Niewinny
Promocja
  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Oprawa: Miękka
Zamów teraz a Twoje
zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj!
Cena przed promocją 41,99 PLN
Nasza cena: 34,39 PLN
Oszczędzasz 18%
Produkty promocyjne
wyprzedają się szybciej
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Oferujemy szeroki asortyment - ponad 120 tys. produktów
Dysponujemy solidną wiedzą - działamy już 11 lat
Dbamy o wybór najcenniejszych tytułów
Opis: Niewinny - Moore Graham

To będzie hit tej jesieni! „Niewinny“ jest absolutnie wciągającą książką autorstwa zdobywcy Oscara za scenariusz Grahama Moore’a. To thriller z elementami dramatu sądowego, od którego się nie oderwiesz nawet na sekundę! „Niewinny“ jest książką emocjonującą, fascynującą i trzymającą w napięciu do ostatniej strony.Wspaniały! Piekielna nieprzewidywalność gry w kotka i myszkę.A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie“Niewinny jest świetny. Graham Moore dokonał niemożliwego: stworzył wciągający thriller prawniczy z fascynującą fabułą naszpikowaną zwrotami akcji, a przy tym postawił ważne, skłaniające do namysłu pytania o współczesny wymiar sprawiedliwości i funkcjonowanie instytucji ławy przysięgłych.Lisa Scottoline, autorka „Kłamstwa doskonałego“Sekrety i kłamstwa, tajemnice podszyte tajemnicami, galeria postaci kierujących się bardzo wątpliwymi motywacjami. Znakomita emocjonalna lektura, która trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony.Caroline Kepnes, autorka serii „Ty“Od dziesięciu lat nie czytałam dreszczowca tak smakowitego i tak doskonale utrzymującego czytelnika w napięciu.Sophie Hannah, współautorka „Dublerki“Genialna książka! Dwunastu gniewnych ludzi skrzyżowanych z Chinatown pozwoliło uzyskać efekt jedyny w swoim rodzaju.Sarah Pinborough, autorka „Co kryją jej oczy“Zagadka morderstwa ubrana w kostium thrillera prawniczego. Wciągająca historia o zawrotnym tempie akcji.BooklistJedna przysięgła wpłynęła na zmianę werdyktu całej ławy. A jeśli się myliła?Młody nauczyciel Bobby Nock zostaje oskarżony o uwiedzenie i zamordowanie swojej uczennicy, Jessiki Silver, dziedziczki wielkiej fortuny. Werdykt ławy przysięgłych stanie się najbardziej sensacyjną częścią procesu. Dzięki ławniczce Mai Seale nauczyciel zostaje bowiem uznany za niewinnego. Dziesięć lat później powstaje serial dokumentalny o tej sprawie. Ławnicy spotykają się ponownie, a jeden z nich twierdzi, że ma nowe dowody obciążające Nocka. Jednak kilka godzin przed ich ujawnieniem ów ławnik zostaje zamordowany, a Maya – jako ostatnia osoba przebywająca z nim w pokoju – oskarżona o tę zbrodnię. Teraz to ona będzie musiała dowieść swojej niewinności i dotrzeć do sedna sprawy, która wbrew pozorom wcale nie została zamknięta.Graham Moore - pisarz i scenarzysta, laureat Oscara za scenariusz do filmu Gra tajemnic. Jego debiutancką powieść, Sherlockista (2010, wyd. pol. 2011), przetłumaczono na kilkanaście języków. Druga książka autora, Ostatnie dni mroku (2016, wyd. pol. 2017), również doczekała się wielu edycji zagranicznych. Oba tytuły trafiły na listy bestsellerów „New York Timesa“. Moore urodził się w Chicago, ukończył historię religii na Uniwersytecie Columbia. Wraz z żoną mieszka w Los Angeles.


Szczegóły: Niewinny - Moore Graham

Tytuł: Niewinny
Autor: Moore Graham
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788328087705
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 432
Format: 13.5x20.1 cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Niewinny - Moore Graham
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Dwunastu obcych sobie ludzi, zostaje wybranych by spełnić obowiązek wobec swojego kraju i orzec czy oskarżony nauczyciel jest winny zaginięcia swojej uczennicy. Sprawa, która z pozoru wydaje się przesądzona, okazuje się poróżnić Ławników na tyle, że podjęcie decyzji stanie się kością niezgody determinującą ich życie nawet po procesie. Niektórzy bowiem, nie potrafią pogodzić się z wyrokiem i poświęcają wiele by udowodnić, że oskarżony jest winny zarzucanych mu czynów.

Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę. Po 10 latach od wygłoszenia wyroku w sprawie Bobby’ego Nocka, grupa Ławników znów się spotyka. Powodem jest rzekomy dowód jednego z nich, że wydany wyrok był błędny. Zanim jednak komukolwiek wyjawi ustalenia swojego śledztwa, zostaje znaleziony martwy, w pokoju Mai Seale z którą najmocniej się spierał podczas procesu. I teraz kobieta ma dwie sprawy do wyjaśnienia: co takiego odkrył, że kosztowało go to życie, a także znalezienie mordercy, bo w przeciwnym razie to ona odpowie za śmierć dawnego przyjaciela.
Ciekawym zabiegiem jest również wprowadzenie dwóch osi czasowych. Rozdziały z opisem aktualnych wydarzeń, przeplatają się z relacją dwunastu osób powołanych do wydania wyroku w sprawie zniknięcia Jessiki Silver. Pozwala to poznać grupę obcych sobie ludzi, którzy mają wspólny cel. Nakreślenie portretów psychologicznych postaci jest naprawdę świetnie przedstawione. Można poznać ich doświadczenia, słabe i mocne strony, przekonania, a także dowiedzieć się co myślą o sobie nawzajem. Obserwujemy również jak wydarzenia sprzed dziesięciu lat, wpłynęły na ich życie. Odkryjemy kilka zaskakujących tajemnic, które zmienią nasze zdanie na ich temat.

Choć książka jest ciekawa i skłania do refleksji, to brakowało mi w niej akcji. Tempo utrzymane jest przez cały czas na stałym poziomie, przez co ja się po prostu nudziłam. Powieść nie wywołała we mnie emocji. Moja uwaga też nie była maksymalnie skupiona na książce. Często się rozpraszałam i odkładałam jej lekturę na później. Nie oznacza, że jest to zła powieść. Porusza ważne kwestie jak temat rasizmu czy odpowiedzialności za podjęte decyzje. Jednak ja chyba potrzebuję bardziej dynamicznych historii, które pochłoną mnie bez reszty. Ta książka takich wrażeń we mnie nie wzbudziła.
Jeśli jednak interesuje was powieść, która skupia się na osobach wydających werdykt, a nie na samym mordercy czy ofierze, to „Niewinny” jest historią idealną dla was.
2021-08-18 12:47:13

Promocja

Niewinny

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Oprawa: Miękka

To będzie hit tej jesieni! „Niewinny“ jest absolutnie wciągającą książką autorstwa zdobywcy Oscara za scenariusz Grahama Moore’a. To thriller z elementami dramatu sądowego, od którego się nie oderwiesz nawet na sekundę! „Niewinny“ jest książką emocjonującą, fascynującą i trzymającą w napięciu do ostatniej strony.

Wspaniały! Piekielna nieprzewidywalność gry w kotka i myszkę.

A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie“

Niewinny jest świetny. Graham Moore dokonał niemożliwego: stworzył wciągający thriller prawniczy z fascynującą fabułą naszpikowaną zwrotami akcji, a przy tym postawił ważne, skłaniające do namysłu pytania o współczesny wymiar sprawiedliwości i funkcjonowanie instytucji ławy przysięgłych.

Lisa Scottoline, autorka „Kłamstwa doskonałego“

Sekrety i kłamstwa, tajemnice podszyte tajemnicami, galeria postaci kierujących się bardzo wątpliwymi motywacjami. Znakomita emocjonalna lektura, która trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony.

Caroline Kepnes, autorka serii „Ty“

Od dziesięciu lat nie czytałam dreszczowca tak smakowitego i tak doskonale utrzymującego czytelnika w napięciu.

Sophie Hannah, współautorka „Dublerki“

Genialna książka! Dwunastu gniewnych ludzi skrzyżowanych z Chinatown pozwoliło uzyskać efekt jedyny w swoim rodzaju.

Sarah Pinborough, autorka „Co kryją jej oczy“

Zagadka morderstwa ubrana w kostium thrillera prawniczego. Wciągająca historia o zawrotnym tempie akcji.

Booklist

Jedna przysięgła wpłynęła na zmianę werdyktu całej ławy. A jeśli się myliła?

Młody nauczyciel Bobby Nock zostaje oskarżony o uwiedzenie i zamordowanie swojej uczennicy, Jessiki Silver, dziedziczki wielkiej fortuny. Werdykt ławy przysięgłych stanie się najbardziej sensacyjną częścią procesu. Dzięki ławniczce Mai Seale nauczyciel zostaje bowiem uznany za niewinnego. Dziesięć lat później powstaje serial dokumentalny o tej sprawie. Ławnicy spotykają się ponownie, a jeden z nich twierdzi, że ma nowe dowody obciążające Nocka. Jednak kilka godzin przed ich ujawnieniem ów ławnik zostaje zamordowany, a Maya – jako ostatnia osoba przebywająca z nim w pokoju – oskarżona o tę zbrodnię. Teraz to ona będzie musiała dowieść swojej niewinności i dotrzeć do sedna sprawy, która wbrew pozorom wcale nie została zamknięta.

Graham Moore - pisarz i scenarzysta, laureat Oscara za scenariusz do filmu Gra tajemnic. Jego debiutancką powieść, Sherlockista (2010, wyd. pol. 2011), przetłumaczono na kilkanaście języków. Druga książka autora, Ostatnie dni mroku (2016, wyd. pol. 2017), również doczekała się wielu edycji zagranicznych. Oba tytuły trafiły na listy bestsellerów „New York Timesa“. Moore urodził się w Chicago, ukończył historię religii na Uniwersytecie Columbia. Wraz z żoną mieszka w Los Angeles.

Promocja:

Czytamkowe nowości września

Cena 41,99 PLN
Nasza cena 34,39 PLN
Oszczędzasz 18%
Wysyłka: Dzisiaj
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Szczegóły: Niewinny - Moore Graham

Tytuł: Niewinny
Autor: Moore Graham
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788328087705
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 432
Format: 13.5x20.1 cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Niewinny - Moore Graham

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Dwunastu obcych sobie ludzi, zostaje wybranych by spełnić obowiązek wobec swojego kraju i orzec czy oskarżony nauczyciel jest winny zaginięcia swojej uczennicy. Sprawa, która z pozoru wydaje się przesądzona, okazuje się poróżnić Ławników na tyle, że podjęcie decyzji stanie się kością niezgody determinującą ich życie nawet po procesie. Niektórzy bowiem, nie potrafią pogodzić się z wyrokiem i poświęcają wiele by udowodnić, że oskarżony jest winny zarzucanych mu czynów.

Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę. Po 10 latach od wygłoszenia wyroku w sprawie Bobby’ego Nocka, grupa Ławników znów się spotyka. Powodem jest rzekomy dowód jednego z nich, że wydany wyrok był błędny. Zanim jednak komukolwiek wyjawi ustalenia swojego śledztwa, zostaje znaleziony martwy, w pokoju Mai Seale z którą najmocniej się spierał podczas procesu. I teraz kobieta ma dwie sprawy do wyjaśnienia: co takiego odkrył, że kosztowało go to życie, a także znalezienie mordercy, bo w przeciwnym razie to ona odpowie za śmierć dawnego przyjaciela.
Ciekawym zabiegiem jest również wprowadzenie dwóch osi czasowych. Rozdziały z opisem aktualnych wydarzeń, przeplatają się z relacją dwunastu osób powołanych do wydania wyroku w sprawie zniknięcia Jessiki Silver. Pozwala to poznać grupę obcych sobie ludzi, którzy mają wspólny cel. Nakreślenie portretów psychologicznych postaci jest naprawdę świetnie przedstawione. Można poznać ich doświadczenia, słabe i mocne strony, przekonania, a także dowiedzieć się co myślą o sobie nawzajem. Obserwujemy również jak wydarzenia sprzed dziesięciu lat, wpłynęły na ich życie. Odkryjemy kilka zaskakujących tajemnic, które zmienią nasze zdanie na ich temat.

Choć książka jest ciekawa i skłania do refleksji, to brakowało mi w niej akcji. Tempo utrzymane jest przez cały czas na stałym poziomie, przez co ja się po prostu nudziłam. Powieść nie wywołała we mnie emocji. Moja uwaga też nie była maksymalnie skupiona na książce. Często się rozpraszałam i odkładałam jej lekturę na później. Nie oznacza, że jest to zła powieść. Porusza ważne kwestie jak temat rasizmu czy odpowiedzialności za podjęte decyzje. Jednak ja chyba potrzebuję bardziej dynamicznych historii, które pochłoną mnie bez reszty. Ta książka takich wrażeń we mnie nie wzbudziła.
Jeśli jednak interesuje was powieść, która skupia się na osobach wydających werdykt, a nie na samym mordercy czy ofierze, to „Niewinny” jest historią idealną dla was.
2021-08-18 12:47:13


Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Dodane do koszyka
×