Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019
Podręcznik
Wysyłka: Jutro (piątek 2021-10-29)
Sugerowana cena detaliczna 58,23 PLN
Nasza cena: 50,38 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019 - Anna Kryczyńska-Pham

Cykl podręczników Effekt jest przeznaczony zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego (części: 1, 2, 3 i 4), jak i kontynuujących ją po szkole podstawowej (części: 2, 3, 4 i 5). Jest w pełni zgodny z wymaganiami nowej podstawy programowej z 2018 r. i prowadzi do osiągnięcia poziomu A2+/B1.Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Effekt jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Zgodnie z tymi założeniami cykl Effekt – poprzez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych – umożliwia uczniom realizowanie różnych, właściwych dla danej sytuacji celów komunikacyjnych (np. kupowanie biletów do kina; obsługiwanie biletomatu; przyjmowanie i odrzucanie zaproszenia; pytanie o radę; udzielanie porad; doradzanie przy wyborze ubrania; korzystanie z usług bankowych itp.). Podręcznik  Effekt skutecznie uczy porozumiewania się w języku niemieckim w sytuacjach dnia codziennego.Cykl Effekt promuje postawę autonomiczną, przygotowując ucznia do samodzielności w procesie uczenia się. Indywidualizacji nauczania sprzyjają takie działy, jak Sprachtraining, Tymeks Blog oraz bogate materiały fakultatywne zawarte w dodatku Extras, umożliwiające  m.in. pogłębienie znajomości języka niemieckiego tym uczniom, którzy opanowali już materiał lekcyjny.W podręczniku Effekt 4 znajduje się 7 rozdziałów:

1. Powtórzeniowy Wiederholung.

2. Rund ums Wohnen.

3. Schulleben.

4. Kochkunst.

5. Beziehungen.

6. Arbeitswelt.

7. Reisen.Tematy tekstów w podręczniku Effekt są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie aktualnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie tekstów użytkowych, tj. e-maili, SMS-ów, wpisów na forum, formularzy, kartek pocztowych, artykułów do gazetki szkolnej, wpisów na blogu, dialogów i opowiadań itp. Dzięki temu uczeń nie tylko poznaje współczesne niemieckie słownictwo, lecz także uczy się posługiwania nim na co dzień.Włączenie w proces dydaktyczny stałego elementu każdego rozdziału, czyli Tymeks Blog – internetowego pamiętnika nastolatka uczącego się języka niemieckiego – oraz osadzenie tekstów w realiach krajów niemieckojęzycznych zapewnia podręcznikowi Effekt nauczanie języka oparte na międzykulturowości.Uczniowie poznają kulturę, tradycje i zwyczaje krajów DACHL, a dzięki bohaterowi bloga – odkrywają je w odniesieniu do polskich realiów.Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści i powracanie do zagadnień poruszonych wcześniej – w celu ich utrwalenia i poszerzenia. Dzięki takiemu układowi podręcznika uczniowie mają możliwość stopniowego przyswajania wiedzy i utrwalania poznanych wcześniej zagadnień.Podręcznik jest podzielony na siedem rozdziałów. Nagrania do podręcznika dostępne będą za pomocą kodu QR.Stałe elementy rozdziału:

- Strona działowa – zawiera krótkie zadanie na rozumienie ze słuchu, wprowadzające uczniów w tematykę danego rozdziału. Ponadto na tej stronie zostały zamieszczone cele lekcji.

- Trzy podrozdziały – każdy podrozdział jest przeznaczony do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych.

- Grammatik – wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wraz z przykładami ich użycia i wzorami odmian.

- Aktiver Wortschatz – spis słownictwa, wyrażeń i zwrotów przeznaczonych do aktywnego opanowania.

- Sprachtraining – trening sprawności językowych, dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko powtórzyć omówione zagadnienia, lecz również poszerzyć swoją wiedzę. Trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, mówienie i pisanie. W zależności od potrzeb uczniów te zadania mogą być realizowane w klasie lub w domu, mogą też stanowić materiał dodatkowy dla chętnych uczniów i zostać nagrodzone przez nauczyciela wyższą oceną.

- Test rozdziałowy – zawiera bardzo zróżnicowane zadania, dzięki czemu umożliwia powtórzenie zdobytej wiedzy i sprawdzenie stopnia jej opanowania.

- Tymeks Blog – internetowy pamiętnik polskiego nastolatka uczącego się języka niemieckiego i korespondującego z przyjaciółmi w Niemczech.Na końcu podręcznika znajdują się materiały dodatkowe, tzw. Extras, w skład których wchodzą:

- Lekcje realio- i kulturoznawcze poświęcone takim zagadnieniom, jak: najpopularniejszy niemiecki szlak turystyczny Romantische Straße – wiodący od Bawarii po Badenię-Wirtembergię; targi w Niemczech; zwyczaje związane z obchodzeniem Zielonych Świątek; położenie geograficzne Niemiec.

- Sprachtraining – trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe; obejmuje całość zagadnień leksykalno-gramatycznych omówionych w podręczniku, dzięki czemu stanowi optymalny materiał powtórzeniowy dla uczniów.

- Nützliche Wendungen – lista środków leksykalnych umożliwiających uczniom porozumiewanie się w podstawowych sytuacjach wymagających użycia języka niemieckiego.

- Grammatik – tablice zbiorcze, zawierające wszystkie zagadnienia gramatyczne zrealizowane w danej części podręcznika.

- Fotos – zbiór zadań rozwijających sprawność mówienia. Każde zadanie zawiera materiał ilustracyjny skorelowany z tematyką rozdziału, do którego się odnosi.

- Propozycje projektów, których tematyka jest skorelowana z materiałem zrealizowanym w danym rozdziale podręcznika.

- Vokabelverzeichnis – podręczny słowniczek niemiecko-polski umożliwiający szybkie sprawdzenie znaczenia niemieckich słów użytych w podręczniku.


Szczegóły: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019 - Anna Kryczyńska-Pham

Tytuł: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019
Autor: Anna Kryczyńska-Pham
Producent: WSiP
Seria: Effekt
ISBN: 9788302195570
Kategoria: Podręczniki
Liceum
Technikum » Klasa 3 - po podstawówce
Technikum » Klasa 3 - po gimnazjum
Technikum » Klasa 4 - po podstawówce
Technikum » Klasa 4 - po gimnazjum

Przedmiot: Język niemiecki
Rok produkcji: 2021
Ilość stron: 147


Recenzje: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019 - Anna Kryczyńska-Pham
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Podręcznik

Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019

Cykl podręczników Effekt jest przeznaczony zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego (części: 1, 2, 3 i 4), jak i kontynuujących ją po szkole podstawowej (części: 2, 3, 4 i 5). Jest w pełni zgodny z wymaganiami nowej podstawy programowej z 2018 r. i prowadzi do osiągnięcia poziomu A2+/B1.

Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Effekt jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Zgodnie z tymi założeniami cykl Effekt – poprzez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych – umożliwia uczniom realizowanie różnych, właściwych dla danej sytuacji celów komunikacyjnych (np. kupowanie biletów do kina; obsługiwanie biletomatu; przyjmowanie i odrzucanie zaproszenia; pytanie o radę; udzielanie porad; doradzanie przy wyborze ubrania; korzystanie z usług bankowych itp.). Podręcznik  Effekt skutecznie uczy porozumiewania się w języku niemieckim w sytuacjach dnia codziennego.

Cykl Effekt promuje postawę autonomiczną, przygotowując ucznia do samodzielności w procesie uczenia się. Indywidualizacji nauczania sprzyjają takie działy, jak Sprachtraining, Tymeks Blog oraz bogate materiały fakultatywne zawarte w dodatku Extras, umożliwiające  m.in. pogłębienie znajomości języka niemieckiego tym uczniom, którzy opanowali już materiał lekcyjny.

W podręczniku Effekt 4 znajduje się 7 rozdziałów:
1. Powtórzeniowy Wiederholung.
2. Rund ums Wohnen.
3. Schulleben.
4. Kochkunst.
5. Beziehungen.
6. Arbeitswelt.
7. Reisen.

Tematy tekstów w podręczniku Effekt są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie aktualnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie tekstów użytkowych, tj. e-maili, SMS-ów, wpisów na forum, formularzy, kartek pocztowych, artykułów do gazetki szkolnej, wpisów na blogu, dialogów i opowiadań itp. Dzięki temu uczeń nie tylko poznaje współczesne niemieckie słownictwo, lecz także uczy się posługiwania nim na co dzień.

