Ostatni krąg Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii

Książka

Ostatni krąg
Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788375368321
  • Ilość stron: 264
  • Format: 13.2x21.5
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,28 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 22,28 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Ostatni krąg - Drauzio Varella

Carandiru miejsce, które okryło się złą sławą. Największe więzienie w Brazylii, uznawane za jedno z najsurowszych na świecie. Drauzio Varella poznał Carandiru, gdy przez ponad dekadę z poświęceniem pomagał powstrzymać rozprzestrzeniającą się w więzieniu epidemię AIDS. Jego pacjenci, często uzależnieni od narkotyków i bez wahania zdolni zabić nawet najlepszego przyjaciela, odsłaniali przed nim tajemnice bloków więziennych i reguły przetrwania w tym samorządnym, prowadzonym przez wspólnotę starych więźniów mikrokosmosie.

Varella pokazuje nocne i dzienne życie więzienia, niecierpliwie wyczekiwane weekendy, gdy na ten strzeżony teren mogą wejść kobiety, opisuje rzeczy powszednie i odświętne, z których najważniejszą jest wściekła mańka, czyli samodzielnie pędzony bimber.
Ta wstrząsająca książka natychmiast stała się bestsellerem, w 2003 roku została przeniesiona na ekran przez Héctora Babenca, a samo Carandiru stało się modelem dla więzienia przedstawionego w trzecim sezonie popularnego amerykańskiego serialu "Skazany na śmierć".


"Drauzio Varella, onkolog, w 1989 roku postanowił przeprowadzić badania nad epidemią AIDS w szpitalu więziennym w Sao Paulo, który jest częścią kompleksu penitencjarnego Carandiru. Okazało się, że dane mu było poznać więzienie dużo lepiej, niż planował W książce Ostatni krąg opowiada o tym, co zobaczył i usłyszał, latami odwiedzając osadzonych: że więzienie to szkoła życia na poziomie hardcore, a jedyne, czego można być tu pewnym, to to, że zawsze trzeba być przygotowanym na wszystko: od walki o kawałek kartonu, który mógłby posłużyć za materac, po walkę o życie, gdy spojrzy się na kogoś nie tak, jak trzeba. Tu szybko trzeba się nauczyć, że zbrodnia jest milczeniem, przestępstwo nie ulega przedawnieniu, a słowo honoru oznacza więcej niż oddział wojska. Dostajemy brutalny i mroczny obraz więzienia: to nie, jak wydaje się wielu, sanatorium, w którym przestępcy mają zagwarantowany dach nad głową, odzież, ciepłe posiłki, telewizję i nowoczesną łazienkę. Jednocześnie Varella przekonuje, że utrata wolności i ograniczenie fizycznej przestrzeni wbrew powszechnemu mniemaniu nie muszą prowadzić do barbarzyństwa. W Ostatnim kręgu dobitnie przekonujemy się o prawdziwości powiedzenia, że w więzieniu nikt nie zna adresu, pod którym mieszka prawda."
Janusz Mrozowski


Szczegóły: Ostatni krąg - Drauzio Varella

Tytuł: Ostatni krąg
Podtytuł: Najniebezpieczniejsze więzienie Brazylii
Autor: Drauzio Varella
Wydawnictwo: Czarne
Seria: REPORTAŻ
ISBN: 9788375368321
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 264
Format: 13.2x21.5
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.335 kg


Recenzje: Ostatni krąg - Drauzio Varella

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Drauzio Varella (1)