry nogami.

Lektura powieści okazała się równie rewelacyjna jak i „Domu samobójców” i choć tym razem bardziej zagłębiamy się w sprawy osobiste Rory, to intryga, którą serwuje nam autor, jest autentycznie fascynująca. Z olbrzymim napięciem przyglądałam się sprawie Złodzieja, jednak to historia sprzed lat, której konsekwencje miały wpływ i na bieżące wydarzenia, pochłonęła mnie bez reszty. Autor ma umiejętność tworzenia tak niesztampowej, oryginalnej fabuły, że z niecierpliwością wyczekuję kolejnej książki z tego cyklu.
2021-06-18 11:13:26Podobne do: Zło kryje się w mroku - Donlea Charlie


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×