Kolekcjonerstwo
Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata 2005-2015
Katalog szelągów ryskich Zygmunta III Wazy
Andrzej Stanisław Ciechanowiecki - Kolekcjoner, marszand i mecenas
Asteroid i półkotapczan. O polskim wzornictwie powojennym
Rynek dzieł sztuki - Podejście inwestycyjne i behawioralne
Sztuka czy biznes? Sekrety antykwariuszy
Od subiekta do kolekcjonera Ignacy Moś (1917-2001)
Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu - czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów
Bitwy morskie w filatelistyce i malarstwie - Od starożytności do I wojny światowej Tom 1
Zacznij kochać dizajn. - Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową
Z wykrywaczem po skarby - czyli wszystko o poszukiwaniach
Łódź od końca do końca. - Fotografie z lat 1945-1989
Kolekcjonerstwo jest szczególną pasją, która pozwala gromadzić przedmioty o wartości merytorycznej, sentymentalnej czy chronologicznej. Zwykle robi się to w celu tworzenia rodzinnych zbiorów czy ogólnodostępnych wystaw. Możemy kolekcjonować antyki, monety, znaczki pocztowe, figurki czy cokolwiek innego, co ma dla nas jakąkolwiek wartość. Okazuje się jednak, że to nie zawsze jest takie proste!
Książki o kolekcjonerstwie
Książki o kolekcjonerstwie pokazują, w jaki sposób możemy szacować wartość konkretnych przedmiotów, gdzie ich szukać, w jaki sposób o nie dbać czy kiedy myśleć o tworzeniu wystaw. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z kolekcjonerstwem, warto przeczytać poradniki w tym zakresie. Podpowiedzą nam one, na co warto zwrócić uwagę oraz w jaki sposób kierować swoimi działaniami, by rzeczywiście przynosiły one pozytywne rezultaty. Jedną z możliwości, która interesuje wielu kolekcjonerów są antyki. Klasycyzm nieustannie zachwyca i budzi zainteresowanie kolejnych pokoleń. W proponowanych przez nas pozycjach można znaleźć książki, które opowiadają nie tylko o ciekawostkach, ale i cennych uwagach! Autorzy dzielą się spostrzeżeniami, o których specjaliści niechętnie dyskutują. Między innymi możemy dowiedzieć się, w jaki sposób odróżniać oryginały od falsyfikatów oraz jak rozpoznać techniki fałszerskie.
Kolekcjonerstwo
Oczywiście kolekcjonerstwo dotyczy wielu dziedzin. Możemy również interesować się monetami z różnych epok czy państw. Co ciekawe, ich ceny są wysokie, a posiadanie konkretnych monet unikatowe! Numizmatyka pozwala gromadzić banknoty o wysokiej wartości. Równie częstym zainteresowaniem cieszą się znaczki pocztowe. Filatelistyka pozwala odnajdować i zbierać znaczki z różnych lat i miejsc, które w jednym zbiorze zyskują ogromne znaczenie. Kolekcjonerstwo to niezwykłe hobby, które gromadzi ekspertów z całego świata. Jeśli stawiamy w nim pierwsze kroki lub mamy ochotę dowiedzieć się nowych rzeczy, warto sięgnąć po jedne z naszych propozycji. Z nimi hobby może stać się również sposobem na życie.