Sklepy cynamonowe wydanie ilustrowane

Książka

Sklepy cynamonowe
wydanie ilustrowane

  • Wydawnictwo: MG
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788377791219
  • Ilość stron: 254
  • Format: 15.0x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,31 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,31 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Sklepy cynamonowe - Schulz Bruno

klepy cynamonowe to zbiór opowiadań, których akcja usytuowana jest w niewielkim galicyjskim miasteczku, przypominającym do złudzenia rodzinny Drohobycz Bruno Schulza. Najważniejszą postacią Sklepów? jest Ojciec, nie tylko jako głowa rodu, kupiec prowadzący poważny interes w rynku, ale też szalony eksperymentator, wręcz demiurg. Ale równie ważny jest narrator, młody chłopiec, bo to on stwarza świat, który oglądamy. Więc to ostatecznie on jest Twórcą.
Zarówno oryginalność, jak i siłę Schulz czerpał ze swego rodzinnego miasteczka. Dzięki zdolności spowijania najprostszych rzeczy pajęczyną metafory, czyni ze sprzedawców w sklepie swego ojca, ze służącej Adeli i samego ojca postaci mitologiczne, bohaterów przypowieści o egzystencji. Nie w literaturze faktu, lecz w niesamowitych fantasmagoriach Schulza żydowskie miasteczko znalazło swoje odbicie, choć było ono wykrzywione, wyłaniające się z wklęsłych i wypukłych zwierciadeł jego umysłu. (?) Wszystkie jego opowieści są powiązane osobą narratora, który jest nieco fantasmagorycznym ja autora ? pisał Czesław Miłosz.

Po wydaniu w 1934 roku przez Wydawnictwo ?Rój? Sklepów cynamonowych Bruno Schulz, skromny nauczyciel rysunku, niemal z dnia na dzień stał się znanym i cenionym pisarzem.

Gdyby sztuka miała tylko potwierdzać, co skądinąd zostało już ustalone ? byłaby niepotrzebna. Jej rolą jest być sondą zapuszczoną w bezimienne. Artysta jest aparatem rejestrującym procesy w głębi, gdzie tworzy się wartość ? pisał sam Schulz o swojej twórczości w liście do Stanisława Ignacego Witkiewicza.


Szczegóły: Sklepy cynamonowe - Schulz Bruno

Tytuł: Sklepy cynamonowe
Podtytuł: wydanie ilustrowane
Autor: Schulz Bruno
Wydawnictwo: MG
ISBN: 9788377791219
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 254
Format: 15.0x21.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.44 kg


Recenzje: Sklepy cynamonowe - Schulz Bruno

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×