Współczesna dokumentacja urzędowa

Książka

Współczesna dokumentacja urzędowa

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UMK
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788323127741
  • Ilość stron: 194
  • Format: 14.9x21.3
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 26,00 PLN
Nasza cena 25,38 PLN
Oszczędzasz 2%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 26,00 PLN
Nasza cena 25,38 PLN
Oszczędzasz 2%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Współczesna dokumentacja urzędowa

Tom 2. Biblioteki Zarządcy Dokumentacji ma na celu wypełnienie luki w literaturze naukowej w zakresie aktoznawstwa, a szczególnie w zakresie rozpoznawania cech szczególnych dokumentacji i jej systematyki i klasyfikacji. Ta kwestia, mimo podanych wyżej prób, nie została wyczerpująco opracowana i staje się nadal problemem badawczym numer jeden, tym bardziej że w dobie nowych technologii zaczyna przybywać nowych kategorii dokumentacji.

Oddawany do rąk czytelnika tom jest w całości poświęcony problemom typologii i rodzajów współczesnej dokumentacji, przez archiwistów utożsamianych z aktoznawstwem, a przez innych badaczy nazywanych często dokumentologią.

W tomie tym zawarto szczegółową charakterystykę dokumentacji powstającej u współczesnych aktotwórców: sądów powszechnych (Dorota Drzewiecka, Dokumentacja sądowa"), instytucji ochrony zdrowia (Wiesława Kwiatkowska, Dokumentacja medyczna"), dokumentacji osobowo-płacowej (Katarzyna Pepłowska, Dokumentacja osobowo-płacowa") oraz niejawnej (Wanda K. Roman, Dokumentacja niejawna").

Tekst tomu otwiera ogólne opracowanie dotyczące podziałów dokumentacji - R. Degen, Dokumentacja i jej podział", kończy zapowiedź zmian w archiwach, wywołanych upowszechnieniem sie e-dokumentu - A. Sobczak, e-archiwalia w Landesarchiv Baden-Württemberg.

Na opracowanie czekają następne kategorie dokumentacji, których studium - według zamierzeń projektodawców serii - znajdzie się w następnych tomach Biblioteki"4. Powstanie kolejnych prac związanych z aktoznawstwem czy dokumentologią powinno nie tylko uzupełnić luki w obiegu naukowym, ale także zaspokoić potrzeby dydaktyczne rożnych szczebli form edukacji w zakresie rozpoznawania i klasyfikowania współczesnej dokumentacji.

Autorzy tego tomu mają nadzieję, że ich praca przyda się nie tylko badaczom podejmującym podobne tematy, ale że będzie przydatna w codziennej pracy archiwistów i będzie podnosić wiedzę urzędników.


Szczegóły: Współczesna dokumentacja urzędowa

Tytuł: Współczesna dokumentacja urzędowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UMK
Seria: BIBLIOTEKA ZARZĄDCY DOKUMENTACJI
ISBN: 9788323127741
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 194
Format: 14.9x21.3
Oprawa: Miękka
Waga: 0.26 kg
Redakcja: Robótka Halina


Recenzje: Współczesna dokumentacja urzędowa

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: