Psychologia
Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty
Wystarczająco dobra. O czułym podejściu do życia i drodze do samoakceptacji
SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu - Przewodnik dla rodziców
Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce
Dzienniki wdzięczności. Jak jeden rok pozytywnego myślenia może zmienić twoje życie
Gdziekolwiek jesteś, bądź - Przewodnik uważnego życia
Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę
Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów
Potęga podświadomości (ekskluzywna edycja)
Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów - wyd. 2
Praca z palantami. - Toksyczni współpracownicy i co z nimi zrobić
Sztuka uwodzenia. Praktyczny przewodnik po tajemnicach manipulacji
Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu
100 reguł ludzi bogatych. Krótkie lekcje dochodzenia do majątku
Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki wyd. 2023
Psychologia - poradniki
Poradniki psychologiczne stanowią jedne z najpopularniejszych wśród wszystkich poradników. I nie bez powodu się tak dzieje. Coraz bardziej interesujemy się ludzką psychiką i wpływem stresu na nasze życie. Chcemy żyć świadomie i troszczyć się o swój komfort psychiczny. Staramy się też budować ciepłe, oparte na szacunku relacje z partnerami i szukamy podpowiedzi, jak zrobić to mądrze.
Poradniki psychologiczne
Poradniki psychologiczne niejedno mają imię. Niektóre z nich są nastawione na walkę z depresją, inne pomagają uwierzyć w siebie i swoje możliwości, kolejne są rewelacyjną pomocą dla wszystkich, którzy mają problemy w związku i szukają podpowiedzi u terapeutów. Jedną z ciekawszych pozycji literatury psychologicznej jest książka „Just F*cking Do It” od Noor Hibbert, która skupia się na zachowaniu równowagi życiowej i pozwalaniu sobie na odpoczynek. Z tego poradnika dowiesz się, w jaki sposób zakończyć relacje z toksycznymi ludźmi i dlaczego to tak ważne, by umieć odpuszczać też samemu sobie.
Osoby, które czują się niepewnie, są przebodźcowane lub pragną spokoju powinny zwrócić uwagę na „Siłę spokoju. Droga miłującego pokój wojownika” od Dana Millmana. Autor jest sportowcem i opowiada o swojej ścieżce rozwoju duchowego i spokoju, który stał się jego sprzymierzeńcem. Podpowiada, jak poradzić sobie ze stresem czy presją w codziennym życiu oraz w pracy. Bardzo ważną, ciepłą i empatyczną pozycją jest również „To Twoje życie. Pokochaj je” od Joanny Olekszyk i Katarzyny Miller. Słynna polska psycholog w rozmowie z dziennikarką dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Podpowiada, jak zadbać o swój dobrostan psychiczny, odciąć się od toksycznych ludzi, w tym również rodziców i jak skupić się na swoich potrzebach.
Literatura psychologiczna dla wrażliwych
Introwertycy i osoby nadwrażliwe szczególnie cierpią. Wciąż zastanawiają się nad swoimi decyzjami, walczą z poczuciem wstydu i nie wiedzą, jak wyjść ze swojej strefy komfortu. Dlatego literatura psychologiczna staje się istnym wybawieniem. Podpowiada, jak krok po kroku walczyć ze swoimi demonami i skupić się na swoim rozwoju. Jeśli i Ty jesteś jedną z tak wrażliwych osób lub masz w swoim otoczeniu kogoś, kto potrzebuje wsparcia skorzystaj z naszych książkowych propozycji.
Jedną z piękniejszych książek jest „Wrażliwość daje siłę. Poradnik dla empatyków i osób wysoko wrażliwych” od Anity Moorjani. Autorka sama należy do osób wrażliwych, które cudzy ból odczuwają jako własny. Dzięki swojej wysoko rozwiniętej empatii podpowiada teraz innym, jak przekształcić swoją słabość we własną siłę. Tłumaczy, jak zawalczyć o własny komfort, nauczyć się akceptacji wobec siebie i szacunku. Pokazuje, że warto pokochać siebie. Warto również zwrócić uwagę na poradnik „Wysoka wrażliwość. Poradnik dla tych, którzy czują za dużo” od Joanny Kozłowskiej. Bycie WWO to męczące doświadczenie, które sprawia, że czujemy lęk i wewnętrzne rozdarcie. Autorka wspiera wrażliwców i podpowiada, jak zredukować wynikające z tego napięcie.
Książki psychologiczne o depresji i rozwoju
Jedną z najczęstszych chorób XXI wieku jest depresja. Gdy jeszcze kilkanaście lat temu nie mówiliśmy o niej zbyt wiele, teraz podejmujemy częste dyskusje. Dlatego u nas znajdziesz książki stworzone przez psychologów, terapeutów oraz osoby, które same cierpiały z tego powodu. Jeśli i Ty walczysz z depresją lub masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy na nią chorują to zwróć uwagę na takie książki jak „Odrzucić wstyd” Emilii Witowskiej czy „Depresjologię” Agaty Komorowskiej.
Bardzo ważnymi poradnikami są także książki poświęcone rozwojowi osobistemu i osiąganiu sukcesu zawodowego. Nasze książki z dziedziny psychologii to także pozycje tłumaczące zachowania ludzkie, psychikę człowieka i psychikę dziecka. Polecamy także książki dla psychologów, dzięki którym wciąż możesz się dokształcać i rozwijać w swoim zawodzie.