Fizyka Podręcznik dla cudzoziemców Część 1

,

Książka

Fizyka Podręcznik dla cudzoziemców Część 1

,

Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 27,90 PLN
Nasza cena 24,63 PLN
Oszczędzasz 11%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 27,90 PLN
Nasza cena 24,63 PLN
Oszczędzasz 11%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Fizyka Podręcznik dla cudzoziemców Część 1 - Busiakiewicz Barbara, Malinowski Tadeusz

W serii W Wieży Babel po Polsku są wydawane podręczniki napisane przez polonistów i nauczycieli przedmiotów zatrudnionych w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. Wieża Babel to popularna nazwa łódzkiego centrum, w którym od lat 50. XX w. prowadzona jest edukacja polonistyczna kandydatów na studia i entuzjastów języka polskiego z wielu krajów świata. Jako czwarty tom serii proponujemy pracę Fizyka.
Podręcznik dla cudzoziemców. Część I autorstwa dr Barbary Busiakiewicz i mgr. Tadeusza Malinowskiego doświadczonych wykładowców fizyki w SJPdC UŁ, przy współpracy z polonistką mgr Iwoną Gosztowt. Podręcznik ten jest kolejną ważną publikacją w naszej serii ukazującą specyfikę nauczania języka polskiego jako obcego w jednej ze specjalistycznych odmian akademickich.
Podręcznik został napisany z myślą o kandydatach na studia politechniczne, biotechnologiczne i medyczne w Polsce. Należy go używać we wstępnej fazie kursu fizyki -praca z podręcznikiem pod kierunkiem nauczyciela zajmuje ok. 50 godz. Książka jest adresowana do słuchaczy, którzy osiągnęli już poziom kompetencji języka polskiego A1 oraz posiadają maturę (lub jej odpowiednik) uzyskaną w kraju ojczystym. Wybór tematów i ich uporządkowanie zostały podyktowane wstępnymi wymaganiami programowymi stawianymi przez uczelnie wyższe. Każdy z tematów jest obudowany tekstem preparowanym o charakterze popularnonaukowym, wzorami, wykresami i ilustracjami ułatwiającymi zrozumienie tematu. Przyswojenie nowej leksyki i kolokacji jest wspomagane za pomocą tabelek zawierających nowe słowa i wyrażenia. Ważnym elementem każdego rozdziału są ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu bazowego, jak też przyjmujące różnorodne formy ćwiczenia językowe - fleksyjne, słowo­ twórcze, składniowe.

prof. UŁ dr hab. Grażyna Zarzycka (redaktor serii)

W podręczniku Autorzy zawarli podstawowe zagadnienia fizyki sformułowane w konwencji służącej zapoznaniu czytelnika z podstawowym słownictwem, strukturami językowymi oraz terminologią potrzebną cudzoziemcom do podjęcia studiów w języku polskim na kierunkach technicznych i medycznych. (...) Jest to praca bardzo interesująca i nowatorska, gdyż uwzględnia problemy i potrzeby studentów zagranicznych.

Z recenzji prof. dr hab. Ilony Zasady


Szczegóły: Fizyka Podręcznik dla cudzoziemców Część 1 - Busiakiewicz Barbara, Malinowski Tadeusz

Tytuł: Fizyka Podręcznik dla cudzoziemców Część 1
Autor: Busiakiewicz Barbara, Malinowski Tadeusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Seria: W WIEŻY BABEL PO POLSKU
ISBN: 9788379693610
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 148
Format: 16.5x24.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.255 kg


Recenzje: Fizyka Podręcznik dla cudzoziemców Część 1 - Busiakiewicz Barbara, Malinowski Tadeusz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: