Ubezpieczenia społeczne i na życie (dodruk na życzenie) Stan i perspektywy

DODRUK

Ubezpieczenia społeczne i na życie (dodruk na życzenie)
Stan i perspektywy

 • Wydawnictwo: AHE Łódź
 • Rok wydania: 2004
 • Ilość stron: 248
 • Format: 145 x 204 mm
 • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dodruk na życzenie ok. 10 dni*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena 35,90 PLN
Nasza cena 34,06 PLN
Oszczędzasz 5%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×
Cena 35,90 PLN
Nasza cena 34,06 PLN
Oszczędzasz 5%
Dodaj do Schowka

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Niniejsza praca jest wynikiem badań, których treść koncentruje się na wybranych zagadnieniach, ukazując szerokie spektrum poglądów na rolę ubezpieczenia społecznego i ubezpieczeń na życie w Polsce, a także w krajach Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że punktem wyjścia dla prezentowanych rozważań jest reforma systemu zabezpieczenia społecznego, a w szczególności ubezpieczenia emerytalne Praca została podzielona na dwie części, z których pierwsza koncentruje się na ubezpieczeniach społecznych, druga zaś na ubezpieczeniach na życie. Demograficzne starzenie się ludności sprawia, że kwestie zabezpieczenia społecznego i świadczeń emerytalnych dotyczą obecnie coraz większej liczby osób. Dzieje się tak z kilku powodów: coraz więcej osób dożywa wieku emerytalnego, okres starości wydłuża się, istnieje skłonność do wczesnego przechodzenia na i emeryturę. W niniejszej pracy kwestiom tym poświęcono część I, zorientowaną na wyzwania, jakie proces starzenia się ludności niesie dla polityki społecznej i systemu zabezpieczenia emerytalnego. W problematyce tej mieści się także kwestia ubezpieczeń zdrowotnych, systemu finansowania opieki zdrowotnej, a także świadczeń z tytułu niezdolności do pracy. Od dłuższego czasu w systemie opieki zdrowotnej występuje poszukiwanie: optymalnego modelu ochrony zdrowia, gwarantującego bezpieczeństwo zdrowotne i społeczeństwa. W polskim systemie ochrony zdrowia zaczynają się pojawiać zasady rynkowe, trwa poszukiwanie wzorca, którego wdrożenie mogłoby przynieść rozwiązania najbardziej korzystne dla ubezpieczonych. Problematyce ubezpieczeń zdrowotnych, w różnych jej aspektach, poświęcono trzy artykuły. Dotyczą one kolejno ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce, standardów zabezpieczenia społecznego na wypadek ryzyka choroby w Unii Europejskiej oraz systemu finansowania opieki zdrowotnej. Ubezpieczenia na życie pełnią ważną rolę uzupełniającą w stosunku do systemu ubezpieczeń społecznych. Część II niniejszej monografii dotyczy zatem organizacji polskiego rynku ubezpieczeniowego, aktualnych zmian w uregulowaniach prawnych tego rynku, świadomości ubezpieczeniowej. Wiele miejsca poświęcono w tej części ubezpieczeniom na życie zarówno w naszym kraju, jak też w Unii Europejskiej. Poruszana problematyka odnosi się nie tylko do teorii, ale i do praktyki ubezieczeniowej. Przekazując niniejszą książkę do rąk Czytelników, mamy nadzieje, że zawarte w niej treści wzbudzą zainteresowanie wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń, a więc zarówno specjalistów reprezentujących tę dziedzinę, jak i studentów.

Książki z opcji dodruk na życzenie są ujednolicone pod względem wykonania:
- okładka kolorowa wydrukowana na kartonie 250 g/m,
- środek czarno-biały, drukowany na papierze offsetowym 80 g/m,
- oprawa miękka klejona.Szczegóły

Tytuł: Ubezpieczenia społeczne i na życie (dodruk na życzenie)

Podtytuł: Stan i perspektywy

Autor: Worach-Kardas Halina

Wydawnictwo: AHE Łódź

Kod paskowy: 9788374051545

Rok wydania: 2004

Ilość stron: 248

Format: 145 x 204 mm

Oprawa: Miękka

Recenzje

Zaloguj się

Przypomnij hasło

×
×

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Regulamin recenzji

Serwis czytam.pl udostępnia swoim użytkownikom możliwość dodania własnej opinii/recenzji o produktach znajdujących się na stronie czytam.pl. Publikacja recenzji następuje po weryfikacji jej zgodności z niniejszym regulaminem.

 1. Użytkownik dodaje recenzję wybranego przez siebie produktu na własną odpowiedzialność. Administratorzy serwisu czytam.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane w opinii.
 2. Celem recenzji ma być wyrażenie własnej opinii o produkcie, nie zaś reklamowanie innych serwisów, recenzje zawierające linki do innych stron nie będą zatwierdzane.
 3. Niedopuszczalne jest używanie wulgaryzmów, treści obraźliwych bądź naruszających uczucia religijne, kulturowe bądź narodowościowe.
 4. Dodawana recenzja powinna być wynikiem własnych przemyśleń autora i nie naruszać praw autorskich osób trzecich.
 5. Administratorem danych osobowych jest Wojciech Sterna ”TAMI” Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z siedzibą przy ul. Piotrowskiej 12,61-353 Poznań, Polska. Szanując prawo użytkowników do prywatności Administrator stosuje odpowiednie rozwiązania uregulowane w polityce prywatności
 6. Autor recenzji wyraża zgodę na wykorzystywanie utworu w dowolnych częściach, w celu promocji i reklamy sklepu czytam.pl.

Twoja recenzja zostanie opublikowana po weryfikacji przez Czytam.pl

×
1 miejsce w kategorii Książki Edukacja Czytam.pl - Ranking Zaufanych Opinii 2015 - Ceneo.pl