Włączenie w proces dydaktyczny stałego elementu każdego rozdziału, czyli Tymeks Blog – internetowego pamiętnika nastolatka uczącego się języka niemieckiego – oraz osadzenie tekstów w realiach krajów niemieckojęzycznych zapewnia podręcznikowi Effekt nauczanie języka oparte na międzykulturowości.

Uczniowie poznają kulturę, tradycje i zwyczaje krajów DACHL, a dzięki bohaterowi bloga – odkrywają je w odniesieniu do polskich realiów.

Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści i powracanie do zagadnień poruszonych wcześniej – w celu ich utrwalenia i poszerzenia. Dzięki takiemu układowi podręcznika uczniowie mają możliwość stopniowego przyswajania wiedzy i utrwalania poznanych wcześniej zagadnień.

Podręcznik jest podzielony na siedem rozdziałów. Nagrania do podręcznika dostępne będą za pomocą kodu QR.

Stałe elementy rozdziału:
- Strona działowa – zawiera krótkie zadanie na rozumienie ze słuchu, wprowadzające uczniów w tematykę danego rozdziału. Ponadto na tej stronie zostały zamieszczone cele lekcji.
- Trzy podrozdziały – każdy podrozdział jest przeznaczony do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych.
- Grammatik – wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wraz z przykładami ich użycia i wzorami odmian.
- Aktiver Wortschatz – spis słownictwa, wyrażeń i zwrotów przeznaczonych do aktywnego opanowania.
- Sprachtraining – trening sprawności językowych, dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko powtórzyć omówione zagadnienia, lecz również poszerzyć swoją wiedzę. Trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, mówienie i pisanie. W zależności od potrzeb uczniów te zadania mogą być realizowane w klasie lub w domu, mogą też stanowić materiał dodatkowy dla chętnych uczniów i zostać nagrodzone przez nauczyciela wyższą oceną.
- Test rozdziałowy – zawiera bardzo zróżnicowane zadania, dzięki czemu umożliwia powtórzenie zdobytej wiedzy i sprawdzenie stopnia jej opanowania.
- Tymeks Blog – internetowy pamiętnik polskiego nastolatka uczącego się języka niemieckiego i korespondującego z przyjaciółmi w Niemczech.

Na końcu podręcznika znajdują się materiały dodatkowe, tzw. Extras, w skład których wchodzą:
- Lekcje realio- i kulturoznawcze poświęcone takim zagadnieniom, jak: najpopularniejszy niemiecki szlak turystyczny Romantische Straße – wiodący od Bawarii po Badenię-Wirtembergię; targi w Niemczech; zwyczaje związane z obchodzeniem Zielonych Świątek; położenie geograficzne Niemiec.
- Sprachtraining – trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe; obejmuje całość zagadnień leksykalno-gramatycznych omówionych w podręczniku, dzięki czemu stanowi optymalny materiał powtórzeniowy dla uczniów.
- Nützliche Wendungen – lista środków leksykalnych umożliwiających uczniom porozumiewanie się w podstawowych sytuacjach wymagających użycia języka niemieckiego.
- Grammatik – tablice zbiorcze, zawierające wszystkie zagadnienia gramatyczne zrealizowane w danej części podręcznika.
- Fotos – zbiór zadań rozwijających sprawność mówienia. Każde zadanie zawiera materiał ilustracyjny skorelowany z tematyką rozdziału, do którego się odnosi.
- Propozycje projektów, których tematyka jest skorelowana z materiałem zrealizowanym w danym rozdziale podręcznika.
- Vokabelverzeichnis – podręczny słowniczek niemiecko-polski umożliwiający szybkie sprawdzenie znaczenia niemieckich słów użytych w podręczniku.

Cena 58,23 PLN
Nasza cena 50,38 PLN
Oszczędzasz 13%
Wysyłka: Jutro (piątek 2021-10-29)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019 - Anna Kryczyńska-Pham

Tytuł: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019
Autor: Anna Kryczyńska-Pham
Producent: WSiP
Seria: Effekt
ISBN: 9788302195570
Kategoria: Podręczniki
Liceum
Technikum » Klasa 3 - po podstawówce
Technikum » Klasa 3 - po gimnazjum
Technikum » Klasa 4 - po podstawówce
Technikum » Klasa 4 - po gimnazjum

Przedmiot: Język niemiecki
Rok produkcji: 2021
Ilość stron: 147


Recenzje: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 4. Reforma 2019 - Anna Kryczyńska-Pham

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×