Transgresje Moniki Wetter

Książka

Transgresje Moniki Wetter

 • Wydawnictwo: Siedmioróg
 • Rok wydania: 2012
 • ISBN: 9788375684506
 • Ilość stron: 200
 • Format: 14.3x20.2cm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 24,99 PLN
Nasza cena 14,92 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 24,99 PLN
Nasza cena 14,92 PLN
Oszczędzasz 40%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Współczesna Warszawa. W tętniącej życiem metropolii mieszka 39-letnia Monika. Popadająca w stagnację i niezbyt ambitna kobieta wydaje się być pogodzona ze swoim losem. Oto ja pani w średnim wieku bez perspektyw mówi sama o sobie. Jest bierna, podporządkowana innym, nie wykorzystuje swojego potencjału. Ogranicza się do obserwacji, które prowadzą ją do wielu gorzkich, a nieraz zabawnych przemyśleń.
Monika to dzisiejszy Kopciuszek. Autorka bawi się konwencją znanej baśni, stąd na kartach powieści pojawia się przyrodnia siostra, która wiedzie szczęśliwe i poukładane życie, a także macocha prawdziwa wiedźma. Jednak opowieść o Kopciuszku w wydaniu Agnieszki Rahozy różni się od pierwowzoru w kilku istotnych szczegółach. W jej wersji macocha i siostra próbują pomóc podstarzałej pannie, która pędzi smętny żywot w cieniu wieloletniego partnera egoisty i korporacyjnego karierowicza. Splot nieszczęśliwych zdarzeń spowoduje, że Kopciuszek stanie do walki. Tyle że wygraną nie jest bilet wstępu na bal, gdzie czeka wymarzony książę z bajki, ale upajający smak wolności.


Szczegóły

Tytuł: Transgresje Moniki Wetter

Autor: Rahoza Agnieszka

Wydawnictwo: Siedmioróg

ISBN: 9788375684506

Języki: polski

Rok wydania: 2012

Ilość stron: 200

Format: 14.3x20.2cm

Oprawa: Miękka

Waga: 0.24 kg

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Monika jest trzydziestodziewięcioletnią kobietą, która chciałaby od życia czegoś więcej. Jest już w takim wieku, że chciałaby mieć dom, męża i gromadkę dzieci wesoło biegających. Niestety tak nie jest. Rzeczywistość ma się tak, że Monika od dziewięciu lat jest w związku nieformalnym z Krzysztofem, facetem po czterdziestce, który wcale nie chce się żenić, gdyż uważa że jeszcze nie jest gotów. Monika za namową swojej młodszej siostry Sabiny postanawia sama oświadczyć się Krzysztofowi. Co z tego wyniknie?Czy to dobry pomysł, aby stereotyp oświadczyn mężczyzny zostawić z tyłu?Książkę czyta się dobrze. To lekka opowieść o życiu i karierze kobiety, która chce od życia więcej niż tylko nieformalnych związków. Razem z Moniką przeżywamy jej upadki, a później dopiero wzloty. To także znakomity przykład na to, że życie i uroda wcale nie kończą się wraz z ukończeniem trzydziestu lat. Wystarczy tylko o siebie zadbać, zmienić styl i jeszcze niejeden młodszy mężczyzna zapragnie się z nami umówić.Jedynym minusem który łatwo wpada w oko, to niestety trochę za dużo opisów a za mało dialogów na początku, choć trzeba przyznać, że później akcja zaczyna się rozwijać i jest coraz więcej dialogów. Książka króciutka, bo przecież dwieście stron przeczytać można bez problemu w dwa wieczory. Tak więc myślę, że kobiety powinny być zadowolone poznając tak szybko historię Kopciuszka, lecz trochę różniącą się od pierwotnej wersji tej bajki. Brak rozdziałów, to chyba można zaliczyć do plusów, bo możemy przerwać czytanie w każdej chwili i nie musimy odczuwać tego dyskomfortu, że już tak niedaleko do końca rozdziału a ja muszę przerwać. Tutaj wydarzenia są od siebie rozdzielone po prostu odstępem.Komu polecam: zdecydowanie jest to literatura kobieca, ale dla kobiet już dojrzałych przez wzgląd na losy i pikantne wydarzenia z życia głównej bohaterki.Moja ocena: 9/10 Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl 2015-11-02 12:44:23

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Rahoza Agnieszka (1)

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×