loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
Poetki, pisarki, aktorki, piosenkarki, artystki, działaczki, wynalazczynie, prekursorki, himalaistki, podróżniczki – kim były najsłynniejsze kobiety w dziejach świata? Zbliżający się Dzień Kobiet to dobry czas na przyjrzenie się historii z kobiecej perspektywy. Poznajcie niezwykłe biografie kobiet, które inspirują do dzisiaj, a ich historie przeczą stereotypowym rolom przypisywanym płci pięknej od setek lat.

Kobiecość to przecież nie tylko wrażliwość, opiekuńczość i delikatność, ale również twórczość, pomysłowość, odwaga i ogromna siła, która pozwala dokonać wielkich rzeczy. To szukanie harmonii i balansu w świecie, który stawia wciąż nowe wyzwania. To godzenie czasami trudnych do pogodzenia ról i dokonywanie codziennych niełatwych wyborów. Historia wciąż się toczy, dlatego w naszych propozycjach lektur na Dzień Kobiet nie zabrakło portretów współczesnych kobiet, nie tylko tych wszystkim znanym jak np. Michelle Obama, ale również pielęgniarek, sklepowych, rolniczek, gospodyń, bezrobotnych czy tych żyjących w krajach, w których prawa kobiet są wciąż ograniczane, a bycie kobietą uważane jest za przekleństwo.

Z myślą o dziewczynkach, które już niedługo będą kobietami, przygotowaliśmy propozycje prawdziwe dziewczyńskich inspirujących lektur. Czy chcecie poznać historie odkrywczyń i pionierek, mistrzyń w sportach, nieustraszonych kobiet inżynierek, matematyczek, lekarek, astronautek, fizyczek, bohaterskich księżniczkach, które nie były tylko urocze i delikatne oraz opowieści o utalentowanych artystkach, śmiałych przywódczyniach czy nadzwyczajnie wspaniałych kobietach, które tworzyły historię i zmieniły świat? A może uwielbiacie czytać baśnie i macie ochotę poznać tym razem takie, w których kluczową rolę odgrywa kobieta?

Nie spotkacie w nich bezbronnych księżniczek oczekujących na ratunek i odważnego rycerza. Tym razem to bohaterki baśni cechuje spryt, inteligencja, przebiegłość i niezwykła siła. Poznajcie fascynujące lektury o kobiecej energii dla wyjątkowych dziewczynek!
Darmowa dostawa od 199 zł Darmowa dostawa od 199 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO