Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1
Książka
  • Wydawnictwo: Sine Qua Non
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka: Pojutrze (poniedziałek 2021-10-18)
Sugerowana cena detaliczna 42,99 PLN
Nasza cena: 31,11 PLN
Oszczędzasz 27%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1 - Jadowska Aneta

Przeszłość skrywa więcej tajemnic niż ZaświatyPiotr Duszyński zwany Witkacym ma pełne ręce roboty.Etat w policji to zaledwie część jego życia zawodowego – po godzinach jako świeżo upieczony szaman gra duchom kołysanki i przeprowadza je na drugą stronę. Niektóre idą chętnie, zmęczone ziemską egzystencją, inne przeciwnie – wszczynają awantury, z którymi może sobie poradzić tylko szaman, bo nawet jego policyjna partnerka, Dora Wilk, duchów zwyczajnie nie widzi…Chwiejną równowagą kryminalno-magicznej codzienności Witkaca wstrząśnie wizyta jego dawnej miłości, niewidzianej od lat. Konstancja ma kłopoty, z którymi nie może się zgłosić do nikogo poza niegdysiejszym ukochanym.Jak sobie radzić z chaosem, życiem i śmiercią? Jak przekupić duchy śliwowicą i skłonić je do zwierzeń? Jak wychować starożytnego ducha opiekuńczego, by respektował granice – łóżka i lodówki? Jak się odnaleźć w najtrudniejszej z ról?Umiarkowany optymista, Witkacy, zaprasza na pełną ironii opowieść o duchach, miłości i zbrodni!Jeżeli w przypadku książki można mówić o spin-offie, to Szamański blues Anety Jadowskiej jest spin-offem jej cyklu o Dorze Wilk, policjantce (obecnie eks), wiedźmie sprzecznych linii magii płodności i wikińskiej magii walki, mającej za nic podziały rasowe i gatunkowe, będącej jednocześnie alfą stada wilkołaków i mistrzynią wampirów, w burzliwym związku z czarującym diabłem i bardziej platonicznie – z uroczym aniołem.Szamański blues jest doskonałym początkiem nowego cyklu Szamańskiej serii, jak i przejściem do dalszych jej części, na które już ostrzymy sobie zęby. Bo – powiedzmy sobie szczerze – opowieści o Witkacu są równie dobre co historie z Dorą Wilk w roli głównej. Nic, tylko czekać na więcej. Monika Kubiak, naEKRANIEAneta Jadowska: Pisarka seryjna, wielbicielka kryminalistyki i popkultury. Powołuje do życia silne i wyraziste postaci. Stwarza alternatywne miasta wypełnione magią. Nieustannie knuje zbrodnie i intrygi, przyprawiające jej bohaterów o ból głowy. Swobodnie wędruje między fantastyką i kryminałem.Autorka zbioru opowiadań Cud, miód, Malina, trzech fantastycznych serii: Heksalogia o Dorze Wilk, Trylogia Nikity, Trylogia Szamańska, i jednej obyczajowo-kryminalnej: Garstka z Ustki.


Szczegóły: Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1 - Jadowska Aneta

Tytuł: Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1
Autor: Jadowska Aneta
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Seria: Trylogia szamańska
ISBN: 9788382102437
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 464
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1 - Jadowska Aneta
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

I cóż ja mam napisać? Jak na otwarcie nowego cyklu to dla mnie za mało. Zderzaka mi nie urwało. Nie ma się co oszukiwać, dopóki autorka będzie czerpać na pomysłach raz już objawionych m.in w przygodach o Dorze Wilk i niczym nowym nas nie zaskoczy to marne szanse na sukces kolejnych książek. Niestety nie ma tu nic, co mogłoby mnie choć trochę zainteresować, powtarzalne schematy i rozwiązania fabularne, podobne sylwetki bohaterów - wciąż ten sam odgrzewany kotlet. Zdecydowanie lepiej wychodzi autorce zawiązanie intrygi i okraszenie jej specyficznym dla Jadowskiej humorem. Poza tym całość wymaga porządnej korekty, mnóstwo tu błędów stylistycznych, zdań bez logiki. Samej ciekawej akcji też jak na lekarstwo 2021-09-27 12:20:35

"Szamański blues" to pierwszy tom cyklu Szamańskiego. Mamy tam dwa opowiadania. Nie powiem, było oryginalnie. Szaman, duchy, upiory, rytuały, magia. Głównym bohaterem jest Piotr - Szaman i policjant. Para się on przeprawianiem dusz do zaświatów. Pewnego dnia przychodzi do niego dawna miłość - Konstancja - i prosi go o pomoc. Giną dzieci, noworodki, a kobieta wie, że tylko on może jej pomóc. Tak też się staje. Wyszła z tego całkiem fajna historia z upiorem, którego geneza przyprawiła mnie o ciary. Do tego okazało się, że główny bohater ma córkę i o tym trochę jest drugie opowiadanie. Prócz tego wspólnie z nekromantką nasz szaman ogarnia dziwne sprawy z duchami.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że nie było chemii między mną, a głównym bohaterem. On po prostu był. Nie wzbudził we mnie żadnego uczucia. Jest to przeciętny główny bohater z mdłymi tekstami. Ogólnie dialogi również takie mdłe dla mnie. Mimo, że mamy tutaj ogrom duchów, to nie czułam fantastyki. No nie porwało mnie. Pisarką w szczegółowy sposób opisuje postaci, ich początki z magią. Jednak mało mnie to obchodziło. W ogóle wszystko w tej książce było mega szczegółowe. I niestety jest to moja pierwsza książka w tym roku, której nie dałam rady przeczytać do końca. Utknęłam przy samym końcu i ruszyć dalej nie mogłam. Zmuszałam się, jednak dałam sobie spokój. Do plusów tej książki zaliczam ilustracje, które były co jakiś czas, a zaznaczam, że czytałam powieść w wersji ebook na Legimi.

Ciężko jest mi polecić tą powieść. Jest specyficzna. Oryginalna historia, która może by mnie porwała, gdyby zaiskrzyło między mną, a głównym bohaterem. Mało prawdopodobne, że sięgnę po kolejna część. Nie mój język, nie mój styl pisania.
2021-10-03 11:24:54

„Szamański blues” to kolejna, po Heksalogii o Wiedźmie, odnowiona seria Anety Jadowskiej. Nie czytałam poprzedniego wydania, więc nie mogę porównać tego czy w treści coś się zmieniło, to co mogę jednak porównać to okładki. Ta zdecydowanie bardziej mi się podoba. Gdybym nie lubiłam wcześniej autorki i nie czytała wszystkiego, co wyjdzie spod jej pióra, to tę książkę kupiłabym właśnie dla samej okładki. Co do treści, to głównym bohaterem tym razem jest poznany wcześniej szaman Witkacy. Dopiero poznaje tajniki swojej mocy, a już jest rzucony na głęboką wodę. Jadowska nie pozwala mu odpocząć nawet na chwilę. Jeśli lubi ktoś styl autorki, to i tym razem nie powinien być zawiedziony. Co prawda historia Dory podobała mi się troszeczkę bardziej (głównie przez wątek romantyczny, którego tu jak na razie jest mało), ale przygody Witkacego czytałam z zainteresowaniem, może drugi tom spodoba mi się bardziej. W książce znalazło się również kilka ilustracji Magdaleny Babińskiej. 2021-10-05 17:32:21

Jadowską uwielbiam nie od dzisiaj. Jej historie, świat przez nią stworzony, język, lekkość pióra. To wszystko sprawia, że jej książki się połyka z niezwykłą przyjemnością. Historia Witkacego jest bombowa. Polecam!
2021-10-11 11:36:27

Od dawna zabieram się za książki Jadowskiej i w końcu udało mi się znaleźć na nie czas. I muszę przyznać, że były to dobrze wykorzystane dni przy lekturze. Sam pomysł na takie przedstawienie szamanizmu, kontaktów z duchami, walki dobra ze złem były dla mnie całkiem ciekawe.
Akcja nie zwalnia ani na chwilę. Od początku wiele się dzieje, a Witkacy ma pełne ręce roboty. Jego głównym zadaniem jest dbanie o to, by duchy nie zakłócały świata śmiertelników. Czasami wymaga to sporo pracy. A jako że jest policjantem, to ma pewne doświadczenie w rozwiązywaniu takich zagadek.
Niewiele mi tu zgrzytało. Najbardziej denerwowała mnie postać Sępa. Ktoś, kto powinien być opiekunem, powinien pomagać, wspierać. A zamiast tego woli wyjadać jedzenie z lodówki swojego podopiecznego (a to jego najmniejsze przewinienie). Jednak mam nadzieję, że autorka ma co do niego jakiś zamysł. Drugą sprawą są nawiązania seksualne. Jak dla mnie w ogóle były zbędne w tej lekturze i zostały w większości wrzucone na siłę.
Ogólnie jednak książka przestawia się ciekawie. Wciąga od pierwszego akapitu i nie pozwala się odłożyć ani na jedną chwilę. To lektura z gatunku, że gdy się zacznie czytać, trzeba wytrwać do ostatniej strony. I liczę na to, że z drugim tomem będzie podobnie.
2021-10-15 11:45:10

Książka

Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1

  • Wydawnictwo: Sine Qua Non
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Przeszłość skrywa więcej tajemnic niż Zaświaty

Piotr Duszyński zwany Witkacym ma pełne ręce roboty.

Etat w policji to zaledwie część jego życia zawodowego – po godzinach jako świeżo upieczony szaman gra duchom kołysanki i przeprowadza je na drugą stronę. Niektóre idą chętnie, zmęczone ziemską egzystencją, inne przeciwnie – wszczynają awantury, z którymi może sobie poradzić tylko szaman, bo nawet jego policyjna partnerka, Dora Wilk, duchów zwyczajnie nie widzi…

Chwiejną równowagą kryminalno-magicznej codzienności Witkaca wstrząśnie wizyta jego dawnej miłości, niewidzianej od lat. Konstancja ma kłopoty, z którymi nie może się zgłosić do nikogo poza niegdysiejszym ukochanym.

Jak sobie radzić z chaosem, życiem i śmiercią? Jak przekupić duchy śliwowicą i skłonić je do zwierzeń? Jak wychować starożytnego ducha opiekuńczego, by respektował granice – łóżka i lodówki? Jak się odnaleźć w najtrudniejszej z ról?

Umiarkowany optymista, Witkacy, zaprasza na pełną ironii opowieść o duchach, miłości i zbrodni!

Jeżeli w przypadku książki można mówić o spin-offie, to Szamański blues Anety Jadowskiej jest spin-offem jej cyklu o Dorze Wilk, policjantce (obecnie eks), wiedźmie sprzecznych linii magii płodności i wikińskiej magii walki, mającej za nic podziały rasowe i gatunkowe, będącej jednocześnie alfą stada wilkołaków i mistrzynią wampirów, w burzliwym związku z czarującym diabłem i bardziej platonicznie – z uroczym aniołem.

Szamański blues jest doskonałym początkiem nowego cyklu Szamańskiej serii, jak i przejściem do dalszych jej części, na które już ostrzymy sobie zęby. Bo – powiedzmy sobie szczerze – opowieści o Witkacu są równie dobre co historie z Dorą Wilk w roli głównej. Nic, tylko czekać na więcej. Monika Kubiak, naEKRANIE

Aneta Jadowska: Pisarka seryjna, wielbicielka kryminalistyki i popkultury. Powołuje do życia silne i wyraziste postaci. Stwarza alternatywne miasta wypełnione magią. Nieustannie knuje zbrodnie i intrygi, przyprawiające jej bohaterów o ból głowy. Swobodnie wędruje między fantastyką i kryminałem.

Autorka zbioru opowiadań Cud, miód, Malina, trzech fantastycznych serii: Heksalogia o Dorze Wilk, Trylogia Nikity, Trylogia Szamańska, i jednej obyczajowo-kryminalnej: Garstka z Ustki.

Cena 42,99 PLN
Nasza cena 31,11 PLN
Oszczędzasz 27%
Wysyłka: Pojutrze (poniedziałek 2021-10-18)
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1 - Jadowska Aneta

Tytuł: Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1
Autor: Jadowska Aneta
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Seria: Trylogia szamańska
ISBN: 9788382102437
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 464
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Szamański blues. Trylogia szamańska. Tom 1 - Jadowska Aneta

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

I cóż ja mam napisać? Jak na otwarcie nowego cyklu to dla mnie za mało. Zderzaka mi nie urwało. Nie ma się co oszukiwać, dopóki autorka będzie czerpać na pomysłach raz już objawionych m.in w przygodach o Dorze Wilk i niczym nowym nas nie zaskoczy to marne szanse na sukces kolejnych książek. Niestety nie ma tu nic, co mogłoby mnie choć trochę zainteresować, powtarzalne schematy i rozwiązania fabularne, podobne sylwetki bohaterów - wciąż ten sam odgrzewany kotlet. Zdecydowanie lepiej wychodzi autorce zawiązanie intrygi i okraszenie jej specyficznym dla Jadowskiej humorem. Poza tym całość wymaga porządnej korekty, mnóstwo tu błędów stylistycznych, zdań bez logiki. Samej ciekawej akcji też jak na lekarstwo 2021-09-27 12:20:35

"Szamański blues" to pierwszy tom cyklu Szamańskiego. Mamy tam dwa opowiadania. Nie powiem, było oryginalnie. Szaman, duchy, upiory, rytuały, magia. Głównym bohaterem jest Piotr - Szaman i policjant. Para się on przeprawianiem dusz do zaświatów. Pewnego dnia przychodzi do niego dawna miłość - Konstancja - i prosi go o pomoc. Giną dzieci, noworodki, a kobieta wie, że tylko on może jej pomóc. Tak też się staje. Wyszła z tego całkiem fajna historia z upiorem, którego geneza przyprawiła mnie o ciary. Do tego okazało się, że główny bohater ma córkę i o tym trochę jest drugie opowiadanie. Prócz tego wspólnie z nekromantką nasz szaman ogarnia dziwne sprawy z duchami.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że nie było chemii między mną, a głównym bohaterem. On po prostu był. Nie wzbudził we mnie żadnego uczucia. Jest to przeciętny główny bohater z mdłymi tekstami. Ogólnie dialogi również takie mdłe dla mnie. Mimo, że mamy tutaj ogrom duchów, to nie czułam fantastyki. No nie porwało mnie. Pisarką w szczegółowy sposób opisuje postaci, ich początki z magią. Jednak mało mnie to obchodziło. W ogóle wszystko w tej książce było mega szczegółowe. I niestety jest to moja pierwsza książka w tym roku, której nie dałam rady przeczytać do końca. Utknęłam przy samym końcu i ruszyć dalej nie mogłam. Zmuszałam się, jednak dałam sobie spokój. Do plusów tej książki zaliczam ilustracje, które były co jakiś czas, a zaznaczam, że czytałam powieść w wersji ebook na Legimi.

Ciężko jest mi polecić tą powieść. Jest specyficzna. Oryginalna historia, która może by mnie porwała, gdyby zaiskrzyło między mną, a głównym bohaterem. Mało prawdopodobne, że sięgnę po kolejna część. Nie mój język, nie mój styl pisania.
2021-10-03 11:24:54

„Szamański blues” to kolejna, po Heksalogii o Wiedźmie, odnowiona seria Anety Jadowskiej. Nie czytałam poprzedniego wydania, więc nie mogę porównać tego czy w treści coś się zmieniło, to co mogę jednak porównać to okładki. Ta zdecydowanie bardziej mi się podoba. Gdybym nie lubiłam wcześniej autorki i nie czytała wszystkiego, co wyjdzie spod jej pióra, to tę książkę kupiłabym właśnie dla samej okładki. Co do treści, to głównym bohaterem tym razem jest poznany wcześniej szaman Witkacy. Dopiero poznaje tajniki swojej mocy, a już jest rzucony na głęboką wodę. Jadowska nie pozwala mu odpocząć nawet na chwilę. Jeśli lubi ktoś styl autorki, to i tym razem nie powinien być zawiedziony. Co prawda historia Dory podobała mi się troszeczkę bardziej (głównie przez wątek romantyczny, którego tu jak na razie jest mało), ale przygody Witkacego czytałam z zainteresowaniem, może drugi tom spodoba mi się bardziej. W książce znalazło się również kilka ilustracji Magdaleny Babińskiej. 2021-10-05 17:32:21

Jadowską uwielbiam nie od dzisiaj. Jej historie, świat przez nią stworzony, język, lekkość pióra. To wszystko sprawia, że jej książki się połyka z niezwykłą przyjemnością. Historia Witkacego jest bombowa. Polecam!
2021-10-11 11:36:27

Od dawna zabieram się za książki Jadowskiej i w końcu udało mi się znaleźć na nie czas. I muszę przyznać, że były to dobrze wykorzystane dni przy lekturze. Sam pomysł na takie przedstawienie szamanizmu, kontaktów z duchami, walki dobra ze złem były dla mnie całkiem ciekawe.
Akcja nie zwalnia ani na chwilę. Od początku wiele się dzieje, a Witkacy ma pełne ręce roboty. Jego głównym zadaniem jest dbanie o to, by duchy nie zakłócały świata śmiertelników. Czasami wymaga to sporo pracy. A jako że jest policjantem, to ma pewne doświadczenie w rozwiązywaniu takich zagadek.
Niewiele mi tu zgrzytało. Najbardziej denerwowała mnie postać Sępa. Ktoś, kto powinien być opiekunem, powinien pomagać, wspierać. A zamiast tego woli wyjadać jedzenie z lodówki swojego podopiecznego (a to jego najmniejsze przewinienie). Jednak mam nadzieję, że autorka ma co do niego jakiś zamysł. Drugą sprawą są nawiązania seksualne. Jak dla mnie w ogóle były zbędne w tej lekturze i zostały w większości wrzucone na siłę.
Ogólnie jednak książka przestawia się ciekawie. Wciąga od pierwszego akapitu i nie pozwala się odłożyć ani na jedną chwilę. To lektura z gatunku, że gdy się zacznie czytać, trzeba wytrwać do ostatniej strony. I liczę na to, że z drugim tomem będzie podobnie.
2021-10-15 11:45:10


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×